De puta madre!

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια για την παραμονή!

Spoiler: show
Το ματς με την Deportivo μου μυρίζει στημένο!
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από κάτι λιγότερο από 1 μήνα,ας δώσω μια μικρή συνέχεια,αφού όλοι με παρακαλάτε... :P Η συνέχεια αυτή θα σας προφυλάξει από το σύνδρομο στέρησης,αλλά μην περιμένετε να πάθετε και overdose.Γιατί έχουμε και μια εξεταστική. (:




Previously on "De puta madre":Η ομάδα μας κατάφερε να σωθεί έστω και δύσκολα.Μόλις 1 βαθμός μας χώριζε από την Rayo,η οποία υποβιβάστηκε.Με τις συνθήκες που έχουμε αυτή τη στιγμή,κάτι ανάλογο θέλουμε να κάνουμε και την επόμενη χρονιά.


Ας δούμε τώρα μερικά πράγματα που αξίζουν να σημειωθούν από τη σεζόν που πέρασε.


Η 18η θέση στην Liga Adelante είναι το ρεκόρ της ομάδας.Η ψηλότερη θέση που έχει φτάσει στην ιστορία της.Οποιαδήποτε θέση κι αν είχαμε πάρει βέβαια,ρεκόρ θα ήταν,καθώς πρώτη φορά έφτασε η ομάδα στην 2η κατηγορία.

Image


Τα στατιστικά των παιχτών του πρωταθλήματος.

Image

Δεν είχαμε κάποιον παίχτη να διακρίθηκε,ενώ ξεχώρισαν ο Ulloa της Castellon και ο Juanfran της Osasuna με τα γκολ και τις ασσιστ αντίστοιχα.Εμείς δυστυχώς δεν έχουμε τέτοιους παίχτες.


Περιληπτικά η σεζόν της Liga Adelante:

Image


Και η βαθμολογία της Primera Division:

Image

*H Valencia με μπλε,επειδή είμαστε feeder της.

Α ρε Μπάρτσα.Κρατάς τον μυρωδιά τον Πέπε,ενώ υπάρχω εγώ.Τυφλοί είναι?Δεν μπορώ να καταλάβω... :roll:


Μετά το τέλος της σεζόν,3 παίχτες μας ανακοίνωσαν την απόφασή τους να αποσυρθούν από την ενεργό δράση.Αυτοί είναι ο Granon,o Moises και ο Parrado.Ιδιαίτερη τιμή αρμόζει στον τελευταίο καθώς κατα κύριο λόγο,αυτός μαζί με τον Jesus Seba μας οδήγησαν στην Adelante με τις εκπληκτικές εμφανίσεις και τη συνεργασία τους.Κρατάμε λοιπόν εκείνη την εκπληκτική χρονιά.Οι άλλοι 2 είναι φετινά αποκτήματα.Ο Granon βοήθησε αρκετά,ενώ ο Moises όχι και τόσο.Και οι 3 πάντως σταματάνε του χρόνου,το 2012.Απλά τώρα ανακοίνωσαν την απόφασή τους.

Image

Image

Image


Αυτά ήταν τα κυριότερα σημεία,που άξιζαν αναφοράς.Πλέον όλο το βάρρος πέφτει στον προγραμματισμό της νέας σεζόν,που θα δείξει αν έχουμε όντως αλλάξει επίπεδο και αξίζουμε να βρισκόμαστε στην 2η κατηγορία ή η παραμονή μας εδώ ήταν ένα πυροτέχνημα.Όσο κι αν θέλω να πιστεύω το πρώτο,δεν είμαι απόλυτα βέβαιος...



Και τυπικά λοιπόν,τέλος πρώτης χρονιάς...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QHFK1yKfiGo[/youtube]



Η συνέχεια μετά την εξεταστική...
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάτσε στρώσου διάβασε γράψε και έλα να συνεχίσεις να δούμε τι θα γίνει την νέα χρονιά .... τώρα που ήρθα έχω απαιτήσεις ... θέλω να αναπληρώσω τα κενά που έχουν δημιουργηθεί από την απουσία μου ...
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το καλοκαίρι πέρασε θαυμάσια. Το τουρ στις λατινοαμερικάνικες χώρες με ξεκούρασε και με ανανέωσε. Αργεντινή, Βραζιλία, Κολομβία, Χιλή. Όλες υπέροχες. Στα ταξίδια μου όμως υπήρχε και επαγγελματικός σκοπός. Τράβηξα όμως και μερικές ωραίες φωτογραφίες από τα μέρη (οι "άλλες" είναι προσωπικές :P ).
Spoiler: show
Image

Image

Image

Image

Μετά απ? αυτό όμως ένιωσα την ανάγκη να αλλάξω παραστάσεις. Να ακούσω κι άλλη γλώσσα εκτός απ? τα Ισπανικά. Επόμενος σταθμός η Γαλλία. Κλασσική ομορφιά. Επιστροφή στη βάση όμως?
Spoiler: show
Image

Η προηγούμενη χρονιά δεν μπορούμε να πούμε ότι κύλησε όπως ονειρεμένα, αλλά ήμασταν αξιοπρεπείς και οι εμφανίσεις μας, μας επέτρεψαν να πάρουμε το εισιτήριο για το πρωτάθλημα της Liga Adelante και της επόμενης χρονιάς. Προσωπική μου άποψη είναι ότι η δεύτερη χρονιά θα είναι ακόμη δυσκολότερη από την πρώτη. Ελπίζω να μην επιβεβαιωθούν οι ανησυχίες μου και να πάρουμε και πάλι την παραμονή.


Και τώρα πάμε στις μεταγραφές?

Όπως είναι λογικό, η διατήρηση ενός βασικού κορμού είναι απαραίτητη για την ομάδα. Δεν έχουμε την πολυτέλεια χρόνου για να προσαρμοστούν πολλοί νέοι παίχτες. Τα αποτελέσματα πρέπει να είναι άμεσα. Η συνήθης μεταγραφική μου πολιτική είναι να αλλάζω αρκετούς παίχτες σε κάθε μεταγραφική περίοδο. Εδώ τα πράγματα είναι διαφορετικά και πάνω απ? όλα είναι η διατήρηση και όχι η βελτίωση-εκτόξευση. Έτσι προχωρήσαμε στην απόκτηση 7 παιχτών, ενώ και 7 παίχτες αποχώρησαν. Οι 5 προορίζονται να έχουν ηγετικό ρόλο στην ομάδα (όμως μόνο οι 4 θα ενσωματωθούν αμέσως), ενώ οι 2 αποκτήθηκαν για το μέλλον (και για να υπάρχει ένα δυνατό ρόστερ για την επόμενη χρονιά σε περίπτωση που πέσουμε κατηγορία). Πάμε στα ονόματα:



Με το νούμερο 5 ο Ισπανός πολύπειρος αμυντικός χαφ, Mario Cotelo. Είναι πολύ καλός παίχτης, έχει εμπειρία από την Liga Adelante, αλλά και την Primera Division. Περιμένουμε πολλά απ? αυτόν?

Image


Με το νούμερο 11 ο πρώην επιθετικός της Μπαρτσελόνα και διεθνής (1 φορά) με την Εθνική Ισπανίας Santi Ezquerro. Θα τραβήξει το κουπί στην επίθεση. Τον θεωρώ πολύ καλή περίπτωση για μας.

Image



Με το νούμερο 12, ο παίχτης που θα «αλωνίσει» από τη δεξιά μας πλευρά, ο Ισπανός Marco Navas (AMR). Με πολλές παραστάσεις από τις μικρές κατηγορίες, αρκετά γρήγορος και διεισδυτικός. Αυτό που χρειαζόμασταν για τα πλάγια.

Image



Για το αριστερό άκρο της άμυνας δυσκολευτήκαμε να βρούμε παίχτη. Ο Sendoa είναι σαφώς λίγος, αλλά δεν είχαμε εναλλακτικές. Έτσι, με πολλές διαπραγματεύσεις, έγινε δικός μας ένας καλός, αξιόπιστος αριστερός μπακ. Με το νούμερο 20, ο I?igo Sarasola.

Image



Ο επόμενος παίχτης θα ενσωματωθεί στην ομάδα μας από τον Ιανουάριο. Έχει κάνει μεγάλη καριέρα, ενώ στα 36 του πλέον, διανύει τα τελευταία χρόνια της καριέρας του στα ποδοσφαιρικά γήπεδα. Ο πύργος της επίθεσης από τον Ισημερινό, Agustin Delgado.

Image



Οι άλλοι 2 παίχτες δεν ξέρω αν θα καταφέρουν ποτέ να αγωνιστούν στην 1η ομάδα αλλά αποφάσισα να τους αποκτήσουμε έστω και για την 2η. Δεν ξέρουμε εξάλλου που θα βρισκόμαστε του χρόνου.


Από την Racing Club, ο νεαρός αμυντικός χαφ, Bruno Zuculini.

Image


Και με ελεύθερη μεταγραφή ανήκει πλέον στην ομάδα μας και ο Charles Mohamed (regen). Παίχτης που μπορεί (?) να παίξει αριστερά αλλά και ως δεκάρι. Τον βρήκα στις διακοπές μου στο Παρίσι. Έπαιζε με κάτι παιδάκια σ? ένα στενό κάτω απ? τον πύργο του Άιφελ (Το σκρίνσοτ μου ξέφυγε, θα έρθει αργότερα, αν και δεν είναι κάτι ιδιαίτερο).

Στην ομάδα μας έχουν κλείσει και άλλοι 3 Αργεντίνοι. Και οι 3 άγνωστοι και νεαροί. Τους είχα δει σε ένα ματς Beach Soccer στις διακοπές μου στην Αργεντινή. Για τον έναν εκ των 3, δαπανήθηκε μάλιστα ένα αρκετά μεγάλο ποσό, καθώς σύμφωνα με τα Μ.Μ.Ε. της Αργεντινής είναι πολλά υποσχόμενος. Παρουσιάσεις θα γίνουν όταν έρθει η ώρα.

Image

Οι παίχτες που αποχώρησαν, έχουν αφήσει όλοι το σημάδι τους σ? αυτή την ομάδα (εκτός του Vera, που είναι νεαρός). Ο Burgos βοήθησε την περσινή χρονιά με την εμπειρία του, έστω κι αν οι προσδοκίες ήταν μεγαλύτερες. Στα 40 του πλέον, δεν είχε θέση στην ομάδα πιστεύω. Ο Moises ήρθε τον Ιανουάριο. Τα στατιστικά του ήταν εκπληκτικά, αλλά η φυσική του κατάσταση δεν του επιτρέπει να συνεχίσει σε τόσο υψηλό επίπεδο. Απ? ότι μου είπε, θα ακολουθήσει την προπονητική. Θα έχει θέση, αν το θελήσει, στο προπονητικό τιμ της Conquense. Για τον Conget ισχύει ότι και για τον Burgos. O Campos ήταν ο αρχηγός της ομάδας και από τους παλαιότερους παίχτες. Για προσωπικούς όμως λόγους, θέλησε να αποχωρήσει. Για τον Francoli ισχύει ότι και για τους Conget, Burgos. Ιδιαίτερη μνεία αξίζει ο Jesus Seba. Ο χαρισματικός παίχτης με την μεγάλη ταχύτητα και την ικανότητα να σκοράρει από το πουθενά. Σε αυτόν οφείλουμε πολλά για τ? ότι βρισκόμαστε τώρα εδώ. Αλλά ο χρόνος πέρασε και γι αυτόν?


Αυτά λοιπόν με τα νέα μας αποκτήματα, αλλά και τις αποχωρήσεις. Θεωρώ πως η ομάδα έχει ενισχυθεί. Μένει να το δούμε και στο γήπεδο?



Στη συνέχεια: Μερικά γεγονότα πριν τη νέα σεζόν, καθώς και οι πρώτες αγωνιστικές υποχρεώσεις της Conquense.
Last edited by ismael blanco on Sat Feb 27, 2010 12:12 pm, edited 1 time in total.
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν μας αρκεί πλέον η παραμονή...
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@Dr: Ωχ.Μην ακούω τέτοια...



Ας δούμε τώρα μερικά γεγονότα που συνέβησαν κατά την προετοιμασία της ομάδας κι έχουν το δικό τους ενδιαφέρον για τη φετινή μας χρονιά.

Πρώτα απ? όλα, τα οικονομικά μας πηγαίνουν όλο και καλύτερα, όπως φαίνεται και απ? τον πίνακα.

Image



Βγήκαν και τα προγνωστικά για τις ομάδες που είναι πιο πιθανό ν? ανέβουν στην Primera Division. Η πρόβλεψη για μας είναι ότι ο υποβιβασμός είναι μια πολύ μεγάλη πιθανότητα για μας. Φαβορί θεωρούνται οι Valladolid κι η Mallorca.

Image




Ανακοινώθηκαν και οι τελικές πωλήσεις εισιτηρίων διαρκείας για τη νέα σεζόν. Έχουμε μια αύξηση, αλλά όχι ιδιαίτερα μεγάλη. Είμαι ικανοποιημένος πάντως.


Image




Μέσα σ? όλα, έγινε και η κλήρωση για τον 2ο γύρο του Κυπέλλου. Απέναντί μας λοιπόν η Ponferradina.

Image




Έφτασε και φέτος η στιγμή για την έναρξη των αγωνιστικών μας δραστηριοτήτων για την αγωνιστική περίοδο 2011-2012. Το ξεκίνημα έχει ντέρμπι. Άντε να δούμε. Δύσκολη χρονιά, θέλει μάχη μέχρι τέλους.



1η Αγωνιστική


Image

Προηγηθήκαμε, μας ισοφάρισαν νωρίς, προηγήθηκαν, τους ισοφαρίσαμε νωρίς. Πραγματικό ντέρμπι, πολύ πάθος, καλό ξεκίνημα. 3500 κόσμος στο γήπεδο. Σχετικά περισσότερος από πέρσι. Μακάρι να αυξηθούν κι άλλο.




2ος γύρος Copa del Rey

Η Ponferradina είναι ομάδα παρόμοιας δυναμικότητας με μας, με τους ίδιους στόχους με μας. Θέλω μια καλή πορεία στο κύπελλο, αλλά πάνω απ? όλα το πρωτάθλημα. Γι αυτό θα κατέβουμε με τους αναπληρωματικούς. Έχουμε παιχνίδι πρωταθλήματος σε 4 μέρες και δεν θέλω να έχουμε απροσδόκητα χτυπήματα από τραυματισμούς βασικών.

Image

Δεν περίμενα τόσο κακή εμφάνιση? Τέλος το κύπελλο λοιπόν, από τον πρώτο κιόλας αγώνα. Τουλάχιστον μας είδαν μόνο 600 περίπου άτομα να χάνουμε?





Έρχονται τον Σεπτέμβριο: Alav?s, Albacete, Cartagena, Real Sociedad.
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χωρίς πολλά πολλά, πάμε για τα υπόλοιπα?



2η Αγωνιστική

Image

Πολύ καλή εμφάνιση κι άλλος ένας βαθμός στο ενεργητικό μας. Το γκολ πέτυχε ο αριστερός μας μπακ, I?igo Sarasola. 2 παιχνίδια-2 βαθμοί πλέον?




3η Αγωνιστική

Δεύτερο παιχνίδι στην έδρα μας. Περίπου 5000 στις εξέδρες του γηπέδου για να παρακολουθήσουν την ομάδα μας. Πάμε να τους ικανοποιήσουμε!

Image

Μέχρι το ?60 πίστευα ότι κρατούσαμε τη νίκη και δε θα τη χάσουμε. Όμως, δεν το πιστέψανε κι οι παίχτες απ? ότι φαίνεται, κι έτσι ήρθε η ήττα. Πρώτη για τη σεζόν.



Το θετικό που άφησε αυτός ο αγώνας είναι η παρουσία του κόσμου που στάθηκε στο πλευρό μας. Ρεκόρ προσέλευσης λοιπόν με 4988 φιλάθλους στην εξέδρα του La Fuensanta.

Image




4η Αγωνιστική

Image

Άλλη μια ισοπαλία. Μετά από καιρό, κρατήσαμε και το μηδέν στην άμυνα. Σημαντικός ο βαθμός. Συνεχίζουμε?




5η Αγωνιστική

Η Sociedad θεωρείται φαβορί για την άνοδο. Το παιχνίδι είναι δύσκολο εκ των προτέρων. Ελπίζουμε όμως.

Image

Κι άλλη ισοπαλία. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι. Πολύ μεγάλος ο βαθμός σήμερα. Ηγετική εμφάνιση ο Ezquerro σήμερα.




Η βαθμολογία μετά από 5 αγώνες:

Image

Εξαιρετικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα. Αν συνεχίσουμε έτσι, θα καταφέρουμε την παραμονή. Αν συνεχίσουμε έτσι όμως? Δείχνουμε πάντως πως είμαστε σε καλή κατάσταση.




Στη συνέχεια: Valladolid, H?rcules, Las Palmas, Salamanca, Numancia.
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με μόνο μία ήττα πάμε καλά.
Αν κι ο επόμενος μήνας φαντάζει πιο δύσκολος, πιστεύω ότι θα έρθει η πρώτη νίκη!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

6η Αγωνιστική

Η Valladolid είναι από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας και σίγουρα είναι στα φαβορί για την άνοδο. Εμείς βρισκόμαστε στον αντίποδα, αλλά θα προσπαθήσουμε να κάνουμε την έκπληξη.

Image

Καλά τα πήγαμε. Σταθήκαμε καλά μέσα στο ?Jose Zorilla?, αλλά δεν μπορέσαμε να πάρουμε ένα καλό αποτέλεσμα. Θετική η εμφάνιση όμως?



7η Αγωνιστική

Η Hercules είναι σταθερή αξία στην κατηγορία. Φέτος θέλει να κάνει την υπέρβαση.

Image

Βαριά ήττα. Δεν περιμέναμε τέτοιο αποτέλεσμα σήμερα. Άλλο ένα παιχνίδι χωρίς να προστεθεί βαθμός στο ενεργητικό μας. Και έρχονται κι άλλα δύσκολα ματς.




8η Αγωνιστική

Image

Ξέραμε εξ αρχής ότι η επίσκεψή μας στο ?Estadio de Gran Canaria? θα ήταν δύσκολη. Με δύο γκολ, από ένα στο τέλος κάθε ημιχρόνου, κατάφεραν και έκαναν το αναμενόμενο από μέρους τους. Εμείς είμαστε δυσαρεστημένοι με τα τελευταία αποτελέσματα, αλλά δεν πρέπει να μας πάρει από κάτω. Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα.




9η Αγωνιστική

Η Salamanca κάνει εκπληκτική χρονιά μέχρι τώρα και βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας. Δεν ξέρω όμως αν μπορούν να σηκώσουν το βάρος του πρωταθλητισμού. Ας προσπαθήσουμε να βρούμε τις αδυναμίες τους και να τους αιφνιδιάσουμε.

Image

Επιτέλους! Μία μεγάλη νίκη! Πολύ σημαντικό αποτέλεσμα, νικήσαμε την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος και καταφέραμε να ξαναβγούμε στην επικαιρότητα. Εξάλλου, είμαστε ομάδα που αρέσκεται στις εκπλήξεις αυτού του είδους. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο σκόρερ Marco Navas κάνει πολύ καλό πρωτάθλημα μέχρι τώρα και αποδεικνύεται η καλύτερη ίσως μεταγραφή.




10η Αγωνιστική

Επιστροφή στο ?La Fuensanta? σήμερα απέναντι στους ?underperformers? Numancia. Έχουμε την καλή ψυχολογία από το προηγούμενο παιχνίδι, ας το εκμεταλλευτούμε και σήμερα για να πάρουμε κάποιο αποτέλεσμα που θα μας δώσει βαθμό/ους.

Image

Πολύ θα ήθελα να κρατήσουμε τη νίκη, αλλά και η ισοπαλία είναι θετική. Καλή εμφάνιση για άλλο ένα παιχνίδι.



Η βαθμολογία μετά από 10 αγώνες
:

Image

Καλά κρατιόμαστε μέχρι τώρα. Είμαστε φυσικά εντός του στόχου μας. Αν συνεχίσουμε έτσι, θα τον πετύχουμε. Αυτό που με προβληματίζει είναι η κακή μας επίθεση. Εν αντιθέσει, σ? αυτά τα 10 πρώτα παιχνίδια, έχουμε μια από τις πολύ καλές άμυνες της κατηγορίας. Οι ομάδες που βρίσκονται γύρω μας στη βαθμολογία, έχουν δεχτεί (αρκετά) περισσότερα γκολ. Αποτέλεσμα της καλής μας αμυντικής λειτουργίας, αλλά και του εξαιρετικού μας τερματοφύλακα Javi Martinez.



Στη συνέχεια: C?diz, Deportivo, Recreativo, Ponferradina και κάτι που θα ταράξει τις ισορροπίες για λίγο.
Last edited by ismael blanco on Sat Mar 06, 2010 10:06 am, edited 1 time in total.
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λίγο δύσκολα με τις 3 ήττες στο καπάκι αλλά κάπως ανακάμψαμε.
Θα δώσουμε τον δίκαιο αγώνα μας, όλη τη χρονιά και στο τέλος νομίζω θα χαμογελάσουμε!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καμία βελτίωση από πέρσυ :|
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

11η Αγωνιστική

Ας εκμεταλλευτούμε την καλή κατάσταση των τελευταίων αγώνων για να πάρουμε και σήμερα ένα θετικό αποτέλεσμα. Είναι σίγουρα μέσα στις δυνατότητές μας.

Image

Πολύ καλό παιχνίδι σήμερα στο La Fuensanta. Όταν ισοφαρίσαμε, καταφέραμε να πάρουμε και το προβάδισμα, αλλά η απάντηση της Cadiz ήταν άμεση. Δεν είναι κακό αποτέλεσμα. Το αρνητικό που μας αφήνει αυτό το παιχνίδι, είναι ότι οι φίλαθλοι που βρίσκονται στις εξέδρες του γηπέδου μας, όσο πάνε και μειώνονται?



12η Αγωνιστική

Εξαιρετικά δύσκολη η έξοδος μας στην Γαλικία. Η Ντέπορ είναι έμπειρη και ικανότατη ομάδα. Πέρσι, την πρώτη της χρονιά στη δεύτερη κατηγορία, δεν έκανε καλό πρωτάθλημα και έμεινε για άλλον έναν χρόνο εδώ. Κάτι που φαίνεται πως θα επαναληφθεί και φέτος.

Image

Ίδιο σκορ και σήμερα. Αυτή τη φορά το χαρήκαμε περισσότερο. Ειδικά το γκολ στο ?86 έκανε ακόμα πιο σημαντικό τον βαθμό της ισοπαλίας.




Οι μέρες στην Cuenca και κατά συνέπεια και στην Conquense περνάνε ήσυχα και είμαι πολύ ικανοποιημένος εδώ. Επίσης οι 40.000? που παίρνω ετησίως, είναι απολύτως ικανοποιητικά χρήματα. Ειδικά για έναν προπονητή που βρίσκεται στα πρώτα χρόνια της καριέρας του.
Ήρθε όμως κάτι να διαταράξει την ηρεμία στη ζωή μου, αλλά και στην ομάδα μου. Ένας φάκελος που βρήκα μόλις γύρισα από την προπόνηση στο σπίτι, έφερε κάποια νέα δεδομένα?

«71.000? τον χρόνο για δύο χρόνια. Σε επαγγελματική και όχι ημι-επαγγελματική ομάδα. Με πολλές φιλοδοξίες για άνοδο στην δεύτερη κατηγορία και μετά στην πρώτη. Πιστεύω ότι αν κάποιος μπορεί να το καταφέρει αυτό, είστε εσείς. Ξέρω ότι είναι δύσκολο να αφήσετε την 2η κατηγορία για την 3η και πάλι, αλλά οι πιθανότητες να είστε το πολύ σε 2 χρόνια και πάλι πίσω και μάλιστα με καλύτερες βλέψεις, είναι πολύ μεγάλες. Πιστεύω ότι η πρόταση μας, αξίζει να την σκεφτείτε και να την εξετάσετε απ? όλες τις πλευρές πριν πάρετε την τελική απόφαση.

Ο πρόεδρος της C.F. Badalona,
Fermin Casquete?

Image

Η είδηση της πρότασης αυτής μάλιστα είχε ήδη μεταδοθεί από τα ισπανικά Μ.Μ.Ε. . Στο ραδιόφωνο, η εκπομπή του Julio De la Cruz που ασχολείται με την Liga Adelante, αφιέρωσε αρκετό χρόνο για το θέμα αυτό. Οι οπαδοί της Conquense με τον δικό τους τρόπο, μέσω της εκπομπής, προσπαθούσαν να με πείσουν να παραμείνω.

Image

Το μόνο που θα μπορούσε να με κάνει να σκεφτώ αυτή την πρόταση, είναι τα χρήματα. Είναι σαφές ότι η επιστροφή στην 3η κατηγορία δεν είναι στις άμεσες βλέψεις μου. Ειδικά με άλλη ομάδα πλην της Conquense. Ο Casquete φαίνεται πως ξέρει να κάνει καλά τη δουλειά του πάντως και δείχνει αρκετά έξυπνος. Κατάφερε να φορτώσει την πρότασή του με πολλές φιλοδοξίες και προσδοκίες, αλλά δε νομίζω ότι ανταποκρίνονται τελείως στην πραγματικότητα. Η απάντηση μου λοιπόν δεν μπορεί να είναι θετική. Έτσι, η πρόταση απορρίφθηκε. Μένω εδώ για να κρατήσω την Conquense στην 2η, και βλέπουμε?
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

όχι ρε τρελός είσαι;
με κόπο αίμα και δάκρυ έφτασες εδώ, θα ξαναπέσεις; Μια χαρά το σκέφτηκες.
Καλά τα Χ, προχωράμε!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DrGonzo wrote:όχι ρε τρελός είσαι;
με κόπο αίμα και δάκρυ έφτασες εδώ, θα ξαναπέσεις; Μια χαρά το σκέφτηκες.
Καλά τα Χ, προχωράμε!
Υπάρχει μεγάλο ενδεχόμενο να ξαναπέσω έτσι κι αλλιώς. :P
Αλλά νταξ,ας είναι με την Conquense τουλάχιστον...
silver arrow wrote:Μου αρέσει που το σκέφτηκες κιόλας :P
Εκτός αν υπάρχουν άλλοι λόγοι :-"
Υπάρχουν.Η Badalona είναι δίπλα στη Βαρκελώνη.Άρα θα με δει πιο εύκολα η Μπάρτσα,ώστε να με κάνει τον νέο της ηγέτη. 8)
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Post Reply

Return to “Retire”