τα παιδια του νερου ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ

Ένα βήμα πριν την "κόλαση"
Post Reply
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είπαμε, πόστ και τίτλος.
Στο επόμενο, περιμένω μεταγραφές και το Community Sheild.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Επιτέλους.. Τα σάρωσες όλα!
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
mixalis1994
Amateur
Amateur
Posts: 189
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:11 pm
Football Manager της ομάδας: southampton
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos,man utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά λέει ο ΤαZz!!
Επιτέεεεεεεεεεεεεεεελους....
GLORY GLORY MAN UNITED
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΔΙΑΚΟΠΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ τις ειχαμε αναγκη ολοι, δωσαμε ραντεβου για τα τελη ιουνιου για την εναρξη της προετοιμασιας της ομαδας. Οι πιαχτες ειχαν αναγκη στιγμες χαλαρωσης, οπως και εγω αλλα εγω ειχα και αλλα πραγματα στο μυαλο μου. Η ομαδα εχριζε ανανεωσης αλλα κυριως αγγλοποιησης. Ειχαμε ελαχιστους αγγλους στο ροστερ μας και αυτο ηταν κατι που ηθελα να αλλαξω.

Φυσικα δεν ειμαι χαζος δεν θα επιχειρουσαμε μπαμ και κατω ριζικη ανανεωση αλλα σταδιακη, εξαλλου μια πετυχημενη ομαδα δεν ειναι σωστος να την διαλυειες. Μπατζτε υπηρχε οπως υπηρχε και η διαθεση για αποδεσμευσεις – πωλησεις.

Το 1ο μεγαλο ντιλ δεν αργησε να ερθει ειδικοτερα οταν μιλαμε για εναν παιχτη της αξας τους thiago αγοραστες υπηρχαν πολλοι, ειχα αποφασισει οτι δεν θα πουληθει εντος νησιου συνεπως τα 34Μ της λυων ηρθαν κουτι. Απο εκει και περα τον ακολουθησαν αλλοι 7 ποδοσφαιριστες οι περισσοτεροι με πωληση χωρις ομως σπουδαια ποσα.
Εχοντας ξεκαθαρισει τι εγινε με τις πωλησεις ηρθε η ωρα των αγορων, ειχα βαλει ενα στοχο απο την μεση περιπου της σεζον οταν και ειχα αρχισει συνομιλιες με την σαντερλαντ για το νεο μπιγκ θνιγκ της αγγλιας. Το μεγαλ αστερι της επομενης 10ετιας ο αγγλος παιχτης που ολοι περιμεναν να αφησει ιστορια στο ποδοσφαιρο της χωρας ηταν δικος μου με το ιστοερικοτερο ποσο που εχιε δαπανησει η ομαδα ποτε. Το ποσο των 40Μ ευρω.

Image

James mcdonnell


Απο εκει και περα δυναμωσε παρα πολυ στο κεντρο της αμυνας με τον ερχομενο του διεθνη αργεντινου

Image

Rodrigo Lopez



Και ενος παλιου μου γνωριμου και παιχτη που πιστευω εχει αστειρευτο ταλεντο του

Image

Felix Duhau



Η σημαντικη ενιχσυση μας εκλεισε με τηνε λευεση του αγγλου φουλ μπακ απο την Σελτικ

Image

Elliot Jack

Εχοντας ολοκληρωση το πζλ του ροστερ για την νεα χρονια, επικετρωθηκαμε στην δουλεια πανω στην φυσικη κατασταση και στην τακτικη. Ριζοντας πολλα κιλα ιδρωτα η ομαδα μπηκε στην διαδικασια των φιλικων αγωνων για να ειναι ετοιμη την νεα αγωνιστικη χρονια. Μπορω να πω οτι εμεινα σχετικα ικανοποιημενος καναμε λιγα νερα στην αμυνα αλλα στο επιθετικο κομματι συνεχιζαμε να ειμαστε παρα πολυ καλοι.

Image

Καπως ετσι φτασαμε αρχες αυγουστου με 2-3 τραυματισμους να μας χαλανε τα σχεδια οπως του σαντα και του κριστεα, αλλα με πολυ καλη δουλεια, ενα ροστερ ποιοτικο σε καθε θεση ικανο για ολα.

Image



Image



1ο παχνιδι της χρονιας ηταν το τσαιρυ σιλντ ενα παιχνιδι που φυσικα κρινει εναν τιτλο αλλα αυτην την στιγμη πιο πολυ με ενδιεφερε να μονταριστει η ομαδα, να ρολαρει ο mcdonnell και σε 2η μοιρα περνουσε η κουπα.

Image

Στον τελικο βρηκαμε για μια ακομα φορα την αρσεναλ σιγουρα οι λονδρεζοι θα επιθυμουσαν να παρουν ρεβανς για τον περσυνο χαμμενο τελικο κυπελλου. Γεγονος ηταν οτι φανηκε στο γηπεδο οτι το θελαν πιο πολυ, φυσικα και εμεις το κινηγυσαμε αλλα καναμε παλη λαθη στην αμυνα, λαθη που πρεπει να εκληψουν το συντομοτερο δυνατο. Η ηττα με 2-1 στον τελικο μου προκαλεσε μια μικρη στεναχωρια, εξαλλου κανεις δεν θελει να χανει πουθενα. Αυτο ομως που ηταν σημαντικο ηταν να μπουμε δυνατα στο πρωταθλημα που ξεκιναγε σε 1 εβδομαδα.

Image

liverpool - arsenal
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

πφ, τουμπανάκι ο μικρός, αλλά με ξενέρωσες με την ήττα. :evil:
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΕΧΑΣΕΣ ΤΙΤΛΟ???? -ksilo -ksilo -ksilo :evil: :evil: :evil:
ΑΜΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΠΑΡΑΙΤΗΣΟΥ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ.. :P
Spoiler: show
Θα συμφωνήσω με τον Ταζ...Τούμπανο ο μικρός..
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχασες τίτλο;
Ακολούθα τον Μπερετά!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
εκει που εψαχνα βρηκα αυτο

οι συμμετοχες στην εθνικη ειναι εντυπωσιακες

Image
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα...Παίζει ακόμα ο Ίκερ!!!! :o
Πάρ'τον.. :P
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφου τελειωσαμε με τα τσιλιμπουρδισματα της προετοιμασιας και δεχτηκαμε ενα σοκ με τον χαμμενο τελικο, μπαιναμε δυνατα στην μαχη του πρωταθληματος, με ενα θεωρητικα ευκολο εντος εδρας ματς.

Image

Η σεφιλντ δεν μπορεσε να αντιδρασει καθολου απο το ξεκινημα του ματς δειξαμε ποιος ειναι το αφεντικο, ποιος θα φυγει σημερα με τους 3 βαθμους της νικης. Καλη πρεμιερα με πειστικο σκορ.

Image

liverpool - sheffield utd



Συνεχομενο 2ο εντος εδρας παιχνιδι αυτην την φορα με πολυ πιο δυσκολο αντιπαλο, με τις μαυρες γατες μια σκληροτραχηλη ομαδα που παντα παιζει δυνατα για την νικη.

Image

Οντως το ματς ηταν δυσκολο και γινοταν ολοενα και πιο δυσκολο απο την στιγμη που δεν μπορουσαμε να πετυχουμε ενα γκολ για να ανοιξουμε τους αντιπαλους. Οτι δεν εγινε σε 75΄λεπτα αγωνα εγιναν στα τελευταια 15. Οταν καταφεραμε επιτελους να ανοιξουμε το σκορ το ματς ανοιξε, το τελικο 3-1 με αφηνει απολυτα ικανοποιημενο.

Image

liverpool - sunderland


Αφησαμε το νησι για να κανουμε ενα ταξιδακι στο κοσμοπολιτικο μονακο αφενος γιατι συμμετεχαμε στον τελικου του ευρωπαικου σουπερ καπ, αφετερου γιατι επρεπε να παρουμε μερος στην κληρωση των ομιλων του τσαμπιονς λιγκ.

Η βαθμολογια μας μας εβαλε επικεφαλης ομιλου πραγμα πολυ θετικο αφου αποφευγαμε μεγαθηρια στον δρομο μας. Γενικα η κληρωση ειναι περιεργη, η γιουβεντους εχει επανελθει τα τελευταια χρονια δυναμικα, το ταξιδι στο κιεβο παντα κρυβει κινδυνους. Ενω ο πρωταθλητης ελλαδος ηρακλης θα εχει σιγουρα ισχυρο κινητρο. Φυσικα ειμαστε φαβορι αλλα ολα θα φανουν στο γηπεδο.

Image


Αφησαμε τα γκαλα για να πατησουμε το χορταρι του λουι ντε αντιπαλος η ατλετικο περσυνη πρωταθλητρια ευρωπης αφου κατεκτησε το τσαμπιονς λιγκ. Δεν μου ειναι αγωνστη αφου την εχω αντιμετωπισει αρκετες φορες στο παρελθον.
Εγινε ενα ματς διαφημιση του ποδοσφαιρου απο το 1ο μεχρι το 120ο λεπτο, ναι πηγαμε παραταση για ακομα ενα κρσιμο αγωνα η ομαδα ξερει πως στον εξτρα χρονο να παρει την νικη, αυτην την φορα με ενα γκολ του ρουμανου κριστεα. 1η κουπα της χρονιας θα ηταν μεγαλη αποτυχια αν χαναμε και αυτο το τροπαιο. Γυρισαμε απο το μονακο γεματοι ευχαριστηση και για την κληρωση αλλα πολυ περισσοτερο για την κουπα.

Image

liverpool - atletico madrid



Η διακοπη λογο εθνικων ηρθε σε καλη στιγμη εχουμε κανει καλη αρχη και ειναι ευκαιρια να αποθεραπευτουν μερικο παιχτες.

Επιστροφη στο πρωταθλημα με ακομα ενα εντος εδρας παιχνιδι απεναντι στην γουιγκαν αυτην την φορα, καλη ευκαιρια να κανουμε το 3 στα 3.

Image

Για ακομα ενα εντος εδρας ματς ειμασταν πολυ καλοι με πιεση απο νωρις, η προσωρινη μειωση του σκορ πηγε να δωσει αλλο χρωμα στον αγωνα αλλα γρηγορα βαλαμε τα πραγματα στην θεση τους. Ειχαμε ευκαιριες για το 4-1 αλλα δεν εγινε ακομα και εσι η εμφανιση ηταν κατι παραπανω απο θετικη.

Image

liverpool - wigan




Πρωτο παινχιδι για τους ομιλους του τσαμπιονς λιγκ και επιστροφη στα πατρια εδαφη με σκοπο να στεναχωρησω τους κατα τα αλλα συμπαθεις οπαδους του Ηρακλη.
Μπραβο στον γηραιο και μπραβο γιατι κατεβηκε στο γηπεδο να παιξει ποδοσφαιρο, εχασε ευκαιριες σιγουρα δικαουνταν και ενα γκολ. Αμυντικα ειχε κενα η κλαση των δικων μας ποδοσφαιριστων σιγουρα ειναι πολυ μεγαλυτερη βρηκαμε τα κενα τα αξιοποιησαμε με τον καλυτερο τροπο. Το τελικο 0-4 ειναι σιγουρα βαρυ.

Image

iraklis - liverpool




Επσιτρεφωντας στο νησι καλουμασταν να δωσουμε το πιο δυσκολο μας παιχνιδι μεχρι σημερα. Το ταξιδι στο λονδινο για τον εκτος εδρα αγωνα με την qpr εκρυβε παγιδες.

Image

Η διαφορα περσυ με φετος ειναι οτι η ομαδα ειναι πιο σοβαρη στην αμυνα δεν δεχομαστε το ευκολο γκολ που δεχομασταν περσυ. Αν βαλουμε την αδιαμφισβητη ποιοτητα που εχουμε μπροστα τοτε ειναι λογικο οτι σε παιχνιδια που δεν δεχομαστε γκολο θα περνουμε νικες. Στα πολυ θετικα η επανεμφανιση στην αγωνιστικη δραση του μετα απο 4 μηνες λογω ενος πολυ σοβαρου τρυαματισμου. Επανεμφανιση με γκολ κιολας.

Image

qpr - liverpool



Στην βαθμολογια ειναι πολυ νωρις να πουμε οτιδηποτε. Οι γνωστοι παντως θα διεκδηκησουν και φετος το πρωταθλημα.

Image
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θαυμάσια αρχή, ακόμα μία κούπα, να δω ποιός θα σταματήσει την κόκκινη αρμάδα.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρομερός...Έσπειρες τον φόβο και τον πανικό...Αυτό με τον Ηρακλή πολυ κουλό,πάντως... :-P
Ο Di Maria βρίσκεται σε τρελά κέφια...Δώσε σσ :D ...(Πόσο χρονών έχει φτάσει αυτός??)
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

οριστε και ο ντιμαρια
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
Mr. Biancoverde
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 394
Joined: Sun Jul 11, 2010 3:15 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ & ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ
Status: ★PYROTECHNIK IST KEIN VERBRECHEN★
Has thanked: 0
Been thanked: 0

33 o Di Maria... :P
Αυτά είναι...Πάντως είναι καλός...
~PANATHINAIKOS ~PROUDER THAN ALL,LOUDER THAN ALL~

~LIVERPOOL ~YOU'LL NEVER WALK ALONE~



«Δεν είμαι ο κορυφαίος προπονητής του κόσμου, απλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κανένας καλύτερος από μένα»-Jose Mourinho

«Μπορούμε να κάνουμε τα πάντα για να βρούμε τον τρόπο,τα πάντα.Μια ακόμα φορά το λέω από την καρδιά μου:θα ειναι πολύ δύσκολο,αλλά θα παλέψω και θα προσπαθήσω να βρω στρατιώτες,ανθρώπους που θα πεθάνουν στο γήπεδο μαζί μου»-Željko Obradović
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1 στις 2 κούπες και καλή πορεία ως τώρα.Για να δούμε τι θα γίνει στην συνέχεια.
Post Reply

Return to “Expert”