Το ταξίδι...

Το FM με έξτρα κανόνες
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"...Τις επόμενες μέρες τα νέα περί μεταγραφής μου στον Παναθηναϊκό μαθεύτηκαν σε όλη την ποδοσφαιρική Ελλάδα. Και δυστυχώς βρέθηκα αντιμέτωπος με αυτό που φοβόμουν. Πλήθος οπαδών του ΟΦΗ συγκεντρώθηκαν έξω από το σπίτι μου ώστε να με πείσουν να μην αφήδω την ομάδα τους για τον Παναθηναϊκού. Δυστυχώς όμως για αυτούς είχα πάρει ήδη την απόφασή μου. Έπρεπε να κοιτάξω το μέλλον μου. Και το μέλλον μου ήταν στον Παναθηναϊκό.
Μέσα σε λίγες μέρες η μεταγραφή οριστικοποιήθηκε. Έτσι με βαριά καρδιά αποχαιρέτησα την ομάδα που με ανέδειξε, τον ΟΦΗ, κάτι μέσα μου όμως μου έλεγε πως θα επιστρέψω κάποια στιγμή στο μέλλον.
Στην ομάδα ουσιαστικά εντάχθηκα στις 30 Ιουλίου και η προετοιμασία είχε ήδη τελειώσει για τους παίκτες του Παναθηναϊκού. Αυτό έγινε διότι οι ευρωπαϊκές υποχρεώσεις της ομάδας ξεκινούσαν πολύ νωρίς. Εξ' αιτίας αυτού έπρεπε να ακολουθήσω ξεχωριστό πρόγραμμα προετοιμασίας.
Η ομάδα για φέτος αγωνιζόταν στο κύπελλο UEFA, το οποίο αργότερα, το 2009, πήρε τη μορφή που ξέρουμε σήμερα ως Europa League. Στόχος για τον Παναθηναϊκό όπως κάθε χρόνο είναι το πρωτάθλημα. Δυστυχώς όμως για μία ακόμη χρονια δεν ήρθε.
Ο Παναθηναϊκός τερμάτισε τρίτος στο πρωτάθλημα και του χρόνου θα αγωνίζεται στο κύπελλο UEFA. Άσχημη χρονιά για όλη την ομάδα. Ακόμα κι εγώ δεν κατάφερα πολλά. Τερμάτισα τρίτος στον πίνακα των σκόρερ με 16 γκολ πίσω από τους Ριβάλντο και Λυμπερόπουλο. Θυμάμαι τότε ήμουν πολύ απογοητευμένος.
Έτσι απλα άλλη μία χρονιά τελείωσε, χωρίς πολλές συγκινήσεις και δίχως επιτυχίες."
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα πας καλυτερα τις επομενες χρονιες :D
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ναι, παίζει να πάρεις πρωτάθλημα το 2010 :D

Για να δούμε τι σκαρώνεις. Πόσταρε πιο συχνά :D
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2007-2008

"Γυρίζοντας πίσω στην Αθήνα, για να ενταχθώ στην προετοιμασία της ομάδας για τη νέα σεζόν, κατάλαβα πως έπρεπε να πάρω κάποιες αποφάσεις. Κατ' αρχήν θα έπρεπε να έπρεπε να βοηθήσω την ομάδα στην κατάκτηση του πρωταθλήματος. Δεύτερον, θα ήθελα να βγω πρώτος σκορερ. Με πολλά γκολ. Και τρίτον, μα σημαντικότερο, θα πρέπει να κερδίσω τη συμμετοχή μου στο Euro που θα γίνει το καλοκαίρι. Αυτά. Πάμε λοιπόν!
Το πρωτάθλημα δεν ξεκίνησε καλά. Ο προπονητής Πεσέιρο ενώ στην αρχή της χρονιάς έλεγε πως προτιμάει το επιθετικό ποδόσφαιρο τελικά κατέληξε να γίνεται λάτρης του 1-0. Είχαμε την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος. Στην επίθεση είχαμε το πρόβλημα.
Στο κύπελλο UEFA φτάσαμε μέχρι τους 32 της διοργάνωσης, όταν και αποκλειστήκαμε από την Ρέιντζερς. Εντός έδρας ήρθαμε 1-1 και εκτός 0-0. Η Ρέιντζερς προκρίθηκε με τα γκολ εκτός έδρας.
Στο πρωτάθλημα αν και τερματίσαμε 3οι, τελικά πήραμε την πρόκριση στο Champions League μετά από δύο χρόνια, εξ' αιτίας των πλέι-οφ. Πρωταθλητής για μία ακόμη χρονιά τερμάτισε ο Ολυμπιακός. Αυτή τη φορά πήγα καλύτερα και σε προσωπικό επίπεδο αφού σκόραρα 23 γκολ τερματίζοντας 1ος στον πίνακα των σκόρερ με τέσσερα γκολ μπροστά από τον Μπλάνκό.
Τελικά πέτυχα και το μεγαλύτερο από τους στόχους που έθεσα στην αρχή της χρονιάς. Ο Ρεχάγκελ με κάλεσε στο Euro 2008. Πρώτη μου συμμετοχή σε τόσο υψηλό επίπεδο. Ίσως να αγωνιζόμουν απέναντι σε μεγάλους αστέρες του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου. 10 Ιουνίου θα γινόταν ο πρώτος αγώνας. Έμεναν μόλις λίγες μέρες για αυτό..."
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ρε συ. Πες μας τι θες να κάνεις :D

προπονητής; :D
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
User avatar
GrKiller
Coach
Coach
Posts: 2819
Joined: Tue Jun 09, 2009 11:46 am
Football Manager της ομάδας: Juve
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ , Man Utd , Juve
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παραγοντας????προεδρας τπτ τετοιο
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμενουμε ολοι με αγωνια την συνεχεια..
Post Reply

Return to “The other way”