Τραβάτε με κι ας κλαίω...

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα
Post Reply
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πριν ξεκινήσω να διηγούμαι την ιστορία μου,θα ήθελα να ενημερώσω τους όποιους αναγνώστες έχουν σκοπό να τη διαβάσουν:

1) Αν κρίνουμε κυρίως από τον μετρητή των ποστ μου αλλά και το πόσο συχνά μπαίνω εδώ μέσα,είμαι σχετικά καινούριος.Δεν ξέρω κανέναν σας χαρακτηριστικά εκτός από το Tsakalaki και τον TazZ που βλέπω ποστ τους παντού.Αυτό σημαίνει φυσικά πως και στον τομέα των ιστοριών είμαι νεοφώτιστος.
2) Δεν είμαι καμμένος με το Manager.Ουσιαστικά "βαρύ" έργο(δηλαδή να κάτσω να τελειώσω πάνω από μία σεζόν) με μία ομάδα το έχω κάνει μόνο δύο φορές.Τι σημαίνει αυτό?Δε κάθομαι να ασχοληθώ ούτε με συστήματα,ούτε με προπονητικές,ούτε με rotation,ούτε με ψάξιμο ταλέντων να φέρω,ούτε κοιτάζω καν ποια είναι τα λεγόμενα "FMικά αστέρια" που ποστάρετε κατα καιρούς.Γι αυτό παίκτες τύπου Marquinhos(Ακρογωνιαίος λίθος των ομάδων στις περισσότερες ιστορίες που διαβάζω εδώ μέσα :P ) δεν θα έχω.Στηρίζομαι σε αυτά που ξέρω και βλέπω.Απο τη μία ίσως αυτό απωθήσει πολλούς από το να διαβάσουν την ιστορία μου διότι δε θα πάρω μια ομάδα Δ Εθνικής να την φτάσω CL χωρίς να γνωρίζω τα μυστικά του παιχνιδιού,αλλά από την άλλη θα έχω το δικό μου κεφάλι καθαρό και την ιστορία μου αληθινή.Όποιος θέλει ακολουθεί... :wink:
3)Αν εξαιρέσουμε το Μanagerικό σενάριο,τότε οι πρωταγωνιστές,τα πρόσωπα και οι προσωπικότητες αυτών στην ιστορία μου,είναι πέρα για πέρα αληθινά,including me.Όλα στην προσπάθεια να κάνω την ιστορία μου πιο αληθοφανή.
4)Ότι λάθη κάνω κατα τη διήγηση ή την παρουσίαση παρακαλώ πάρα πολύ να μου τα επισημαίνετε όσοι διαβάζετε την ιστορία μου,διότι είμαι νέος στον τομέα όπως προείπα και θέλω να μάθω.Όπως επίσης και τις προτάσεις σας αν έχετε.Τι επιπλέον θα θέλατε εσείς να διαβάσετε στην ιστορία μου δηλαδή.
5)Και τελευταίον,θα παρακαλούσα τον Tsak ή οποιονδήποτε Moderator έχει την καλοσύνη,να μου πει αν είναι σωστή η παρουσίαση των εικόνων που θα βάζω(με το που θα ποστάρω την πρώτη,θα περιμένω ενημέρωση πριν συνεχίσω με τις επόμενες),γιατί είμαι ψιλομπουρτζόβλαχος από υπολογιστές και αυτά τα .png και gps και χέσεμες δεν τα πολυκαταλαβαίνω.

Σόρρυ αν σας κούρασα,απλά πιστεύω πως έπρεπε να επισημάνω τα παραπάνω για να αποφύγουν εγκαίρως το διάβασμα της ιστορίας μου όσοι περιμένουν "γνώστη" ιστοριογράφο.Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους θα θελήσετε να με διαβάσετε,και σίγουρα...καλό κουράγιο και καλή υπομονή. :D
Image
Image
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή φίλε 8)
User avatar
chelseafan
Manager
Manager
Posts: 4961
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK, Chelsea, Bayern M, Juve
Status: Αμπαλαέα-ing...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαχ, μου θυμίζεις πολύ τον εαυτό μου... :P
Έτσι ήμουν στην αρχή, δεν την πολεέψαχνα την δουλειά...
Όπως και όλοι μας νομίζω...
Απέκτησες έναν αναγνώστη ήδη...
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
_____________________________________
Coach Ventouza wrote: Τσελσιφαν > μπαλντανφαν
Recognized
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

THIS IS LONDON...

Image




-Ξύπνα μικρέ,προσγειωνόμαστε...
-Μμμμμμμμμμ..........


Image



-...
-ΑΝΤΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ!!
-Μπαμπά,νομίζω πως δεν καταλαβαίνουν και πολλά ελληνικά...
-Ε,πες τους το εσύ τότε που έχεις τόυτο 'κει το προφίσεσι και τα κατέχεις.
-Δεν έχω την όρεξή σου να αρχίσω τις φωνές.Μου φτάνει που με κουβάλησες Λονδίνο με το ζόρι,με πήρες πάνω που έδινα για το δίπλωμα και πάνω που ήμουν έτοιμος να αρραβωνιαστώ το Ειρηνάκι...
-Σοβαρά μιλάς τώρα??Θα της έκανες πρόταση βρε νούμερο??
-Μπαμπά,είμαι μαζί της από το Γυμνάσιο και είμαι 21 χρονών πλέον.Είμαστε μαζί από μικρά.Ναι το ξέρω πως ηλικιακά δε μπορώ να μιλάω για αρραβώνες και δεσμεύσεις όμως η Ειρήνη είναι η ζωή μου και θέλω να τη δέσω δίπλα μου.Αφού έτσι κι αλλιώς όπως όλα δείχνουν θα είμαστε για πάντα μαζί,γιατί να μη το επισημοποιήσουμε?
-Λοιπόν άσε τις μα...κίες σε μένα,σε έχω γεννήσει εγώ...
-Είσαι σίγουρος?Δε σου μοιάζω και πολύ,και η μαμά ήταν τσαούσα στα νιάτα της...
-ΣΚΑΣΜΟΣ ΒΛΑΚΑ.Είπα,σε μένα άσε τις στροφές...Σε έψησε μου...δουλε η μικρή να φορέσετε βέρες.Σε πρήζει όλη μέρα,νομίζεις δε τα ξέρω?Εσύ ποτέ δεν ήσουν των δεσμεύσεων,σαν και μένα.Γι αυτό λέγε την αλήθεια εξ αρχής τουλάχιστον σε μένα.Και σου 'χω πει να προσέχεις γιατί οι γυναίκες είναι μαλαγάνες.Μπορεί να σε παρατήσει ανα πάσα στιγμή και να μείνεις με το πουλί στο χέρι.Τα 'χω ζήσει εγώ αυτά...Κάνε τα κουμάντα σου από νωρίς Μαριούλη,και μη στηρίζεσαι σε καμία σκρόφα...
-Καλά ΟΚ,δεν έχω κέφια να το συζητήσω.Και τώρα που το λες,σαν να έχει αρχίσει να μου τη δίνει και μένα αυτό το στρίμωγμα εδώ πίσω...Μα καλά αφού φτάσαμε,γιατί δεν κατεβαίνουνε??
-Ξέρω 'γω μωρέ...Θα ΄χουν κολλήσει.Τις πήρες και τις δύο βαλίτσες από πάνω?
-Ναι.Στην αρχή της ξέχασα αλλά η αεροσυνοδός μου έκανε νόημα.
-Χμμ...Τσαχπίνα φαίνεται ε?
-Δεν είναι για σένα γερομπισμπίκη,προχώρα.Ξεκόλλησε η ουρά...
Image
Image
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Από ότι κατάλαβα θα πάρεις κάποια ομάδα της Αγγλίας ε;

(...Ωραίοι διάλογοι...)
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Thanks. Οι διάλογοι θα είναι ίσως και υπερβολικά αρκετοί,προειδοποιώ από τώρα. :P

Όσο για την ερώτηση,ναι.You will see...
Image
Image
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη και απο μενα φιλε..
User avatar
Tom7
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 727
Joined: Fri Apr 18, 2008 8:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία ιστορία φίλε! Καλή συνέχεια! :-D
Image
User avatar
ArAgoK
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 448
Joined: Mon Jun 09, 2008 10:02 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικός
Αγαπημένη Ομάδα: Ρεάλ Μαδρίτης , Παναθηναικός
Status: Getting high.....
Location: *Αθήνα*
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ωραια αρχη φιλε ... Αν εχεις διαλογους τοσο ωραιους οσο και τους προηγουμενους , βαλε οσους θες :P


Καλη συνεχεια ..
*CATCH A "HO" AND ANOTHER "HO" ,
MERRY CHRISTMASS*
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη φιλε
πολη ωραιοι οι διαλογοι
μην φοβασε θα σε στυριξουμε
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχή φίλε.
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη και απο μενα... πολυ ωραιοι διαλογοι...
Η ιστορια σου Μολις μπηκε στα My favorites..
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο ξενοδοχείο...

Image


-Μπαμπάααααα...
-...
-Μπαμπάαααααααααααααααααα...
-Τι θες χριστιανέ μου,δεν βλέπεις ότι κάνω μπάνιο???
-Είδες πουθενά το MP3 μου??Δε το βρίσκω στη δική μου βαλίτσα...
-Εεεε??
-Άσ'το...Πάω μια βόλτα εδώ γύρω και έρχομαι...
-Δεν σ'ακούω,αλλά σε λίγο βγαίνω και φεύγουμε για το γήπεδο...
-Καλά κρασιά...




----------



-Πάμε,πάμε...ίσα-ίσα προλαβαίνουμε να φάμε και να πάμε στον αγώνα.
-Ποιόν αγώνα μωρε?Αντί να την πέσουμε καμια ωρίτσα μετά τις μασαμπούκες θα πάμε κατευθείαν στο γήπεδο?
-Αγόρι μου γλυκό,στις 18:00 είναι ο αγώνας...Γι αυτόν δεν ήρθαμε?
-Εγώ λέω να την πέσουμε και να πάμε με το ρεχάτι μας να δούμε Darlington-Shrewsbury στις 21:00
-Έχουμε τζάμπα εισιτήρια για το Λονδρέζικο ντέρμπι και θα πάμε να δούμε τους τσουρουκάδες...Δεν πας καλά...
-Α ρε πατέρα,μια ζωή τζαμπατζής...Για δύο εισιτήρια που κερδίσαμε στην κλήρωση,κουβαληθήκαμε Λονδίνο.ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΣΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΠΑΝΙΩΝΑΡΑΣ!ΤΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΜΟΥ ΛΕΣ??
-Αντε προχώρα βρε καραγκιόζη...


.........

Και κάπως έτσι πατέρας και γιος ξεκίνησαν για το Stamford Bridge όπου Τσέλσι και Άρσεναλ έδιναν φιλικό αγώνα προετοιμασίας.
Image
Image
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να τος ο πατερας και stamford bridge σε παει τι αλλο θες???? :D :D :D
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Image



-Ποπό ξεφτίλα...


Image



-Και τι σε κόφτει ρε πατέρα?Με την Τσέλσι ήσουνα?Και στο φινάλε-φινάλε φιλικό ήταν...

-Ναι αλλά ξέρεις τι λεφτά έχουνε ρίξει σε αυτό το κωλοχανείο,και στον Αντσελότι?
-Δεκάρα δε δίνω,καλά να πάθουνε.Ξέρεις ότι ομάδες σαν την Τσέλσι τις μισώ...
-Καλά,κι εγώ,αλλά συζήτηση κάνουμε.Κοίτα τον κόσμο,πετάει πράγματα!Είναι εξαγριωμένοι!!
-Μα καλά πως κάνουν ετσι?Ένα φιλικό ήταν!Κοίτα τον Αμπράμοβιτς πως φωνάζει στον Αντσελότι!!

Abramovich to Carlos Ancelotti: "YOU'RE FIRED!!!!GET THE HELL OUT OF HERE!"

-Ωχ μπαμπά,κάτσε έχει φάση!Θα σκοτωθούνε!Νομίζω πως μόλις τον απέλυσε!
-ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ?!!!


Image


Roman Abramovich gets a microphone on his hands...

"Ladies and Gentlemen...As the chairman of Chelsea FC,I feel very sorry of our team's performance tonight...BUT IT'S ALL HIS FAULT!(pointing Ancelotti)...Everyone knows that I'm putting money every single year for this team and any coach in the world could take this job and get Chelsea on top!AND I ITTEND ON PROVING THAT!WE DON'T NEED CARLOS ANCELOTTI OR JOSE MOURINHO OR ANYONE ELSE TO TAKE CHELSEA ON TOP!ALL WE NEED IS MY MONEY!I'M GONNA TAKE CHELSEA ON TOP OF THE WORLD WITH ANY MANAGER UNDER MY PROTECTION...CHELSEA DOESN'T NEED A NAME,AND I'M GONNA PROVE THAT!
For example...we could easily take over Europe with......that guy in the corner as a coach!
"

-Χα,χα μπαμπά,εσένα δείχνει...
-Όχι,νομίζω εσένα δείχνει...

"Υοu little kid...come down here!"
-Τι λέει ρε αυτός ο καραγκιόζης?Θα κατέβω εγώ κάτω για να κάνει την επίδειξή του?

"COME DOWN HERE I SAID!"
-Καλά ντε...!
"Securities!Let him in!...

Ladies and gentlemen...from now on I'm going to prove my word...
Well my friend...This is your lucky day.YOU'RE THE NEW COACH OF CHELSEA FC!!!"

-Κάτσε ρε φίλε,εμένα με ρώτησες?Hey,what are you doing?!
-"You must be excited huh?I'll explain later...Applause for your new manager!!!!"

Το κοινό στo στάδιο του Stamford Bridge κυριαρχείται από ανάμεικτα συναισθήματα...Σίγουρα ο πρόεδρος Ρομαν Αμπραμοβιτς θέλει να αποδείξει ότι έχει δίκιο με κάθε κόστος,και πως τα λεφτά του κάνουν κουμάντο.Είναι όμως ο νεαρός Μάριος η καλύτερη επιλογή...προπονητή για την Τσέλσι?!Μένει να μάθουμε αν ο Ρώσος μεγιστάνας εννοεί όσα τρελά είπε,καθώς ο Μάριος και ο πατέρας του αναχωρούν από το γήπεδο με τους οπαδούς να αποχαιρετούν το νεαρό με αγγαλιές και ευχές(!)...
Image
Image
Post Reply

Return to “Novice”