Η Μύκονος... παίζει μπάλα!

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα
Post Reply
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι υπέροχη μέρα για ποδόσφαιρο! Μια ηλιόλουστη ημέρα στην Μύκονο.
Image

25η αγωνιστική: Στην έδρα μας με αντίπαλό τον Πατούχα.

-3+ θέλω σε αυτόν τον αγώνα.
Spoiler: show
Image
-Απογοητευτική εμφάνιση. Τι έγινε ρε Sebastian; 3 τετ-α-τετ έχασες…
26η αγωνιστική: Ταξιδεύουμε στην Αθήνα, αντιμετωπίζουμε την Αγία Παρασκευή στην ομώνυμη περιοχή στο δημοτικό στάδιο της περιοχής.
Image

-Περιμένω νίκη αν και δύσκολη ομάδα.
Spoiler: show
Image
-Άσχημη εμφάνιση! Ούτε η Καλλιθέα ούτε ο Ασπρόπυργος θα μας χαριστούν…
27η αγωνιστική: Στην έδρα μας με αντίπαλό την 3η και 3 βαθμούς πίσω μας Καλλιθέα.

Ο προπονητής της Καλλιθέας Στάθης Σταθόπουλος θέλει να δυναμιτίσει το κλίμα και κάνει δηλώσεις:
-Ποια Μύκονος ρε παιδία; Αυτή έχει βγάλει όλη τη χρονιά με 13 παίχτες. Δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα να ξεπεράσουμε το εμπόδιο της και να ανεβούμε εμείς απευθείας κατηγορία.
Image

Ο Ιάσονας δεν συγκρατήθηκε γνωρίζοντας εν μέρει πως ο Σταθόπουλος έχει δίκαιο και πως μπορεί το ηθικό της ομάδας να επηρεαστεί. Δεν απάντησε όμως ψύχραιμα:
-Αφήστε τον να λέει! Δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα να τους διαλύσουμε και να ξεγράψουμε μια και καλή τα όνειρα τους για άνοδο!
Image

Το ματς ξεκινά:
-Θέλουμε νίκη πάση θυσία! Η ήττα θα είναι καταδικαστική!
Spoiler: show
Image
-Θέλαμε την νίκη, ευτυχώς αποφύγαμε την ήττα που βάση της εμφάνισης μας θα ήταν πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

Ο Ιάσονας αρχίζει και ανησυχεί για τον Sebastian, δείχνει πολύ εκτός φόρμας.

28η αγωνιστική:
Ταξιδεύουμε βόρεια στον νομό Σερρών για να αντιμετωπίσουμε στην Αναγέννηση τον Οδυσσέα Αναγέννησης.
Image

-Θα μας δυσκολέψουν, δώστε τα όλα!
Spoiler: show
Image
-Ευτυχώς ρε Κυριακίδη έσωσες την παρτίδα, εξαιρετική εμφάνιση. Κατά τα άλλα δεν είμαι ευχαριστημένος.

Ο Κυριακίδης μπήκε ως αλλαγή του Sebastian στο 75’ και έβαλε δύο γκολ!
Ο Ιάσονας είναι έντονα προβληματισμένος, ο Sebastian κάνει τραγικές εμφανίσεις και δεν μπορεί να σκοράρει με τίποτα. Το αποκορύφωμα είναι που μπήκε ο Κυριακίδης αλλαγή και σε 15’ έβαλε δύο γκολ. "Δεν γίνεται, κάποιοι τον έχουνε ματιάσει!" σκέφτεται ο Ιάσονας.
(Ονόματα δεν λέμε, οικογένειες δεν θίγουμε. Ξέρετε ποιοι είστε…)
Την επόμενη αποφασίζει πως στον επόμενο αγώνα ο Sebastian θα φορέσει αυτό
Image

Αλλά για να είναι σίγουρος έκανε και μια τηλεφωνική κλήση…
Image
«Αν δεν πιάσουν ούτε αυτά την βάψαμε…» συλλογίζεται…

29η αγωνιστική: Η ομάδα ταξιδεύει στην Νίκαια για να αντιμετωπίσει μια σκληρή ομάδα, τον Ιωνικό.
Image

-Έχουμε χάσει πολλούς βαθμούς, δεν μας παίρνει για άλλα στραβοπατήματα.
Spoiler: show
Image
-Και τυχεροί ήμασταν που πήραμε το Χ…
Η ομάδα δεν τα πάει τόσο καλά, παραμένει όμως 1η με ισοβαθμία με τον Ασπρόπυργο.
Κάτι πρέπει να αλλάξει, ο Sebastian παραπαίει…
Ο Ιάσονας απελπισμένος και αφού το ξεμάτιασμα δεν έπιασε θα δοκιμάσει το τελευταίο του χαρτί…
Ανεβαίνει λοιπόν σε ένα λόφο όπου βρίσκεται ένα ξωκλήσι

Image

Αποφάσισε να ανάψει μια λαμπάδα και να κάνει ένα τάμα μπας και σκοράρει ο Sebastian!

30η αγωνιστική: Η ομάδα αντιμετωπίζει στην έδρα της την Μιδέα.

-Αν δεν νικήσουμε και δω είμαστε άξιοι της μοίρας μας.
Spoiler: show
Image
-Ανάσταση!

Ο Ιάσονας δεν θέλησε να πει κάτι άλλο, ανάσταση που ήρθε επιτέλους μια νίκη, ανάσταση που σκόραρε ο Sebastian!
31η αγωνιστική: Η Μύκονος αντιμετωπίζει στην έδρα της την Κόρινθο που με ένα εκπληκτικό σερί κυνηγάει την άνοδο και μια ήττα την προτελευταία αγωνιστική θα είναι καταδικαστική για εμάς. Ο Ιάσονας το γνωρίζει πολύ καλά και θέλοντας να ανεβάσει το ηθικό της ομάδας του κάνει δηλώσεις:
-Το ηθικό της ομάδας είναι ακμαίο και δεν έχουμε να φοβηθούμε κανέναν στην έδρα μας!
Image

Η απάντηση ήταν άμεση:
-Αμφιβάλλω αν μπορούν να κερδίσουν την άνοδο. Θα τους νικήσουμε και θα αποδείξω πως έχω δίκαιο!
Image

Ο νυν υπέρ πάντων αγών ξεκινά:
-Άμα χάσουμε καταστρέφουμε ότι χτίζαμε μια ολόκληρη χρονιά.
Spoiler: show
Image
-Είμαστε πρώτοι! Με νίκη την επόμενη αγωνιστική θα βρεθούμε στην Β’ Εθνική!

Ο κόσμος αποτέλεσε ρεκόρ. 319 ήρθαν να μας δουν στον τελευταίο αγώνα στην έδρα μας. Πολύ ενθαρρυντικό!
32η αγωνιστική: Ο τελευταίος αγώνας της χρονιάς, εδώ που θα κριθούν όλα δίνεται στην Αίγινα με αντίπαλο τον Σαρωνικό. Ο Sebastian είναι τιμωρημένος και στην θέση του θα αγωνιστεί ο Κυριακίδης. Λέτε να μας αποδείξει πως άδικα ήταν στον πάγκο όλη τη χρονιά;
Image

-Νίκη και μόνο νίκη! Φάτε τους!
Spoiler: show
Image
-Φανταστική εμφάνιση Κυριακίδη! Παιδιά μου είμαστε στην Β΄Εθνική!
Το πρωτάθλημα τελείωσε.
Η Μύκονος του χρόνου θα αγωνίζεται στην Β’ Εθνική.

Image

Υ.Γ. ωραίο πρωτάθλημα έγινε, από τον 1ο μέχρι τον 4ο όλοι κυνηγούσαμε την απευθείας άνοδο μέχρι και την τελευταία αγωνιστική!
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

NAIIIIIII...Πήραμε πρωτάθλημα και ανεβήκαμε στην Β' Εθνική!!!!! :D -kavala
Εγώ,πάντως δεν ευθύνομαι για το ντεφορμάρισμα του Σεμπάστιαν..Αφού έκανα και "φτου φτου",, :oops:
Το τέλος του πρωταθλήματος πρέπει να μας γίνει μάθημα και εκτός του ότι χρειαζόμαστε καλύτερους παίχτες,χρειαζόμαστε και πληρότητα..Ας μην είναι και τόσο καλοί όσο οι πρωτοκλασάτοι...Απλά να υπάρχουν για να ξεκουράζουν.. :wink:
Περιμένουμε και τον Ρόνι... -ksilo -foumarw -ksilo
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mr. Biancoverde wrote:Ο Σεμπάστιαν μαμάει και δέρνει
Δεν τον μάτιασες εσύ ε; -ksilo

Τώρα να σου πω πως έχει άδικο; Με την ίδια ενδεκάδα την βγάλαμε όλη την χρονιά και κατά την διάρκεια των αγώνων η δεν έκανα καθόλου αλλαγές η τις έκανα για καθυστερήσεις...
Αλλά τώρα που θα δικαιούμαι όσους κοινοτικούς θέλω η ομάδα θα έχει περισσότερο βάθος.
Θα προσπαθήσω να έχω και κανέναν Έλληνα μέσα :D
Τον Παππά και τον Μαυρομιχάλη σκέφτομαι και για αλλαγές τον Μπαλάφα και τον Κυριακίδη...

Ο Ρόνι θα περάσει για διακοπές. Για μόνιμο κάτοικο Μυκόνου τον περιμένεις; :P
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:roll: Εγώ δεν ξέρω τίποτα...Το φτυσιματάκι μου το έριξα... :P
Τον Ρόνι τον θέλουμε για μόνιμο...Συμβιμαζόμαστε και με 3 προπονήσεις με τν ομάδα+1 μεταγραφή αεροδρομίου... :D
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

χαχα
Πάλι καλά που έχετε θέσει ρεαλιστικούς στόχους :P
Να πάρω τον Τζιοβάνι σου κάνει;
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο για την άνοδο.
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν λέμε Γκιοβάνι ενοούμε αυτόν που έπαιζε στον ΟΣΦΠ???Αν είναι καλός δεν με χαλάει,αλλά περίμενα κάτι καλύτερο... :D (Μην ξεχνάς και τις 3 προπονήσεις του Ρόνι)


Off Topic:
Εγώ την κάνω για διακοπές...Άμα δεν δεις σχολιασμό μου για τις μεταγραφές και τους πρώτους αγώνες μην ανησυχίσεις.. :D
ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την κάνεις; Είμαστε που είμαστε λίγοι οπαδοί της Μυκόνου :P

Καλά να περάσεις αγόρι! Αν βρεθείς στο νησί των ανέμων πέρνα από την ομάδα να την δεις!
Καλές διακοπές ;)
Που πας;
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μην ανησυχείς θα στέλνω την θετική μου ενέργεια και θα διαβάζω εφημερίδες μήπως κάνεις καμιά μεταγραφή που θα χρειαστεί να έρθω στο αεροδρόμιο.. :D

Off Topic:
Αρχικά στην Εύβοια..Στην Κύμη..Στην συνέχεια προς Γιάννενα μεριά....
Άμα θες έρχομαι και από την Μύκονο για δοκιμαστικα...Παίζω κεντρικός αμηντικός,δεξί μπακ και αμηντικό χαφ.. :P
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπόλικα μέρη ακούω, ε δεν γίνεται να μην περάσεις καλά!
Παίρνε που και που μπας και πέσεις σε καμία μεγάλη μεταγραφή :P

Πέρνα για δοκιμαστικά να δούμε αν μας κάνεις αν και έχουμε πληρότητα σε αυτές τις θέσεις...
Κάπου θα σε βολέψουμε πάντως, είσαι και οπαδός της ομάδας και θα τα δίνεις όλα :P
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άνετα..!!!Παντού χωράω εγώ...
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα τελευταία λεπτά του αγώνα Σαρωνικός – Μύκονος κυλούν, η ομάδα μας προηγείται 2-0 από το ημίχρονο. Πλέον όλοι γνωρίζουν πως η Μύκονος θα αγωνίζεται του χρόνου στην Β΄ Εθνική. Άλλα δύο γκολ στο 2ο ημίχρονο δείχνουν πως οι παίχτες θέλουν να κλείσουν την σεζόν εμφατικά.

Η ομάδα αφήνει τα πανηγύρια στα αποδυτήρια και φεύγει αμέσως για το νησί για να το γιορτάσουν με τον κόσμο. Η ομάδα καταφθάνει, πλήθος κόσμου τους περιμένουν.
Image

Τα πανηγύρια είναι έξαλλα, κανείς δεν μπορεί να συνειδητοποιήσει αυτό που μόλις είχε συμβεί. Η ομάδα μέσα σε
δύο χρόνια βρέθηκε από την Δ’ στην Β’ Εθνική. Η ομάδα είναι πλέον στα σαλόνια, η έστω… στο χολ.


Πυροτεχνήματα:
Image

Κρασιά, μπύρες, ούζα:
Image

Οι δρόμοι γεμάτοι:
Image

Όλα συνθέτουν ένα έξαλλο πανηγύρι.
Πάνω από χίλια άτομα φίλαθλοι της Μυκόνου έχουν σκορπιστεί παντού και διασκεδάζουν, η νύχτα τους ανήκει.

Image

Ποιος να τους αδικήσει άλλωστε; Είναι η σημαντικότερη επιτυχία στον αθλητισμό που είχε ποτέ το νησί.
Στα χείλη όλων ακούγεται ένα σύνθημα «Ιάσονα εσύ τρελέ προπονητή, μας πήγες κατευθείαν στην Β’ Εθνική. Ιάσονα εσύ τρελέ προπονητή, σε λίγο θα μας δείχνουνε στην καλωδιακή»
Ο Ιάσονας είναι πλέον ο αγαπημένος των οπαδών και όλοι πιστεύουν πως με αυτόν στο τιμόνι θα πάνε ψηλά! Και όχι άδικα έπειτα από τις επιτυχίες του με την ομάδα.


Ο Paquito επίσης είχε την τιμητική του μιας και ψηφίστηκε ο καλύτερος παίχτης της ομάδας.

Image

Τα πανηγύρια συνεχίστηκαν όλη την νύχτα.

Tο επόμενο πρωί ο Ιάσονας ενθουσιασμένος με την προοπτική πως θα μανατζάρει την Μύκονο στην Β’ Εθνική κάνεις βόλτες στα καλντερίμια της Μυκόνου και δέχεται τα συχαρίκια από όλους.

ImageImage

Αγοράζει και μια εφημερίδα να δει τι γίνεται.
Image

Πρώτη φορά η Μύκονος είναι σε εξώφυλλο, η ομάδα ζει μεγάλες στιγμές.
Διαβάζει και την ανασκόπηση της χρονιάς:
Champions League: Ρεάλ Μαδρίτης
Europa League: Τότεναμ
Ελλάδα: Παναθηναϊκός
Κυπελλούχος Ελλάδος: Πανσερραϊκός (αγωνιζόταν στην Β΄Εθνική!)
Αγγλία: Μάντσεστερ Σίτι
Ιταλία: Παλέρμο
Γαλλία: Λιόν
Γερμανία: Μπάγερν Μονάχου
Ισπανία: Ρεάλ Μαδρίτης

Και κατηφορίζει στην παραλία για το καθιερωμένο πλέον εορταστικό beach party του συλλόγου.
Image

Εκεί οι φίλαθλοι αποθεώνουν τον προπονητή αλλά και παλιούς και νέους παίχτες της ομάδας.
Image

Εκεί ανακοινώνεται από τον πρόεδρο της ομάδας πως η ομάδα είναι πλέον πλήρως επαγγελματική σε όλους τους τομείς. Αυτό σημαίνει full-time συμβόλαια ποδοσφαιριστών και του προπονητικού τιμ κλπ. Είναι μια σημαντική ημέρα για την Α.Ο. Μυκόνου αυτή. Και έτσι το πάρτι καλά κρατεί…
Image

Οι παίχτες διασκεδάζουν πριν φύγουν για διακοπές, η έστω όσοι μείνουν για διακοπές στην Μύκονο δεν θα προπονούνται…

Οι μέρες κυλούν ξέγνοιαστα στο νησί μας, ο Ιάσονας κάνει τις βόλτες στα καλντερίμια της Μυκόνου.

Image

Ο πρόεδρος τον καλεί για να μιλήσουν για τον σχεδιασμό σε ένα ωραίο καφενεδάκι.
Image

-Ιάσονα δεν έχω λόγια να σου πω πόσο ικανοποιημένοι είμαστε όλοι για την δουλεία που κάνεις. Όπως μου έχεις πει πολλές φορές θα συνεχίσεις στο τιμόνι της Μυκόνου ε;
-Φυσικά, δεν την εγκαταλείπω προτού την φτάσω στην κορυφή.
-Υπέροχα, τι πιστεύεις πως μπορείς να πετύχεις φέτος;
-Θα κυνηγήσουμε την άνοδο.
-Μπα;! Ακατόρθωτο μου φαίνεται. Σου έχω απόλυτη εμπιστοσύνη όμως και θα σου δώσω όσα χρήματα μπορούμε να διαθέσουμε.
Image
-Τι;!;! Μόνο αυτά;! Πως θα ανταγωνιστούμε ομάδες σαν την Καβάλα που δίνουν 600.000 τον χρόνο σε έναν μόνο παίχτη, και εμάς είναι 400.000 για όλη την ομάδα;!
-Μην με συγκρίνεις με τον Ψωμιάδη… Ιάσονα μέσα σε 2 χρονιές μας έφτασες εδώ, ο κόσμος όμως στο γήπεδο δεν αυξήθηκε, ούτε βρεθήκαν χορηγοί, τα τηλεοπτικά είναι μόλις 100.000. Δεν περνάει από το χέρι μου…
-Έχεις δίκαιο πρόεδρε, καταλαβαίνω…

Ο Ιάσονας βασανίζεται και περιπλανάται σκεπτόμενος μέχρι την νύχτα .
«Τι θα κάνω; Πως θα πείσω παίχτες να έρθουν στην ομάδα όταν το ταβάνι είναι 48.000 τον χρόνο για έναν παίχτη; Τι δέλεαρ να χρησιμοποιήσω; Υπάρχει κάτι που ίσως να επηρεάσει πολλούς!»
Image

«Αλλά και αυτό δεν κρατάει ολόχρονα…»
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
User avatar
stelmat
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2248
Joined: Tue Apr 21, 2009 12:41 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ-Μίλαν-Barca-Νιούκαστλ
facebook προφίλ: stelmat
Status: Ολοταχως για αθλητικος δημοσιογραφος...!
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δε γινοταν να χασεις την ανοδο μ τιποτα και ο Κυριακιδης αποδειχτηκε χρυση αλλαγη! Συχγαρητηρια και εις ανωτερα!

Θα βρεις τροπο να πρσελκυσεις φιλαθλους,εξαλλου,με τετοια πορεια (και τετοια μωρα :P) αργα η γρηγορα θα ερθουν απο μονοι τους
Words are meaningless...and forgettable.
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι τον κερατά τον Κυριακίδη! 105 λεπτά έπαιξε και έβαλε 5 γκολ, χαχαχα
Λες ε; Ελπίζω να πουληθεί κανένα διαρκείας παραπάνω φέτος!
Εσύ θα έρχεσαι; :P

Μας έκανες και ποδαρικό στην νέα χρονιά, κοίτα να είσαι γούρικος :D
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
lgr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 631
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:53 pm
Football Manager της ομάδας: Merengues The real galacticos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Status: Λιγη τρελα θελει η ζωη... Εγω εχω πολλη...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σιγα τον κυριακιδη... απλα εβαλε ενα γκολ ανα 21 λεπτα... :shock:
περα απτη πλακα , κανα παικτη θα πουλησουμε να παρουμε φραγκα ?
Spoiler: show
σκεφτομουν οτι αν εβαζες πολλους απτους αμπαλους πιτσιρικαδες προς πωληση , χωρις να τους πουλησεις ισως να μαζευες ενδιαφερον και να ανταλλαζες 2-3 με 1 καλο - μετριο παικτη
Θελουμε το Λουκινα !!! (αν δεν ειναι ραντομ με καλη δουλεια γινεται παικταρας !
Φερτε πισω τον Mascio
http://www.soccermanager.gr http://www.topmanager.gr
Post Reply

Return to “Novice”