Τυμπανα,σημαιες,καπνογονα σε εναν κοσμο παρανοικο

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

COMING SOON...
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
KAGOURASG4
Trialist
Trialist
Posts: 70
Joined: Sat May 30, 2009 12:56 pm
Football Manager της ομάδας: paok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε μου καλη αρχη με την ομιλαρα.....
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΡΟΛΟΓΟΣ


Καλοκαίρι 2009, κάπου στον κόσμο?

-Την προσοχή σας παρακαλω!Τον λογο εχει ο κ.Προεδρος.

ΚΛΑΠ?ΚΛΑΠ?ΚΛΑΠ?ΚΛΑΠ? (χειροκροτηματα)

-Ευχαριστω, ευχαριστω.Αγαπημενοι μου συνεργατες, δυστυχως η χρονια που περασε ηταν η χειροτερη στην ιστορια της ομαδας μας.Οι κακοι χειρισμοι από πλευρας προηγουμενης διοικησης μας εφερε στο χειλος της χρεωκοπιας και της διαλυσης.Καναμε μια προσπαθεια και καταφεραμε να παρουμε την ομαδα στα χερια μας.Η χρονια που ερχεται θα είναι πολύ κουραστικη αλλα ελπιζω επιτυχημενη.Δεν εχουμε πολύ χρονο μπροστα μας, εχουμε ηδη αργησει.Ας ξεκινησουμε όμως τη συνεδριαση.Με τα οικονομικα τι γινεται;
-Δυστυχως Προεδρε τα οικονομικα πανε από το κακο στο χειροτερο.Πρεπει να βρουμε ισχυρους χορηγους που να μπορουν να βαλουν βαθια το χερι στην τσεπη και να προσφερουν στην ομαδα.Πολυ φοβαμαι τι δεν εχουμε πολλα περιθωρια λαθους μιας και μια κινηση μπορει να μας επαναφερει εκει που ημασταν το Μαΐο.
-Οντως κακα νεα αυτά.Λοιπον,άλλο ένα μείζον θεμα είναι το θεμα του προπονητη.Δυστυχως η κατηγορια μας δεν προσελκυει πολλους εμπειρους προπονητες για να δουλεψουν.Εχετε καποιους στο μυαλο σας για να μου προτείνετε;
-Τι λετε για τον κυριο ????? ;
-Τον εχουν κλεισει ηδη!
-Τον κυριο ?????.;
-Καλη προταση!Θα την σκεφτουμε αν και νομιζω ότι θα θελει υψηλο μισθο και εμεις δεν ειμαστε σε θεση να του τον προσφερουμε.
-Προεδρε νομιζω ότι εχω την καλυτερη λυση για εμας.
-Πες μου ρε Νικο.Ξερεις ότι σε εμπιστευομαι απολυτα.
-Προσφατα μιλουσα με έναν συνεργατη μου και πως τα εφερε η κουβεντα μου μιλουσε για τον ανηψιο του.Ο ανηψιος του λοιπον ζει στην Αγγλια.Ειναι μολις 26 χρονων αλλα εχει παρει διπλωμα προπονητικης UEFA.Αυτον τον καιρο δουλευει σε μια ομαδα 5ης κατηγοριας Αγγλιας την οποια όμως ανεβασε αυτος.Εχει ηδη αρκετα καλη φημη στην χωρα και ηδη πολλες ομαδες από την Τσαμπιονσιπ και την Λιγκ 1 σκεφτονται να του κανουν προταση για να τις αναλαβει.Οσον αφορα τις απολαβες του και την ορεξη του να δουλεψει σε μια τετοια κατηγορια όπως η δικη μας πιστευω ότι δεν θα εχουμε προβλημα.Ο θειος του μου ειπε πως είναι από τους ενθερμους οπαδους της ομαδας μας και πως θα λατρευε να δουλεψει εδώ με λιγα χρηματα.
-Ωραια όλα αυτά ρε Νικο αλλα αμα δεν τα παει τοσο καλα οσο νομιζεις και η ομαδα δεν πετυχει τους στοχους της το κριμα θα πεσει στον λαιμο μας.Επισης η κατηγορια είναι δυσκολη και ο ανταγωνισμος μεγαλος.Θα καταφερει να ανταπεξελθει;
-Δεν χανουμε τιποτα να δοκιμασουμε.Ξερεις ότι ο χρονος δεν είναι με το μερος μας.
-ΟΚ,ας ρισκαρουμε.Και το ονομα αυτου;
-????. ?????????.
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
filippos666
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Jul 28, 2008 11:13 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Boca J.
Location: Ηρακλειο Κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παμε ρε λιακοοοο :ahhhhhhhhhhhhhhhhh:
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη και σε εσενα φιλαρακο!!!
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
stas13
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1467
Joined: Sat Mar 29, 2008 10:06 am
Football Manager της ομάδας: dorchester
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη και απο μενα
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΕΦΑΛΑΙΟ 1

Λονδινο,Αγγλια

Image


Image


Image


Άλλη μια συνηθισμενη μερα στο βροχερο Λονδινο.Παρολο που είναι καλοκαιρι ελαχιστοι εχου φυγει και η πολη σφυζει από κοσμο, ντοπιους και τουριστες..Κι όμως ενας νεαρος απολαμβανει μερικες στιγμες ηρεμιας πριν αναχωρησει για διακοπες.Περασε έναν πολύ κουραστικο χειμωνα που όμως τον ανεδειξε πολύ σαν προπονητη μικρων ομαδων.Ξερει όμως ότι δεν υπαρχει πολυς χρονος για ξεκουραση.Η προεροιμασια της ομαδας του αρχιζει τον Ιουλιο και αυτος εχει μολις λιγες βδομαδες για ξεκουραση.

Ντριιιιιιν?Ντριιιιιιιιιιν?

Image

-Παρακαλω!
-Hey Ilias! It?s Dan! Time to wake up!
-Όχι όμως ετσι ρε Νταν! Μην εισαι τοσο βαρβαρος!
-ΟΚ,sorry! Ξερεις όμως τι ωρα είναι;
-Μισο να δω.

Image

-12 και 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-Got it!Αντε σηκω και ελα από εδώ αν μπορεις να τα πουμε.
-ΟΚ,σε καμια ωρα θα ειμαι εκει.
-ΟΚ!Α, προσεξε γιατι οι εργαζομενοι του μετρο εχουν απεργια.
-Τιιιιι;Καλα σε 24 ωρες τα λεμε!Μα τοσες ομοιοτητες με την Ελλαδα!Τα λεμε.
-See u!


To be continued...
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχε φιλε.... με οφη απ'οτι καταλαβα????


:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
αν ναι κανε την οφαρα οτι θελουν ολοι οι κρητικοι
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Συγγνωμη για την καπως απροσωπη αρχη που εκανα.Λοιπον σας καλοσοριζω ολους στην ιστορια μου και ελπιζω να ειναι ευχαριστη σε εσας.Πιστευω οτι απεκτησα αρκετη εμπειερεια απο τις περσινες μου ιστοριες για να γραψω μια ευχαριστη ιστορια φετος.Καλη μου αρχη,καλη μας σεζον και καλο καψιμο σε ολους!

ΚΕΦΑΛΑΙΟ 2

Image

-Welcome!Take a sit!
-Ευχαριστω ρε Νταν.Παλι καλα που ησουν και εσυ και με ξυπνησες.Μεχρι αυριο θα κοιμομουνα.Εχω να ετοιμασω και βαλιτσες.
-Για πού;Φευγεις;
-Διακοπες.Ηταν πολύ κουραστικη η χρονια που μας περασε.Φευγω αυριο το μεσημερι για Αθηνα και από εκει βουρ για Ηρακλειο.Θα παω να δω τους δικους μου και το girlfriend!
-Καλο ταξιδι να εχεις.
-Ευχαριστω.
-Για πες.Τι αλλα νεα;Πως παει η δουλεια.
-Για την ωρα δεν παει.Διαπραγματευομαι με αρκετες ομαδες αλλα δεν υπαρχει καμια εξελιξη.Αν δεν ερθει παντως καμια καλη προταση θα μεινω στην ομαδα.Εγω την ανεβασα και εγω θα την κρατησω στην Πρεμιερ (Blue Square Premier)
-Συμφωνω μαζι σου αλλα η κατηγορια είναι ιδιαιτερα ανταγωνιστικη.Μπορεις να κρατησεις την ομαδα μακρια από τον υποβιβασμο;
-Γιατι όχι;Θα ρισκ?.

Ντριιιιιιιν?Ντριιιιιιιν?

Image

-Με συγχωρεις λιγο.

?
-Παρακαλω!

-? (αποσιωπηση συζητησης)

-Ποιος ειστε;

-?

-Μαλιστα.Και σε τι μπορω να σας βοηθησω κυριε ???..

-?

-Πως;!;

-?

-Ειλικρινα δεν ξερω τι να πω.Αλλα εκτος από το συναισθηματικο κομματι θελω να ξερω τι γινεται με το οικονομικο για να σκεφτω την προταση σας..Ποσα θα παιρνω το χρονο;

-?

-Πολύ ικανοποιητικο ποσο.Κοιταξτε να δειτε εγω για τις επομενες δυο εβδομαδες θα ειμαι για διακοπες στην Ελλαδα.Μετα από αυτό το διαστημα μπορουμε να βρεθουμε καποια στιγμη για να συζητησουμε τις τελευταιες λεπτομερειες.

-?

-Και εγω αυχαριστω.Γεια σας.!



-Τι εγινε ρε;
-Ασε Νταν.Εχω ευχαριστα νεα .Βρηκα ομαδα!
-Ελα!Ποια;
-? (η αγωνια παρατεινεται για λιγο ακομα)
-Αυτό σημαινει όμως ότι θα πρεπει να φυγεις από την Αγγλια.
-Δυστυχως.Θα μου λειψεις και εσυ αλλα και ολη η παρεα.Το βραδυ θα κανω ένα γευμα για να σας αποχαιρετησω.Καλεσε τους ολους.ΟΚ;
-Με βαρια καρδια αλλα ΟΚ!

To be continued...
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολλη στην αγωνια μας εχεις...πλακα κανω:)
ασ ελπισουμε να ειναι οφη , εργο η παο.....
καλη συνεχεια
User avatar
JackoS
Backup
Backup
Posts: 982
Joined: Wed May 24, 2006 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Girona Futbol Club
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: PAOK τρελαίνομε!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την έχεις ξεκινήσει καταπληκτικά την ιστορία σου! Περιμένουμε την εξέλιξη!
GrKiller wrote:πολλη στην αγωνια μας εχεις...πλακα κανω:)
ασ ελπισουμε να ειναι οφη , εργο η παο.....
καλη συνεχεια
Ας ελπίσεις θέλεις να πεις...
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:-D :-D
ας ελπισω
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1540
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ομάδα από Γ Εθνική να είναι και ότι να 'ναι :P
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΕΦΑΛΑΙΟ 3

Λονδινο, αεροδρομιο Gatwick

Image

?Departure of Olympic Airlines flight No 375 to Athens.All passengers board from exit number 6.Thank you.?

Επιτελους διακοπες!Μετα από μια κοπιαστικη χρονια, λιγη ξεκουραση.Ευκαρια για χαλαρωση και ψυχικη γαληνη.Μα τι λεω ο βλακας;Παπας ειμαι;Η προταση που μου εγινε χθες δεν κρυβω ότι με ενθουσιασε.Πιστευω ότι εχω μια μεγαλη ευκαιρια να ανδειχθω ακομα περισσοτερο και να εχω πολλες επιτυχιες με αυτην την ομαδα.Ειναι μεγαλη προκληση.Η αναχωρηση μου όμως δεν με βρισκει και σε τοσο καλα κεφια.Το γεγονος ότι φευγω από την Αγγλια μετα από 8 χρονια διαμονης εδώ με εχει ψυχοπλακωσει.Μετα από τις διακοπες θα γυρισω να παρω μερικα πραγματα και μετα τα κεφαλια μεσα.Η νεα χρονια θα αρχισει και προμηνυεται δυσκολη.Goodbye London!

Image



Image


-Kυριες και κυριοι , καλως ορισατε στο αεροδρομιο Ελ. Βενιζελος της Αθηνας?.

Ωραια,φτασαμε στην πατριδα.Οι διακοπες εχουν μολις αρχισει.Η? σχεδον.Ο προορισμος μου είναι το Ηρακλειο.Η γενετειρα μου.Θα δω παλιους φιλους, οικογενεια και προσωπο.Ακομα όμως στριφογυρναει στο μυαλο μου το μετα.Τα σχεδια μου για την νεα μου ομαδα.Οι φιλοδοξιες μου, τα ονειρα μου.Αλλα πρωτα ας απολαυσουμε τις διακοπες!

Image



Image


Image


To be continued...
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΚΕΦΑΛΑΙΟ 4
2 εβδομαδες αργοτερα?

Ντριιιιιιν?Ντριιιιιιν?Ντριιιιιιν?


Image


-Παρακαλω!
-Γεια σας κυριε Επανωμεριτακη!Μου ειχατε πει να σας παρω μετα από 2 εβδομαδες από την πρωτη μας συζητηση.
-Εσεις ειστε κ.Μαχλα;Χαιρομαι πολύ που σας ακουω.Σας περιμενα πως και πως.
-Χαιρομαι που το ακουω αυτό.Λοιπον,Ποτε μπορειτε να ερθετε από τα γραφεια της ομαδας μας για να υπογραψετε;
-Και τωρα αν θελετε.
-Πολύ ωραια.Σας περιμενουμε.

Image


Image
-Καλως τον!Σε περιμεναμε.
-Ευχαριστω κυριε Μαχλα.Ειναι μια από τις πιο ωραιες στιγμες της ζωης μου.Ειμαι πολύ χαρουμενος που εχω την ευκαιριανα δουλεψω εδώ.
-Πρωτα από όλα μην με λες Κυριο Μαχλα.Νικο θα με λες από εδώ και περα.Δευτερον,το ότι αυτή τη στιγμη ετοιμαζεσαι να υπογραψεις συμβολαιο με την ομαδα μας το χρωστας σε μεγαλο βαθμο στον θειο σου.Αυτος μου μιλησε τοσο κολακευτικα για εσενα.Κοντεψα να τσακωθω με το Δ.Σ. για να σε φερω στην ομαδα.Σε παρακαλω μην με απογοητευσεις.Ελπιζω να φερεις τον ΟΦΗ ξανα ψηλα,εκει που του αξιζει να είναι.
-Θα τα καταφερω Νικο.Στο υποσχομαι!
-Σε πιστευω και ευχομαι να πετυχεις.Ο κοσμος εχει απαιτησεις.
-Το ξερω ότι εχει απαιτησεις.ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΜΑΙ!!!
-Πιστευω ότι πολύ συντομα θα κερδισεις τους οπαδους μας.Παμε όμως στο γραφειο του Προεδρου να υπογραψεις και το νέο σου συμβολαιο.
-Παμε.


Μαχλας: -Κυριε Προεδρε;
Image
Κουρακης: -Ελα Νικο!
Μ: -Εφερα τον νέο μας προπονητη.Μιλησα μαζι του και πιστευω ότι χτυπησαμε φλεβα χρυσου με την προσληψη του.Ειναι πολύ φιλοδοξος και πιστευω ότι θα μας οδηγησει ψηλα εκει που ανηκουμε.
Κ:-Ευχαριστο αυτό.Ποσων χρονων ειπαμε ότι εισαι Ηλια;
Εγω: -26 κ.Κουρακη.
Κ: -Όχι κ.Κουρακη!Γιαννη θα με λες.Ο ΟΦΗ είναι μια οικογενεια.Δεν χρειαζονται τυπικοτητες..Εισαι πολύ νεος ακομη.Η προσληψη σου είναι ένα ρισκο.Στηριζομαι πανω σου.Μην με απογοητευσεις.
Ε: Δεν προκειται κ.Κουρακη.Θα δωσω και την ψυχη μου αν χρειαστει για αυτην την ομαδα.
Κ: -Χαιρομαι που το ακουω αυτό.Οσον αφορα την ομαδα.Ξερεις πως η περυσινη χρονια ηταν από τις χειροτερες στην ιστορια του συλλογου.Καποιοι δηθεν «Οφητζηδες» καταφεραν να γραπσουν μια μαυρη σελιδα στην ιστορια της ομαδας καιτης πολης του Ηρακλειου.Την ομαδα εμεις την αναλαβαμε στα προθυρα της χρεωκοπιας.Ακομα ξεπληρωνουμε το δανειο που εχουμε παρει.Γι? αυτό δυστυχως θα εχεις πολύ περιορισμενες δυνατοτητες οσον αφορα το μπατζετ.Σου δινουμε 14.000 ευρω για μεταγγραφες και 48.000 για μισθους.Σου θυμιζω ότι στους παικτες πληρωνουμε ηδη 35.000 ευρω.
Ε: -Καταλαβαινω την κακη κατασταση Προεδρε.Θα κανω ότι μπορω.Αυτο που με προβληματιζει δεν είναι τα χρηματα αλλα η δυναμικη της κατηγοριας.Δεν ξερω αν οι παικτες που εχω στο μυαλο μου θα θελουν να ερθουν σε ένα πρωταθλημα όπως η Β? Εθνικη Ελλαδας.Θα κανω παντως ότι μπορω.
Κ: -Σε καταλαβαινω γι? αυτό και θα σου δωσω πιστωση χρονου.Νικο μηπως θα μπορουσες να ξεναγησεις τον νέο μας προπονητη στις εγκαταστασεις της ομαδας;
Μ: - Ευχαριστως Προεδρε!Παμε Ηλια;
Ε: -Παμε!
Κ: -Επ, επ!Ξεχασαμε το συμβολαιο!
Ε: Α ναι!Συγγνωμη.

Image


To be continued...
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
Post Reply

Return to “Retire”