Il capitano

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα
Post Reply
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όνοματεπώνυμο:Paolo Maldini
Ημερομηνία γέννησης:26/6/1968
Αγαπημένη ομάδα:AC Milan
Πρώην διεθνής ποδοσφαιριστής και νυν ελπιδοφόρος προπονητής.

Image
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωωωω,1ο ποστ στο φόρουμ με ιστορία!!!Καλή επιτυχία και καλώς ήρθες στο φόρουμ! :)
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ismael blanco wrote:Ωωωω,1ο ποστ στο φόρουμ με ιστορία!!!Καλή επιτυχία και καλώς ήρθες στο φόρουμ! :)
Ευχαριστώ!!! Έμπαινα τον τελευταίο καιρό με του αδερφού το account για παίκτες και τακτικές, είδα τις ιστορίες και ψήθικα άγρια να ξεκινήσω καινούργιο game και να το μοιραστώ μαζί σας. Ελπίζω να μην σας απογοητεύσω.



Μετά από 30 χρόνια παρουσίας στη Μίλαν και μια γεμάτη ποδοσφαιρική καριέρα, με τίτλους διακρίσεις κτλ. Ήρθε η ώρα να ακολουθήσω και εγώ προπονητική καριέρα όπως κάνει κάθε ποδοσφαιριστής μετά το τέλος της καριέρας του.
Πως μπορώ να αφήσω την αρρώστια μου? Γίνεται? ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!
Για να μην σας λέω πολλά κάθισα στην πολυθρόνα μου μετά από μια συνέντευξη που έδωσα σε ένα αθλητικό περιοδικό, εκφράζοντας το ενδιαφέρον μου για την προπονητική και περίμενα τον Silvio να με πάρει τηλέφωνο…

Χτυπάει το τηλέφωνο…


Silvio!?!?!?

Εεε… δεν ονομάζομαι έτσι…

Ποιος είστε κύριε 3 το μεσημέρι?

Είμαι ο Tommaso Ghiraldi

Χάρηκα Paolo Maldini

Είμαι ο πρόεδρος της Πάρμα και είδα την συνέντευξη σας σε ένα περιοδικό, ότι είστε
ζεστός σε μία προπονητική πρόκληση.

Ναι είμαι ζεστός.

Θέλετε να κάνουμε μία συζήτηση? Θα απομακρυνθεί ο προπονητής της ομάδας μου και θέλω κάποια μεγάλη προσωπικότητα να αναλάβει.

Θα σας πάρω τηλέφωνο αύριο κύριε…


Καλά… Σιγά μην πάω στην Πάρμα… Θα αφήσω τον Πάτο τον Ροναλτίνιο, για τον Μποτζίνοφ και τον Παβαρίνη τον Γυρολόγο… ΧΟ ΧΟ ΧΟ… ας γελάσω…!
Άλλωστε θέμα χρόνου είναι να με πάρει ο Σίλβιο...

Την επόμενη μέρα…

Ουφ… τι ώρα είναι? 3…? Πφφφ 18 ώρες κοιμάμαι… ΩΧ θα με πήρε ο Σίλβιο και δεν θα είδα την κλήση!!!
….

0 αναπάντητες… καλά με δουλεύει???
Θα ανοίξω την τηλεόραση να περάσει η ώρα μου… Μέχρι να μου τηλεφωνήσει!

Ανακοίνωση… Η Μίλαν προχώρησε σε συμφωνία με τον Massimiliano Alegri για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας της ομάδας.


Πιστόλα? Με ακύρωσες ρε Πρόεδρα? Εμένα ρε? Τον ΑΡΧΗΓΟ? Τον απόλυτο Κεντρικό Αμυντικό και ηγέτη? Πως μπόρεσες???
Θα σε στρώσω, θα πάω στην Πάρμα και θα σε κάνω να με παρακαλάς για να έρθω στην Μίλαν.

Πήρα αμέσως τηλέφωνο τον Ghiraldi.

Καλησπέρα είμαι o Maldini και θέλω να σας πω ότι τελικά με ενδιαφέρει η πρόταση σας.

Πολύ ωραία να σας κλείσω εισιτήρια να έρθετε στη Πάρμα να μιλήσουμε για το συμβόλαιο?

Έγινε αύριο θα είμαι εκεί!
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ομάδα της Πάρμα ανακοινώνει την συνεργασία με τον ελπιδοφόρο τεχνικό και πρώην διεθνή ποδοσφαιριστή PAOLO MALDINI
Image
Πληροφορίες για την Πάρμα
Image

Το έμβλημα της ομάδας.
Image
Οι οπαδοί μας
Image
Image

Και το κακό ρόστερ μας... Πολλοί δανεικοί και παίκτες με 50% δικαιώματα... Δεν μαρέσει καθόλου αυτή η πολυχρωμία.
Image
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή ομάδα η Πάρμα!

Έχεις καλό ρόστερ.Ξεχωρίζουν Armero,Paloschi,Zaccardo και ο Djuric για το μέλλον.
Καλή συνέχεια!
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ismael blanco wrote:Πολύ καλή ομάδα η Πάρμα!

Έχεις καλό ρόστερ.Ξεχωρίζουν Armero,Paloschi,Zaccardo και ο Djuric για το μέλλον.
Καλή συνέχεια!
Ευχαριστώ φίλε απλά δεν μπορώ τους πολλούς δανεικούς, θέλω παίκτες δικούς μου 100%.
Θα προσπαθήσω να κρατήσω κάποιους βασικούς και να επαναδιαμορφώσω το υπόλοιπο με καινούργιους παίκτες.
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οοοο παρμα λατρεια

εχεις τον παλοσι την παικτουρα οποτε πρωταθλημα απο την πρωτη χρονια :D

πλακα κανω η μιλαναρα θα το παρει

forza milan :P
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GrKiller wrote:οοοο παρμα λατρεια

εχεις τον παλοσι την παικτουρα οποτε πρωταθλημα απο την πρωτη χρονια :D

πλακα κανω η μιλαναρα θα το παρει

forza milan :P
Θα σου απαντήσω μέσω της ιστορίας για την Μίλαν! Με Σίλβιο προκοπή δεν έχει!

Η ομάδα θέλει δουλειά και πολλές προσθήκες και η Πάρμα σε σχέση με παλαιότερα έχασε την προσωπικότητα της. Πολλοί δανεικοί και επίσης αρκετοί με 50% δικαιώματα δεν μου αρέσει και θα προσπαθήσω να το αλλάξω για να αποκτήσουμε προσωπικότητα. Το θετικότερο όλων είναι ότι ο πρόεδρος μου άφησε 100% της οργάνωσης της ομάδας. Σκέψου να το ζητούσα αυτό από τον Μπερλού… Όσο σκέφτομαι τον μονόλογο του αν αναλάμβανα την Μίλαν και χαίρομαι περισσότερο που ήρθα εδώ.

Ο υποτιθέμενος μονόλογος…

Δεν θέλω να βλέπω έναν επιθετικό μόνο του. Γι' αυτό απέλυσα τον Λεονάρντο. Οι δύο επιθετικοί πρέπει να παίζουν μαζί. Το να βλέπω τον Χούντελααρ να αγωνίζεται 50 μέτρα μακριά από το τέρμα είναι μία μαχαιριά στην καρδιά μου

τι με θες εμένα?ι, κάτσε εσυ στο πάγκο να γλιτώσεις κ τα λεφτά του συμβολαίου(σχολιάζω από μέσα μου)


Μίλησα με τους συνεργάτες μου και είδαμε ότι έχουμε μία ομάδα πολύ ποιοτική. Δεν έχουν όλοι παίκτες όπως ο Πίρλο, ο Ροναλντίνιο, ο Νέστα, ο Πάτο και ο Τιάγκο Σίλβα

όπως κάθε χρόνο ετσι κ φέτος έχουμε την καλύτερη ομάδα(συνεχίζω τον εσωτερικό σχολιασμό)


Ο Ροναλντίνιο για μένα είναι ο μεγαλύτερος παίκτης όλων των εποχών

ναι δεν βλέπεις τη μπυροκοιλια που έχει κάνει?? (Εδώ δεν θα κρατιόμουν και θα μιλούσα αλλά απορροφημένος στο παραλήρημα του ούτε καν θα με άκουγε)


και να τονίσω ότι στην άμυνα ως πρώην αμυντικός θα πρόσεξες ότι πήραμε από την Τζένοα έναν παικταρά αμυντικό που έσβησε τον Μέσι στο Μουντιάλ, τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο!!!

Καλά κρασιά...(εσωτερικά)



Τέλος πάντων συνεχίζω την ανάλυση μου, είδη συγχύστηκα…

Το 1ο βήμα το οποίο ξάφνιασε λίγο την διοίκηση και ίσως να ήταν και κατακριτέο ήταν η πώληση παικτών και η επιστροφή των δανεικών. Δεν θέλω παίκτες από αντίπαλες ομάδες. Προχώρησα σε αυτήν την ενεργεία γιατί στόχος μου είναι να εξοικονομήσουμε χρήματα. Οι παίκτες που θέλω για βασικούς είναι ελεύθεροι αλλά έχουν μεγάλα συμβόλαια.
Image
Το 2ο βήμα είναι η προσθήκη παικτών με μεγάλες ευρωπαϊκές παραστάσεις με αποκορύφωμα τους 4, William Gallas , Manuel Almunia, Fabio Aurrelio, Geovanny.
Μόλις κλείσανε οι μεταγραφές μας επανήλθε η αισιοδοξία!!!
Image

με 3.5m budget 6.75m έσοδα από τις πωλήσεις και 2m έξοδα, δηλαδή 8.5m περίπου κέρδος πήραμε παίκτες που μπορούν να βοηθήσουν, αρκεί να δέσουν.
Χρειαζόμαστε φιλικά παιχνίδια αν συνυπολογίσουμε και τα προκριματικά του Europa που θα είναι με πολύ αδύναμους αντιπάλους, περίπου 10 παιχνίδια θα χρειαστούμε για να είμαστε έτοιμοι στη πρεμιέρα με την Genoa!
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραια επιλογη αν και με ξαφνιασες...Καλη αρχη να εχεις καλες προσθηκες που εκανες...του Gallas τη συμβολαιο του εκανες?
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sokinv wrote:Ωραια επιλογη αν και με ξαφνιασες...Καλη αρχη να εχεις καλες προσθηκες που εκανες...του Gallas τη συμβολαιο του εκανες?
2.600.000 για 2 χρόνια, τεράστιο συμβόλαιο αλλά είναι ηγέτης το άτομο. Ο διάλογος με τον Σίλβιο πως σου φάνηκε!?!?!? -hatemirror
Αν και το Ιταλικό πρωτάθλημα είναι δύσκολο το σύστημα που θα δοκιμάσω στα φιλικά είναι το 4-2-4, ένα σύστημα με επιθετικές αρετές που θέλει ικανούς παίκτες για να το υποστηρίξουν.
Σφυροκόπημα λοιπόν, τα εύκολα παιχνίδια του Europa League και κάποια φιλικά δείξανε κάποια θετικά στοιχεία αλλά οι αντίπαλοι μας δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο.
Στο τελευταίο φιλικό με την Portsmouth στην έδρα μας θα φανεί το πραγματικό μας πρόσωπο.


Image
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πωωωωω μεταγραφες...... γκαλας !!
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίδες κανένα άλλο site για να ανεβάσω τις φωτογραφίες μου και να της περάσω εδώ ξέρετε? Γιατί το Photobucket δεν μου το ανοίγει κολλάει τρελά.
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
Dinoc
Trialist
Trialist
Posts: 18
Joined: Sun Jun 20, 2010 11:34 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Location: Αγρινιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To imageshack!
Image
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλα φοβερος,Απιστευτα αποτελεσματα...Μια χαρα οι διαλογοι...
Ακριβως και εδω ο Galllas...
User avatar
sosialistas
Trialist
Trialist
Posts: 71
Joined: Sun Aug 08, 2010 8:12 pm
Football Manager της ομάδας: Parma
Αγαπημένη Ομάδα: ΗΡΑΚΛΗΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!!!

Το φιλικό με την Portsmouth
Image

Η ομάδα έχασε από καθαρή ατυχία, θετική εικόνα τα αρνητικά το σκορ... 0-1 με 1 σουτ και 1 γκολ και ότι τραυματίστηκε ο Tamudo και θα χρειαστεί να αποκτήσουμε επιθετικό για αλλαγή έστω για 6 μήνες...

Επίσης έκανα και αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα και χρησιμοποίησα αναπληρωματικούς. Πήγαν αρκετά καλά και αυτοί.
------>viewtopic.php?f=222&t=30358&start=15<-----
Συμμετάσχετε και εσείς στην Ιστορία μου!!! IL CAPITANO!!!
Post Reply

Return to “Novice”