Οι Κέλτες μαθαίνουν μπαλίτσα!

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sokinv wrote:Τελεια η συνεχεια...Κατι μας ετοιμαζεις εσυ...για να δουμε...
Stay tuned... - :happy1: Thnx. :-D
Sir_Vaggos wrote:Πολυ καλα αποτελεσματα... Ευχομαι σε αναλογη συνεχεια
Thnx. Και γω αυτό ελπίζω :-D
xikerman wrote:πολυ ωραια ιστορια,συνεχισε δυνατα..... -diatakste
Ναι σαι καλά φίλε :-D

Off Topic:
Παίδες thnx όλους για την στήριξη, συνέχεια κατά το απόγιομα που λεν και στο χωριό μου
:thumbleft:
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οκ :wink: We will be waiting :!:
User avatar
xikerman
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 251
Joined: Sun Apr 26, 2009 12:30 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο
Αγαπημένη Ομάδα: pao-notts
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αντε να ερθει το απογευμα ανυπομονουμε -gioupi
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Καταρχάς σόρρυ που τελικά δεν ήρθε χτες η συνέχεια, προέκυψε απρόβλεπτο. :oops: Συνεχίζουμε...

Το πρωτοσέλιδο έγραφε:

Spoiler: show
Image

Έμεινε έκπληκτος. Ο Σάλμοντ; Μα γιατί; Δεν μπορούσε να σκεφτεί τίποτα και έτσι συνέχιζε να διαβάζει:

Σε ροζ ιστοσελίδες κυκλοφορήσανε χθες πολλές φωτογραφίες του ΣΚωτσέζου πρόεδρου. Ο χρήστης που τις ανέβασε με το nickname Gia_Ton_Alefanto_Re_Gamoto, δεν μπορεί να βρεθεί καθώς το upload έγινε σε ίντερνετ καφέ. Καταστροφή για την σταδιοδρομία του ισχυρού άντρα. Ήδη ασκούνται πιέσεις για την παραίτηση του.

Δηλώσεις για το γεγονός:

"Για όλα φταίει η οικονομική κρίση και η παγκόσμια έλλειψη βοήθειας για την Σκωτία" Κυβερνητικός Εκπρώσοπος

"Φανερώθηκε η σαπίλα της κυβέρνησης μόνο μέσω ενός γεγονότος" Πρόεδρος Αντιπολίτευσης

"Ενδιαφέρομαι" Τζόυλια Αλεξανδράτου


Εκείνη την ώρα που διάβαζε όλα αυτά, απο την άλλη άκρη του δρόμου φάνηκε μία ψηλή ξανθιά κοπέλα. Την αναγνώρισε αμέσως. Η καρδιά του άρχισε να χτυπά.

(Ακολουθεί η κλασσική γνωστή σκηνή. Η κάμερα γυρναέι μια στον Αλέφαντο μια στην ΜcVizzos που τρέχουν ο ένας στον άλλον. Παίζει ρομαντική μουσική. Δυστυχώς λιβάδι δεν έχουμε μην είμαστε και πλεονέκτες. :D Κάπου στην μέση συγκρούονται)

-Τζένυ!

-Νίκολα!

-Δηλαδή δεν έφυγες;

-Όχι φυσικά! Απλά έπρεπε να παριστάνω οτι φεύγω για λίγο καιρό, για σένα το έκανα.

Και του εξήγησε οτι ο Σάλμοντ την έβαλε να τραβήξει προσωπικές του φωτογραφίες και να τις δημοσιεύσει.

-Εγώ όμως όταν κατάλαβα πόσο μεγάλη την έχεις... την καρδιά δεν μπόρεσα να το κάνω. Έτσι επέλεξα να κάνω το αντίθετο. Ο Σάλμοντ πλήρωσε.

-Και που τις βρήκες τις φωτογραφίες του;

-Εεε, δεν συζητάμε τίποτα άλλο;

Και έτσι όλα έγιναν καλά για τον Αλέφα. Ο Σάλμοντ πιεζόμενος αναγκάστηκε να παραιτηθεί, και να καταφύγει στο Νεπάλ για να γλυτώσει το ρεζιλίκι. Φήμες τον θέλουν να έχει ιδρύσει τον Συνδεσμο Φιλάθλων Ρέιντζερς του Νεπαλ, καθώς και γκρούπ στο facebook "Misw kai egw ton Alefanto".


To γεγονός έδωσε φτερά στον Αλέφαντο, που συνέχισε δυναμικά και στον αγωνιστικό τομέα.
Spoiler: show
ImageΚαλώς τα παδιά... Καλώς τα τρία μηδέν. Σκορ πρόκρισης για τους 16 του Europa, μπράβο μάγκες μου, τα πάντα όλα!

Image Μια γκέλα είναι κλάιν, μπορούσαμε να νικήσουμε αλλά αν δεν ήταν και ο Μπόρουτς να κάνει μια εξαιρετική απόκρουση στο τέλος, ίσως να μην παίρναμε ούτε τον έναν βαθμό. Καλά είμαστε!

ImageΈτσι απλά, άλλη μια νίκη και περνάμε στους 16 που θα αντιμετωπίσουμε τον Αμβούργο.

ImageΟι καλύτεροι μας πελάτες έχουν καταντήσει... Πάταγος! Άλλος ένας θρίαμβος για μας.
Last edited by nikos4ever on Tue May 18, 2010 10:58 pm, edited 2 times in total.
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θρίαμβος! Ειδικά το 0-3 μέσα στην Γλασκώβη.!

Spoiler: show
Το πρωτοσέλιδο δεν μπορούμε να το δούμε..
Last edited by SiNgLe on Wed May 19, 2010 2:09 pm, edited 1 time in total.
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ουπς :oops: Οκ το διόρθωσα. Τhnx για την παρατήρηση. :-D
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
drosatos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 479
Joined: Mon Jun 22, 2009 10:57 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Σμύρνης
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος,Ατρόμητος,Ναπολι
Status: Μπροstatus :P
Location: Παντού
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καταπληκτικη η ιστορια!Απιστευτη διαλογη...Keep walking :)
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θεικος δν εχω λογια απιστευτη εξελιξη...Γεια σου Ρε Αλεφαντε που την εχεις μεγαλη.....Την καρδια :P
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

drosatos wrote:Καταπληκτικη η ιστορια!Απιστευτη διαλογη...Keep walking :)
Thnx φίλε :-D

Sokinv wrote:Θεικος δν εχω λογια απιστευτη εξελιξη...Γεια σου Ρε Αλεφαντε που την εχεις μεγαλη.....Την καρδια :P
Μόνο μεγάλη; Τεράστια. Ναααααα με το συμπάθειο. -falaina


Αναφέρομαι πάντα στην καρδιά έτσι; -foumarw
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και αφού όλη αυτή η ιστορία τέλειωσε καλά για τον Αλέφαντο, είχε την ευκαιρία να αφοσιωθεί εξ ολοκλήρου στα αγωνιστικά.

Και πρώτα πρώτα για μία ακόμη φορά είχε να αντιμετωπίσει τους πελ... εεε τους Ρέιντζερς.

Μάγκες τα πάντα όλα σήμερα. Έχουμε δημιουργήσει φοβερό σερί με αυτούς, καλύτερη ομάδα έχουμε ξέρω 'γω, παίξτε ψυχωμένα σαν λιοντάρια, δείξτε οτι έχετε πλεμόνι και δικό μας είναι! Εμπρός!
Spoiler: show
Image

Off Topic:
Εδώ να ζητήσω συγγνώμη γιατί και στην προηγούμενη νίκη με τους Ρέιντζερς επειδή είχα νικήσει με το ίδιο σκορ, μπερδεύτηκα και είχα ανεβάσει αυτό το σκρίνσοτ. Σόρρυ :oops: . Κανονικά πάει σε αυτόν τον αγώνα.
Ακολουθεί η Dundee ομάδα δεύτερης κατηγορίας, εύκολο παιχνίδι.
Spoiler: show
Image
Και πριν στρέψουμε την προσοχή μας στο Γιουρόπα Λιγκ έχουμε μια τελευταία υποχρέωση με την Μάδεργουελ για τον τελικό του Λίγκ Καπ. Αδιάφορος θεσμός αλλά δεν θα κάτσουμε να χάσουμε κιόλας.

Και μόνο η φόρμα μας φτάνει να τους διασύρουμε, το να τ' άλλο ξέρω γω, μην με απογοητεύσετε! Η ομάδα του Αλέφαντου πρέπει να τα κερδάει όλα!

Spoiler: show
Image
Ο πρώτος τίτλος της σαιζόν είναι δικός μας! Έστω για την τιμή των όπλων, ξέρω γω. Μπράβο μάγκες! Καμαρά αγόρι μου, πόσο παικτούρι μπορεί να είσαι;


ΚΑΙ ΤΩΡΑ:


Image


Μάγκες, να η ευκαρία να δείξουμε αν έχουμε τα καρύδια. Το Σκωτσέζικο δικό μας είναι. Εδώ είναι τα δύσκολα. Βγείτε εκεί έξω και αποδείξτε στον κόσμο οτι δεν είμαστε τιτίκες, ξέρω γω! Καλή ομάδα το Αμβούργο αλλά όχι φόβητρο. Τα πάντα όλα!!
Spoiler: show
Image
Γιατί ρε παιδιά; Γιατί; αυτά σας είπα εγώ; Άντε τώρα νίκα τους μέσα στην έδρα τους. Γιατί με νευριάζεται; Καρδιακό θέλετε να με κάνετε; Εμένα ρε; Τον Αλέφαντο. Που φημίζομαι για την ψυχραιμία μου. Αει στο διάολο απο δω κ*λόπαδα!!!!!!!!!!!!!


Και φτάνουμε στον επαναληπτικό. Ο Αλέφας αποφασίζει να κατεβάσει την ομάδα αμυντικά για να κρατήσει σίγουρα το μηδέν. Κι όμως φαίνεται γρήγορα οτι το σύστημα με τα δύο αμυντικά χαφ δεν πετυχαίνει. Μόλις στο 6' ο μεγάλος Ολλανδός Ρουντ φαν Νιστελρου βάζει την Σέλτικ πίσω στο σκορ.Η Σέλτικ μοιάζει ανήμπορη να αντιδράσει, και λίγο πριν το ημίχρονο βρίσκεται να χάνει με 2 γκολ. Στην διακοπή όμως ο Αλέφαντος καταλαβαίνει το λάθος του. Αλλάζει το σχήμα σε πολύ πιο επιθετικό. Στο δεύτερο μέρος παρακολουθούμε άλλον αγώνα. Η Σέλτικ έχει ολοκληρωτικά την κατοχή, αλλά και τις φάσεις. 2 τετ-α-τετ χαμένα για τους Καθολικούς. Και σε κρίσιμο σημείο ο Καμαρά αποφεύγει έναν παίκτη και πλασάρει τεχνικά απο την γωνία της μεγάλης περιοχής. Πολύ όμορφο γκολ. 2-1 Η Σέλτικ δείχνει να το πιστεύει όλο και περισσότερο. Συνεχίζει να χάνει φάσεις. Στο 92' καταπληκτική μπαλιά απο τον Brown ο Καμαρά σπάει το offside και φεύγει στο ένας με έναν. Έχει όλο τον χώρο και τον χρόνο δικό του. Δεν γίνεται να το χάσει έτσι και σε τέτοιο σημείο. Πλασάρει...
Spoiler: show
Image

Off Topic:
Δεν γίνεται ρε γαμώτο -toixos2 Δεν γίνεται. Δεν το πίστευα. Ο Καμαρά που έχει φανεί τόσο πολύτιμος φέτος, σε τόσο κρίσιμο σημείο. -toixos2 -toixosmesh -kwloxero. Τέσπα, τι να κάνουμε μαζεύουμε τα κομμάτια μας και συνεχίζουμε. Α και:
Spoiler: show
ImageΤο space στο πληκτρολόγιο μου είναι πλέον έτσι, μετά απο αυτό το τετ α τετ.
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είστε οι καλύτεροι πελάτες ρε μακάκες, ρε μακάκες!!!!

Δεν πειράζει για τον αποκλεισμό στο Europa.!!


Keep going! 8)
Post Reply

Return to “Retire”