Τραβάτε με κι ας κλαίω...

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα
Post Reply
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jigsaw13 wrote:-rofl -rofl -rofl αξιζε η αναμονη
ελα πες την αληθεια εχεις καποιο προγραμμα και επιλεγεις ποτε θα μπει το γκολ και απο ποιον ε?ε?ε?
Ναι δε φτάνει που καλά-καλά δεν ξέρω να ανοίξω τον υπολογιστή και σιχαίνομαι γενικότερα την τεχνολογία(γι αυτό αργώ),θα έχω βρει και πρόγραμμα για το FM. :D

Υ.Γ. Αν το είχα θα επέλεγα να καρφώσει άλλο ένα ο Ρούνταρος στο 93'. (: (:
Image
Image
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jigsaw13 wrote:-rofl -rofl -rofl αξιζε η αναμονη
ελα πες την αληθεια εχεις καποιο προγραμμα και επιλεγεις ποτε θα μπει το γκολ και απο ποιον ε?ε?ε?
μα πραγματικα μιλαμε (:
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image



BARCLAY'S PREMIER LEAGUE
19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ


Hull City vs Chelsea







Με τη στήριξη περισσότερων από δύο χιλιάδες οπαδούς,η Τσέλσι ανέβηκε στο Yorkshire να παίξει με την Hull...














-Λοιπόν παίδες,λίγα τα ψωμιά μου στην ομάδα και το ξέρετε.Επόμενη ήττα και φεύγω λέει ο Ρόμαν.Τα καταφέρατε...
(Petr Cech)-Τι καταφέραμε ρε αφεντικό,τι λες?
-Εσύ μπορεί όχι Πετράκη,μιλάω γενικότερα.Για κάποιους που επίτηδες δεν παίζανε γιατί δε με θέλουν εδώ...
(Michael Ballack)-Τι λες ρε αφεντικό,δεν ισχύει τίποτα τέτοιο!Ποιος από 'δω μέσα θέλει να διώξει το αφεντικό ρε???!!?
-Μιχαλάκη μη χαλάς τον κόσμο.Άσ'τους,όποιοι είναι καλά κάνουν και δε με θέλουν.Δεν είμαι προπονητής άλλωστε...
(Ruud van Nistelrooy)-Λοιπόν κυρίες,τελείωσαν τα ψέμματα.Κάποιοι από σας ίσως δεν έπαιζαν εσκεμμένα,δε θέλω καν να το σκέφτομαι.Ακόμα και αν είχα την επιλογή να τους δω,δε θα το έκανα,δε θέλω να ξέρω ποιοι είναι.Σημασία είναι ότι ο Μάριος κινδυνεύει.Ο άνθρωπος που έδειξε σε εσένα(δείχνει τον Βιέρι),σε εσένα(δείχνει τον Μέτζελντερ),και κυρίως σε εμένα πίστη οτι δε γεράσαμε και μπορούμε ακόμα να λάμψουμε.Κι εγώ τον ευγνωμονώ και προσπαθώ να σκοράρω συνέχεια με κάθε τρόπο.
Ο άνθρωπος που έδωσε σε εσένα(δείχνει τον Άλεξ) και σε εσένα(δείχνει τον Bosingwa) μια δεύτερη ευκαιρία να αναδειχτείτε.
Ο άνθρωπος που έδειξε σε εσένα(δείχνει τον Εμάνουελσον) και σε εσένα(δείχνει τον Τζόρβα) τον δρόμο και την ευκαιρία για κάτι ανώτερο από εκεί που είσασταν.
Ο άνθρωπος που έδωσε σε εσένα(δείχνει τον Ντρογκμπά) και σε εσένα(δείχνει τον Λάμπαρντ) μια δεύτερη ευκαιρία μετά τις άσχημες συμπεριφορές σας προς το πρόσωπό του εντός και εκτός γηπέδου αντίστοιχα.

Όλοι εδώ μέσα λίγο ή πολύ χρωστάμε στον Μάριο που θυσίασε αρκετά πράγματα από τη Τσέλσι και μαζί με αυτά βαθμολογικές θέσεις για να μας ενώσει σαν ομάδα.Ο Ρόμαν τον έφερε και τώρα ο Ρόμαν θέλει να τον διώξει.Εγω θέλω να μείνει μαζί μας αυτός ο άνθρωπος.Και θα κάνω τα πάντα γι'αυτό.Ποιοί είστε μαζί μας??...

(Michael Ballack)-Δεν το συζητώ Ruud.Το ξέρεις.
(John Terry)-Εννοείται...
(Frank Lampard)-Κι εγώ μέσα.Για την Τσέλσι...Και σόρρυ για τα παλιά αφεντικό.Θα σκίσω σήμερα,στο ορκίζομαι...
(Deco)-Πάμε να σκίσουμε κανένα κώλο τώρα........!



(Όλη η ομάδα μαζί)-1...2...3........ZNTO!








Spoiler: show
Image
















Image











=============================================================================











[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_NYSXkuWOwE[/youtube]









-Μπρος...
-Ηello Mr. Kagurinho!
-Α,γεια σου Joanne.Καιρό είχα να ακούσω από σένα baby.Τι λέει?
-Μια χαρά Mr. Kagurinho.Εσείς?
-Καλά κι εγώ ρε Joanne...Τι να κάνουμε,εδώ στο Portsmouth ετοιμαζόμαστε για τον αγώνα.
-Τηλεφωνώ από το γραφείο του Mr. Abramovich.Μόλις μας κατέθεσαν μια πρόταση για τον Ricardo Carvalho από την Ρεάλ Μαδρίτης και μου είπαν να σας ενημερώσω.
-Ποιός είναι αυτός?
-Ποιος είναι ο Carvalho? :shock: Μα τι ρωτάτε τώρα κύριε Kagurinho,ο αμυντικός σας...
-Ναι τώρα που το λές κάτι μου λέει το όνομά του.Γιατί δεν τον έχω βάλει ποτέ να παίξει?
-Εμένα ρωτάτε κύριε Kagurinho?
-...Nα σου πω.Ένας με κάπως σγουρό μελαχρινό μαλλί δεν είναι?
-Ναι,απ'ότι θυμάμαι...
-Α τον άτιμο...
-Τέλος πάντων,τι να κάνω με την πρόταση?
-Μη τον δώσεις.Θα τον δω σήμερα.
-Καλώς Mr. Kagurinho...Anything else?
-Όχι κούκλα μου,τίποτα.Καλό απόγευμα...







Image














Στα αποδυτήρια...







-Καλά βρε μαλ@κισμένο,τόσους μήνες που τσακωνόμαστε και παίζουμε μπουκέτα εδώ στα αποδυτήρια ποιος θα παίξει,εσύ γιατί δε μιλάς και κάθεσαι σε μια γωνία?
(Ricardo Carvalho)-Τι να πω αφεντικό?Εμένα δουλειά μου είναι να παίζω.Είτε μπαίνω είτε όχι,πληρώνομαι,γιατί να φωνάξω?
-Σήκω να παίξεις.Από πότε έχεις να παίξεις?
(Ricardo Carvalho)-Από Αντσελότι εποχή.
-Άντε κακόμοιρε,σήκω να δεις και συ χαρά στα σκέλια σου...

Ruud και Frank οδηγήστε την ομάδα στη νίκη ξανά.Όπως είπαμε,είμαστε πλέον ΕΝΑ...


(Frank Lampard)-Ελάτε στραβάδια...

(Όλη η ομάδα μαζί)-1...2...3........ZNTO!











Image



BARCLAY'S PREMIER LEAGUE
20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Portsmouth vs. Chelsea














Image













τουυυυτ

τουυυυυυυυυυυυυυυυυυυτ





-Hello.
-Δεν σου χω πει μαρή να βάλεις αναγνώριση κλήσεων στο σταθερό να βλέπεις ότι είμαι εγώ?Hello και hello γαμώ την Αγγλία σου?
-Ε κι εγώ σου έχω πει να βάλουμε.
-Ναι αλλά εγώ είμαι προπονητής έχω δουλειές να κάνω.Δε μπορω να ασχολούμαι και με το σπίτι.Τόσες χιλιάδες ευρώ σου ακουμπάω κάθε μέρα,δε μπορείς να σηκώσεις λίγο τον κώλο σου να ασχοληθείς με το σπίτι??
-Και για πες μου προπονηταρά μου,τί κάναμε??
-Δύο νίκες.
Είχα ένα παίκτη λέει τον Καρβάλιο,δεν είχε παίξει ποτέ του,τον έβαλα μέσα πέρασε δυο τρεις από δέξια,έκανε σέντρα σουτ το κάρφωσε το παικτρόνι,τα πάντα όλα λέμε.Κάναμε Χριστούγεννα χωριστά αλλά νομίζω άξιζε τον κόπο.'Εσωσα το τομάρι μας απ'την απόλυση.Με ποιον ήσουνα το βράδυ των Χριστουγέννων?.....

-Με τον Terry.

-ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΜΩΡΗ ΚΟΥΦΑΛΑ ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩ!!!!!??!!!

-Ποπο βρε μωρό μου πόσο χαζός μπορεί να είσαι??Τον Terry δεν τον είχες στην αποστολή μαζί σου για τα δύο εκτός έδρας παιχνίδια?
-Ε???......Α,ναι...
-Άρα πως γίνεται να είναι και εδώ ταυτόχρονα και να έκανε και παραμονή Χριστουγέννων μαζί μου?
-Κοίτα Ρηνούλα,δεν μ'αρέσουν αυτές οι πλάκες...Έρχομαι τώρα εκεί και θα δείς τι θα πάθεις...








=================================================================================
















-Λοιπόν παίδες.This is the big one.
Κρατήσαμε με νύχια και με δόντια ένα αήττητο σερί τόσο καιρό.Αν αυτό ήταν τυχερό,τότε σίγουρα θα σπάσει σήμερα.Αν το συνεχίσουμε,τότε πάει να πει οτι πραγματικά το αξίζουμε...

(Frank Lampard)-Παιδιά όλοι πρέπει να βάλουμε τα δυνατά μας.
-Frankie boy σου έχω εμπιστοσύνη.Δεν κοιμήθηκα καθόλου απ'την επιστροφή απ'το Πόρτσμουθ μέχρι σήμερα.Σκεφτόμουν το σύστημα που θα χώσω.Οι πελάτες μας έχουν ακόμη άχτι απ'το διπλό στο Emirates στον πρώτο γύρο.Η αδερφάρα ο Wenger βγήκε πάλι και ξαναέκανε δηλώσεις ότι είμαι ένας άπειρος προπονητής και ότι θα με κερδίσει.

Εκεί έξω είναι 40.000 οπαδοί της ομάδας και περιμένουν το καλύτερο από εσάς.Βγείτε και δείξτε τους ποιοί πραγματικά είστε.Βγάλτε με ασπροπρόσωπο...


(Ruud van Nistelrooy)-Πάμε ρε μάγκες...!



(Όλη η ομάδα μαζί)-1...2...3........ZNTO!




(Didier Drogba)-Όπα μισό!


-Τι ειναι ρε Ντιντιέ?
(Didier Drogba)-Αφεντικό,βάλε με να παίξω.
-Τι λες ρε τρελέ?Σε έβαλα στις πρώτες 10 αγωνιστικές του πρωταθλήματος ανελλιπώς και δε σκόραρες μια.Ούτε στο κύπελλο,ούτε καν στα φιλικά.Αμα σε ξεκινήσω στο ντέρμπι θα με κράξουν οι οπαδοί,το ξέρεις.Αφού δεν το 'χεις πια...
(Didier Drogba)-Βάλε με σου λέω.Μία και τελευταία φορά.Το νιώθω...
-Έχε χάρη που είμαι στις καλές μου.

Alejandro!!

(Antonio Di Natale)-Antonio με λένε αφεντικό.
-Ναι πες το κι έτσι.Λοιπόν πάγκο.Ξεκινάει ο Ντιντιέ...Κι ο Θεός βοηθός...














Image





BARCLAY'S PREMIER LEAGUE
21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ






Chelsea vs. Arsenal
















Image















Και ο αγώνας ξεκινάει κυρίες και κύριοι εδώ στο κατάμεστο Stamford Bridge...
Η σέντρα ήταν για τους γηπεδούχους,με τον Van Nistelrooy να πασάρει στον Didier Drogba ο οποίος ξαναπαίρνει θέση βασικού στο κρίσιμο αυτό ματς μετά από πολύ καιρό αγωνιστικής αποχής εξαιτίας της ανικανότητάς του να πετύχει γκολ...

Frank Lampard τώρα με τη μπάλα...Ψιλοκρεμαστή σέντρα,φτάνει στον Nistelrooy ο οποίος προσπαθεί να μπει στα καρέ της Arsenal,τρέχει.....Όμως ανατρέπεται αντικανονικά από τον Diaby...
Λίγα μέτρα έξω απ'την περιοχή το φάουλ...


...Πάνω απ'τη μπάλα στήνονται ο Frank Lampard και ο Joe Cole.

O van Nistelrooy τους κάνει νόημα να φύγουν!Ο Ολλανδός πιάνει το πόδι του καθώς νευρίασε όπως είδαμε μετά από αυτό το αντικανονικό μαρκάρισμα του Diaby και τώρα θέλει να εκτελέσει μόνος του αυτό το φάουλ!...


















Image










-Δυνατή εκτέλεση από τον Ολλανδόοοο.................














ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΟΝ RUUD VAN NISTELROOY!!!
H CHELSEA ΑΝΟΙΓΕΙ ΝΩΡΙΣ-ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΣΚΟΡ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΤΕΧΝΙΚΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΦΑΟΥΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΛΑΝΔΟ!!








Image










-.....Είμαστε στο δέκατο λεπτό και η ομάδα της Chelsea προσπαθεί να ξαναβγεί στην επίθεση...
Emanuelson με τη μπάλα,όμως κλέβει ο Fabregas και ανοίγει μπροστά στον Samir Nasri...

Σέντρα του τελευταίου για τον van Persie...απομακρύνει ο Terry εκτός περιοχής...δυνατό μακρινό σουτ από τον Silvestre!!....















ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ!ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ ΣΟΥΤ ΑΠΟ ΤΟΝ MIKAEL SILVESTRE!!!











Image











-...Είμαστε στο 23ο λεπτό και η Άρσεναλ χάνει τη μπάλα με τον Ashley Cole να πασάρει στον Lampard.Ο αρχηγός της Chelsea έχει τρείς μπροστά του,ωραία κίνηση και οοοοοο!...
Αδειάζει τους δύο με μια φοβερή ντρίμπλα και πλέον είναι μόνος του με τον Sagna!Ανοίγεται ο Drogba πολύ ταχύτατα από τα δεξιά,ο Lampard τον βλέπει!....
Προσποίηση στον Sagna,o Άγγλος περνάει και έχει τον Drogba στα δεξιά του με κενό τέρμα....!

ΣΟΥΤ ΑΠΟ ΤΟΝ LAMPARD!!!
Η μπάλα λίγο άουτ!....Σίγουρα θα έπρεπε να προτιμήσει την πάσα εκεί...













Image















- 31ο λεπτό και η Άρσεναλ στην επίθεση...
Diaby ανοίγει αριστερά για τον Arshavin.Σέντρα....
Ξαφνική κεφαλιά από τον Van Persieeeee!!

ΔΟΚΑΡΙ Η ΜΠΑΛΑ!ΦΟΒΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΣΕΝΑΛ...!
Όμως τίποτα δε σταματά καθώς μετά την πρόσκρουση της μπάλας στο δοκάρι,η Τσέλσι έχει την κατοχή με τον Lampard και πάλι!...Μπαλιά πολύ δυνατή για τον Deco,προλαβαίνει ο Πορτογάλλος και βγάζει κάθετη πάσα στον Ballack!
Ο Γερμανός έχει τον Drogba αριστερά του,περναει έξυπνα από τον Gallas...! Μόνος του ο Drogba απ'τα αριστερά,πάσα..όχι!Δυνατό σουτ από τον Ballack,άουτ η μπάλα...

Φαίνεται πως ο Drogba ίσως να μην υπολογίζεται πολύ απ'τους συμπαίκτες του πλέον...















... -36ο λεπτό,και η Τσελσι βρίσκεται ξανά στην επίθεση...
Πάσα του Deco στον Cole,κόβει όμως ο Sagna και ανοίγει στον Fabregas ο οποίος βγάζει ξανά μπροστά την Άρσεναλ...
Πάσα στον ξεμαρκάριστο Eboue...Αυτός πίσω για τον Song,προλαβαίνει όμως ο Drogba και κλέβει τη μπάλα!...

Drogba από τα δεξιά...Ανοίγεται...Δύο στα αριστερά του Cole και Ballack...Προσπερνάει χωρίς πάσα...
Ξεφεύγει και από τον Sagna...! Μόνος του στα δεξιά του ο Nistelrooy!!
Ο Drogba περνά και τον Sagna και μένει με τον Gallas μόνο αντίπαλο...ΠΕΡΝΑ ΤΗ ΜΠΑΆ ΚΑΤΩ ΑΠ'ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ ΓΑΛΛΟΥ και συνεχίζει!!!!
...Drogba τετ-α-τετ με τον Almunia,δεξιά μόνος ο Nistelrooy σε κενό τέρμα ζητά γρήγορα τη μπάλα...!!!!...
Ο Drogba κάνει την προσποίηση...ΠΕΡΝΑ ΤΟΝ ALMUNIA ΚΑΙ















ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ CHELSEA !!!!!!!!!!!!!!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΚΟΛ ΑΠ'ΤΟΝ DIDIER DROGBA ΣΤΟ 37ο ΛΕΠΤΟ,ΑΝΑΚΑΤΕΨΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ Ο ΙΒΟΡΙΑΝΟΣ!!


Η ΞΗΡΑΣΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΕΧΕΙ ΞΕΣΗΚΩΘΕΙ!!!











Image








Image















ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕΕΕΕΕΕΕΕ
DROGBAAAAAAA
DIDIEEEEEEEEEEER!!!





OE OE OE OAAAAAAAA
DIDIEEEEEEEEEEEER
DROGBAAAAAAAAA!!!!







Image










- ...Απίστευτο γκολ από τον Drogba κυρίες και κύριοι,ο οποίος σκοράρει ξανά και με τι τροπο,μετά από μήνες ολοκληρους,δίνει ένα νέο σύνθημα στα χείλη των οπαδών της ομάδας,και φυσικά στην Τσέλσι τη δυνατότητα να φύγει για τα αποδυτήρια με το 2-1!...











-Η Άρσεναλ προσπαθεί να βγει με αξιώσεις στην επίθεση,όμως βλέπουμε τα βλέμματα στα πρόσωπα των κανονιέρηδων...Είναι πολύ νευριασμένοι με αυτή την εξέλιξη του αγώνα,και ο Αρσέν Βενγκέρ τους φωνάζει κιόλας...Είναι λογικό μετά από μια τέτοια ενέργεια του Ντρογκμπά ο οποίος ντρίμπλαρε όλη την Άρσεναλ πριν λίγα λεπτά...

...Ο Walcott ανακόπτεται όμορφα και καθαρά απ'τον Carvalho προς ικανοποίηση του σταδίου και βγάζει γλυκιά πάσα για τον Ballack! Ο Γερμανός ανοίγεται αφήνει γρήγορα για τον Deco!!!
Mε δύο μπροστά του ο Deco αφήνει στον Drogba...Πάσα και πάλι στον ξεμαρκάριστο πλέον Deco...ΜΟΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΣΤΙΑ!!!

ΟΟΟΟ!!! ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΟΝ GALLAS! ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΑΛΤΙ!

Ο Deco ήταν μόνος του απέναντι στον Αλμούνια,ανατράπηκε με νεύρα όπως φαίνεται από τον Gallas και πλέον η Τσέλσι έχει την ικανότητα να φύγει για τα αποδυτήρια με το 3-1!...

...Φυσικά την μπάλα πέρνει και τη στήνει ο μετρ των πέναλτι Ruud van Nistelrooy......








-...Ο Ολλανδός εκτελείιιιιΙΙΙΙ...................................
















3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ CHELSEA!!!!! ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΤΟ STAMFORD BRIDGEEEEE!!!!!!!!











Image










Image












ΗΜΙΧΡΟΝΟ








ΛA ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

-Ηρεμήστε ρε ζώα! Δεν κερδίσαμε ακόμη!!

(Frank Lampard)-Άντε ρε που θα το παίξεις μπροστά μας μετριόφρωνας!

Πάμε να τους βάλουμε άλλα τόσα ρε?!!!


-Μου φαίνεται είσαι λίγο υπερβολικός...

Τέλος πάντων,μπείτε,συνεχείστε με αυτό το ρυθμό όσο μπορείτε,γερή άμυνα και ήρεμες πασούλες όπως στην αρχή για να τους σπάστε τα νεύρα.Είδατε,κονομήσαμε και πέναλτι απ΄τα νεύρα τους.Μια χαρά...
...Λοιπόν,ψυχραιμία και κρατήστε το σκορ.Αλλαγές όχι ακόμα.Φύγατε!...















Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε ήρεμα.Ο Μάριος έκανε πολλές καθυστερήσεις με τις αλλαγές,η Άρσεναλ έπαιζε γεμάτη νεύρα και κάτι τέτοιο έδωσε δεύτερο πέναλτι στην ομάδα της Τσελσι.Η ανατροπή αλλά και η εκτέλεση του πέναλτι,ήταν καρμπόν από αυτή του πρώτου ημιχρόνου...

Τίποτε άλλο δεν άλλαξε από εκείνη τη στιγμή και μετά...












Image









Image














Image






It was reported tonight that Chelsea FC manager Mario Kagurinho,has been suspended from the team's bench for the next 2 matches,by English Premier League Football Association.That's a result of Mr. Kagurinho run to Arsenal's bench after today's game and yelled the greek phrase:"Pelaaaaati mou" at Gunners manager Arsene Wenger.














=============================================================================















[*] Η Chelsea με ένα σερί κατάφερε να ανακάμψει βαθμολογικά και από την 9η να σκαρφαλώσει στην πέμπτη θέση.
[*]H μεταγραφή του Ruud van Nistelrooy συνεχίζει να δικαιώνει τον Μάριο.Με το τελευταίο χατ-τρικ του ο Ολλανδός ανέβηκε δεύτερος στον πίνακα των σκόρερ με 14 γκολ,πίσω μόνο από τον σχεδόν...άπιαστο Wayne Rooney(17 γκολ).
[*]Η Chelsea κλείνει την χρονιά του 2009 με απολογισμό 10 νίκες 6 ισσοπαλίες και 5 ήττες.[/b]











Image













Εντωμεταξύ πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση για τον γύρο των 16 του UEFA Champion's League.
Η Chelsea πέρασε ίσα-ίσα τελικά από τον όμιλό της με την Γιουβέντους να καταλαμβάνει την πρώτη θέση και τους Άγγλους τη δεύτερη παρά το διπλό της Bordeaux στο Stamfordb Bridge.

Η τύχη της κληρωτίδας φυσικά δε μας χαμογέλασε ούτε τώρα...












Image












Καλό το σερί όμως θα καταφέρει η Τσέλσι να φτάσει εκεί που πραγματικά της αξίζει βαθμολογικά,αλλά και να διατηρήσει το αήττητο που κρατά τον Μάριο στον πάγκο της ομάδας?...
Image
Image
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά τέλειος.! -ypoklinomai
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μαριε οκ ρε φιλε τη να πω πλεον απιστευτο το στορυ σου τρελο γελιο τρομερη φαντασια και τα καλυτερα ερχονται...
User avatar
PAO1133
Indispensible
Indispensible
Posts: 1711
Joined: Sun May 31, 2009 4:21 pm
Football Manager της ομάδας: portmouth
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Location: κατω πατισσια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε απισευτη ιστορια συνεχισε την οσο μπορεις.....
Sir___Alex wrote:Ενα κομματι μου μολις πεθανε.Απειρο ρισπεκτ στον Διαμαντιδη
arrested3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 314
Joined: Fri Apr 24, 2009 5:33 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης, Λιβερπουλ
Status: 8 years Football Manager and counting
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε πραγματικα συνεχισε.. τα παντα ολα να ουμε η ιστορια.. (:
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-Δηλαδή θα πρέπει να θεωρώ τον εαυτό μου ευχαριστημένο που τουλάχιστον κάναμε πρωτοχρονιά μαζί έτσι?
-Εγώ λιακάδα μου στο είχα πει...Δεν είναι αυτή η δουλειά για μένα,και ακόμα χειρότερα στην Αγγλία που παίζουν ανα τριήμερα και Χριστούγεννα και Πάσχα.Εσύ καλοπιάστηκες με τη χλίδα και τα ρούχα και τα ψώνια και τη δημοσιότητα,μου έγινες Mrs. Chelsea Manager Wife και τώρα κλαίγεσαι κι απο πάνω...
-Wife?Αυτό δε μπορείς να το λες ακόμα Μαριούλη εκτός και αν με στεφανωθείς...
-Μην αρχίσεις,σε εκλιπαρώ.Όχι πάλι τα ίδια...
-Εγώ δεν άρχισα τίποτα!Εσύ το είπες...
-Είπα-ξείπα τελείωσε το θέμα...

Σηκώνει το ποτήρι με τη μπύρα στον αέρα

-Άντε καλή μας χρονιά τζουτζούκα μου...
-Ρε Μάριε γιατί μου χαλάς τη στιγμή?...Έφερα Γαλλική σαμπάνια να τσουγκρίσουμε και εσύ μου έβγαλες μπύρα?
-Έλα τώρα παιδί μου να πάμε για ύπνο,έχω και προπόνηση το πρωί!
-Άντε καλή μας χρονιά.Και με λιγότερους καυγάδες...





======================================================================







2/1/2010

Image



Ο αρχαιότερος ποδοσφαιρικός θεσμός.
Η Chelsea είναι η περσινή νικήτρια.Το μυαλό μας είναι στο πρωτάλημα βέβαια,όμως δε θα μας χαλούσε να διατηρησουμε τα σκήπτρα μας.Κατεβαζω βασικούς με αντίπαλο την Birmingham...












Image







===================================================================================













-Μα βρε αγάπη μου,αφού η Αγγλική Ομοσπονδία του πρωταθλήματος σε τιμώρησε με δύο αγωνιστικές απ'τον πάγκο της ομάδας,για που 'τοιμάζεις βαλίτσες πάλι?
Δηλαδή σου ήρθε μια άδεια ουρανοκατέβατη για να μείνεις λίγο σπίτι μαζί μου και παρ'όλα αυτά θα φύγεις πάλι??

-Ειρήνη μη μου σπας τα νεύρα.Δεν είναι άδεια,τιμωρία είναι.Δεν τα καταλαβαίνεις αυτά,εσύ παντού βλέπεις ευκαιρίες να μη πάω στο γήπεδο.Προπονητής είμαι και αν ξεχνάς κρατάω ενα σερί που συνεχίζει να σου φέρνει λεφτά στο σπίτι,και μόλις χάσω ο Ρόμαν θα με διώξει.Θα πάω και θα κάτσω εκεί που κάθεται ο Ferguson,δυο-τρεις σειρές πίσω απ'το πάγκο.
-Ναι αλλά και πάλι απαγορεύεται να δώσεις οδηγίες.Αφού δε θα μπορείς να φωνάζεις,γιατί πας?
-Το αν απαγορεύεται να φωνάζω στους παίκτες μου θα το δούμε.Δεν είναι δυνατόν να με τιμωρείς δύο αγωνιστικές κύριε επειδή είπα τον Βενγκέρ πελάτη μου.Πελάτης μου δεν είναι?Τσαπού μέσα-έξω έφαγε.Και συνεχίζει να μιλάει για την απειρία μου η αδερφάρα,και αντί να τιμωρήσουν αυτόν τιμωρούν εμένα.Δε με ξέρουν καλά Ρηνούλα.Σήμερα αν δε με αφήσουν να κάνω αυτά που θέλω,θα μάθουν τι σημαίνει Kagurinho...

Φεύγει και κοπανά την πόρτα πίσω του...



-Πάντως δε μπορώ να πω...Έχω δυναμικό άντρα. :lover:









Image













9/1/2010

Image

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Everton vs Chelsea






-Παιδιά δε θα είμαι εξώ μαζί σας αλλά θα ακούτε τις γκαρίδες μου απ'την εξέδρα.Θα ενημερώνω και τον Jonathan να σας δίνει οδηγίες.
Μη ξεχνάτε.Η Everton είναι από πάνω μας στη βαθμολογία για 8 ολόκληρους βαθμούς χωρίς να το αξίζει.Βγείτε και δώστε όλο σας το είναι για τη νίκη...















Image







Image







=========================================================================












τουυυυυυυυυτ

τουυυυυυυυυυυυυυυτ








-Ναι.
-Έλα.
-Ποιός είναι?
-Τί ποιος είναι ρε πατέρα,ο γιος σου είμαι. :?
-Α έλα ρε Μάριε,δεν ακούγεσαι καλά...
-Άσ'το δε το σώζεις.Είναι εκεί η μάνα μου?Έχω καιρό να της μιλήσω με τούτα και με 'κείνα...
-Όχι έχει βγει για ψώνια.
-Άλλη απο 'κει.Δουλεύω εγώ για να ψωνίζουν οι γυναίκες μας...
-Ποιος θα το περίμενε ε?
-Τέλος πάντων.Σε έχω πρήξει να μου στέλνεις Sportday με Courrier κάθε μέρα,τίποτα εσύ.Τι σας πληρώνω όλους εκεί κάτω μου λες?
-Απλά είχα μερικά μικροπροβληματάκια με τον Θανάση που στέλνει τα δέματα.Από 'βδομάδα θα σου 'ρχονται κανονικά οι εφημερίδες.
-Τέλος πάντων.Τι κάνει η Πανιωνάρα?
-Καλά θες να μου πεις ότι δε μαθαίνεις τίποτα εκεί πάνω?
-Πως να μάθω ρε γέρο με δουλεύεις?Η μικρή είναι όλη μέρα σε τούτο 'κει το facebook,και όταν της λέω μπες σε κανένα αθλητικό σάιτ να δω,μου λέει ότι δεν ξέρει να το χειρίζεται.Γυναίκες,άλλα λένε τη μία άλλα την άλλη.Μια μέρα μου βρήκε ένα stream και είδα τον αγώνα με τον Αστέρα αλλά από τότε τίποτα.
-Τέλος πάντων,σκατά και φέτος στη μέση της βαθμολογίας...
-Σκατά...και η Ρόμα μια απ'τα ίδια ρε πούστη μου.Τη ελληνική NOVA τους είπες να έρθουν να μου τη συνδέσουν εδώ πάνω?
-Το έψαξα,δε γίνεται να σου συνδέσουν την ελληνική έκδοση της NOVA εκεί πάνω.Μπορούμε να σου συνδέσουμε Sky Sports και πολλά άλλα τέτοια δορυφορικά αλλά δύσκολο να πιάνουν Σούπερλίγκα.
-Όλα εναντίον μου...ΌΛΑ!
-Μη φωνάζεις,θα προσπαθήσω να ξαναψάξω για κάποια ξένη δορυφορική που να πιάνει ελληνικό πρωτάθλημα.Σ'αφήνω τώρα,ήρθε η μάνα σου...

-Εεε!Δε θα μου δώσεις να της μιλή....
τουτ
τουτ
τουτ
τουτ

-Χοντρέ... -thymwmenos













16/1/2010

Image

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ










Στο ημίχρονο...






-Ποπο αυτή είναι μπάλα.Τα πάντα ολα...Και που να καθόμουν στο πάγκο.
(Ruud van Nistelrooy)-Αφεντικό,μπορεί όλο αυτό να γίνεται ακριβώς επειδή δε κάθεσαι στο πάγκο.
γέλια απ'τους συμπαίκτες
-Χαχα,πολύ αστείο Ρούντι.Βγες έξω,θα μπει ο Christian.
(Ruud van Nistelrooy)-Έλα ρε Μάριε,μια πλάκα έκανα!
-Μη φοβάσαι αγορίνα μου,δε θυμωσα.Αλλά 3-0 κερδάμε άσε να παίξει και ο Vieri λίγο.

Έλα παππού,μπες.


(Christian Vieri) -thymwmenos














Image







Image











================================================================================










Δυστυχώς κάποιοι παίκτες μας συμφώνησαν να συνεχίσουν την καριέρα του σε άλλες ομάδες μετά το καλοκαίρι,παρά τις προτάσεις που έγιναν για ανανεώσεις των συμβολαίων τους.Το καλό με αυτό βέβαια είναι ότι πιθανότατα εγώ δεν θα είμαι στην Chelsea μέχρι τότε για να "νιώσω" την απουσία τους από την ομάδα...








Image








Η Ρεάλ μας πίεσε πολύ τον Αύγουστο για τον Cole αλλά με μικρό χρηματικό αντίτιμο.Τώρα βλέποντάς τον να συμφωνεί μαζί τους το απ'το καλοκαίρι,θα τα παιρνα τα 15 μύρια που δίνανε,ενώ τώρα θα πάρω το τρίτο το μακρύτερο.





Image







Ακόμα,πουλήθηκε ο αχρησιμοποίητος Florent Malouda στην Άστον Βίλα.




Image














23/1/2010

Image



Η κληρωτίδα μας έφερε με τη Manchester City ενώ υπήρχαν πολλές μικρές ομάδες ακόμα στο θεσμό.Όπως και να 'χει πρέπει να ανταποκριθούμε.Στο πρωτάθλημα η City έγινε ο κακός μας δαίμονας στον πρώτο γύρο μέσα στο Stamford Bridge,ας ελπίσουμε να μην επαναληφθεί...













Image








Πραγματικά πολύ καλύτερη ομάδα,μας πυροβολούσε κανονικά.Δε ξέρω τι παθαίνουμε όταν παίζουμε με τη Σίτι.
Η υπόθεση πρόκριση πάει σε επαναληπτικό στην έδρα τους...
















26/1/2010

Image

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ






-Christian,λόγω τραυματισμού λείπει ο Ντιντιέ και λόγω εθνικών υποχρεώσεων ο Ρούντι.Δεν έχω άλλο καθαρόαιμο επιθετικό και δε θέλω να βάλω αυτό το παρλιακό τον Sturridge μέσα απ'τη Β ομάδα.Σε πετάω μέσα με Burnley και κάνε ότι μπορείς απλά.Αν κουραστείς στο ημίχρονο,θα βάλω τον Antonio μπροστά τι να κάνω...
(Christian Vieri)-Στηρίξου πάνω μου ρε τρελέ,θα τα καταφέρω. -puppie
-Ωχ μάνα μου...















Image






-Ποπο χίλια χρόνια θα ζήσει η ρουφιάνα...'Αντε μπείτε μέσα!!












Image













=================================================================================














Επιστροφή στο Λονδίνο παίδες...
Ξέρω ότι κουραστήκατε πολύ με τα συνεχόμενα παιχνίδια,είχαμε και το κωλοFA Cup στη μέση.
Christian o Didier θα είναι έτοιμος απ'το επόμενο παιχνίδι,και ο Ruud είναι στην πτήση επιστροφής αλλά δεν προλαβαίνει.Θα βγάλεις και αυτό τον αγώνα.

10 παιχνίδια αήττητοι μάγκες και 6 συνεχόμενες νίκες.Μια χαρά βάζουμε τα γυαλιά στο Ρώσο μέχρι στιγμής.Βάζω τα δεύτερα,και κάντε ότι μπορείτε.Μία νίκη ακόμα να κλείσουμε όλο το Γενάρη νικηφόρα και πάμε στο μαγαζί Greek Souvlaki μετά.Κερνάω μπύρες και πιτόγυρα...

(Frank Lampard)-Α,ωραία αφού θα 'χει μπύρες...Καλύτερα να τα δώσετε όλα ρεζερβούλες,γιατί η κοιλιά μου γουργουρίζει...













30/1/2010

Image

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ














Image









Image




Κρατάμε ένα σερί 7 συνεχόμενων νικών και 11 συνεχόμενων αγώνων αήττητοι,αλλά τα δύσκολα τώρα έρχονται.
Επαναληπτικός FA Cup με τη City στο Manchester,και ξανααντιμετωπίζουμε τον κακό μας δαίμονα για τρίτη φορά σε δυο βδομάδες ξανά στην έδρα του...αλλά αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα.
Επίσης,έρχονται και οι αγώνες με την Ρεάλ για τη φάση των 16 του Champions League.












==================================================================================















Image







-Bobo πιάσε μου λίγο το ψωμί ρε...
(Christian Vieri)-Τελείωσε.
-Το φαγες όλο ρε χοντρέ?!
(Urby Emanuelson)-Μην ανησυχείς αφεντικό,σου φέρνω άλλο αμέσως.
-Μπράβο ρε Urby,μπράβο αγόρι μου.Καλά έκανα και επέμενα στη μεταγραφή σου...
(Alexis Tzorvas)-Φοβερή η ιδέα σου να έρθουμε εδώ για φαί coach.Θυμάμαι τα παλιά...
-Γ@μησε τα Άλεξ,ότι και να λένε αυτοί εδώ πέρα,σαν την Ελλάδα μας πουθενά...
(Michael Ballack)-Αφεντικό πότε θα μας πας κι εμάς στο Greece?
-Άμα συνεχίσετε το σερί Μιχαλάκη μου,και μείνω στην ομάδα,θα σε πάω και στον Βέρτη.
(Michael Ballack)-Τί είναι το Βέρτη?
-Ψηλά γράμματα ακόμα για σένα ο Βέρτης.Μόνο παικταράδες επιπέδου Ζεβλάκοφ πατάνε εκεί.Τρώγε...
(John Terry)-Καλά το κρέας είναι καταπληκτικό,τί να λέμε τώρα...
-Τα πάντα όλα Johnny αγορι μου,τι να πούμε?Αυτό είναι φαγητό.Μου τρώτε τις μ@λακίες εδώ πέρα αντί να έρχεστε στην ταβέρνα του Τάκη.Εδώ θα σας φέρνω αντί να πηγαίνουμε στις προπονήσεις,να συνεχιστεί το σερί για πάντα...









3 ώρες μετά...











-Άντε Bobo,πα να φύγουμε,3 η ώρα πήγε...Οι δυο μας μέινα-χικ!μείναμε...
(Christian Vieri)-Κάτσε μωρέ...Έχουμε ακόμα...
Θόδωρα!...Πιάσε ένα κατρούτσο ακόμα...

-Βλέ..χικ!Βλέπω βελτιώνονται τα ελληνικά σου χοντρέ....
(Christian Vieri)-Αμέ,αμέ...Γιατί δε μου είχες πει τόσο καιρό τι φοβερό που είναι το greek τσίπουρο?
-Δεεε..ααα....Μη πάρουμε άλλο,τα κέρατά μας έχουμε πιει...Θα με φωνάζει η μι-χικ!Η μικρή...θα φωνάζει μετά....σπίτι.
(Christian Vieri)-Έλα να πεθάνουν οι γυναίκες!!!
-Να ψοφήσουν οι γ@μιόλες...!
Χικ!...





Image








=================================================================================












Οικία Kagurinho
04:17






-Χικ...Έλα...ακόμα ένα σκαλοπάτ..πάτ...πάτι.

ΧΙΚ!

Σκάσε...


Ουοοόπα...Εδώ ειμάστε...Ρηνάκι σου 'ρχομαι...









Ο Μάριος ανοίγει την κρεβατοκάμαρα και............














To be continued...
Image
Image
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μία από τις καλύτερες συνέχειες ever!

Καταπληκτικό το σερί σου. Κάτι ήξερα που είπα δεν θα κάνεις ήττα δηλαδή :D .

Τώρα στην κρεβατοκάμαρα ή θα είναι ο Terry κάνοντας (ξέρεις εσύ) με την δικιά σου, ή θα σε περιμένει η δικιά σου με την παντόφλα να φεύγει προς το μέρος σου την στιγμή που μπαίνεις μέσα. :P

Καλή συνέχεια 8)
jigsaw13
Trialist
Trialist
Posts: 47
Joined: Sat Aug 01, 2009 6:38 pm
Football Manager της ομάδας: Saints
Αγαπημένη Ομάδα: Spurs
Location: Θεσ/νικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

+1 σε οτι ειπε ο αποπανω :D... οσο για το αλλο ή παντοφλα ή πλαστης απο την Ελλαδα -ksilo...ο τζον...το γατακι φοβαται -puppie (ήταν και φαγομενος)
Last edited by jigsaw13 on Thu Jun 24, 2010 3:35 pm, edited 1 time in total.
Gimme fuel, gimme fire, gimme that which I desire
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να ξαναπω τα ιδια αν και το ξερεις δεν εχω λογια πλεον γι αυτη την ιστορια καθε τη που γραφεις ειναι απολαυση...

Περιμενουμε την συνεχεια σου...Τη να εγινε αραγε οταν ανοιξες την πορτα...
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Torshavn,Faroe Islands

1/2/2010
07:54











Image













Image


















-Ναι...
-Καλημέρα κύριε Kagurinho.
-......
-Κύριε Kagurinho???
-Ναι,σας ακούω γαμώτο...
-Α...ωραία.Είμαι ο Πρόεδρος της Ομοσπονδίας Ποδοσφαίρου των Νησιών Φερόε.Με είχατε καλέσει νωρίτερα σωστά?
-Ναι.
-Τιμή μου που με κάλεσε ένας τόσο μεγάλος προπονητής μιας τόσο μεγάλης ομάδας.Τί μπορώ να κάνω για εσάς?
-Θέλω να μου βρεις μια ομάδα να προπονήσω εδώ.Απλά για να βγάλω τα προς το ζην.Προσπάθησα με το ψάρεμα αλλά δε παλεύεται.
-Ομάδα εδώ?!?Μα τι λέτε?Εσείς δεν είστε ο προπονητής της Chelsea?
-Ήμουν.Παραιτήθηκα.
-Γιατί??
-Αυτό δε σε αφορά.Άλλο σου ζήτησα.
-Μα καλά σοβαρά θέλετε να εργασθείτε εδώ?Εννοώ...Εντάξει αφήσατε την Chelsea,αλλά ήρθατε εδώ?...Στα Νησιά Φερόε,στην άκρη του Θεού για να συνεχίσετε την προπονητική σας καριέρα!???
-Φιλαράκο μπορείς να μου βρεις ομάδα τελικά,ναι ή όχι?
-Με δουλεύετε??Και φυσικά!!Πρώτη-πρώτη η Εθνική μας ομάδα!Θα είμασταν υπερήφανοι να δουλέψουμε μαζί σας!Παίρνω αμέσως τηλέφωνο τον προπονητή της Εθνικής ομάδας να τον ενημερώσω για την απόλυσή του,και σας καλώ αμέσως μετά για να συζητήσουμε τα περαιτέρω!...Εντάξει?
-Όχι.Δε ζήτησα να δουλέψω στην Εθνική σας ομάδα.Η Εθνική ομάδα κάνει ταξίδια σε όλη την Ευρώπη για να αντιμετωπίσει άλλες ομάδες.
-Ε,και που είναι το κακό?
-Εγώ δεν κάνω ταξίδια.'Δε θέλω να βλέπω κόσμο.Ηρθα εδώ να μείνω μόνιμα και μόνος μου.Ομάδα βρες μου,τίποτε άλλο.Υπάρχει κάποια διαθέσιμη?
-Ε...Φυσικά και υπάρχει άλλωστε το ποδόσφαιρο εδώ είναι με το ζόρι ημι-επαγγελματικό,πολλές ομάδες αγωνίζονται χωρίς προπονητή και άλλες με παίκτη-προπονητή.Αλλά ακόμα και οι ομάδες που έχουν προπονητή εδώ στα Νησιά Φερόε,είμαι σίγουρος πως θα σας προτιμήσουν!
-Ωραία...
-Μπορώ άμεσα να σας στείλω στην Havnar Bóltfelag ή αλλιώς HB Torshavn.Ειναι ιστορικά η πιο πετυχημένη ποδοσφαιρική ομάδα στην ιστορία των Νησιών Φερόε.Έχει τα περισσότερα πρωταθλήματα(20) καθώς και τα περισσότερα κύπελλα(25).Επίσης είναι η μόνη ομάδα που πλησίασε κάπως το στόχο της πρόκρισης στο δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.Το 2004 κέρδισε εδώ πέρα την WIT Georgia με 3-0.Ο επαναληπτικός στην Τιφλίδα βέβαια έληξε 5-0 για τους Γεωργιανούς όμως ο πρώτος αγώνας ήταν μεγαλύτερο διασυλλογικό επίτευγμα στην ποδοσφαιρική ιστορία των Νησιών Φερόε.
HB Torshavn?To Torshavn δεν είναι η πρωτεύουσα της χώρας?
-Μάλιστα.
-Δεν πάω εκεί.
-Γιατί?
-Η πρωτεύουσα πάει να πει και μεγαλύτερη πόλη.Πάει να πει και πιο πολυπληθής πόλη,και πιο εμπορική πόλη,όσο εμπορική μπορεί να είναι μια πόλη στα Νησιά Φερόε φυσικά...
-Ναι,και λοιπόν?
-Ε λογικά εκεί θα έχει και γυναίκες...
-Δε σας καταλαβαίνω κύριε Kagurinho.
-Θέλω να είμαι μακριά από οποιαδήποτε γυναίκα.Μακριά από κόσμο γενικότερα.Δε θέλω να βλέπω κανέναν.Τα Φερόε είναι πολλά νησιά.Δεν υπάρχει κάποια κωλοομάδα σε κάποιο από αυτά τα 22 ξερονήσια,που να μην έχει πολύ κόσμο και όλα να είναι ήσυχα?
-Μπορώ να σας στείλω στο Klaksvik,το βορειότερο νησί των Φερόε.Εκεί όλα είναι ήσυχα,ο πληθυσμός δεν ξεπερνά τα 1.000 με 2.000 άτομα και η περιοχή είναι άκρως αραιοκατοικημένη.Η τοπική ομάδα ονομάζεται KI Klaksvik και έχει να πάρει πρωτάθλημα πάνω από 10 χρόνια παρ'οτι οι ομάδες εδώ είναι πάνω-κάτω όλες ισοδύναμες.Αγωνίζεται στην πρώτη κατηγορία από φέτος,την λεγόμενη Vodafodeildin(το πρωτάθλημα χορηγείται από τη Vodafone).
-Μπράβο.Αυτό.Εκεί θα με στείλεις.Έχει προπονητή αυτή η ομάδα?
-Ο Jákup Mikkelsen είναι ο τερματοφύλακας και ταυτόχρονα προπονητής της ομάδας,και εδω και καιρό ψάχνει μάταια αντικαταστάτη για να αφοσιωθεί κάτω απ'τα δοκάρια.
-Πφφφ.Λουκούμι!Βρες μου και ένα σπίτι εκεί,το πιο απομακρυσμένο απ'τα υπόλοιπα να είναι,και δε με νοιάζει να είναι και μικρό.
-Μμμ...μάλιστα.Κύριε Kagurinho είστε πραγματικά σίγουρος ότι ήρθατε στο σωστό μέρος να συνεχίσετε την προπονητική σας καριέρα? :roll:
-Θα περιμένω νέα σου...


τουτ
τουτ
τουτ
τουτ













==================================================================================











Image







Klaksvik,Faroe Islands
1/2/2010
12:11













-Ας το ανοίξω το ρημάδι μια τελευταία φορά πριν το πετάξω στη θάλασσα...









Image










-Χμφφφφφ....... :killerheadache:













τοκ τοκ


-Καλημέρα!
-Γειά σας...
-Είμαι ο Runi Larsen,πρόεδρος της ομάδας.Είμαι πολύ υπερήφανος που είστε εδώ μαζί μας κύριε Kagurinho,η χαρά μου είναι απερίγραπτη που ένας τόσο μεγάλος προπονητής θέλει να δουλέψει μαζί μας. :-) :-)
-Που υπογρ.......







[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eXvmRZb3ZY8[/youtube]






-Με συγχωρείτε λίγο...

-Ναι.

-Μάριεείσαισοβαρόςπούεξαφανίστηκεςσεψάχνωαπ'τοπρωίκαιδεσεβρίσκωπουθενάπεςμουπουείσαι
-...Έχεις και το θράσσος να με παίρνεις τηλέφωνο μετά τα από αυτό που αντίκρυσα...?
-Μα άφησε με να σου εξη.....

τουτ
τουτ
τουτ





Ο Μάριος ανοίγει το παράθυρο του γραφείου και πετά το κινητό απ'το παράθυρο στον Ατλαντικό.




-Με συγχωρείτε...
...Όχι,προς Θεού!Τίποτα!
-...Λοιπόν,τι λέγαμε?
-Καταρχάς θα ήθελα να σας ενημερώσω με μεγάλη μου λύπη πως λεφτά για μεταγραφές δυστυχώς δεν υπάρχουν.Γνωρίζω πως είχατε συνηθίσει σε άλλα στά......
-Δεν τα χρειάζομαι.Που υπογράφω τέλος πάντων?...












Image














Image











================================================================================













Image


Image



1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
3/2/2010











-Λοιπόν μπουμπούνες,μόνο από μια προπόνηση σας ξέρω,δεν έχω προλάβει ακόμα να βγάλω συμπεράσματα.Παρ'όλα αυτά το πρωτάθλημα αρχίζει οπότε περιθώρια δεν έχουμε.Τα ονόματά σας δε τα θυμάμαι όλα απ'έξω,γι'αυτό θα σας κοιτάξω λίγο φατσικά να δω ποιους θυμάμαι να είναι καλοί απ'την προπόνηση για να παίξουν σήμερα...
(Atli Danielsen)-Αλήθεια αφεντικό,γιατί προτιμήσατε εμάς για να συνεχίσετε την καριέρα σας?
-Δε σε αφορά πιγκουίνε.Jakup μπορώ να στηριχθώ πάνω σου αν κάνω κανένα λάθος?
(Jakup Mikkelsen)-Φυσικά αφεντικό.Δέκα χρόνια είμαι αρχηγός της ομάδας και πέντε χρόνια προπονητής.
-Ωραία.Θα κατεβούμε με αυτό το 4-1-3-2.Lakjuni στην κορυφή και θέλω ταχύτητα.

Πάμε...














Image










Image















To be continued...
Image
Image
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

χαχα που πηγες μωρε τρελε... τελος παντων καλη επιτυχια στην νεα σου ομαδα
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή επιτυχία.... Τρελά γούστα θα βγάλεις :P .

Δεν μας είπες τι έγινε με το που μπήκες στη κρεβατοκάμαρα. Περιμένουμε ανατριχιαστικές λεπτομέρειες :P
User avatar
PAO1133
Indispensible
Indispensible
Posts: 1711
Joined: Sun May 31, 2009 4:21 pm
Football Manager της ομάδας: portmouth
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Location: κατω πατισσια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλα εισαι τρελοκομειο δεν παιζει ακου εκει νησια φεροε...... :-D

καλα εκανες κ δεν την αφησες να μιλησει ακου εκει δεν ειναι αυτο που φαινεται η οπως το ειπε ασεμε να σου εξηγησω......
Sir___Alex wrote:Ενα κομματι μου μολις πεθανε.Απειρο ρισπεκτ στον Διαμαντιδη
Post Reply

Return to “Novice”