Η επανασταση μολις ξεκινησε (2η σεζον)

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spoiler: show
Την πρωτη σεζον της ιστοριας θα την βρειτε εδω: http://www.fmgreece.com/phpBB3/viewtopi ... d23901c3c2

"And who is Kante? WHO IS KANTE??!!!!" :evil: :evil: :evil:

Αυτες οι φωνες ακουγονταν εξω απο τα γραφεια της ομαδας. Ο Χενκ Τεν Κατε εξαλλος βγαινει εξω κοπανωντας πορτες και βριζοντας στα ολλανδικα. Και πως να μην βριζει αλλωστε; Αντι να παραλαβει την περσινη ομαδα-προτυπο, παρελαβε μια κατεστραμμενη ομαδα τοσο σε επιπεδο ροστερ οσο και σε οικονομικο επιπεδο. Βλεπετε, μετα απο εκεινο το συμβαν το προηγουμενο καλοκαιρι ολοι οι πρωτοκλασσατοι παικτες της ομαδας εφυγαν. Κανενας απο τους μεγαλους προπονητες δεν δεχοταν να παρει την ομαδα. Ειχαν να σηκωσουν, βλεπετε, ενα βαρυ φορτιο απο τον προηγουμενο προπονητη. 3 Champions League και 1 κυπελλο UEFA ειχα κατακτησει εγω ο Αλεξ Μανατζεριωτης μεχρι που συνεβη εκεινο το αεροπορικο "δυστυχημα", οπου εκτοτε αγνοουμαι. Και πως να ερθουν δηλαδη μεγαλοι προπονητες με τετοιο ροστερ;
Spoiler: show
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Και μαλιστα υπαρχει και ο κοσμος της ομαδας που εχει πλεον υψηλες απαιτησεις. Θελει να ξαναερθουν μεγαλοι παικτες, μεγαλες διακρισεις και η ομαδα να ξαναποκτησει την χαμενη της αιγλη. Ολα αυτα κανεις δεν δεχτηκε να τα αναλαβει εκτος απο... μια. -georgeous
Last edited by steroum on Wed Nov 11, 2009 3:02 pm, edited 1 time in total.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη στερουμ
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή . Είμαι αισιόδοξος και σίγουρος για σένα!!! -traino
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη...
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το φετινο καλοκαιρι ο Παναθηναϊκος πηρε την κατω βολτα. Οι παικτες, γνωριζοντας οτι στον Παναθηναϊκο η επιλογη του Τεν Κατε αποτελουσε μονοδρομο και χωρις να ειναι σιγουροι για το αν μπορουν να σηκωσουν ενα τοσο μεγαλο βαρος, αποφασισαν να φυγουν πηγαινοντας σε μεγαλες ομαδες της Ευρωπης. Η ΠΑΕ προσπαθησε να σωσει την κατασταση φερνοντας τον Τζιμπριλ Σισε αλλα οι οπαδοι σε καμια περιπτωση δεν ηταν ικανοποιημενοι. Καταρχας το κενο στην θεση του προπονητη ηταν τεραστιο μιας και μονο εμενα εμπιστευονταν πλεον οι οπαδοι. Απο την αλλη η αμυνα του Παναθηναϊκου ηταν τραγικη και προφανως δεν ανταποκρινοταν στις απαιτησεις τους. Μεσα σε ολα αυτα αποφασισε να παρει το ρισκο να σηκωσει αυτο το βαρος η συζυγος μου, η Μαρια Μανατζεριωτη. Ποια ειναι ομως η Μαρια Μανατζεριωτη;

.......................................................

Image
Η Μαρια Μανατζεριωτη ειχε εμφανιστει για πρωτη φορα στον τριτο κυκλο της προηγουμενης ιστοριας μου. Ηρθε ως σκαουτερ της ομαδας με σκοπο να βρει ταλεντα στο ελληνικο πρωταθλημα. Ομολογω οτι μου πηρε χρονο μεχρι να την ψησω (για την ακριβεια 2 χρονια :D ). Τελικα ομως τα καταφερα αλλα μολις 2 μηνες προλαβα να την χαρω. Το αεροπλανο μου εξερραγη υπο "αγνωστες συνθηκες" και εκτοτε αγννουμαι. Στον τομεα της τακτικης εγω και η Μαρια διαφεραμε παρα πολυ. Ενω εγω ημουν φανατικος υποστηρικτης του κλασσικου συστηματος 4-4-2 εκεινη απο την αλλη προτιμαει περισσοτερο το συγχρονο ευρωπαϊκο μοντελο δηλαδη τα συστηματα 4-2-3-1 και 4-3-2-1. Επιπλεον η Μαρια θεωρει οτι σημαντικος παραγοντας ειναι η αμεση επαφη του μανατζερ με τους παικτης. Πιστευει οτι η δημιουργια ενος καλου κλιματος στα αποδυτηρια ενισχυει την θεληση των παικτων στο να παιξουν με παθος για την νικη.

.............................................

Ητανε λοιπον τελη Ιουνιου. Ο Παναθηναϊκος ειχε μεινει χωρις προπονητη και ο προβληματισμος ηταν ιδιαιτερα μεγαλος. Η Μαρια πηγε στο γραφειο του Νικολα Πατερα...

Πατερας: Γεια σας κυρια Μανατζεριωτη. Ειχαμε καποιο νεο απο τον Αλεξ;
Μαρια: Δυστυχως οχι. Βρεθηκαν τα συντριμια του αεροπλανου καπου στην Κροατια αλλα ο Αλεξ δεν εντοπιστηκε. Image Image
Πατερας: Κριμα. Πραγματικα κριμα. Δεν το περιμενα οτι τα πραγματα θα ηταν τοσο ασχημα για την ομαδα εαν εφευγε.
Μαρια: Δεν βρηκατε καμια λυση;
Πατερας: Νομιζεις πως δεν προσπαθησαμε; Προσεγγισαμε τον Μουρινιο, τον Γκραντ, τον Ραϊκαρντ, τον Τεν Κατε αλλα κανεις δεν επαιρνε την ευθυνη με τοσο κακο ροστερ που εχουμε αυτη τη στιγμη.
Μαρια: Θα μπορουσα να αναλαβω εγω την ομαδα.
Πατερας: Χαχαχαχαχα!!! Εσυ; Image
Μαρια: Γιατι γελατε;
Πατερας: Μα δεν νομιζω να σοβαρολογεις.
Μαρια: Μα για ποιον λογο; Εχω παρακολουθησει σεμιναρια προπονητικης και ολοι εχουν να πουν τα καλυτερα.
Πατερας: Εχεις δει πολλες σοβαρες ομαδες να εχουν γυναικες για προπονητη;
Μαρια: Υπονοειτε οτι ειμαι λιγη; Λυπαμαι, εγω φταιω που ηθελα να βοηθησω. Φευγω!!! Image
Πατερας: Στασου, μην φευγεις ετσι. Ενα αστειο εκανα. Νομιζω οτι αυτη τη στιγμη εισαι η μονη που μπορει να συσπειρωσει τον κοσμο. Θα σου δωσω μια ευκαιρια. Δεν περιμενω βεβαια να παρεις το Τσαμπιονς Λιγκ αλλα τουλαχιστον το νταμπλ.
Μαρια: Θα βαλω τα δυνατα μου. Ποσο θα ειναι το μπατζετ;
Πατερας: Ακου, οσο καλος προπονητης ηταν ο Αλεξ, τοσο κακος ηταν στην διαχειρηση των οικονομικων. Η ομαδα δεν εχει πολλα περιθωρια για σπαταλες οποτε μπορουμε να σου δωσουμε 4,5 εκατομμυρια.
Μαρια: Μα η ομαδα εχει πολλα κενα. Κεντρικους αμυντικους, τερματοφυλακα, δεξι εξτρεμ...
Πατερας: Μην μου ζητησεις αλλα. Εαν φερεις κανεναν καλο παικτη ωστε να πουλησουμε φανελες θα παρεις κατι παραπανω.
Μαρια: Ωραια, που υπογραφω;

Και καπως ετσι η Μαρια εγινε η νεα μανατζερ του Παναθηναϊκου:
Image
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μαρια γερα !!!!!
εχεις αρκετα καλο μπατζετ αμα πουλησεις και κανα παλτο θα εχει καμια 10 μυρια
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με γενικό ξακαθάρισμα μπορείς να εξοικονομήσεις από μεταγραφές πολύ περισσότερα από 10Μ . Προχώρα και άλλαξε τα όλα , φέρε την ομάδα εκεί που ανήκει .....στην κορυφή του κόσμου
User avatar
Skoufalis
Backup
Backup
Posts: 761
Joined: Mon Jan 26, 2009 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: Nottigham Forest ρε
Αγαπημένη Ομάδα: Πανάθαααα
Location: Αθήνα, Μαρούσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα καταφερει η Μαρία όσα έκανε ο Αλεξ;

Stay tuned :P
Image
Image
User avatar
Sir_Vaggos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Apr 14, 2008 4:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παο,Exeter,At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Παο, At.Madrid, Tottenham
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε μου
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χχαχα άντε Μάρια φέρε τον ΠΑΟ εκεί που του αξίζει... :D
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

- Ολα πηγαν καλα ετσι;
- Ναι, ολα πηγαν πολυ καλα.
- Δεν πιστευω να σου ξεφυγε κατι, ετσι;
- Φυσικα και οχι. Γνωριζω ποσο σημαντικο ειναι το να μην πω τιποτα.
- Μην ξεχνας πως οι μονοι που το γνωριζουμε ειμαστε εγω, εσυ και ο Γιαννης.
- Μηπως ειναι λιγο τραβηγμενο αυτο που κανουμε;
- Ειναι εξαιρετικα σημαντικο να μεινω εγω στην αφανεια. Εαν εμφανιστω ετσι ξαφνικα θα κινδυνευει ξανα η ζωη μου.
- Κανονισε να παθω κι εγω τα ιδια! :evil:
- Μην ανησυχεις. Εσενα θα σε υποτιμησουν. Θα πρεπει ωστοσο να δειξεις ιδιαιτερη προσοχη στους εσωτερικους εχθρους. Καποιοι θα προσπαθησουν να σου βαλουν τρικλοποδιες.
- Αυτο ειναι το λιγοτερο. Τα αλλα να μην παθω και θα τα βγαλω περα. Ποιο ειναι το επομενο μας βημα;
- Δυστυχως χασαμε σημαντικες μοναδες του ροστερ μας. Το μπατζετ ειναι πολυ λιγο οποτε θα πρεπει να στραφουμε προς την οικονομικη αλλα και ποιοτικη Λατινικη Αμερικη. Θα πρεπει να ξηλωθει η αμυνα. Ειναι ιδιαιτερα αργη και ευαλωτη ακομα και στις πιο απλες επιθεσεις. Θα κοιταξουμε για εναν γρηγορο κεντρικο αμυντικο. Επισης θα κοιταξουμε για ενα γρηγορο και ντριμπλαδορο παικτη που να μπορει να παιξει ταυτοχρονα ως δεξι εξτρεμ και ως δεκαρι. Απο εκει και περα θα καλυψουμε τα οποια κενα μας και θα αναδιαμορφωσουμε το προπονητικο τημ και το τμημα σκαουτινγκ.
- Ενταξει Αλεξ. Εσυ ομως φροντισε τον εαυτο σου. Οσο κρισιμο και να ειναι καποιο παιχνιδι δεν θελω να ερθεις στο γηπεδο. Μονο μεσω κινητου θα επικοινωνουμε. Το οτι εισαι ανεπισημα assistant manager δεν σημαινει οτι θα πρεπει να κανεις συνεχως παρεμβασεις.
- Μπορω να κανω κι αλλιως; Λοιπον, ας κανουμε μια προποση στην μελλοντικη επιτυχια του Παναθηναϊκου και τη δικη σου.
- Εις υγειαν.

Image
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
PAO1133
Indispensible
Indispensible
Posts: 1711
Joined: Sun May 31, 2009 4:21 pm
Football Manager της ομάδας: portmouth
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos
Location: κατω πατισσια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη........α μονο τοσα λιγα ειπε ο δομαζος???
Sir___Alex wrote:Ενα κομματι μου μολις πεθανε.Απειρο ρισπεκτ στον Διαμαντιδη
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oλα θα πάνε καλά . Μυρίζομαι μυστήριο στην ιστορία.
Μιράντα , Μόουτσε εξαιρετικές περιπτώσεις αν ισχύουν οι φήμες
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σημερα ειναι η καθιερωμενη συνεντευξη τυπου. Προετοιμασα την Μαρια ετσι ωστε να μπορεσει να απαντησει σε "δυσκολες" ερωτησεις και να κανει τον κοσμο να την στηριξει.

...............................................

Δημοσιογραφος 1: Κυρια Μανατζεριωτη, πρεπει να ομολογησω πως νιωθω λιγο περιεργα βλεποντας μια γυναικα ως μανατζερ μιας μεγαλης ομαδας οπως ο Παναθηναϊκος. Συμφωνειτε με αυτους που υποστηριζουν πως το ποδοσφαιρο ειναι αποκλειστικα ανδρικο αθλημα;
Μαρια: Θα πρεπει να ομολογησω οτι δεν μου αρεσει το γυναικειο ποδοσφαιρο. Ωστοσο η θεση του μανατζερ ειναι κατι τελειως διαφορετικο. Ειναι διαφορετικα τα κριτηρια και η αναγκες αυτης της θεσης και θεωρω οτι σε λιγα χρονια το να προσλαμβανονται γυναικες ως μανατζερ ομαδων θα ειναι συνηθες γεγονος.
Δημοσιογραφος 2: Εχετε να συνεχισετε ενα δυσκολο εργο. Εχετε παραλαβει ενα μετριο ροστερ σε σχεση με περυσι ενω και οικονομικα η ομαδα δεν βρισκεται στην καλυτερη δυνατη κατασταση. Θεωρειτε οτι μπορειτε φετος να κατακτησετε το νταμπλ;
Μαρια: Ακουστε, εαν δεν ειχα σιγουρια για τον εαυτο μου δεν θα αναλαμβανα αυτο το δυσκολο εργο. Σαφως και το ροστερ της ομαδας θα χρειαστει καποια βελτιωση. Αλλα σιγουρα ειμαστε φαβορι για τον τιτλο. Να ειστε σιγουροι παντως οτι και φετος θα απολαυσετε ομορφο και ποιοτικο ποδοσφαιρο.
Δημοσιογραφος 3: Μιας και αναφερατε για βελτιωση του ροστερ θα κοιταξετε να μπειτε ενεργα στη μεταγραφικη αγορα;
Μαρια: Σαφως και θελω να φερω καλους παικτες. Το μπατζετ ειναι περιορισμενο αλλα εχουμε πολλες δυνατοτητες.
Δημοσιογραφος 4: Εχουν ακουστει φημες για παικτες οπως ο Μπουονανοτε και ο Μοουτσε. Ισχυουν;
Μαρια: Θελω να σας μιλησω ειλικρινα. Και ο Μπουονανοτε και ο Μοουτσε ειναι ασφαλως πολυ καλοι παικτες. Σιγουρα θα προσεφεραν πολλα στον Παναθηναϊκο. Ωστοσο αυτο που τους λειπει ειναι το υψος. Παικτες σαν αυτους θα εχουν προβλημα απεναντι σε ψηλες αμυνες. Νομιζω οτι μπορω να φερω και καλυτερους.
Δημοσιογραφος 5: Νιωθετε οτι εκπληρωθηκε ενα μεγαλο σας ονειρο αναλαμβανοντας τον Παναθηναϊκο;
Μαρια: Ασφαλως

............................................

Η Μαρια τα πηγε ομολογουμενως πολυ καλα. Σημερα η αποστολη του Παναθηναϊκου αναχωρησε για την Αυστρια ωστε να προετοιμαστει η ομαδα για τη νεα σεζον. Πριν φυγει ομως πετυχε ενα σημαντικο deal για την ομαδα.

Την επομενη μερα:
Image
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμένουμε μεγάλες μεταγραφές . Πολύ καλός o Villar
Post Reply

Return to “Retire”