Δεν μου εμφανίζονται τα logos!

Συζητήστε, βρείτε σήματα/λογότυπα των ομάδων
Post Reply
woonie
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Nov 16, 2009 5:32 pm
Football Manager της ομάδας: A.O. Kerkyra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γειά σας παιδία, έχω ένα πρόβλημα με τα Logos. Καταρχήν να σας πώ πως δεν είχα κανέναν απο τους φακέλους graphics/pictures/logos και τους δημιούργησα. Μετα τοποθέτισα στον φάκελο Logos τον φάκελο Greece πού κατέβασα απο το site. Τέλος πήγα μέσα στο game καί στο preferences -> Display & Sound καί έκανα untick στο "use skin cache" καί tick στο "Always reload skin on confirm". Παρόλα αυτά κανένα Logo δέν μου εμφανίζοντε καί δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Να σας πω ακόμα πως έχω Windows Vista καί πως έχω κάνει και το update το 10 1 1 αν αυτά παίζουν κάπιο ρόλο. Το ίδιο συμβάινει και με τα Kits και τα Face Pack. Όποιος ξέρει πως μπορώ να τα βάλω ή τι κάνω λάθος παρακαλώ ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ!!
User avatar
Mathio
Amateur
Amateur
Posts: 161
Joined: Fri Oct 30, 2009 2:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα logos είναι σε διαφορετικό φάκελο από τα kits και τα facepacks. Πρέπει δηλαδή να υπάρχουν τρεις διαφορετικοί φάκελοι μέσα στα graphics με ονόματα logos, pictures και faces αντίστοιχα. Ελπίζω να βοήθησα.
woonie
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Nov 16, 2009 5:32 pm
Football Manager της ομάδας: A.O. Kerkyra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μου εγώ μέσα στα graphics έχω τον φάκελο pictures καί μέσα σε αυτόν έχω τους φακέλους Logos Kits καί players. Μετά από αυτό που μου είπες έβγαλα τους φακέλουw Logos καί Kits καί τους έβαλα μεσα στον φάκελο graphics μαζί με τον φάκελο pictures αλλά πάλι τίποτα. Για να είμαι σίγουρος πως δεν είναι εκει το πρόβλημα μπορείς να μου πεις πως ακριβώς να φτιάξω τους φακέλους?
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Έλεγξε μήπως κατά λάθος εχεις αλλάξει τον User Data folder από τα Display Settings, θα πρέπει να ΜΗΝ είναι επιλεγμένο το Use User Data Folder, γενικά πάτα το κουμπί default.
woonie
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Nov 16, 2009 5:32 pm
Football Manager της ομάδας: A.O. Kerkyra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ούτε αυτό είναι. Μέσα στον φάκελο Football Manager 2010 πρέπει να είναι ένας φάκελος graphics καί μεσα σε αυτόν οι φάκελοι Logos, Kits καί players. Σωστα?
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

woonie wrote:Ούτε αυτό είναι. Μέσα στον φάκελο Football Manager 2010 πρέπει να είναι ένας φάκελος graphics καί μεσα σε αυτόν οι φάκελοι Logos, Kits καί players. Σωστα?
Κοίτα το θέμα είναι να έχεις όλα σου τα γραφικά στον φάκελο graphics.

Η δημιουργία φακέλων kits,faces,logos υπάγεται στον αν θέλεις εσύ και για να 'ναι καλύτερα οργανωμένα.
woonie
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Nov 16, 2009 5:32 pm
Football Manager της ομάδας: A.O. Kerkyra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατάλαβα. Οπότε το πρόβλημα θα είναι μάλλον στα Preferences. Ευχαριστώ πάντως φίλε μου.
woonie
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Mon Nov 16, 2009 5:32 pm
Football Manager της ομάδας: A.O. Kerkyra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dforlan9 μπορείς να μου πείς που είναι το Use user data folder γιατί στα Preferences στο Display & Sound δέν υπάρχει πουθενά αυτό που μου λές.
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Στο General tab είναι, κάτω-κάτω.
Darigan
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Tue Mar 25, 2008 7:07 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγω που τα εχω βαλει ΟΛΑ σωστα με small/normal/backround folders και ολα τα skins, kits, logos kαι δεν μου τα βγαζει ολα?!

Μου βγαζει τα skins σωστα, μου βγαζει σωστα τα μικρα logos των διεθνων competitions και των Εθνικων αλλα στις ομαδες, ΤΣΙΜΟΥΔΙΑ και καθολου kits!

Απο την αλλη ολα τα faces ειναι σωστα και στη θεση τους!! Τι βλακεια εκανα ρε παιδια, παιζω FM τα τελευταια χρονια με custom graphics και ποτε δεν ειχα προβλημα....
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Logos”