Από την Πλατεία στη λεωφόρο της δόξας ΙΙ (Greeks only)

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
User avatar
cereal killer 69
Manager
Manager
Posts: 4401
Joined: Wed Dec 13, 2006 7:54 pm
Location: matters!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Η ΠΑΕ Πανιώνιος ΓΣΣ ανακοινώνει ότι ήρθε σε κατ'αρχάς συμφωνία με τον ποδοσφαιριστή Χαραλαμπιδη Κωνσταντινο από τον ΑΠΟΕΛ για τα επόμενα 2,5 χρόνια.Η μεταγραφή θα πραγματοποιηθεί την 1/1/2010 και θα στοιχίσει 350.000 ευρώ συν άλλα 750.000 ευρώ σε μορφή δόσεων τους επόμενους 48 μήνες."

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 13.12.2009 - 15η αγωνιστικη
Σταδιο : Νεα Σμυρνη
Εισiτηρια : 4095


ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ


Image

Image


Ευκολη νικη,δεν αγχωθηκα σε κανενα σημειο του παιχνιδιου,εχασε και ο Σιοβας το πεναλτυ στο 91' που φαγωθηκε να χτυπησει.Δεν πειραζει,την επομενη φορα δεν θα χρειαστει καν να ρωτησει αν μπορει να το βαρεσει εκεινος (:

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 19.12.2009 - 16η αγωνιστικη
Σταδιο : Νεα Σμυρνη
Εισiτηρια : 4546


ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ


Image

Image

"Αν ειναι δυνατον ρε σεις,παλι τα ιδια;Τοσες ευκαιριες,σπρωξτε την κωλομπαλα μεσα.Δηλαδη να παιζουμε τοσο ωραια και να θελουμε πεναλτυ στο 95' για να βαλουμε ενα γκολ;!; :evil: "
"Αφου μπορειτε ρε βλαμμενα,γιατι με σκατε,γαμω το φελεκι μου,τους εαυτους σας αδικειτε! :| "

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Image



"Η ΠΑΕ Πανιώνιος ΓΣΣ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Παπάζογλου Αναστάσιου από τον Πανσερραικό για τα επόμενα 3,5 χρόνια.Η μεταγραφή στοιχίσε 375.000 ευρώ συν άλλα 450.000 ευρώ σε μορφή δόσεων τους επόμενους 24 μήνες."

Image

Συνοπτικα:

Image

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 19.12.2009 - 16η αγωνιστικη
Σταδιο : Νεα Σμυρνη
Εισiτηρια : 4546


ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ


Image

Image

Συνεντευξη Τυπου

"Η ισοπαλια ειναι,κατα τη γνωμη μου,το πιο δικαιο αποτελεσμα στο σημερινο παιχνιδι και ο ενας βαθμος με αφηνει,εν μερει,ικανοποιημενο.Θελω,επισης,να σταθω στην παρουσια του Παπαζογλου,ο οποιος ηταν αρκετα καλος στο ντεμπουτο του κι ελπιζω να συνεχισει με την ιδια θεληση.Εχει παρει εντολη να συνεργαστει με τον Κατσαβακη,καθως πιστευω οτι μπορει να του περασει ενα μερος απο την εμπειρια του.Συνεχιζουμε,και πιστευω με αναλογη πορεια,ευκολα ή δυσκολα θα καταφερουμε να τερματισουμε 5οι!"

-Εχετε δηλωσει οτι θελετε,μετα τις τελευταιες προσθηκες,να μειωσετε τον αριθμο του ροστερ.Ποιοι παιχτες θα αποχωρησουν;

"Εχουν ηδη ενημερωθει οι Ανδριολας,Φουφουλας και Μαντζιος να βρουν ομαδα.Για τους πρωτους δυο εχουμε προτασεις στα χερια μας και περιμενουμε για τον τριτο."


Stay tuned -diatakste
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ποια ομάδα θα βρεθεί να πάρει τον Μάντζιο; :D

Έδεσε λίγο η ομάδα, περιμένουμε, έχουμε υπομονή να σε δούμε σαν υπερδύναμη.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν μέτρησα σωστά σε 16 αγώνες έχεις 23 βαθμούς...

Δηλαδή αν υπολογίζω σωστά είσαι μεταξύ 7ης και 10ης θέσης στην βαθμολογία.

Με 8-9 βαθμούς ακόμα σωζόμαστε.

Για play-off θέλουμε περίπου 40-45 βαθμούς.

Θα φορμαριστεί η ομάδα ποτέ? Ισοπαλία με Ηρακλή και Πανθρακικό στην έδρα μας???

Τρίξε τους λίγο τα δόντια στα αποδυτήρια.
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
User avatar
Tripoli6
Amateur
Amateur
Posts: 108
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:18 pm
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία η ιστορία σου αλλα την νικη με τον Αστερα τι την ηθελες :P ; Καλη συνεχεια. Αντε και 5αδα.
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλέ οι μεταγραφές ,μέτρια τα αποτελέσματα , έχουμε δουλειά ακόμα ,άλλωστε το εγχείρημα ήταν από την αρχή δύσκολο.
User avatar
cereal killer 69
Manager
Manager
Posts: 4401
Joined: Wed Dec 13, 2006 7:54 pm
Location: matters!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Η ΠΑΕ Πανιώνιος ΓΣΣ ανακοινώνει ότι ήρθε σε κατ'αρχάς συμφωνία για τον δανεισμό των Κωνσταντίνο Φούφουλα,Κωνσταντίνο Ανδριόλα και Ευάγγελου Μάντζιο.Θα παραχωρηθούν στις ομάδες ΑΕ Λάρισα,Ατρόμητο και Hibernian,με οικονομικό αντάλλαγμα 40.000?,35.000? και 35.000? αντιστοίχως."

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 10.1.2010 - 18η αγωνιστικη
Σταδιο : Νεα Σμυρνη
Εισiτηρια : 4208


ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ


Image

Image

"Καλα τα πηγατε σημερα,αλλα αλλη φορα σας θελω πιο αποτελεσματικους,ξερετε ποιος ειναι ο νομος του ποοσφαιρου,θελω να τα καθαριζετε ευκολα τετοια ματσακια,δεν χρειαζεται να εχουμε τσαμπα αγχος" :wink:

Δεν απειληθηκαμε σχεδον καθολου αλλα το 1-0 δε θελει πανω απο μια φαση να γινει 1-1 και bye bye 2 βαθμοι. :?

Εφυγε ο Ματζιο,εφυγε ο Ματζιο -gioupi :drinking:

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 13.1.2010 - 5ος γυρος Κυπελλου Ελλαδος ΗΟL
Σταδιο : Δημοτικο Γιαννιτσων
Εισiτηρια : 768

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Image

"ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΩΡΕ;;;ΜΕ ΤΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ;;;" :evil:

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 16.1.2010 - 19η αγωνιστικη
Σταδιο : ΟΑΚΑ
Εισiτηρια : 31086

ΑΕΚ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Μολις μπηκα στο γηπεδο και ειδα την μπανανα που εφεραν οι Πανιωνιοι που ηρθαν, ειχα ενα καλο προαισθημα...

Image

Image

...μολις μπηκα στα αποδυτηρια βροντοφωναξα: "ΝΤΟΥΣΑΑΑΑΑΑΝ,ΜΠΑΝΑΝΑΑΑΑΑΑ"

"Ειστε παιχταραδες ρε,τωρα γινομαστε μεγαλη ομαδα,οχι αλλες γκελες και θα τα καταφερουμε!"

Οσο και να θελω να το πιστεψω μου ειναι δυσκολο,ΠΟΚ,ΠΑΟΚ και ΑΕΛ δεν χανουν βαθμους με τιποτα,και εχω και τον Αστερα 1-2 βαθμους πισω μου...ΟΥΦ!

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

"Η ΠΑΕ Πανιώνιος ΓΣΣ ανακοινώνει ότι ήρθε σε κατ'αρχάς συμφωνία με τον ποδοσφαιριστή Mονιάκη Εμμανουήλ από τον ΟΦΗ για τα επόμενα 2,5 χρόνια.Η μεταγραφή θα στοιχίσει 110.000 ευρώ."

Επισης,εστειλα τον Γιαννη Λουκινα στον ΑΠΟΠ κι εφερα πισω τον Γιαννη Σιμωση.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 24.1.2010 - 20η αγωνιστικη
Σταδιο : Νεα Σμυρνη
Εισiτηρια : 5289


ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΡΗΣ

Ο Αρης διανυει μια πολυ μετρια σεζον,δεν με τρομαζει,η αμυνα του σπαει ευκολα,οποτε θα κατεβω επιθετικα.Να βαλουμε περισσοτερα απ'οσα φαμε :)

Image

Oλα πηγαν συμφωνα με το σχεδιο,βαλαμε 3,φαγαμε 2,πηραμε τους βαθμους.

Συνεντευξη Τυπου

"Ο Αρης σημερα επαιξε σαν ΑΡΗΣ.Μπορει να μην διανυει και την καλυτερη σεζον της ιστοριας του αλλα σημερα μας δυσκολεψε οπως θα εκανε παντα.Ειναι κριμα να βρισκεται τοσο χαμηλα στη βαθμολογια,αλλα ενας αντιπαλος λιγοτερος στην διεκδικηση της 5ης θεσης ειναι σαφες οτι "δε μας χαλαει".Επισης,ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον Αντωνη (σσ.Πετροπουλο) για την εξαιρετικη του σημερινη εμφανιση!"

-Να περιμενουμε,λοιπον,να τον βλεπουμε πιο συχνα βασικο απο εδω και περα;

"Ειναι λογικο οτι θα εχει περισσοτερες ευκαιριες,μετα τον δανεισμο του Μαντζιου.Εχω τρεις πολυ καλους επιθετικους,τους οποιους αναλογα με τον αντιπαλο χρησιμοποιω,κυριως λογω σωματοδομης και τεχνικης καταρτισης.Για να ειμαι ειλικρινης περιμενα περισσοτερα απο τον Αντωνη οταν τον αγοραζα,αλλα ακομα εχει χρονο μπροστα του,πρωτον,για να κανει αποσβεση των χρηματων που δαπανηθηκαν για εκεινον και,δευτερον,για να μου δειξει οτι εκανα καλα που τον εμπιστευτηκα."

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Μεσοβδομαδα ο Αντωνης Πετροπουλος βραβευτηκε ως MVP της 20ης αγωνιστικης της Super League!

Image

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 31.1.2010- 21η αγωνιστικη
Σταδιο : Δημοτικο Περιστεριου
Εισiτηρια : 4069


ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ


Image

Image

-"Τατος,τι εγινε;Συγκινηθηκες που επαιξες απεναντι στην παλια σου ομαδα;ΤΙ ΧΑΛΙΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΑ;Μη ξαναδω τετοια εμφανιση!
-"Μα..."
-"Το θεμα ληγει εδω!"

Ειχαμε την κατοχη,ελεγχαμε το ρυθμο,αλλα οποτε επαιρναν τη μπαλα οι Fentagins ηταν φαρμακι οι αντεπιθεσεις τους.Ετσι οπως πηγε το ματς,καλο ηταν και το "Χ" after all" :|

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ειμαστε 9 αγωνιστικες αηττητοι,απο τις 25 Νοεμβριου που ειχαμε χασει απο τον Παναθηναικο 1-2 εντος.Μεχρι εδω καλα,αλλα την Κυριακη παμε Καραισκακη,να δουμε τι μπορουμε να κανουμε :-)

Stay tuned -diatakste
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Έλα μωρέ, μια χαρά, ανέβηκε πολύ η ομάδα μπράβο!

Μα καλά μόνο 35κ για Μάντζιο;
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΟ.
3-2 μεσα στην ΑΕΚ, ετσι. -doublekiss

Παμε βουρ για ανοδο στη βαθμολογια και το νου μας και στο κυπελλο -kavala
Ειναι νομος, νικες οπως αυτες με τα Γιαννιτσα στο τελος, προσημαινουν κατακτηση κυπελλου -foumarw
User avatar
cereal killer 69
Manager
Manager
Posts: 4401
Joined: Wed Dec 13, 2006 7:54 pm
Location: matters!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ημερομηνια : 6.2.2010 - 22η αγωνιστικη
Σταδιο : Καραισκακη
Εισiτηρια : 26799

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Image

Image

"Ρε σεις,πριν βγουμε στο γηπεδο οι καλτσες σας ηταν κοκκινες,γιατι εγω τις ειδα καφε;ΧΕΣΤΕΣ,Ε ΧΕΣΤΕΣ!ΜΕ 10 ΕΠΑΙΖΑΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΒΑΛΑΝ ΓΚΟΛ!Εφαγαν κοκκινη και σας φωναζα βγειτε μπροστα,στ' @@ σας εσεις,φαγατε και 2ο!Αμα περασουμε τον Αστερα,μετα με τους ιδιους θα παιξουμε,με αυτους,εδω,ΠΑΛΙ!Να δω αν τα λογια μου μετρανε ή πανε στραφι" :evil:

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 10.2.2010 - Προημιτελικος Κυπελλου Ελλαδος ΗΟL
Σταδιο : Τριπολης
Εισiτηρια : 5634


ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ


Image

Image

Εβαλε το χερακι του ο Αμπαρης,το επαιξα κι εγω πολυ υπουλα με τις αλλαγες το παιχνιδι,τσιμπησαμε την προκριση.Ειπα να δωσω ευκαιρια στους καινουργιους και στα παιδια που δεν εχουν πολλες συμμετοχες και δεν πηγε ασχημα.Τωρα παμε για το θαυμα,διπλος ημιτελικος εναντι ΟΣΦΠ :|

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Οπως καθομασταν με τον Νταμιρ και τα λεγαμε στο lobby του ξενοδοχειου,χτυπησε το κινητο,απο το εξωτερικο καποιος :?:

(And you are the one who lights my fire...)

-Παρακαλω;
-Hello!
-Hello,who is it,please?
-Yes,Mr. Cerealis,I'm Mr. Kwesi Nyantakyi,President of the Ghanaian Football Association :!:
-Oh,hello Mr.Nyantakyi,what can I do for you?
-Well,I was thinking if you wanted to be Ghana's national football team coach?
-Excuse me?
-Haha,yes,I was thinking you are the most capable of leading our team to the World Cup's Final!
-Wow,your expectations are pretty high,I can't guarantee I will procced to the final,but I can do my best to go as far as possible to the tournament!
-Sounds fair,it's enough for me.So we have a deal?
-Of course!
-I'm very glad,tomorrow there is going to be a fax in our embassy which you will have to go and sign!
-Don't worry,it's the first thing I will do tomorrow.
-Thank you very much Mr.Cerealis!
-You can call me George,sir.Pleased to meet you too.
-Goodbye,George...

(τουτ,τουτ,τουτ)

Νταμιρ: Ει,αφεντικο,τα το κλεισεις το τηλεφωνο;
Εγω: Εεεε....;
Ν: Το τηλεφωνο,ντεν μιλαει κανενας.Ποιο ηταν,και γιατι μιλαγες στο αγγλικα;
Ε: Εεεε,τιποτα ασ'το...



Ημερομηνια : 14.2.2010 - 23η αγωνιστικη
Σταδιο : Νεα Σμυρνη
Εισiτηρια : 4411

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ

Ψιλοχαλαρα τα πραγματα στην εξεδρα...

Image

Image

"Τι εγινε ερωτευμενακια μου;Του Αγιου Βαλεντινου σημερα,ειπατε να αφησετε την Ξανθη να σας κανει ερωτικα κολπακια;Ε;Αχουτα βρε βρε βρε :roll: ...
...ΚΑΛΑ ΡΕ ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ,ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΣΑΣΤΑΝ,ΠΩΣ ΘΑ ΠΗΔΗΞΕΤΕ ΤΙΣ ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΚΟΜΕΝΟΥΣ ΣΑΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ;ΔΙΠΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ ΕΔΩ ΜΕΣΑ; :evil: ...
...Αυριο προπονηση 7 το πρωι.Οποιος δεν ειναι στο Κορωπι το αργοτερο 6.45...καλυτερα να ειστε εκει,για το καλο σας :twisted: "

Ωραιο δωρο μου εκαναν,ετσι για να γιορτασω το καλο νεο -thymwmenos Πω ρε φιλε,θα παω Μουντιαλ 8)

Ευτυχως εκει που ειπα "γκομενους σας" δεν ταρακουνηθηκε κανενας,οποτε ειμαστε ασφαλης :P

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 28.2.2009 - 24η αγωνιστικη
Σταδιο : Ανθη Καραγιαννη
Εισiτηρια : 3099


ΚΑΒΑΛΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Image

Image

Ματς-ροντεο,οι αμυνες χωνια,5 γκολ.Παπαστεριανος εκανε παλι τη δουλεια του,οπως μονο αυτος ξερει...Και το ξερει καλα! :-D

-"Κοουτς,η νικη αυτη ειναι αφιερωμενη σε σενα,για την προσληψη σου στην εθνικη Γκανας!Δε μας ειπες τιποτα την προηγουμενη βδομαδα,να το ξεραμε να κερδιζαμε την Ξανθη! :P "
-"Αχαχα,αστειο.Πρεπει να σας δινω αφορμες για να κερδιζετε τα ματς;Τι λετε ρε,σοβαρα;Και μου την αφιερωνεται τωρα,που εληξε και ξερετε οτι κερδισατε;Ε οχι ρε,θελω σαν δωρο να κερδισετε τη Λαρισα την επομενη βδομαδα,και το θελω απο ΤΩΡΑ!" :twisted:

Οχι που θα μου κανουν καλαμπουρακι,και χαχαχα χουχουχου,που κερδισαν το Μακη με την ψυχη στο στομα.Ρε αει...!

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 7.3.2010 - 25η αγωνιστικη
Σταδιο : Νεα Σμυρνη
Εισiτηρια : 4804


ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΛΑΡΙΣΑ

Πρεπει οπωσδηποτε να κερδισουμε για να μικρυνουμε τη διαφορα με την 4η θεση που ειναι η ΑΕΛ

Image

Image

-toixosmesh

Συνεντευξη Τυπου

"Στο σημαντικοτερο μεχρι τωρα ματς για την κατακτηση της 5ης θεσης,τα θαλασσωσαμε.Μπορει αυτη η ισοπαλια να μην φερνει την καταστροφη,αλλα για μενα ειναι πολυ χειροτερο αποτελεσμα απ'οσο φαινεται.Ξαναευχομαι,να μη μας στοιχισει!"

-Ακολουθει μια σειρα 4 παιχνιδιων μεσα σε 10 μερες,εναντι Ολυμπιακου(δις),Παναθηναικου και ΠΑΟΚ,που ευκολα καταλαβαινουμε οτι θα καθορισει ολη την χρονια για τον Πανιωνιο.Κατα ποσο ειναι η ομαδα ετοιμη ψυχολογικα,και βασικοτερο,κατα ποσο πιστευετε οτι θα μπορεσουν οι παιχτες σας να ανταπεξελθουν στο βαρυ αυτο προγραμμα;

"Κατ'αρχας οι παιχτες μου ειναι απολυτα ετοιμοι,μιας και ειναι,γενικα,νεοι και διψασμενοι για επιτυχιες.Βρισκομαστε αρκετα κοντα και στην 5η θεση που οδηγει στα πλευ-οφφ,οπως και στον τελικο.Νομιζω οτι μπορει να βοηθησει ο ενθουσιασμος και να μας δωσει παραπανω ωθηση!Απαντωντας στο δευτερο σκελος της ερωτησης,εχω να πω οτι το ροστερ,ευτυχως, ειναι αρκετα πλουσιο κι απαρτιζεται απο 17-18 παιχτες που μπορω να στηριχθω, εξισου, σε τετοια δυσκολα ματς.Οποτε ολα ειναι στο χερι μου,καθως εγω πρεπει να το χειριστω καταλληλα."

-Μιλησατε για νεους και διψασμενους παιχτες.Δε νομιζετε οτι η εμπειρια,που προφανως τους λειπει,ισως ειναι αυτο που θα σας στοιχισει τυχον αποκλεισμο απο το κυπελλο και τελικη θεση στο πρωταθλημα κατω απο την 5η θεση;

(Μπα που να δαγκωσεις τη γλωσσα σου!!)
"Δεν ανησυχω καθως εχω χτισει αρκετα ισορροπημενα το ροστερ,κι ετσι σε καθε γραμμη υπαρχουν παιχτες οπως ο Σηφης,ο Βαλλας,ο Κατσαβακης,ο Νικολαου,ο Φανουρης,ο Σκουφαλης ακομα και ο Γαβριλοπουλος,οι οποιοι δεν στερουνται εμπειριας."

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 21.3.2010 - 26η αγωνιστικη
Σταδιο : ΟΑΚΑ
Εισiτηρια : 29159


ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Image

93.45"...93.48"...93.54"...

"ΜΑΡΙΕ ΣΟΥΤΑΡΕ ΤΟ.....ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!" -gioupi -gioupi -gioupi


Image


"Αμαν εshεις τεν μαπα τζαμαι τζε ειshαι μοναχος,καμνεις σουτ.Εν τζε να πρεπει ενα σου φωναξω γω!" :wink:

"Τι κοιτατε ετσι ρε,ξερω και λιγα κυπριακα,καταλαβε εκεινος τι του πα.Λοιπον,μη του πειτε ουτε του Παπα,οτι πηραμε βαθμο απο αυτο το ματς.Πηγαιντε ξεκουραστειτε γιατι την Τεταρτη σας θελω φρεσκους,αντεσθε!"

Πωωωω,ο ορισμος του "κλεψαμε το παιχνιδι".Δηλαδη ντρεπομαι και να το πανηγυρισω.Αμα ημουν ο Τεν Κατε ευκολα ειχα κανει quit/load :| :D
Θα μου μεινουν στα χερια τα παιδια.Τεταρτη ΟΣΦΠ,Κυριακη ΠΑΟΚ,Τεταρτη ΟΣΦΠ.Δε μου παει να μη προσπαθησω να τα χτυπησω ολα τα ματς και να κατεβασω ρεζερβες.Τι να κανω Θεε μου;;; :roll:

Stay tuned -diatakste
Spoiler: show
:arrow: Ταζζ : Εχω λεφτα,το μονο που με ενοιαζε ηταν ΝΑ ΦΥΓΕΙ! :twisted:

:arrow: Ναι εσυ αραξε λιγο,κυριε "ο-Φανουρης-εχει-ντριμπλαρει-τον-Τσακ-Νορις" :D
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ποιος είναι ο Κύπριος στην ομάδα του Ιστορικού; :D
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοση και στα αποτελέσματα συνεχίζονται ,χρειάζεται μεγαλύτερη σταθερότητα και ένας κορμός παικτών .
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

TazZ wrote:Ποιος είναι ο Κύπριος στην ομάδα του Ιστορικού; :D
Ο Νικολάου ρε :wink:
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
User avatar
Tripoli6
Amateur
Amateur
Posts: 108
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:18 pm
Football Manager της ομάδας: Αστέρας Τρίπολης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια χαρα τα πας παρα τις γκελες.
User avatar
cereal killer 69
Manager
Manager
Posts: 4401
Joined: Wed Dec 13, 2006 7:54 pm
Location: matters!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την Τεταρτη στο Καραισκακη παω για να φαω οσο το δυνατον λιγοτερα,μπας και καταφερουμε στη Νεα Σμυρνη να περασουμε τελικο :-)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 24.3.2010 - 1ος Ημιτελικος ΗΟL
Σταδιο : Καραισκακη
Εισiτηρια : 33298

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Το γηπεδο ηταν καμινι και προσευχομουν για ενα θαυμα να γλυτωσω τον διασυρμο :?

Image

Image

Κι ομως καταφεραμε να φαμε μονο ενα!Ολα ειναι ανοιχτα για τον επαναληπτικο που θα δωσουμε και την ψυχη μας για να παμε τελικο!Κυριακη ερχεται ο ΠΑΟΚ,σε ενα ματς που μπορει και να καθορισει την 5η θεση!

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 28.3.2010 - 27η αγωνιστικη
Σταδιο : Νεα Σμυρνη
Εισiτηρια : 5852


ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΟΚ


Παιχνιδι φωτια που κανενας δεν ειχε περιθωριο να χασει.Εξου και τα αρκετα νευρα κατα τη διαρκεια του!

Image

Image

"Κριμα ρε παιδες,ηταν ευκαιρια να τους πεταξουμε εκτος 5αδας.Δεν πειραζει ομως,κοιταξε να κερδισετε ΚΑΙ ΤΑ 3 επομενα ματς και θα βγουμε 5οι,εχουν πιο δυσκολο προγραμμα απο μας,θα γκελαρουν,θα το δειτε.Νικηστε και τα 3 ματς και θα με θυμηθειτε!!"

Συνεντευξη Τυπου

"Σημερα ειδαμε ενα μοιρασμενο παιχνιδι,μεταξυ δυο εξισου καλων ομαδων,που οπως φαινεται,μεχρι στιγμης, θα παλεψουν μεχρι το τελος για την πεμπτη θεση.Σε περιπτωση δε που την Τεταρτη αποκλεισουμε τον Ολυμπιακο,το πιο πιθανο ειναι να βρεθουμε και στον τελικο Κυπελλου"

-Αληθεια πιστευετε οτι μπορει να προκριθειτε στον τελικο;(γελια)

"Βεβαιως,κυριε Νικολακοπουλε, και το πιστευω.Η ομαδα μου ειναι καλυτερη απο τη δικη σας, και την Τεταρτη,εδω θα γινει ο ταφος σας!Τ'ακους ρε,που θα γελασεις,τσιρακι του Κοκκαλη,παλιογραφικε!Θελω να σε δω και την Τεταρτη να εισαι δω και να χαχανιζεις οταν θα εχεις φαει την τριαρα!Αλλα να ερθεις μωρη κοτα,να εισαι δω,λιμενεργατη!"

-Χαχαχαχα,εδω θα ειμαι μικρε μου φιλε,να γελαω βλεποντας τα δακρυα να κυλανε στα ροδαλα σου μαγουλακια!

"ΑΝΤΕ ΡΕ ΚΑΙ G@m1c0u, ΤΑΝΑΣΠΟΥΓΙΕ!!!..."

Ευτυχως ηταν εκει ο Μανιατης και με τραβηξε και φυγαμε,γιατι ετοιμος ημουν να κατεβω και να του κανω τη μουρη κρεας του σκατογαυρου!Οπως ειμαι μες τη φουρια μπαινω στα αποδυτηρια και ωρυομαι:

"ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙΤΕ.- ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ!ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΟΥΜΕ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΟΛΟΥΣ Β' ΤΟΠΙΚΟ,ΟΛΟΥΣ!!ΘΑ ΒΓΕΙΤΕ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΣ ΔΕΙΞΕΤΕ ΤΗΣ ΡΟΥΦΟΚ@ΥL3Τ@S ΠΩΣ ΠΑΙΖΕΤΕ Η ΜΠΑΛΑ! Τ'ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΡΕ Ή ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΙΟ ΛΙΑΝΑ;"

"ΜΟΝΟ ΝΕΚΡΟΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΔΩ ΚΟΟΥΤΣ.ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΞΥΛΟ ΣΤΟΝ -ΛΑΛΑΛΑ :D - ΤΟΝ ΘΡΥΛΟ :!: "

Η πιεση μου ανετα χτυπησε 25αρι.Ρε αμα τον πετυχω πουθενα εξω αυτον τον....τον...παλιοχαρακτηρα :D ,ρε δε θα του μεινει δοντι λεμε!Ουφ... :twisted:

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Αθελα μου εχω δυναμιτισει τρελα το κλιμα και ολοι ειναι στο ποδι.Εχει γινει sold out και περιμενουμε 12-13 χιλιαρικα την Τεταρτη,φισκα δηλαδη το γηπεδο!Δεν θελω καν να σκεφτομαι τι θα γινει αμα δεν κερδισουμε.Αλλα εχω πορωθει τοσο πολυ,που το πιστευω και φοβαμαι μην προσγειωθω ανωμαλα :|

Χωρις να σκεφτομαι καθαρα -προφανως- πηγα κι εκλεισα τον Λεωνιδα Παναγοπουλο απο τον Ολυμπιακο,νομιζοντας οτι τους κανω κακο,αποδυναμωνοντας τους :D
Εν τω μεταξυ με ειχε πρηξει ο Νταμιρ να παρω τον Λαγο απο την ΑΕΚ και να αφησω τον Παναγοπουλο γιατι ειναι πεταμενα λεφτα, ε και αποφασισα για να με αφησει ησυχο να παρω και τους δυο :P

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 24.3.2010 - 2ος Ημιτελικος ΗΟL
Σταδιο : Νεα Σμυρνη
Εισiτηρια : 12338

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Image

Image

"ΝΑΙ ΡΕ!!ΝΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!ΚΙ ΟΛΟ ΚΛΑΙΝΕ ΤΑ ΓΑΥΡΑΚΙΑ,ΣΤΟΥ ΓΙΑΛΟΥ,ΣΤΟΥ ΓΙΑΛΟΥ ΤΑ ΒΟΤΣΑΛΑΚΙΑ!!ΔΕ ΣΑΣ ΧΑΛΑΣΕ ΛΟΥΛΟΥΔΕΣ-ΛΟΥΛΟΥΔΟΥΔΕΣ!!!ΕΝΑ ΣΤΟ 89' ΚΙ ΕΝΑ ΣΤΟΝ 93' .ΚΑΥΛΑΑΑΑΑΑ :!: "

Συνεντευξη Τυπ..

"...Που 'σαι ρε πελατη!Που 'σαι ρε πελατακο Νικολακοπουλε;ΔΕΝ ΗΡΘΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΜΩΡΗ ΚΟΤΑ ΛΥΡΑΤΗ Ε;ΤΟ ΞΕΡΑ ΜΩΡΗ ΣΕΡΠΑΝΤΙΝΑ,ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ!!ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΛΑΚΚΟ ΜΕ ΤΑ ΚΩΛΟΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΡΑ!"

Ποσο το χαρηκα δεν περιγραφεται!Βεβαια ολη την εικονα που ειχα φτιαξει απο τη μερα που ασχοληθηκα με το ποδοσφαιρο,πρεπει να την χαλασε μεσα σε τρεις μερες,αλλα χαλαλι,παντα ηθελα να τον ρεζιλεψω τον ρεζιλι! :P

Δευτερα πρωι,μου ηρθε ειδοποιηση να παραστω σε ακροαση στον αθλητικο δικαστη για την αναρμοστη συμπεριφορα μου.Τωρα τον ηπιαμεν :?

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια : 11.4.2010 - 28η αγωνιστικη
Σταδιο : Δημοτικο Κομοτηνης
Εισiτηρια : 3723


ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ


Η αληθεια ειναι οτι περιμενα περισσοτερο κοσμο μετα την προκριση στον τελικο του Κυπελλου αλλα η Κομοτηνη ειναι και στην αλλη ακρη του κοσμου :-P

Image

Image

.....
....
ΣΦΥΡΑ ΤΟ ΡΕ ΠΟΛΑΤΙΑΝ,96' ΕΦΤΑΣΕ...
..
.

ΝΑΙ ΡΕ,ΤΟ ΛΗΞΕ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΜΠΤΟΙ ΡΕ! -gioupi

Ο ΠΑΟΚ ηρθε 1-1 με την Ξανθη και περασαμε ενα βαθμο μπροστα!Οποτε κερδιζουμε Λεβαδειακο μεσα και ΠΑΣ στα Γιαννενα,χωρις να μας νοιαζει τι θα κανουν οι "ασπρομαυροι".Ενημερωτικα,πανε Καβαλα πρωτα και τελευταια αγωνιστικη παιζουν με την 4η ΑΕΛ στην Τουμπα :-)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Η λυπητερη πηγε 6.000 ευρω,αλλα ευτυχως δεν εφαγα τιμωρια αποκλεισμου απο τον παγκο.Τα λεφτα θα τα βγαλω απο το καινουργιο συμβολαιο που νιωθω οτι ερχεται :P

Επισης (και μη ρωτησετε γιατι) εκλεισα τον Λιαπακη απο την Ξανθη,ο οποιος ηταν tranfser listed.Για 210k,τα οποια οταν συμφωνησα μου φανηκαν λογικο ποσο,τι να σκεφτομουν αραγε :D

Τελος,ετοιμαζω μεγαλο μπαμ για την επιθεση, το οποιο αμα κατσει θα σημαινει πολλα γκολ του χρονου 8)


Stay tuned -diatakste
User avatar
pavlos55
Indispensible
Indispensible
Posts: 1540
Joined: Thu May 07, 2009 6:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: pavlos.kosmetatos
Location: Λονδίνο - Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γκέκας; Μπράβο ρε για την νίκη με Ολυμπιακό.

Βάλε και καμιά βαθμολογία!
Post Reply

Return to “Retire”