Τυμπανα,σημαιες,καπνογονα σε εναν κοσμο παρανοικο

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2009/2010:

Image

Image

Στην Σουπερλιγκ η ΑΕΚ εκανε την εκπληξη και κερδισε στην ισοβαθμια με τον Ολυμπιακο το πρωταθλημα.Καβαλα, Λεβαδειακος και Γιαννενα υποβιβαστηκαν.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Image

Image

Εκπληξη και στην Αγγλια οπου η Λιβερπουλ μετα απο 20 χρονια στεφθηκε πρωταθλητρια Αγγλιας.Υποβιβαστηκαν οι Μπολτον, Στοουκ και Γουιγκαν.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Image

Image
Στην Γερμανια δεν ειχαμε εκπληξη καθως το απολυτο φαβορι,η Μπαγερν,κατεκτησε το πρωταθλημα.Μαιντς και Μποχουμ υποβιβαστηκαν.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Image

Image

Στην Γαλλια η Μπορντο πηρε το δευτερο συνεχομενο πρωταθλημα με χαρακτηριστικη ανεση.Γκρενομπλ,Μπουλον και Βαλενσιεν υποβιβαστηκαν.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Image

Image

Και στην Ιταλια ειχαμε εκπληξη.Η αναγεννημενη Μιλαν εκανε μια πολυ καλη σεζον και πηρε στην ισοβαθμια το πρωταθλημα απο την συμπολιτισσα Ιντερ.Υποβιβαστηκαν Σιενα,Λατσιο ( :( :( :( :( :( ) και Παρμα.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Image

Image

Στην Ισπανια ειχαμε μεγαλη μαχη αναμεσα στην Μπαρτσελονα και την Ρεαλ αλλα οι Καταλανοι βγηκαν νικητες.Υποβιβαστηκαν Βαγιαδολιδ, Σπορτινγκ και Οσασουνα.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Συγχαρητηρια Ηλια γιατο πρωταθλημα και ευχαριστουμε για τις χαρες που μας εδωσες φετος.
-Δεν κανει τιποτα Προεδρε.Κανονικα εγω πρεπει να σας ευχαριστω που μου δωσατε την ευκαιρια να δουλεψω στην ομαδα που αγαπω.
-Μην το συζητας.Εχεις κανει πλανα μεχρι να αρχισει η προετοιμασια;
-Φυσικα.Λεω να παω κανενα πενταημερο στην Μαδριτη με την κοπελα μου και να δω τον τελικο του Τσαμπιονς Λιγκ.
-Το επομενο Σαββατοκυριακο δηλαδη;
-Ναι.Και μετα σκοπευω να μαζεψω ολη μου την παρεα και να παμε στην Νοτιο Αφρικη για το Μουντιαλ.
-Πολυ ποδοσφαιρικος τυπος εισαι και μου αρεσει αυτο.
-Αν δεν ημουν δεν θα γινομουν προπονητης.
-Αυτο να μου πεις.
-Α, Προεδρε!Αποψε εισαι καλεσμενος στο σπιτι μου να δουμε τον τελικο του Γιουροπα Λιγκ.Πες και στον Νικο να ερθει.
-Καλα θα προσπαθησω.Αρκει να κοψεις αυτο το "Προεδρε".
-ΟΚ Προ...εεεε...Γιαννη.
-Ετσι μπραβο.Θα σου τηλεφωνησω αν ειναι το απογευμα για να το επιβεβαιωσω.
-Α και μην φερεις την γυναικα σου, την κορη σου ή κατι τετοιο.Θα ειμαστε μονο αντροπαρεα.
-Εγινε.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Καλως τους!Καλως ηρθατε στο φτωχικο μου.
Image

Μαχλας:Φτωχικο το λες αυτο;!;
Εγω:Τροπος του λεγειν! :P :P :P
Κουρακης:Καλα τι το κανεις τοσο μεγαλο σπιτι;
Εγω:Ε καποια στιγμη θα εχω μια οικογενεια να στεγασω.
Σηφακης:Και μεχρι τοτε απλωνεσαι!!!
Εγω:Χαχα, καπως ετσι.
Μαχλας:Ακου κοσμο και κακο στο βαθος.Ποσους εχεις καλεσει;
Εγω:Ολη την ομαδα συν κατι φιλαρακια μου που τους υποσχεθηκα να τους γνωρισω τους παικτες.
Μαχλας:Δηλαδη αυτο σημαινει οτι εχεις καλεσει...
Σηφακης:Γυρω στα 50 ατομα! :shock: :shock:
Εγω:Ακριβως! :D :D :D
Αγριτης: Ελατε γρηγορα να κατσετε!Το παιχνιδι ξεκιναει!


Image Image

Οι δυο ομαδες φωτογραφιζονατι πριν ξεκινησει το ματς (η Φιορεντινα μαλλον φωτογραφηθηκε στο βοηθητικο :P :P :P )


Image

H Φιορεντινα εχει ξεκινησει πιο καλα απο τους Αγγλους και στην πρωτη καλη φαση του παιχνιδιου ο Κουζμανοβιτς κανει ενα μακρινο σουτ αλλα η μπαλα γλειφει το πανω δοκαρι και φευγει αουτ.

Image
Αμεση η απαντηση της Εβερτον με τον Φελαινι να πιανει μια καλη κεφαλια και τον Φρευ να διωχνει σε κορνερ.


Image
ΓΚΟΛ!Μετα απο μια εκπληκτικη ατομικη προσπαθεια ο Αλμπερτο Τζιλαρντινο δινει το προβαδισμα στην Φιορεντινα στο 22ο λεπτο.


Image
ΓΚΟΛ!Αμεση απαντηση απο την Εβερτον με καταπληκτικη εκτελεση φαουλ του Τιμ Κειχιλ στο 23'.


Image
To πρωτο ημιχρονο κλεινει με ενα πλασε του Τζο που φευγει λιγο εξω απο την εστια.


Image
H Φιορεντινα ξεκιναει δυνατα και το δευτερο ημιχρονο με τον Μοντολιβο να αλωνιζει σε ολο το κεντρο και να μοιραζει πασσες παντου.


Image
ΓΚΟΛ!Κοντρα στην ροη του αγωνα η Εβερτον σκοραρει με τον Γιακουμπου και περνει το προβαδισμα.


Image
Oι παικτες της Φιορεντινα προσπαθουν απεγνωσμενα να ισοφαρισουν και ασκουν τρομερη πιεση στην εστια της Εβερτον.Εδω ο Μαριο Σαντανα σε μια προσπαθεια του.


Image
ΓΚΟΛ!Οι προσπαθεις της Φιορεντινα αποδιδουν καρπους στο 83' με τον Τζιλαρντινο να πετυχαινει το δευτερο του γκολ στον αγωνα.


Image
Ο διαιτητης Γκαγκελμαν δινει δυο λεπτα καθυστερησεων.Δεν γινεται κατι σε αυτον τον χρονο και οι ομαδες οδηγουνται στην παραταση.


Image Image
ΓΚΟΛ!Στην πρωτη καλη φαση της παρατασης, ο Τζο στελνει την μπαλα στα διχτυα καιπνιγεται στις αγκαλιες των συμπαικτων του.


Image
Tελευταιες προσπαθειες της Φιορεντινα να ισοφαρισει και να στειλει το ματς στα πεναλτυ.Εδω ο Μουτου ειναι απογοητευμενος απο μια ακομα προσπαθεια του.


Image Image
TΕΛΟΣ! Μετα απο εναν συγκλονιστικο τελικο ο διαιτητης σφυριζει και η Εβερτον γινεται η πρωτη κατοχος του Γιουροπα Λιγκ!Οι παικτες της ξεσπουν σε τρελα πανηγυρια!


Image
To κυπελλο υψωνεται στον ουρανο!


Image


Εγω:ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!ΚΕΡΔΙΣΑ!!!!!!!!!Μπραβο ρε Εβερτον!
Κουρακης:Ναι ρε ενταξει αφου ημασταν ατυχοι!
Εγω:Δεν εχει σημασια!Εχασες το στοιχημα!
Κουρακης:Ε μας ακυρωσε κανονικοτατο γκολ.Δεν ειναι νικη αυτο!
Εγω:Αστα αυτα!Πρεπει να μου κανεις καινουργιο συμβολαιο τωρα!
Κουρακης:Αντε κομματια να γινει.Ελα αυριο απο τα γραφεια της ομαδας.
Εγω:Χαχα!Οτι πεις "Προεδρε"!
Κουρακης:Κοφτο!
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω:Δεν εχει σημασια!Εχασες το στοιχημα!
Κουρακης:Ε μας ακυρωσε κανονικοτατο γκολ.Δεν ειναι νικη αυτο!
Εγω:Αστα αυτα!Πρεπει να μου κανεις καινουργιο συμβολαιο τωρα!
Άμα κέρδιζε η Φιορεντίνα τώρα θα είσουν άνεργος :P ;!;
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οχι.Θα εμενα με το παλιο συμβολαιο.Και δεν να εβρισκα λεφτα να παω ουτε Μαδριτη ουτε Νοτιο Αφρικη! (: (: (:
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια συγγνωμη για την καθυστερηση αλλα δυστυχως εχω περιορισμενο χρονο.Αυριο θα ποσταρω την συνεχεια με ενα ΜΕΓΑΛΟ "επεισοδιο" για να σας αποζημιωσω.
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Ξανα στις επαλξεις με την συνεχεια της ιστοριας.

Μωρο μου εισαι ετοιμος;
-Ετοιμος σε μισο λεπτο.Τακτοποιω κατι τελευταια πραγματα και ερχομαι.
Τελειωνε θα χασουμε την πτηση!
-Εννοια σου και δεν την χανουμε.Σε δυο ωρες φευγει.
Εσυ ξερεις.Πιστευω πως θα περασουμε πολυ ωραια στην Μαδριτη.Παντα ηθελα να παω.Ειναι πολυ ομορφη χωρα η Ισπανια.
-Που να δεις και τις Ισπανιδες!
-Ειπες κατι;
-Ε;Οχι απλα λεω οτι και οι κατοικοι ειναι πολυ συμπαθητικοι και φιλικοι μαζι σου.
Θα ηθελα να κανω και κατι ψωνια αν δεν σε πειραζει...
-Εμενα δεν με πειραζει.Την τσεπη μου ρωτα.Ηρεμησε λιγο δεν ειμαστε ακομα το ζευγος Μπεκαμ για να πηγαινουμε στην Μαδριτη για ψωνια.
-Ναι αλλα εσυ θα κανεις αυτο που θελεις και θα πας στο γηπεδο.Εμενα δεν με σκεφτεσαι;Αλλα ετσι εισαι!Παντα θελεις να γινεται το δικο σου!
-Μα εγω...
Τι μα εσυ;Μην μιλας!Ξερω πολυ καλα τι θελεις να πεις!Λυγμ,λυγμ(ψευτικοι λυγμοι!)
-Καλα,καλα θα δουμε.Ας φτασουμε πρωτα και βλεπουμε.
Το ηξερα οτι θα σου αλλαζα γνωμη!
-Δεν μου αλλαξες γνωμη!
Τι;
-Τιποτα.Παμε γιατι θα χασουμε το αεροπλανο.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Λιγο πριν τον μεγαλο τελικο του Τσαμπιονς Λιγκ

Image

Image

-Πωωωωωωωωωω!Τι κινηση ειναι αυτη.Μ' αρεσει που ξεκινησα απο το ξενοδοχειο μια ωρα πριν τον αγωνα λες και πηγαινα στο Παγκρητιο.Με τετοια κινηση δεν θα φτασουμε ποτε!
-Μην αγχωνεσαι μωρο μου.Θα φτασουμε καποια στιγμη.
-Το θεμα ειναι οτι δεν θελω να φτασω την ωρα που η ομαδα θα σηκωνει το κυπελλο.
Γιατι δεν ρωτας τον κυριο ποση ωρα απο εδω ειναι το γηπεδο;
-Καλη ιδεα.Ξερω και καποιθα στοιχειωδη Ισπανικα.Ας προσπαθησω.Disculpe se?or...
-Si.
-?Cu?nto es hasta el Santiago Bernab?u?
-Cerca de media hora a pie. 45 minutos en taxi con el atasco de tr?fico.
-Λεει οτι ειναι μιση ωρα με τα ποδια απο εδω και 45 λεπτα με το ταξι με αυτη την κινηση.
-Πες του να μας κατεβασει εδω και θα παμε με τα ποδια.
-Μπορεις να περπατησεις με αυτα τα παπουτσια που φορας;
-Θα προσπαθησω.
-ΟΚ.Bueno se?or, puede dejar aqu?. ?Cu?nto es para el paseo?
-Siete de euros
-Ωχ τι ειπε τωρα;Θα τον πληρωσω με δεκαρικο για να ειμαι σιγουρος.Aqu? est?n!
Gracias.
-Παμε.


Image
Image

- Oυφ φτασαμε.Επιετλους!Βρες καπου και κατσε και σε λιγο ξεκιναει ο αγωνας.Πανω στην ωρα ηρθαμε.
-Δεν ειναι πολυ ανετα αλλα θα κατσω.
-Στο γηπεδο εισαι.Τι περιμενεις;Πολυθρονες;Που να ερθεις και στο Γεντι Κουλε!
-Γιατι τι εχει το Γεντι Κουλε;
-Τιποτα δεν εχει!Εκει απλα δεν καθεσαι!
Α ξεχασα να σε ρωτησω.Ποιες ομαδες παιζουν;
-Δεν ξεχασες να με ρωτησεις.Ισα ισα με επρηξες.10 φορες στα εχω πει!Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ με την ΤΣΕΛΣΙ!
-Ενταξει δεν το ξαναξεχναω.Α ξεκιναει ο αγωνας!
Spoiler: show
Image
Image
Kαυτη ατμοσφαιρα εχουν δημιουργησει οι οπαδοι των ομαδων μεσα στο γηπεδο.


Image Image
Oι δυο ομαδες φωτογραφιζονται πριν το παιχνιδι.


Image
O Ντιντιερ Ντρογκμπα σκοραρει για την Τσελσι και το πανηγυριζει εξαλλα.


Image
O Frank Lampard κανει το 2-0 για την Τσελσι και το ονειρο της κατακτησης του Τσαμπιονς Λιγκ ολο και πλησιαζει.


Image
O Ζερεμυ Τουλαλαν τριπλασιαζει με πολυ ωραιο πλασε τα τερματα της Τσελσι και η απλη νικη μετατρεπεται σε θριαμβο για τους Λονδρεζους.


Image Image
O αγωνας ληγει και οι παικτες της Τσελσι ξεσπουν σε τρελα πανηγυρια και πολυ περισσοτερο ο Τζον Τερρυ που με ενα αστοχο πεναλτυ δυο χρονια πριν ειχε στερησει απο την ομαδα του τον μεγαλυτερο ευρωπαικο τιτλο.

Image Image
Το κυπελλο υψωνεται στον ουρανο και ο Καρλο Αντσελοτι και η αρμαδα του ειναι πρωταθλητες Ευρωπης!


Image
Αχ ωραια περασαμε αυτη τη βραδια!
-Μονο ωραια;Καλα οι Αγγλοι ειναι οι αρχοντες του ποδοσφαιρου.Τι μπαλαρα ηταν αυτη που επαιξαν;!;
-Παμε τωρα στο ξενοδοχειο γιατι ειμαι πολυ κουρασμενη.
-Λαθος μερα διαλεξες!
Γιατι;
-Θα σ' αφησω να κοιμηθεις νομιζεις; :twisted: :twisted: :twisted:


to be continued...
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν ξερεις ποσο απολαμβανω να διαβαζω την ιστορια σου.............

(: (: μα καλα πηρες την κοπελα σου να δειτε μαζι μπαλα?????

αντε καλη συνεχεια με μουντιαλ χεχε (:
User avatar
PAO1133
Indispensible
Indispensible
Posts: 1711
Joined: Sun May 31, 2009 4:21 pm
Football Manager της ομάδας: portmouth
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Location: κατω πατισσια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε τι την ηθελες την κοπελα στην ισπανδια?? -hatemirror αντι να εβρισκες καμια σπανιολα εκει..... αλλα παλι δεν περασες ασχημα :D
Spoiler: show
αλλα δωσε τις μεταγραφες επιτελους :D εχω καμια βδομαδα που στις ζηταω :-D
Sir___Alex wrote:Ενα κομματι μου μολις πεθανε.Απειρο ρισπεκτ στον Διαμαντιδη
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπομονη....... :D :D :D

Ερχονται στο επομενο ποστ!
Spoiler: show
Αυριο δηλαδη.
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχασε η Μπάρτσα :( :x :evil: :x .To save σου είναι χείριστο,γτπ!
Spoiler: show
Πλάκα κάνω :P
Liakos 4
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 640
Joined: Fri Apr 25, 2008 5:16 pm
Football Manager της ομάδας: You'll see!!!
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ/ΦΚ ????????
Status: ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΙΔΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ (ΠΑΟΚ, ΠΑΡΤΙΖΑΝ, ΟΦΗ)
Location: Ηρακλειο κρητης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 2010

Μια οικοδεσποινα χωρα:
Spoiler: show
Image

Image

Image

32 ομαδες:
Spoiler: show
Image
Slovakia

Image
Italy

Image
Gabon

Image
Japan

Image
Czech Republic

Image
Chile

Image
Russia

Image
South Korea

Image
Germany

Image
England

Image
Ecuador

Image
Saudi Arabia

Image
Brazil

Image
Switzerland

Image
Australia

Image
Algeria

Image
Serbia

Image
U.S.A.

Image
Argentina

Image
Nigeria

Image
Paraguay

Image
France

Image
South Africa

Image
North Korea

Image
Spain

Image
Mexico

Image
GREECE

Image
Denmark

Image
Ukraine

Image
Holland

Image
Ghana

Image
Costa Rica

Ενα τροπαιο:
Spoiler: show
Image

Ενας νικητης:
Spoiler: show
Image

Image

Image

Image

Image

Image
Oι Ιπταμενοι Ολλανδοι επαμηλθαμ στην κορυφη του κοσμου παιζοντας τρομερο ποδοσφαιρο κα επανεφεραν το Totaalvoetball στο συγχρονο ποδοσφαιρο.

Image
O Κλαας Γιαν Χουντελααρ σκοραρει και πανηγυριζει.

Image
Ο Αριεν Ρομπεν κανει το 2-0 και κλειδωνει τη νικη για την Ολλανδια.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μαχλας:Καλως τον.Καλως ορισες Ηλια.
Εγω:Καλως σε βρηκα Νικο.
Μαχλας:Πως περασες στις διακοπες;Ξελαπικαρησες;(ποσο μου αρεσει αυτη η λεξη!)
Εγω:Ναι αμε.Και στην Μαδριτη και στην Νοτιο Αφρικη ηταν τρομερα.Στην Αφρικη εκανε λιγο κρυο αλλα το συνηθισα.
Μαχλας:Ποσο κρυο δηλαδη;
Εγω:Πολυ!Να φανταστεις μια μερα πηγαμε στα χιονια! :-P :-P :-P
Mαχλας:Ουαου!Κανενα καλο παικτακι ειδες στο Μουντιαλ;
Εγω:Και να ηταν μονο ενα!Παικτακι δεν ειναι βεβαια αλλα ενταξει.
Μαχλας:Τι εννοεις;
Εγω:Oτι δεν ειναι νεαροι.Επισης εχω την χαρα να σου ανακοινωσω οτι ξεκινας αμεσως δουλεια.
Μαχλας:Τι;Απο την πρωτη μερα;
Εγω:Ελα ασε τη λουφα!Θελω να πρωταγωνιστησουμε φετος στην Σουπερλιγκ.Περυσι σου υποσχεθηκα μεσα στο Γεντι Κουλε, μεσα στο ναο της ομαδας μας, οτι θα την βγαλω στην Ευρωπη και το εννοω.
Μαχλας:Σεβλεπω πολυ αποφασισμενο.Για πες μου.
Εγω:Πρωτα απο ολα για πες μου ποσα συμβολαια παικτων ληγουν.
Μαχλας:8 νομιζω.Του Μπουτ,του Αγριτη, του Καρακατσανη,του Μανουσου,του Νατσουρα, του Μπαρκαουαν, του Πετρα και του Τζανη.
Εγω:Ανανεωσε τα συμβολαια των Μπουτ, Αγριτη και Μανουσου.Ολοι οι αλλο μπορουν να προπονουνται με την ομαδα μας μεχρι να βρουν τον επομενο σταθμο της καριερας τους.
Μαχλας:Πολυ ωραια.
Εγω:Δεν τελειωσα ακομη.Αυτη εδω ειναι η λιστα των παικτων που θελω.Θα σου ημουν ευγνωμων αν τις εκλεινες πριν ξεκινησει η προετοιμασια.
Μαχλας:Θα προσπαθησω αλλα δεν σου υποσχομαι τιποτα.
Εγω:Μου αρκει αυτο.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Δυο εβδομαδες αργοτερα...

Image

Εγω:Αξιοτιμε κυριε Προεδρε της ομαδας κυριε Γιννη Κουρακη,κυριε Μαχλα, αγαπημενοι μου συνεργατες,κυριες και κυριοι σας καλοσωριζω στην αποψινη μας εκδηλωση για την παρουσιαση των νεων μεταγγραφικων αποκτηματων μας για την περιοδο 2010/2011.Μετα και την εξαλλειψη οολων των χρεων της ομαδας πιστευω πως οι συνθηκες ειναι καταλληλες για να βαλουμε ψηλα τον πηχη για την φετινη χρονια.Στοχος μας φετος ειναι να βρισκομαστε στο τελος της σεζον στο πρωτο μισο του βαθμολογικου πινακα και γιατι οχι να μπουμε στα πλει-οφ για την Ευρωπη.Πιστευω πως ειναι στις δυνατοτητες μας ειδικα μετα απο την ενισχυση μας στο μεταγγραφικο παζαρι του καλοκαιριου.Αλλα ας περασουμε στο ζουμι της αποψινης εκδηλωσης.Λοιπονσας παρουσιαζω:

Με το νουμερο 50 ο νεαρος τερματοφυλακας Κωστας Λαμπρου απο την Φεγενορντ!
[spoiler]Image[/spoiler]


Με το νουμερο 17 ο νεαρος δεξιος χαφ Δημητρης Χριστοφη απο την Ομονοια Κυπρου!
[spoiler]Image[/spoiler]


Με το νουμερο 3 ο εμπειρος Ελβετος δεξιος μπακ Λουντοβικ Μανιν απο την Στουτγαρδη!
[spoiler]Image[/spoiler]


Mε το νουμερο 8 ο γνωστος σε πολλους απο εσας νεαρος επιθετικος Αντωνης Πετροπουλος απο τον Παναθηναικο!
[spoiler]Image[/spoiler]


Mε το νουμερο 18 ενας πολυ ταλαντουχος παικτης, ο Βελγος δεξιος χαφ Jamaique Vandamme απο την Ροντα!
[spoiler]Image[/spoiler]


Με το νουμερο 29 ενας παικτης που περυσι μας βοηθησε πολυ ως δανεικος απο την Παρτιζαν Βελιγραδιου,ο Σερβος αριστερος χαφ Νεναντ Μαρινκοβιτς απο την Παρτιζαν!
[spoiler]Image[/spoiler]


Μετο νουμερο 13,ο διακαης μου ποθος απο τοτε που ανελαβα την ομαδα, ο Αργεντινος κεντρικος αμυντικος Λεαντρο Χιοδα απο την Ιντεπεντιεντε!
[spoiler]Image[/spoiler]


Με το νουμερο 1 ο εμπειρος διεθνης Νορβηγος τερματοφυλακας Εσπεν Γιονσεν απο την Ροσενμποργκ!
[spoiler]Image[/spoiler]


Mε το νουμερο 14 ενας εμπειρος Ισπανος κεντρικος αμυντικος ο Ρουμπεν Πουλιδο απο την Σαραγοσα!
[spoiler]Image[/spoiler]


Mε το νουμερο 25 ο αγαπητος σε ολους μας στο Ηρακλειο, ο Βασιλης Κουτσιανικουλης απο τον ΠΑΟΚ!
[spoiler]Image[/spoiler]


Με το νουμερο 32,ενας απο τους πιο σταθερους αμυντικους χαφ στην Ευρωπη,ο Ουγγρος Ανταμ Βασς απο τις Μπρεσια και Παρμα!
[spoiler]Image[/spoiler]


Kαι τελος με το νουμερο 2, ο νεαρος Πορτογαλος αριστερος μπακ Αντουνες απο την Ρομα!
[spoiler]Image[/spoiler]


To συνολο;12 παικτες πηραμε φετος οι περισσοτεροι απο τους οποιους μπορουν να προσφερουν αμεσα και να ανεβασουν την ομαδα επιπεδο.Σας ευχαριστω που παρευρεθηκατε στην σημερινη εντυπωση και ελπιζω να μην σας απογοητευσα με τις φετινες μας κινησεις.


to be continued...
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ . . .

Image
Image

Image
Image
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παρα πολλη καλες μεταγραφες
για ποτε το νεο ποστ???
kes
Amateur
Amateur
Posts: 110
Joined: Sat Dec 29, 2007 12:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Πανσερραικος
Location: Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολυ καλες μεταγραφες!!
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1540
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όντως πολύ καλές μεταγγραφές.

Την έχεις την Ευρώπη!
User avatar
Sir___Alex
National Manager
National Manager
Posts: 9822
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: -
facebook προφίλ: VagelisPs
twitter: Vagelis_Ps
Status: Έχει διαβάσει το κόμικ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιες μεταγραφες!
ειδικα ο γιονσεν ειναι απο τις μεγαλες μου λατρειες -doublekiss
Join the Universal Church of Truth
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όφη γερά στην Ευρώπη θα πάς ακόμα μια φορά !
Post Reply

Return to “Retire”