Η επανασταση μολις ξεκινησε (2η σεζον)

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πηραμε δυο παρα πολυ δυσκολες προκρισεις. Δεν ειναι και οτι πιο ευκολο να αποκλειεις Τσελσι και Ιντερ. Η ομαδα εδειξε οτι διαθετει ποιοτητα και με την καταπληκτικη μου επιθετικη γραμμη μπορω να προσαρμοζομαι σε καθε κατασταση. Επομενη αντιπαλος η Τοτεναμ.

28η αγωνιστικη Superleague: Ολυμπιακος-Παναθηναϊκος
Image
Ακομα μια σημαντικη νικη που ευχαριστησε τους οπαδους της ομαδας.

Ημιτελικος Κυπελλου Ελλαδος (2ο μερος): Παναθηναϊκος-Σκοντα Ξανθη
Image
Πηρα οπως αναμενοταν την προκριση και ειμαι στον τελικο του κυπελλου. :-D

29η αγωνιστικη Superleague: Παναθηναϊκος-Εθνικος
Image
Αναπληρωματικοι σε επιθεση και κεντρο, αναπληρωματικος στο τερμα. Μια χαλαρη νικη διχως πολλες δυσκολιες.

Ημιτελικη φαση Champions League (1ο μερος): Τοτεναμ-Παναθηναϊκος
Spoiler: show
Image
Image
Απιστευτα γρηγορη ομαδα η Τοτεναμ, ευτυχως οι αμυντικοι μου ηταν σε ετοιμοτητα. Στο ΟΑΚΑ δεν θα ειναι καθολου ευκολη η προκριση.
30η αγωνιστικη Superleague: Λεβαδειακος-Παναθηναϊκος
Image
Την τελευταια αγωνιστικη περασα νικηφορα απο την Λιβαδεια.

Η τελικη καταταξη του πρωταθληματος:
Image
Οι μεγαλυτερες εκπληξεις του φετινου πρωταθληματος ηταν σαφως ο υποβιβασμος του ΠΑΟΚ και η 5η θεση του Πανσερραϊκου.


Ημιτελικη φαση Champions League: Παναθηναϊκος-Τοτεναμ
Spoiler: show
Image
Image
Κακος ο Σισε, σουπερ ο Νινης!!! Ειμαστε στον τελικο!!! -traino

Τα αποτελεσματα της ημιτελικης φασης του Champions League:
Image
Αντιπαλος μου η Λυων. Παμε για την ευρωκουπα!!! -rofl

Τελικος Κυπελλου Ελλαδος: Παναθηναϊκος-Λεβαδειακος
Image
Εγινε μια σκληρη προσπαθεια ωστε να παραταξω ενα καλο ροστερ προστατευοντας βασικους παικτες απο τυχον τραυματισμους. Νομιζω πως τα καταφερα. Πηρα και το κυπελλο!!! -foumarw



Ακολουθησαν δυο φιλικα προετοιμασιας πριν το μεγαλο κρισιμο παιχνιδι. Παιξαμε με τις ομαδες νεων του Παναθηναϊκου. Στο πρωτο νικησαμε την ομαδα κατω των 18 με σκορ 4-0, ενω νικησαμε και την ομαδα κατω των 21 με σκορ 5-0. Ολα θα κριθουν σε λιγες ημερες. Ολα ειναι στο χερι μας.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αναμενόμενη πρόκριση στον τελικό , θα γίνει μάχη με Λυόν ,ασφαλώς και μπορούμε το τρεμπλ ,είμαστε 90 λεπτά μακριά.
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν το πιστευω επεσε ο παοκ (ημερα πενθους)
χαλαρα σαρωσες τα παντα στην ελλαδα
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πιστευω ευκολα η δυσκολα θα το παρεις (: (: (:
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

19 Μαϊου 2011
09:00
Οικια Μανατζεριωτη

Εγω: Μαρια εισαι σιγουρη οτι μπορεις;
Μαρια: Ναι Αλεξ. Ετσι κι αλλιως πρεπει να ειμαι κι εγω στον τελικο.
Εγω: Μα εισαι στον μηνα σου.
Μαρια: Μην ανησυχεις Αλεξ. Ολα θα πανε καλα.
Εγω: Εγω παντως δεν μπορω να παρω τετοιο ρισκο να σε αφησω μονη σου.
Μαρια: Μα Αλεξ...
Εγω: Τελειωσε. Θα ερθω κι εγω μαζι σου. Ηρθε επιτελους ο καιρος να εμφανιστω.
Μαρια: Εισαι σιγουρος;
Εγω: Ναι Μαρια. Ετσι κι αλλιως δεν χρειαζεται πια να κρυβομαι.
Μαρια: Ενταξει Αλεξ. Κατσε τωρα να μελετησουμε την Λυων.

..............................................................


21 Μαϊου 2011
19:40
Σταδιο Γουεμπλεϊ

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=raHZw7wPMeg[/youtube]

Image


Εγω, η Μαρια και ο Αναστασιου βρισκομαστε στον παγκο. Πολλοι δεν μπορουσαν να πιστεψουν οτι τελικα ζουσα. :D Εχουμε ηδη δωσει τις οδηγιες μας στους παικτες και ελπιζουμε οτι η ομαδα θα παρουσιασει το καλο της αγωνιστικο προσωπο. Οι συνθεσεις των ομαδων:
Image

Ολα ειναι ετοιμα και ο αγωνας αρχιζει.

Spoiler: show
:arrow: Στο 14' ο Λοπεζ βγαζει μια επικινδυνη αντεπιθεση εχοντας περασει ολη την αμυνα. Ο Μιραντα τρεχει και τον προλαβαινει αλλα αναγκαζεται να κανει τακλινγκ για να τον σταματησει με αποτελεσμα να δεχεται την κοκκινη καρτα. Η Μαρια πραγματικα εχει παγωσει. Χωρις πολλα πολλα δινει οδηγιες στους παικτες να ερθουν πιο κοντα οι γραμμες μας.

:arrow: Στο 32' ο Ζινιακ κανει ενα σουτ εξω απο την περιοχη της Λυων αλλα η μπαλα καταληγει αουτ.

:arrow: Στο 35' ο Λετο κανει πολυ ωραια σεντρα ο Ζινιακ με το αριστερο ποδι κανει ενα αδυναμο σουτ αλλα η μπαλα καταληγει στα χερια του Λιορις.

:arrow: Στο 38' ο Λοπεζ κανει ενα σουτ εξω απο την περιοχη μας αλλα η μπαλα καταληγει αουτ.

:arrow: Στο 39' ο Λετο κλεβει εξυπνα την μπαλα απο τον Κρις, διεισδυει στην περιοχη της Λυων, πλασαρει και... ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! Ο Λετο ανοιγει για εμας το σκορ και ολοι μας εχουμε πεταχτει απο τον παγκο να πανηγυρισουμε. Ο κοσμος εχει αναψει καπνογονα και τα συνθηματα πλεον ακουγονται ακομα πιο δυνατα.
Image

:arrow: Στις καθυστερησεις του πρωτου ημιχρονου ο Ζινιακ επιχειρει ενα ψιλοκρεμαστο σουτ αλλα η μπαλα πηγαινει λιγο πιο πανω απο το τερμα του Λιορις.

--------------------------------------------------------

Το ημιχρονο εχει τελειωσει. Στα αποδυτηρια οι παικτες ειναι με αναμεικτα συναισθηματα. Εμεις, το τεχνικο τημ της ομαδας, τους λεμε να ριξουν τους τονους.

Μαρια: Μπραβο για το γκολ αλλα ακομα ειμαστε στο ημιχρονο. Ειμαστε με παικτη λιγοτερο και αυτο δινει πλεονρκτημα στην Λυων. Πλεον χρειαζεται προσεκτικη διαχειρηση. Μην πουλατε την μπαλα, προσεξτε τις μεταβιβασεις σας, να βγαινετε μπροστα μονο οποτε βλεπετε οτι μπορειτε.

Ξαναβγαινουν οι παικτες στον αγωνιστικο χωρο και ξεκιναει το δευτερο ημιχρονο.

--------------------------------------------------------

:arrow: Στο 54' λεπτο ο Ρεβεγιερ εκτελει ενα κορνερ, ο Μποντμερ κανει την κεφαλια αλλα ο Ακινφεφ πιανει ψυχραιμα την μπαλα.

:arrow: Στο 58' ο Πγιανιτς βγαζει εξυπνη πασα στον Λοπεζ, εκεινος ανενοχλητος μπαινει στην περιοχη μας, σουταρει αλλα ο Ακινφεφ αποκρουει σε κορνερ.

:arrow: Στο 61' ο Πγιανιτς εκτελει το κορνερ, ο Μπορντον δινει πασα στον Κρις, αυτος σουταρει αλλα ο Ακινφεφ πιανει την μπαλα.

:arrow: Στο 81' ο Πγιανιτς κανει τη σεντρα, ο Γκομις κανει την κεφαλια, η μπαλα χτυπαει στο δοκαρι και μετα στην πλατη του Ακινφεφ αλλα ο Σιμαο διωχνει την μπαλα πανω στη γραμμη.

:arrow: Στο 83' ο Νανι δινει πασα στον Ζιλμπερτο Σιλβα, αυτος κανει ενα καταπληκτικο μακρινο σουτ αλλα ο Λιορις αποκρουει.


Ο διαιτητης σφυριζει την ληξη του αγωνα και ο Παναθηναϊκος ειναι πρωταθλητης Ευρωπης!!!
Image
Image
Image


Ολοι μας ειμαστε στον αγωνιστικο χωρο και πανηγυριζουμε την κατακτηση του τιτλου.
Image

Εγω: Μαρια πως νιωθεις για το πρωτο μου ευρωπαϊκο. :P
Μαρια: Αλεξ δεν ειμαι καλα. :zombiesmile:
Εγω: Μα καλα τοσο αχαριστη εισαι; Τι αλλο θελεις περα απο το Τσαμπιονς Λιγκ; :shock:
Μαρια: ΑΑΑΑΛΕΕΕΕΕΕΞ!!!!! Σπασαν τα νερα.
Εγω: Ποια νερα; Τι; :shock: :shock: :shock: :shock: Τι θα κανουμε τωρα; Πως θα φυγουμε χωρις να υψωσουμε το τροπαιο;
Μαρια: Αλεξ, δεν αντεχω αλλο!!!

Κριμα εχασα την ευκαιρια να φωτογραφηθω με το τροπαιο. Δεν πειραζει ομως. Τωρα προτεραιοτητα εχει ο Μανατζεριωτης Τζουνιορ!!! -doublekiss Πηραμε το αυτοκινητο και πηγαμε στο πλησιεστερο νοσοκομειο. Ηταν θεμα λιγων ωρων να γεννησει η Μαρια.


Image

Ειμαι πατερας και πηραμε και το Τσαμπιονς Λιγκ. Ποιος την χαρη μου; -foumarw -foumarw -foumarw -foumarw
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1541
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο ρε!

Αυτή πρέπει να ήταν η πιο ευτυχυσμένη μέρα της ζωής σου ε;
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο σου ,ηρωική νίκη και μετά ο junior . Όλα τέλεια , να περιμένουμε συνέχεια;
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο! -doublekiss
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρωταθλημα, κυπελλο, ευρωπαϊκο. Τρεις στοχοι οι οποιοι επετευχθησαν. Και ολα αυτα με σωστη διαχειρηση, ποιοτικο ροστερ και μαεστρικο στησιμο της ομαδας στα μεγαλα παιχνιδια. Ηρθε η ωρα να δουμε τι ακολουθησε.

Η Dream Team του φετινου Champions League:
Image
Για δευτερη συνεχη χρονια ο τερματοφυλακας μου θεωρειται ο καλυτερος της διοργανωσης. Περσι ο Βιλαρ, φετος ο Ακινφεφ. Επισης φετος διακριθηκαν τα δυο ακραια μου μπακ και ο Ντιεγκο Σοουζα.

Δευτερος στην Κατηγορια "Καλυτερος Παιχτης του Champions League" ο Ντιεγκο Σοουζα:
Image

Αρκετα καλη η συγκομιδη βαθμων που εκανα :P :
Image

...........................................

4η αγωνιστικη προκριματικων Κοπα Αφρικα: Ακτη Ελεφαντοστου
Image
Επιτελους! Η ομαδα λυθηκε και απεδωσε ωραιο ποδοσφαιρο!!! -gioupi

............................................


Αν νομιζατε οτι ο υποβιβασμος του ΠΑΟΚ στην Β' Εθνικη και η κατακτηση της πεμπτης θεσης απο τον Πανσερραϊκο ηταν οι μονες εκπληξεις γελιεστε. Στα play-off ο Ολυμπιακος ηταν τραγικος με αποτελεσμα να παρει την 3η θεση που τον οδηγει στο Europa League:
Image

Και τωρα τα βραβεια του φετινου πρωταθληματος!!!

Καλυτερος ξενος της χρονιας:
Image
Και φετος και οι τρεις θεσεις ηταν καβατζωμενες απο τον Παναθηναϊκο. Καθολου τυχαιο. -falaina

Καλυτερος τερματοφυλακας της χρονιας:
Image
Και ο Ακινφεφ ηταν πολυ καλος, συνεχισε το ιδιο καλα με τον προκατοχο του.

Ταλεντο της χρονιας:
Image
Φετος τα καταφερε ο Νινης και πηρε το βραβειο. Ηταν πολυ χρησιμος σε κρισιμα παιχνιδια.

Καλυτερος μανατζερ της χρονιας:
Image
Δεν υπηρχε καμια αμφιβολια. -rofl

Πρωτος σκορερ της χρονιας:
Image
Καθολου ασχημα τα 28 γκολ. -doublekiss

Καλυτερος παιχτης της χρονιας:
Image
Οπως ανεφερα και πιο πανω ο Νινης ηταν ο παικτης των ειδικων αποστολων. :D

Αγαπημενος παικτης των οπαδων του Παναθηναϊκου:
Image
Πολυ καλος και ο Νανι. Δινει το κατι παραπανω στην επιθετικη μου γραμμη.

Καλυτερη 11αδα του Παναθηναϊκου συμφωνα με τους οπαδους:
Image
Οπως φαινεται οι οπαδοι συμφωνουν απολυτα με τον τροπο που εστηνα την ομαδα.


Ακολουθει ο απολογισμος της χρονιας...
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και τωρα για να δουμε:
Image

:arrow: Ο τερματοφυλακας μου μεχρι στιγμης τα πηγαινει περιφημα. Ο Τζορβας ειναι πολυ καλος αναπληρωματικος Δεν νομιζω πως χρειαζεται να κανω καποια κινηση.

:arrow: Οσον αφορα τα ακραια μπακ ομολογω οτι προβληματιστηκα. Δυστυχως ο Ντρεντε σε πολλες περιπτωσεις δεν μαρκαρε σωστα με αποτελεσμα να ειμαι ευαλωτος απο την μερια του. Απο την αλλη ο Κρετιεν ηταν πιο σταθερος, παρολα αυτα υπηρχαν στιγμες που αδιαφορουσε στα ευκολα ματς και παρουσιασε και δυστροπο χαρακτηρα. Ισως θα πρεπει να κοιταξω εκει περα.

:arrow: Οι κεντρικοι μου αμυντικοι ειναι πολυ καλοι. Δεν θα με χαλαγε παντως καποιος πιο καλος.

:arrow: Οσον αφορα τα αμυντικα χαφ δεν πιστευω πως ο Σιμαο ειναι ικανος να αντεξει να βγαλει ολοκληρη χρονια βασικος. Επιπλεον ο Ζιλμπερτο μονο σαν αλλαγη μπορει να βοηθαει. Πρεπει να κοιταξω οπωσδηποτε για καποια πρωτοκλασατη λυση.

:arrow: Οσον αφορα τους κεντρικους μεσους ο Κατσουρανης ακομα ειναι γερο σκαρι. Ο Καραγκουνης πλεον δεν μπορει να με βοηθησει σε τιποτα. Ο Νινης ακομα δεν μπορει να παρει την φανελα του βασικου σπιτι του. Με τον Ντιεγκο Σοουζα υπαρχει ενα προβλημα. Πιανει θεση ξενου. Αυτο εχει ως αποτελεσμα να δυσκολευομαι να κανω καποιες μεταγραφες λογω του οτι εχω πιασει το οριο των 5 ξενων. Επιπλεον υπαρχει και ο Ρεναν Ολιβεϊρα που πρεπει να προωθηθει. Εαν υπαρξει καλη προσφορα θα την δεχτω. Σιγουρα χρειαζομαι εναν μεσο που να μπορει να μοιραζει καλα την μπαλα.

:arrow: Στα εξτρεμ διαθετω δυο πολυ ποιοτικους παικτες. Παρολα αυτα δεν υπαρχουν ισαξιες ρεζερβες. Κι εκει πρεπει να ενισχυθω.

:arrow: Στην επιθεση ειμαι υπερκαλυμμενος. Ο Σισε και ο Ζινιακ ειναι δυο καταπληκτικοι παικτες που κανουν την επιθεση μου ιδιαιτερα επικινδυνη για ολους τους αντιπαλους. Ο Πετροπουλος ειναι πολυ καλος σαν τριτη λυση.


Αυτα συνεβησαν σε αυτη την σεζον. Σας εγγυωμαι οτι την επομενη οι προκλησεις θα ειναι περισσοτερες και η διψα για τιτλους το ιδιο εντονη.


ΤΕΛΟΣ Β' ΚΥΚΛΟΥ






Στον επομενο κυκλο...
Image
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4089
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Κάτι καλό ετοιμάζεις μου φαίνεται! :D
btw,ποιο σκιν είναι αυτό;
xks
Manager
Manager
Posts: 4939
Joined: Tue Sep 09, 2008 3:55 pm
Football Manager της ομάδας: At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Paok Liverpool Barca Dormund
Status: καμενος!!!!!!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μας τρελανες για μια ακομη φορα με το τσου λου
για να δουμε τους 3 παιχταραδες??
Καλοκαιρινή Ιστορία!!!!

Πρώτη Φορά!

Στη Γαλλία!!!!
skif_31
Backup
Backup
Posts: 976
Joined: Fri Apr 17, 2009 7:45 pm
Football Manager της ομάδας: -
Status: Ριλέντλες
Location: Hrakleio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητηρια για το τσου λου.
Αθλος.
Καλη συνεχεια !
Stonecity3 wrote:Λευτεριά στον Σκιφ ρε.
:protest:


Θ.Π.Τ.Π.Μ.Ρ

:forthosewhothinkyoung:
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμένουμε τη νέα μεγάλη ομάδα που θα φτιάξεις ,είμαι σίγουρος οτι πάμε για τρία πολύ μεγάλα μπαμ.
steroum
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 585
Joined: Sun Jan 04, 2009 2:59 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos, Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ειναι τελη Ιουνιου. Που βρισκομαι αραγε; Μηπως σε κανενα κρουαζιεροπλοιο;
Image


Μπα... με τιποτα. Μηπως σε κανενα πολυτελες ξενοδοχειο;
Image


Αποκλειεται!!! Μηπως σε κανενα εξωτικο νησι;
Image





Μην σας κουραζω!!! Στο γραφειο μου βρισκομαι μαζι με την Μαρια.
Image

Σαφως και δεν βρισκομαστε χωμενοι στα γραφεια του προσωπικου. Ειμαστε στο δικο μας γραφειο.
Image

Παντως ακομα κι εκει τα πραγματα δεν ειναι απλα. Χιλιαδες τηλεφωνηματα απο μανατζερς, ατζεντηδες, παιχτες, προεδρους, παραγοντες του διεθνους ποδοσφαιρου. Μετα την κατακτηση του Τσαμπιονς Λιγκ ολοι σερνονται απο πισω μας. Για παραδειγμα:

(Ηχος τηλεφωνου)
Μαρια: Παρακαλω;
Γραμματεας: Κυρια Μανατζεριωτη εχετε τηλεφωνημα απο τον κυριο Χοσε Μαρια Αγκιλαρ, προεδρο της Ριβερ Πλεϊτ.
Μαρια: Συνδεσε με Ξενια... Παρακαλω;
Αγκιλαρ: Γεια σας κυρια Μανατζεριωτη. Συγχαρητηρια για την κατακτηση του Τσαμπιονς Λιγκ.
Μαρια: Σας ευχαριστω πολυ κυριε Αγκιλαρ.
Αγκιλαρ: Θα ηθελα να σας κανω μια προταση. Η ομαδα δεν τα παει πολυ καλα και σκεφτηκα οτι εισαστε η ιδανικη λυση. Το μπατζετ ειναι 21.500? αλλα υπαρχει ταλεντο στο ροστερ...
(Ηχος τηλεφωνου)
Μαρια: Περιμενετε λιγο κυριε Αγκιλαρ... Ξενια τι συμβαινει;
Γραμματεας: Κυρια Μανατζεριωτη εχετε τηλεφωνημα απο τον κυριο Ντεϊβιντ Γκιλ, απο τη Μαντσεστερ Γιουναϊτεντ.
Μαρια: Συνδεσε με σε παρακαλω... Παρακαλω;
Γκιλ: Γεια σας κυρια Μανατζεριωτη...
Μαρια:...Συγχαρητηρια για την κατακτηση του Τσαμπιονς Λιγκ. Το ξερουμε το ποιημα, παμε παρακατω.
Γκιλ: Η Μαντσεστερ δεν τα παει καλα και θα θελαμε πολυ να συνεργαστουμε μαζι σας. Το μπατζετ σας θα ειναι 60 εκατομμυρια ευρω.
Μαρια: ...
Γκιλ: ...
Μαρια: ...
Γκιλ: ...
Μαρια: Κυριε Γκιλ ακουστε. Η προσφορα σας ειναι αρκετα δελεαστικη. Ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολη η αποφαση που παιρνω αλλα θα πω οχι. Σας ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον.
Αγκιλαρ: ΚΥΡΙΑ ΜΑΝΑΤΖΕΡΙΩΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ.
Μαρια: Ασε μας ρε ανθρωπε μου. Εδω αρνηθηκα προσφοα απο την Μαντσεστερ και θα δεχτω να ερθω στο μπακαλικο σου; Ε ρε κατι προβληματα που εχουν μερικοι-μερικοι...

Καπως ετσι η Μαρια αρνηθηκε τις δυο προτασεις.
Image
Image

Λιγες μερες μετα...

(Ηχος τηλεφωνου)
Μαρια: Παρακαλω;
Γραμματεας: Εχετε τηλεφωνημα απο τον κυριο Πιλαβιο.
Μαρια: Συνδεσε με... Κυριε Πιλαβιε τι με θελετε;
Πιλαβιος: Κυρια Μανατζεριωτη σας εχω μεγαλη αναγκη. Η εθνικη παει απο το κακο στο χειροτερο. Κοντευει να μεινει εκτος Euro. Τον διωξαμε τον βαψομαλλια και εσεις ειστε η μονη σωτηρια.
Μαρια: Τοσο καιρο στην Ακτη Ελεφαντοστου με γραφουν στα @@ τους. Γιατι οχι λοιπον;
................................ -skepsh
Ενταξει κυριε Πιλαβιε. Και πως τα παει η Ελλαδα στα προκριματικα;
Πιλαβιος: Ε, να... ξερετε... Χρειαζομαστε να κανουμε 4/4 και να στραβοπατησει η Ελβετια.
Μαρια: Μεγαλη προκληση. Γιατι οχι λοιπον; :D

Και καπως ετσι:
Image
Η Μαρια ειναι η νεα μανατζερ της επισημης αγαπημενης κι εγω βοηθος της κι εκει. -rofl

Σε συναντηση στο γραφειο του Νικολα Πατερα, ο προεδρος μου ανακοινωσε το μπατζετ της νεας σεζον:
Image
Πολυ καλα! Το θεμα ειναι ενα. Ποιες θα ειναι οι τρεις μεταγραφες μου;




Tip 1: Ο Χαμσικ δεν ειναι ενας απο αυτους.
Tip 2: Οι 2 ειναι Κροατες και ο αλλος Πορτογαλος.
Last edited by steroum on Sat Dec 26, 2009 2:59 pm, edited 1 time in total.
ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΜΟΥ:
(FM2009) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε (Εδώ που άρχισαν όλα)
(FM2010) Η επανάσταση μόλις ξεκίνησε 2 (Mία γυναίκα συνεχίζει την παράδοση)
(FM2011) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο (Με 7/11 Έλληνες παίχτες παλεύω για την καταξίωση)
(FM2012) Ένα μεγαλόπνοο σχέδιο κόντρα στην οικονομική κρίση (Mπορώ με πενιχρά οικονομικά να φτάσω στην κορυφή της Ευρώπης; )
(FM2013) Στον δρόμο για την καταξίωση (Τα πρώτα προπονητικά βήματα στην Ιταλική Serie B με σκοπό την δόξα)
Post Reply

Return to “Retire”