Mια ιδεα,μια ομαδα....

Το "κοιμητήριο" των ιστοριών
Post Reply
User avatar
DINOS999
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue May 05, 2009 5:30 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolicos
Αγαπημένη Ομάδα: Panaitolikos
Location: Agrinio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο μεγαλος παικτης του Παναιτωλικου Ντινος Ριγκος εγκατελειψε την ενεργο δραση σε ηλικια 34 ετων και με τον Παναιτωλικο να εχει ανεβει επειτα απο 6 χρονια ξανα στη Β εθνικη.Oι στιγμες που εζησε η ομαδα και ο κοσμος του Παναιτωλικου στην Νεα σμυρνη ηταν μοναδικες!
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image


Με το που εγκατελειψε την ενεργο δραση δηλωσε οτι η προσφορα του στην ομαδα θα περιοριζοταν σε ελαχιστες υποχρεωσεις κυριως βοηθητικες...

Spoiler: show
Image


Τριτη, 26 Μαιου 2009

Καθομουν σπιτι μου και επαιζα με την κορη μου,που μολις ειχε γεννηθει.Ξαφνικα χτυπαει το τηλεφωνο..

Εγω:Παρακαλω
Τηλεφωνητρια Γραφειων:Γεια σας κυριε Ριγκο.Σας τηλεφωνω απο τα γραφεια της Π.Α.Ε Παναιτωλικος ο προεδρος θελει να σας μιλησει..σας συνδεω..
Προεδρος:Ελα Ντινο.Τι γινεσαι?Ολα καλα?
Εγω:Κοιτα προεδρε τα ειπαμε.Δεν μπορω να προσφερω αλλα.Υπαρχουν παιδια που μπορουν να δωσουνα πολλα περισσοτερα..
Προεδρος:Κοιτα.Δεν σε θελω για να συζητησουμε ανανεωση..οπως ξερεις ψαχνουμε προπονητη..οι συζητησεις με τον Γκογκιτς ναυαγησαν.Θελουμε καποιον που να ειναι γνωστος στην ομαδα,να εχει καριερα και ενδοαγωνιστικη οχι απαραιτητα προπονητικη και να μπορει να επιβληθει στους παικτες..
Εγω:Μονο ο Αποστολακης ή ο Μιχος θα μπορουσαν να ειναι αυτος που μου περιγραφεις...
Προεδρος:Λοιπον...εγω σκεφτομαι εσενα...φυσικα επι του αζημιωτου...οδηγησες την ομαδα ψηλα περυσι!Μπορεις να προσφερεις και απο τον παγκο ομως ως προπονητης πιστευω σε σενα!Αν δεχτεις σε περιμενει ενας μισθος 5.000-6.000 ευρω μηνιαιως..
Εγω:Προεδρε,ξερεις οτι θα εκανα τα παντα για αυτη την ομαδα.Δεν εχω γνωσεις προπονητικης ομως..
Προεδρος:Μην φοβασαι..σε 1 μηνα θα εισαι ξεφτερι,θα σε στειλω σε ειδικη σχολη στην Αγγλια.
Εγω:Αμα ειναι ετσι...τι να πω δεχομαι!Αλλα αν δεν τα παμε καλα..η ευθυνη στο λαιμο σου!Χαχαχα..
Προεδρος:Φυσικα!χεχε...λοιπον ελα τωρα στα γραφεια να υπογραψεις...
Εγω:Ενταξει,τα λεμε εκει...

Πραγματι με την υπογραφη μου βρεθηκα κατευθειαν στην Αγλλια για ταχυρυθμα μαθηματα τα οποια μου εδωσαν τις βασικες γνωσεις...Ηταν τρελα αυτο που θα εκανα....ως παικτης ημουν καλος..εδω ομως...

Η ομαδα πανω κατω ηταν γνωστη οπως και τα παντα γυρω απο αυτη:

Σημα

Image

Γηπεδο

Image

Προπονητικο Κεντρο

Image

ΚΑΙ Ο ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΚΟΣΜΟΣ...

Spoiler: show
Image



Η χρονια-προκληση για μενα...αρχιζε σε λιγο...βρισκομασταν στις 19 Ιουνιου 2009...ο προεδρος ετοιμαζοταν να δημιουργησει ισχυρη ομαδα προσφεροντας μου μπατζετ 250.000 χιλιαδων ευρω.Αρκετα καλα για Β εθνικη..και ποσο μαλλον για νεοφωτιστη ομαδα!

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

To be continued....
Kαι στα χρονια της ντροπης σε ακολουθησαμε οσο κανεις...Τωρα απλα....ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΞΑΝΑΡΧΟΜΑΣΤΕ!!

Image

ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΥ ΣΟΥ ΓΥΡΙΖΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΔΥΝΑΤΑ....
User avatar
Sir_Vaggos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Apr 14, 2008 4:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παο,Exeter,At.Madrid
Αγαπημένη Ομάδα: Παο, At.Madrid, Tottenham
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε,....
User avatar
DINOS999
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue May 05, 2009 5:30 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolicos
Αγαπημένη Ομάδα: Panaitolikos
Location: Agrinio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eυχαριστω...ελπιζω να μην απογοητευσω!
Kαι στα χρονια της ντροπης σε ακολουθησαμε οσο κανεις...Τωρα απλα....ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΞΑΝΑΡΧΟΜΑΣΤΕ!!

Image

ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΥ ΣΟΥ ΓΥΡΙΖΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΔΥΝΑΤΑ....
User avatar
bahraspower
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3814
Joined: Thu Mar 25, 2010 8:31 am
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Location: πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη.....(κανε πιο μικρες τις εικονες.. :idea: θα ειναι καλυτερα)
chelseafan wrote:Παρεπιμπτόντως για έσας το ποδόσφαιρο είναι περισσότερο θέαμα ή τακτική;;;
Tsakalaki wrote:Βλάση, για τον οπαδό, το ποδόσφαιρο είναι νίκη, για τον φίλαθλο νίκη και καλό θέαμα, και για τον παρατηρητή, θέαμα.
User avatar
DINOS999
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue May 05, 2009 5:30 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolicos
Αγαπημένη Ομάδα: Panaitolikos
Location: Agrinio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eιναι αρκετα μεγαλες το ξερω...συγγνωμη..ευχαριστω για την ευχη σου!
Kαι στα χρονια της ντροπης σε ακολουθησαμε οσο κανεις...Τωρα απλα....ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΞΑΝΑΡΧΟΜΑΣΤΕ!!

Image

ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΥ ΣΟΥ ΓΥΡΙΖΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΔΥΝΑΤΑ....
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή αρχή και από εμένα!
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
DINOS999
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue May 05, 2009 5:30 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolicos
Αγαπημένη Ομάδα: Panaitolikos
Location: Agrinio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεχεια:

Με το που επεστρεψα απο την Αγγλια αμεσως ζητησα ενημερωση απο τον σκαουτερ μου για καλους,ελευθερους ή φθηνους παικτες.Οι μεταγραφικες κινησεις εγιναν αστραπιαια και ετσι 15 μερες μετα την αρχη της μεταγραφικης σεζον ειχα στα χερια μου τα συμβολαια των παικτων που ηθελα.Σκοπος μου να κτισω ενα ισχυρο συνολο απο νωρις με μεγαλες προοπτικες που θα χτυπησει ανοδο..

Οι μεταγραφικες κινησεις ηταν οι εξης:

-Αγορα του Χουσειν Μουμιν απο τον Παοκ με 160 Κ.Μπορει να κρατησει αψογα την μεσαια γραμμη και δεν τι ηθλεα δανεικο γιατι σε περιπτωση που θα ηθελα να τον αγορασω αργοτερα θα ειχαμε οικονομικα θεματα.
-Συμβολαιο στον Δημητρη Μαυρογενιδη που ηταν Free Agent.Τα 32 του χρονια τον καθιστουν εμπειρο για το δεξι ακρο της αμυνας και εναν καλο δασκαλο για τον νεαρο Μιχαλη Μπακακη.
-Αγορα του Κωστα Λαμπρου απο την Φεγιερνοντ με 12 Κ.Ο μικρος κραταει το τερμα αψογα!Μπορει να αποδειχθει πολυτιμος βασικος και να αποφερει χρηματα στο μελλον.
-Δανεισμος του Κυριακου Παπαδοπουλου απο τον Ολυμπιακο.Ο Παπα μπορει να βοηθησει πολυ!
-Τελος προσφορα συμβολαιου στον ελευθερο 19 χρονο Ιταλο Ugo Casagrande για τον οποιο σφαζονταν Παναθηναικος,Παοκ,Αρης,ΑΕΛ,Πανιωνιος.Προσφεροντας μισθο 2.500 ευρω ο πιτσιρικας ηρθε στο Αγρινιο .Αξιζει πραγματικα..Ειναι πολυ εξελιξιμος παρολο που τα στατιστικα φαινονται καπως..Ηδη η τιμη του εχει παει στα 650.000 ευρω.

Με το που επεστρεψα απο την Αγγλια αμεσως ζητησα ενημερωση απο τον σκαουτερ μου για καλους,ελευθερους ή φθηνους παικτες.Οι μεταγραφικες κινησεις εγιναν αστραπιαια και ετσι 15 μερες μετα την αρχη της μεταγραφικης σεζον ειχα στα χερια μου τα συμβολαια των παικτων που ηθελα.Σκοπος μου να κτισω ενα ισχυρο συνολο απο νωρις με μεγαλες προοπτικες που θα χτυπησει ανοδο..

Οι μεταγραφικες κινησεις ηταν οι εξης:

-Αγορα του Χουσειν Μουμιν απο τον Παοκ με 160 Κ.Μπορει να κρατησει αψογα την μεσαια γραμμη και δεν τι ηθλεα δανεικο γιατι σε περιπτωση που θα ηθελα να τον αγορασω αργοτερα θα ειχαμε οικονομικα θεματα.
-Συμβολαιο στον Δημητρη Μαυρογενιδη που ηταν Free Agent.Τα 32 του χρονια τον καθιστουν εμπειρο για το δεξι ακρο της αμυνας και εναν καλο δασκαλο για τον νεαρο Μιχαλη Μπακακη.
-Αγορα του Κωστα Λαμπρου απο την Φεγιερνοντ με 12 Κ.Ο μικρος κραταει το τερμα αψογα!Μπορει να αποδειχθει πολυτιμος βασικος και να αποφερει χρηματα στο μελλον.
-Δανεισμος του Κυριακου Παπαδοπουλου απο τον Ολυμπιακο.Ο Παπα μπορει να βοηθησει πολυ!
-Τελος προσφορα συμβολαιου στον ελευθερο 19 χρονο Ιταλο Ugo Casagrande για τον οποιο σφαζονταν Παναθηναικος,Παοκ,Αρης,ΑΕΛ,Πανιωνιος.Προσφεροντας μισθο 2.500 ευρω ο πιτσιρικας ηρθε στο Αγρινιο .Αξιζει πραγματικα..Ειναι πολυ εξελιξιμος παρολα που τα στατιστικα φαινονται καπως..Ηδη η τιμη του εχει παει στα 650.000 ευρω.

Oσο για αυτους που εφυγαν πλην του Καλοκαιρη που μπορει να βοηθησει πολυ αλλα θελω να επανερθει απο τον τραυματισμο του,κριθηκαν ακαταλληλοι για την ομαδα.

Aφιξεις-Αναχωρησεις
Spoiler: show
Image


Ugo Casagrande


Οσο για τα φιλικα:
Δυο αγωνες πριν την Ολοκληρωση τα παμε αψογα!!!
Spoiler: show
Image
Ιδιαιτερα στον αγωνα με την Sakaryaspor η ομαδα πεταγε..5 γκολ ο Ζουρουδης!!

Βρισκομουν σπιτι μου και χαλαρωνα λιγο πριν φυγω για το Εμιλεον Sports Center για την προπονηση της ομαδας..Το τηλεφωνο χτυπαει..

Εγω:Ελα προεδρε...
Προεδρος:Ντινο τα παμε περιφημα.Οι μεταγρεαφικες επιλογες με εξεπληξαν ευχαριστα ειδικα ο Casagrande σε εναν αγωνα μολις 3 γκολ.Μεχρι στιγμης εισαι αξιος της εμπιστοσυνης μου..
Εγω:Προεδρε,οταν αρχισει το πρωταθλημα θα τα δουμε αυτα...πρεπει να φυγω εχω προπονηση...
Προεδρος:Ενταξει μην σε καθυστερω..τα λεμε.

Ενιωσα υπεροχα οταν εκλεισε το τηλεφωνο.Δεν επρεπε ομως να με συνεπαρουν τα λογια που ακουσα.Αν ειχαμε παρομοια αποτελεσματα στο πρωταθλημα θα ητανε υπεροχα...επρεπε να δικαιωσω τον προεδρο που με εμπιστευτηκε γιατι ο κοσμος εδειχνε την καποια καχυποψια..παρολα αυτα η ομαδα πουλησε 1.760 εισητηρια διαρκειας.

Μετα απο 6 φιλικα ηταν λογικο να εχω καταληξει στο συστημα που θα ακολουθουσα οπως και στους βασικους..
Ειδικα το κεντρο και η αμυνα ηταν φοβερα...η ομαδα χτιζοταν συμφωνα με τα θελω μου.Ειμαστε ενα αξιομαχο συνολο!
Kαι στα χρονια της ντροπης σε ακολουθησαμε οσο κανεις...Τωρα απλα....ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΞΑΝΑΡΧΟΜΑΣΤΕ!!

Image

ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΥ ΣΟΥ ΓΥΡΙΖΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΔΥΝΑΤΑ....
Giannakoccc92
Amateur
Amateur
Posts: 169
Joined: Thu Aug 20, 2009 1:57 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Μίλαν
Status: ......
Location: Ηράκλειο Κρήτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλή Αρχή και.....Kalo kouragio :D :D :D
Become the Best...
Spoiler: show
Beat the Rest!!!
User avatar
DINOS999
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue May 05, 2009 5:30 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolicos
Αγαπημένη Ομάδα: Panaitolikos
Location: Agrinio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΠΑΕ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Ειμαστε στην ευχαριστη θεση να ανακοινωσουμε οτι επηλθε συμφωνια με την Σαο Παουλο για την αποκρηση του ποδοσφαιριστη Ραφινια.
Kαι στα χρονια της ντροπης σε ακολουθησαμε οσο κανεις...Τωρα απλα....ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΞΑΝΑΡΧΟΜΑΣΤΕ!!

Image

ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΥ ΣΟΥ ΓΥΡΙΖΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΔΥΝΑΤΑ....
User avatar
DINOS999
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue May 05, 2009 5:30 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolicos
Αγαπημένη Ομάδα: Panaitolikos
Location: Agrinio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To πρωταθλημα και το κυππελο ξεκινησαν..αρχικα αντιπαλος για το κυππελο ο Οδυσσεας Αναγεννησης..με σβηστες μηχανες αλλα με χαλια αποδοση και κατσαδες..
Spoiler: show
Image
Kαι στη συνεχεια πρωταθλημα..οι πρωτες 4 αγνωιστικες φωτια.. Δραμα,Κεκρυρα,Εθνικος,Βολος

Στο παιχνιδι με τη Δραμα μπηκαμε ασχημα και δεχτηκαμε γκολ..πολυ νωρις

Ο κοσμος ομως παρα τη βροχη συνεχισε να ωθει την ομαδα!ΜΟΝΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΣΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Dg2Fwr80 ... re=related[/youtube]


-Παμε παιδια!!!Γερα...Μπορουμε να το γυρισουμε!!!!.....Ελα...ΓΚΟΛ!!!!!!!!!!
Spoiler: show
Image
-Τρομερη εμφανιση παιδια!!Με κανατε υπερηφανο
-Ζουρουδης/Μουμιν:Ριγκο εμεις δεν παιζουμε δεν ειμαστε σαν κατι αλλους...θα τα μαμησουμε!!!
-Καλα...ελατε αυριο για δυωρη προπονηση μονοι σας...ειμαι ο προπονητης σας πλεον...
-Ζουρουδης:Οχι ρε φουστη μου!!!!!

Ο αγωνας με την Κερκυρα φανταζε πολυ δυσκολος...ποσο μαλλον εκτος εδρας

-Παιδια δεν εχουμε να φοβηθουμε τιποτα!!!Ειμαστε ισοδυναμοι!!!ΠΑΜΕ!!!
-Παικτες: ΠΑΜΕ!!1,2,3 Π-Α-Ν-Α-Ι-Τ-Ω-Λ-Ι-Κ-Ο-Σ
Spoiler: show
Image
-Μπραβο σας!!!Αποδειξατε τι αξιζετε ρε ομαδα!!!!!
-Ντου στον κοουτς!!!!ΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΟΕΕΟΕ ΠΑΝΕ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΑΓΡΙΝΙΑΡΑΑΑΑΑ ΟΛΕ!!!!!!Α ΕΘΝΙΚΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΔΩ....

Τα πανηγυρια κρατουν ακομα καλα....ειμαστε στην πρωτη θεση με 6 βαθμους...νωρις ακομα αλλα η ψυχολογια ΨΗΛΑ!!!!!!
Kαι στα χρονια της ντροπης σε ακολουθησαμε οσο κανεις...Τωρα απλα....ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΞΑΝΑΡΧΟΜΑΣΤΕ!!

Image

ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΥ ΣΟΥ ΓΥΡΙΖΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΔΥΝΑΤΑ....
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ώπα! Ιστορία με τον Ντίνο!!! Ωραίος!! Πάμε γερά!
User avatar
DINOS999
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue May 05, 2009 5:30 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolicos
Αγαπημένη Ομάδα: Panaitolikos
Location: Agrinio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eυχαριστω ρε γιωργαρα!!!!GATE 6 ΜΟΝΟ!!!
Kαι στα χρονια της ντροπης σε ακολουθησαμε οσο κανεις...Τωρα απλα....ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΞΑΝΑΡΧΟΜΑΣΤΕ!!

Image

ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΥ ΣΟΥ ΓΥΡΙΖΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΔΥΝΑΤΑ....
nikos4ever
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 695
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:58 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK, Celtic
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: Στην σκληρή και άπονη ξενιτιά.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρχή με 4 στα 4! Μια χαρά! 8)
Fantastic save from Nikos4ever!!
He somehow got his fingertips to it!!

ΠΑΟΚ Μπουγάτσα και Χαλαράαααααααααααααααα σε λέω.
User avatar
DINOS999
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue May 05, 2009 5:30 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolicos
Αγαπημένη Ομάδα: Panaitolikos
Location: Agrinio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοξα σοι ο θεος ναι!!!Ερχονται ομως αγωνες....πολυ πιο δυσκολοι!!!
Kαι στα χρονια της ντροπης σε ακολουθησαμε οσο κανεις...Τωρα απλα....ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΞΑΝΑΡΧΟΜΑΣΤΕ!!

Image

ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΥ ΣΟΥ ΓΥΡΙΖΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΔΥΝΑΤΑ....
Post Reply

Return to “Retire”