Μια ηλιόλουστη μέρα στην σαλονίκη...

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
seldon
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:35 am
Football Manager της ομάδας: Waiting for fm 13...
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina,PAS Preveza,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Ένας κοστουμαρωμένος άντρας περπατεί στον δρόμο κρατώντας μια βαλίτσα.
Image
Ένας φλώρος σαν αυτόν τέλος πάντων...

Κατευθύνεται προς ένα σοκάκι ξέρετε, από αυτά τα επικίνδυνα...

Ξαφνικά...

Image

-<<Φίλε, το πορτοφόλάκι και γρήγορα μην αρχίσω να πετώ σφαίρες από εδώ και από εκεί>>...

- Φιλαράκι, ατύχησες. Ούτε δεκάρα δεν βρίσκεται πάνω μου αυτήν την στιγμή.>> Και δεν έλεγε ψέματα ο 28χρονος προπονητής. Αυτήν την στιγμή πήγαινε να υπογράψει συμβόλαια και δεν είχε μετρητά πάνω του. Φυσικά δεν μπορούσε να του δώσει την πιστωτική του κάρτα, αφού θα φώναζε ο μπαμπάς.

- Ρε είμαι τρελός εγώ, είπε ο αλλοδαπός και τον στρίμωξε στον τοίχο. Σε μια προσπάθεια του να αυτοαμυνθεί ο νεαρός coach προκάλεσε μια κατάσταση που είχε ως αποτέλεσμα να φύγει μια σφαίρα και να τον πάρει στο κεφάλι.

- Αμάν, φώναξε ο αλλοδαπός ληστής και άρχισε να τρέχει.

Λίγο πιο κάτω υπήρχε ένα μπουγατσοπωλείο. Ο Ιδιοκτήτης γρήγορα έτρεξε να δεί τι συνέβη. Είδε σοκαρισμένος τον νεκρό. Το τηλέφωνο του κτύπησε. Το έβγαλε απο την τσέπη του κουστουμιού του. Δίστασε για λίγο αλλα τελικά το σήκωσε.

- Παρακαλώ.

- Ρε ηλίθιε...είσαι ένας προπονητής που μόλις έβγαλε δίπλωμα, και την έχεις δει world class και καθυστερείς ένα τέταρτο...ποιος νομίζεις οτι είσαι? τον ένδοξο ΠΑΟΚ σε φωνάξαμε να προπονήσεις όχι τον Αμπαλιακό.

Ο 28χρονος ιδιοκτήτης πουγατσοπωλείου και φανατικός ΠΑΟΚτζής μάλλον κατάλαβε τι συμβαίνει...

- Εμμμ συγνώμη κύριε ζαγοράκη...αλλά δέχθηκα επίθεση...θα τρέξω τώρα σας το υπόσχομαι.

- Άντε να δούμε.

Χωρίς να χάνει χρόνο ο Κώστας έκρυψε στην αποθήκη του μαγαζιού το πτώμα, φόρεσε την ενδυμασία του και έτρεξε να υπογράψει συμβόλαιο με την αγαπημένη του ομάδα.

Μόλις έφτασε στα γραφεία του ΠΑΟΚ:

-Κ. Ζαγοράκης.Άργησες άλλο ένα τέταρτο...τραγικό.

-Λυπάμε κύριε προεδ

- Σκάσε. Υπέγραψε τώρα το συμβόλαιο.

- Μάλιστα κύριε πρόεδρε.

Συνεχίζεται.
Μέχρι την άκρη του κόσμου ταξίδεψα μόνο για σένα μιλούσα παντου....Σε οποία γωνία αυτής της γης κα αν αλητεψα, τέτοια αρρώστια δεν βρήκα αλλού...Θέλω να βλέπω σημαίες να ανεμιζουνε, θέλω να βλέπω τον ταυρο ψηλά...Για όσα περάσαμε και όσα θα ζήσουμε, θα στο φωνάζω και πιο δυνατά...Ω ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ σου λέω δεν είμαι καθόλου Καλά. Ω πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ ΟΛΕ θα στο φωνάζω και πιο δυνατά.

ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ,ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Η ΙΣΤΟΡΊΑ...PAS7 ULTRAS
xXAlexanderXx
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 327
Joined: Mon Dec 21, 2009 11:32 pm
Football Manager της ομάδας: Samos
Location: όπου να 'ναι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλόόόόόόό!!!

αν συνεχίσει να "παίζει" και η background ιστορία του μπουγατσά θα είμαι τακτικός αναγνώστης

καλή αρχη
Indianos
Amateur
Amateur
Posts: 236
Joined: Wed Aug 19, 2009 5:37 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle United
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

χαχαχαχα καλόοοοοο, αν και θα ήθελα μια ιστορία με ηρακλή γιατί δεν έχω δει καμία (νομίζω)

καλή αρχή
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή η πλοκή! Καλή αρχή!
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν δεν ειχες βεβαια και την αναφορα σε αλλοδαπο θα ηταν ακομη καλυτερα...
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σωστός ο sta8erman! Συμφωνώ απόλυτα.
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη...
seldon
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:35 am
Football Manager της ομάδας: Waiting for fm 13...
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina,PAS Preveza,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για αλλοδαπούς ούτε εγω ήθελα να γράψω αλλά χρειαζόταν ένα επιπλέον επίθετο.

Που είχαμε μείνει? Α ναι.

-Κύριε πρόεδρε ο μισθός και το budget δεν είναι λίγο...

Image

-φφφφφ [Εκρηξη Mode ON] ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΡΕ ΕΝΑΝ WAGNER ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ ΜΙΚΡΕ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕΣ ΔΙΠΛΩΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙΣ ΤΖΑΜΠΑ..ΜΕ ΣΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ[Εκρηξη Mode OFF] Τράβα τώρα να σε ξεναγήσουν.

- Μάλιστα πρόεδρε.

Στην συνέχεια ο μπουγατσοπώλης νυν προπονητής του ΠΑΟΚ ξεναγήθηκε στο ιστορικό γήπεδο της ομάδας
Image

και γνωρίστηκε με τους παίκτες.

Σύντομα ήρθε και η ανακοίνωση από την διοίκηση του ΠΑΟΚ.

Ο Τύπος:

Image

Αργότερα έγινε η πρώτη προπόνηση:
Image

Οπού συνέβησαν μερικά απρόοπτα:

- Μην κάνεις τόση ώρα με τα βάρη...

Image

- Grrr...ότι γουστάρω θα κάνω, το πιασες μικρέ?

- Εχμμμ οκ καλά είναι τα βάρη...

Συνεχίζεται...
Μέχρι την άκρη του κόσμου ταξίδεψα μόνο για σένα μιλούσα παντου....Σε οποία γωνία αυτής της γης κα αν αλητεψα, τέτοια αρρώστια δεν βρήκα αλλού...Θέλω να βλέπω σημαίες να ανεμιζουνε, θέλω να βλέπω τον ταυρο ψηλά...Για όσα περάσαμε και όσα θα ζήσουμε, θα στο φωνάζω και πιο δυνατά...Ω ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ σου λέω δεν είμαι καθόλου Καλά. Ω πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ ΟΛΕ θα στο φωνάζω και πιο δυνατά.

ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ,ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Η ΙΣΤΟΡΊΑ...PAS7 ULTRAS
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ατσα και οι τσαμπουκαδες
seldon
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:35 am
Football Manager της ομάδας: Waiting for fm 13...
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina,PAS Preveza,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφού είχε τελειώσει η πρώτη προπόνηση της οποίας η ατμόσφαιρα θύμιζε ντέρμπυ,(ο νέος αρχηγός του ΠΑΟΚ Pablo Garcia σκόραρε τρείς (!) φορές στο δίτερμα, κάτω από τρομερές επιδοκιμασίες των χιλιάδων φίλων της ομάδας που παραβρέθηκαν) ο Κώστας ο ΠΑΟκτζής που βρέθηκε απο το μπουγατσοπωλείο του στα γραφεία του ΠΑΟΚ υπογράφοντας συμβόλαιο για να γίνει προπονητής του κατευθυνόταν προς το μαγαζί του. Εκεί βρήκε τον φίλο του και συνιδιοκτήτη του μαγαζιού Παναγιώτη .

- Επ κώστα τι έγινε ρε γιατί έλειπες τόση ώρα?

- Άσε φίλε απάντησε και του διηγήθηκε την ιστορία.

- Πλάκα με κάνεις?

- Όχι

- Μα αυτό είναι απίστευτο...δηλαδή κατσε για να καταλάβω...τώρα μιλάω με τον προπονητή της ομαδάρας μας, και στην αποθήκη έχουμε ένα πτώμα?

- Ακριβώς διάβασε και καμιά φυλάδα...κάποτε ενημερωνόσουν πιο καλά...

και του έδειξε αυτό:
Image

- Φιλόδοξος νεαρός προπονητής...καλά ο Ζαγοράκης δεν κατάλαβε τίποτα?

-Απολύτως. Ήθελε τζάμπα προπονητή...βρήκε τον φίλο μας που είναι στην αποθήκη, που μόλις είχε αποφοιτήσει απο την σχολή και του έκανε πρόταση...

- Ρε τον μ*&^&%& και θα μας τον πλάσαραν σαν φιλόδοξο νεαρό προπονητή με εμπειρία στην β αγγλίας....ήμαρτον. Και δεν με λές...πιστέυεις πως μπορείς να κοουτσάρεις την ομαδάρα μας? Χώρις ούτες ενα δίπλωμα...?

- Αγαπώ τον ΠΑΟΚ και θα τα καταφέρω...

- Ας το ελπίζουμε φίλε...το μαγαζί δικό μου έτσι?

- Εννοείται.

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ
Μέχρι την άκρη του κόσμου ταξίδεψα μόνο για σένα μιλούσα παντου....Σε οποία γωνία αυτής της γης κα αν αλητεψα, τέτοια αρρώστια δεν βρήκα αλλού...Θέλω να βλέπω σημαίες να ανεμιζουνε, θέλω να βλέπω τον ταυρο ψηλά...Για όσα περάσαμε και όσα θα ζήσουμε, θα στο φωνάζω και πιο δυνατά...Ω ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ σου λέω δεν είμαι καθόλου Καλά. Ω πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ ΟΛΕ θα στο φωνάζω και πιο δυνατά.

ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ,ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Η ΙΣΤΟΡΊΑ...PAS7 ULTRAS
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε γερά ρε. Όσο και για τον Garcia άμα σου ξανακολλήσει μαγκιές διώξτον!
xXAlexanderXx
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 327
Joined: Mon Dec 21, 2009 11:32 pm
Football Manager της ομάδας: Samos
Location: όπου να 'ναι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να τον διώξει??!!!?? :shock:

θες να τον στείλεις να κάνει παρέα στον κανονικό προπονητή? :D
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφού αυθαδίασε! ΣΕΒΑΣΜΟΣ στον προπονητή! Δεν θα του πουν οι άλλοι τι θα κάνει!
seldon
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:35 am
Football Manager της ομάδας: Waiting for fm 13...
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina,PAS Preveza,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aλλά τώρα αφήνουμε τον garcia και της μπουγάτσες και αρχίζει η δράση :drinking:

Μεταγραφές:
Image
To υλικό είναι ήδη εξαιρετικό, χρειαζόμασταν όμως έναν γρήγορο και φιλόδοξο επιθετικό που βρήκαμε στο πρόσωπο του ebi. Στον andrade έκανα πρόταση χωρίς να πολυπιστέυω να πει <<ναι>> αφού παλιότερα δεν μπορούσα να τον κλείσω ούτε στον ΠΑΟ αφού τον ήθελαν PORTO και Benfica. Έκατσε όμως και σίγουρα θα κάνει παπάδες μετόπισθεν.

Φιλικά:
Image

Ψιλομικρά σκορ με καφενεία...

Και τα πρώτα fixtures:
Image

Mε legia δεν βγάλαμε ούτε το Χ εκτός, αλλά ήρθαν στην Ασπρόμαυρη Κόλαση και έφυγαν με τεσσάρα. Μπράβο αγόράκλες μου. Με Roma στην τούμπα το παλέψαμε ήμασταν ανταγωνιστικοί αλλά δεν μας έκατσε πρώτα το γκολ αλλιώς σίγουρα θα μιλάγαμε για Χ. Στο δέυτερο παραδοθήκαμε στης ορέξεις της roma αλλά ευτυχώς δεν διασυρθήκαμε. Με ΑΕΚ έπαιξα σαν τον santos και δικαιώθηκα. Με ολυμπιακό κάτι κάναμε αν αναλογιστεί κανείς πως χάναμε 3-0 με χατ τρικ του Ντιογκο ( -rofl ) και είχαμε δοκάρι στης καθυστερήσεις. Βλακεία χροντρή με τον εργοτέλη αφού νικάγαμε 2-0 στο 19. Ο Smolarek τρομερός 4 γκολ με πανιώνιο και ήδη 10 τα παστέλια όλα μαζί.

Και βαθμολογία:
Image
Πιστέυω πως έχουμε την δέυτερη θέση...σταθήκαμε σε πολύ δύσκολο πρόγραμμα με ΑΕΚ και ΟΦΣΠ ακόμα δεν ξεκινήσαμε...
Μέχρι την άκρη του κόσμου ταξίδεψα μόνο για σένα μιλούσα παντου....Σε οποία γωνία αυτής της γης κα αν αλητεψα, τέτοια αρρώστια δεν βρήκα αλλού...Θέλω να βλέπω σημαίες να ανεμιζουνε, θέλω να βλέπω τον ταυρο ψηλά...Για όσα περάσαμε και όσα θα ζήσουμε, θα στο φωνάζω και πιο δυνατά...Ω ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ σου λέω δεν είμαι καθόλου Καλά. Ω πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ ΟΛΕ θα στο φωνάζω και πιο δυνατά.

ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ,ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Η ΙΣΤΟΡΊΑ...PAS7 ULTRAS
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλές μεταγραφές αλλά στα φιλικά δεν μπόρεσες να βγάλεις κανένα συμπέρασμα με τις μικρές ομάδες. Όσο για το πρωτ. καλά τα πας.
Post Reply

Return to “Retire”