Παναθηναϊκός @ FM 2010

Εδώ αναλύουμε το έμψυχο δυναμικό κάθε ομάδας και προτείνουμε σχήματα και πιθανές μεταγραφές που θα βοηθήσουν
Post Reply
User avatar
mpavlatos
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Wed Jan 04, 2006 9:55 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Location: ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

..δεν διαφωνώ πως τα τελευταία χρόνια έρχονται και κάποια καλά ονόματα στο Ελληνικό πρωτάθλημα

..όμως είναι κάποιας ηλικίας ..ή με προβληματικούς χαρακτήρες (βλ. Ζάχοβιτς) ..Ben Arfa ..που είναι και της μόδας αν και τελικά δε πιστευω πως θα πάει στους γαύρους

..ακόμα και ο Σισέ θέλει ειδική μεταχείριση

..για τον Βύντρα διαφωνώ ..μακάρι να πάρει μεταγραφή να δείξει την αξία του ..απελευθερωμένος από το άγχος

..anyway ..νομίζω πως ξεφύγαμε αρκετά από το θέμα του forum
fxarios
Trialist
Trialist
Posts: 77
Joined: Fri Jul 04, 2008 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: pao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mpavlatos wrote:..δεν διαφωνώ πως τα τελευταία χρόνια έρχονται και κάποια καλά ονόματα στο Ελληνικό πρωτάθλημα

..όμως είναι κάποιας ηλικίας ..ή με προβληματικούς χαρακτήρες (βλ. Ζάχοβιτς) ..Ben Arfa ..που είναι και της μόδας αν και τελικά δε πιστευω πως θα πάει στους γαύρους

..ακόμα και ο Σισέ θέλει ειδική μεταχείριση

..για τον Βύντρα διαφωνώ ..μακάρι να πάρει μεταγραφή να δείξει την αξία του ..απελευθερωμένος από το άγχος

..anyway ..νομίζω πως ξεφύγαμε αρκετά από το θέμα του forum
Στο παιγνο σε νοιαζει η ηληκια για τημεταπωλησει στη παραγματηκοτητα οταν εγω ειμαι φιλαθλος αυτο που με νοιαζει ειναι αυτο που βλεπω μεσα στο γηπεδο ο μελμπεργκ και ο ζιλμπερτο για αυτο που κανουν δε παιζει ρολο η ηληκια εκτος και κανουν λαθος στις εθνικες τους ο σισε προφανος δε ξερεις πως μονο ενα πραγμα ζητησε οταν ηρθε εναν παικτη με κοινη γλωσσα προφανως δε θυμασε οτι ο κυριως στοχος για πισω το καλοκαιρι ηταν ο πουγκρενιε και για ψιχουλα δε το πηραν,καταληγουμε στο καντε ,καλος χρυσος αλλα μεχρι εκει, πιο πολυ για κοινοτικο ααριστεροποδαρο μορις μου κανει, δε κοβουν εισητηρια τα στοπερ βλεπεις,Αφου ασχολεισαι με τα παλια παντιτς ,ντεταρι,βερον,και αλλοι αλλα σιγουρα ο σισε δεν εχουν ουτε προβλημα και σε αριστη ηληκια για μεταπωληση ειναι ηδη στη παε ομαδες απο αγγλια εχουν κανει προταση για το σισε.Το καλοκαιρι ηταν η πιο εντυπωσιακη μεταγραφη ολου του κοσμου βαση φιφα απο που εφυγε που πηγε και με ποσα και αυτη τη στιγμη εναι η πιο επιτυχημενη μεταγραφη ανεξαρτητος του ποσου αγορας μας εχει παρει απο το χερακι και μας τραβα αυτος ισοφαρισε εντος μετα ειναι ο κατσουρ.μετα ο ανναγενημενος φετος σιλβα η εκπληξη τζορβας ο αγεροχος καρα το τουρμπο σπυρ ο ατσαλενιος ματιας(για ελλαδα παντα).Ο βυντρα ειναι βυντρα ειναι 27 θα μαθει τωρα μπαλα και για το φυσα τα ιδια λεγατε μερικοι πηγε εξω 2 χρονια τι εκανε εμαθε μπαλα οχι αλλα δε σημαινει πως δεν ειναι καλος αμυντικος αριστος ειναι αλλα μεχρι εκει ολες η μπαλιες του απο πισω πανε στα κοτοπεριστερα.Για μενα κεντρικο διδυμο πρεπει να παιζει ενας μαντουμαναδορος και ενας που να το κατεχει το τοπι δηλ βυντρα-* αμα το παρουμε θα σου πω.Παλια ειχαμε μαντουμαναδορο κυριακο και μπαλαδορο χενροκσεν τον αντι χενρικσεν πιστευω πως ψαχνουμε τωρα.
alexander13
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Sun Nov 01, 2009 2:26 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γειά σας παιδιά...θα ήθελα κι εγώ με την σειρά μου να σας παρουσιάσω τις κινήσεις που έκανα με την ΠΑΝΑΘΑ...!!!Ας αρχίσω...λοιπόν,ΠΑΝΤΑ σε όλες μου τις ομάδες έχω 25 παίχτες στο ρόστερ δηλαδή δύο 11αδες και 3 παίχτες απο τις ακαδημίες(ο,τι νά 'ναι παιχτες) ίσα ίσα για να τους δηλώνω HG και Trained in Club στην Ευρώπη...
*Οι παιχτες που πούλησα είναι:
01)Gilberto Silva:7,5M ?
02)Cleyton:6M ?
03)Gabriel:5,5M ?
04)Alexandros Tziolis:5,5M ?
05)Loukas Vyntra:5,25M ?
06)Dimitris Salpingidis:5M ?
07)Vangelis Matzios:3,2M ?
08)Mario Galinovic:3,1M ?
09)Josu Sariegi:2,1M ?
10)Antonis Petropoulos:1M ?
11)Filippos Darlas:850K ?
12)Elini Dimoutsos:575K ?
13)Orestis Karnezis:22K ?
Σύνολο:45,5Μ ?
*Οι παιχτες που αγόρασα είναι:
01)Sandro:12M ?
02)Nicolas Otamendi:9M ?
03)Oscar Ustari:6M ?
04)Sebastian Blanco:4,3M ?
05)Javier Garrido:2M ?
06)Giannis Maniatis:1,7M ?
07)Jorge Andrade:Free
08)Denilson:Free
Σύνολο:35Μ ?
Ορίστε και σε photo:
Spoiler: show
Image
Οι 11άδες είναι:
GK:Oscar Ustari-Alexandros Tzorvas(Goalkeeper:Defend)
DR:Giourkas Seitaridis-Giannis Maniatis(Full Back:Automatic)
DL:Javier Garrido-Nikos Spuropoulos(Full Back:Automatic)
DC:Jorge Andrade,Nicolas Otamendi-Cedric Kante,Mattias Bjarsmyr(Center Defender:Defend)
DMC:Sandro-Simao Mate(Defensive Midfielder:Defend)
MC:Kostas Katsouranis-Giorgos Karagounis(Box To Box Midfielder:Support)
AMR:Sebastian Blanco-Stergos Marinos(Winger:Attack)
AML:Sebastian Leto-Denilson(Winger:Attack)
AMC:Sotiris Ninis-Lazaros Christodoulopoulos(Attacking Midfielder:Attack)
ST:Djibril Cisse-Ante Rukavina(Poacher:Attack)
Και τους:Alexis Tabakis,Nikos Liolios,Dimitris Felekis
Ορίστε και σε photos:
*Πρώτη ομάδα:
Spoiler: show
Image
*Δεύτερη ομάδα:
Spoiler: show
Image
Και με αυτά τα Team instructions:
Spoiler: show
Image
Αυτές είναι οι κινήσεις που έχω κάνει...Περιμένω τα σχολιά σας :) !!!
Panathinaikos A.C 1908!!!500+ Titles...
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φοβερος!!!!αυτο θα πει rotation!! -rofl αλλαξες ρυζικα την ομαδα!!ξαναεχασε ο παο απ τον ολυμπιακο 3-0 και την ειδες τζιγγερ? -mcdonalds πολυ καλες οι μεταγραφες σου!πανω απ ολα ομως ησουν ρεαλιστικος!!βαση παιχνιδιου εννοω...
tasos14
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 349
Joined: Tue Jan 01, 2008 1:18 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οχι και ρεαλιστικος...εγω θα ντρεπομουν να πουλησω τον τζιωλη 5.5 εκ :P
raul13
Amateur
Amateur
Posts: 133
Joined: Tue Jan 11, 2005 6:30 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Real Madrid
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πούλησες Γκάμπριελ,Τζιώλη,Βύντρα,Κλέιτον πάνω από 5Μ ????Πως????Και με τόσα λεφτά που τελικά έβγαλες 8α μπορούσες να πάρεις και καλύτερους παίχτες...
alexander13
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Sun Nov 01, 2009 2:26 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

raul13 wrote:Πούλησες Γκάμπριελ,Τζιώλη,Βύντρα,Κλέιτον πάνω από 5Μ ????Πως????Και με τόσα λεφτά που τελικά έβγαλες 8α μπορούσες να πάρεις και καλύτερους παίχτες...
τα 45,5Μ δεν μου τα έδωσε όλα...γιατι κάποιοι με πλήρωναν με δόσεις...!!!Σίγουρα θα μπορούσα να πάρω καλύτερους ειδικά στη θέση του αριστερού μπάκ!!Απο του χρόνου τώρα :D !!
Panathinaikos A.C 1908!!!500+ Titles...
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βασικα πως καταφερες να παρεις τον Otamendi με 9Μ??σε επιασαν λιγο κοτσο μου φαινεται :D
alexander13
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Sun Nov 01, 2009 2:26 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexakoss wrote:βασικα πως καταφερες να παρεις τον Otamendi με 9Μ??σε επιασαν λιγο κοτσο μου φαινεται :D
τον ήθελαν Napoli,Lazio και Fiorentina!παντως απο οτι εχω δει διαφερει κατα πολυ η τιμη του απο save σε save...ειναι μεταξυ 5 και 9!
Panathinaikos A.C 1908!!!500+ Titles...
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πριν το πατσ τον επαιρνες με 2,3 εκ..με το πατσ η velez θελει αρκετα λεφτα!
fxarios
Trialist
Trialist
Posts: 77
Joined: Fri Jul 04, 2008 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: pao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ego παντως με 10,2 1,8 το πηρα πρωτη μερα εσυ παρτον οσα θες
fxarios
Trialist
Trialist
Posts: 77
Joined: Fri Jul 04, 2008 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: pao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tasos14 wrote:οχι και ρεαλιστικος...εγω θα ντρεπομουν να πουλησω τον τζιωλη 5.5 εκ :P
ο κλασσικος ο μ@7@&@$ ο ελληνες ο τζιολης επαιξε τελικο ουεφα ειτε αρεσει σε μερικους ειτε οχι αμα περιμενει το σα θα παρεις εγω παντως το κρατησα και τουτορ απο εμερσον εχει γινει παιχτουρα τον εμαθα και στοπερ
tasos14
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 349
Joined: Tue Jan 01, 2008 1:18 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μαζεψε καταρχην τη γλωσσα σου...
αν ο τζιωλης ηταν καλος δεν θα εκανε προπονηση με τα δευτερα...
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Τι πρωταθλήματα έχεις ανοιχτά και πούλησες τόσο ακριβά όλους τους παίχτες;
Ελεεινά πολλά.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
zilberosilva13
Amateur
Amateur
Posts: 125
Joined: Mon Nov 16, 2009 12:28 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: panathinaikos, Tottenham Hotsp
Has thanked: 0
Been thanked: 0

zilerosilva13
μπορις να βάλεις τα roles&duties των παιχτών αλλά και το tactics σου...??
Καλή ερωτηση για τα ανοικτα πρωταθληματα. Στο παιχνιδι μου με το 10.2 χωρις save/quit/load εχω ξεκινησει με 15 πρωταθληματα τα μεγαλα(αγγλικο,ισπανικο,ιταλικο,γαλλικο,γερμανικο) καποια κλασσικα ευρωπαικα(παρτογαλια,ολλανδικο,βελγικο) και καποια ανατολικα(τουρκια,ουκρνικο,ρωσικο). Απο λατινικη αμερική(αργεντινη,βραζιλια) και φυσικα το ελληνικό με large database και 56000 παικτες.

Οι μεταγραφες μου ηταν ο γιανσεν για την -18:
Spoiler: show
Image
Και ο καρελης μτ τον κλερκιν απο τις ρεζερβες της αρσεναλ για την -21 :
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Συνολικα για να μειωθει το ροστερ εφυγαν δανεικοι οι Πτεροπουλος,Μαρινος,Δαρλας,Δημουτσος ενω εκλεισα για 1/7/10 τον Ζικουλινι απο την Ρασιγκ για την -21:
Spoiler: show
Image

Τον Ιανουαριο για τις μεταγραφες που θα κανωθα εχω εικονα και την αποδοση στα πρωταθληματα των χωρων τους ενω θα ειναι σε σχεση και τους δανεικους που υπολογιζω μου κυριως τον ματτος. Και αυτοι αναλογα με την αποδοση που θα εχουν μεσα στην τρεχουσα σεζον. Μαλλον ενα DC(Miranda,Bougherra,Asatiani) και ενα AMRC(Sychev,Krasic,Sestak)

Τακτικα οι ρολοι και τα καθηκοντα ειναι σε αυτη τη φιλοσοφια,αλλα αλλαζουν:
Spoiler: show
Image
Ενω οι ρυθμισεις και αυτες αλλαζουν:
Spoiler: show
Image
Στα προκριματικα έπαιξα έτσι:
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Με το επομενο πατς 10.3, θα ξεκινησω με ακομη ενα ή δυο συστηματα εκτος απο το 4-5-1, θεμα το οποιο δεν το κατεχω ακομη και το ψαχνω. Μαλλον με ενα 4-4-2 και ενα 4-3-2-1 για τα οποια θα πειραματιστω με αλλη ομαδα αφου ειπα οτι στο συγκεκριμενο δεν εχει save/quit/load ακομη και αν προχωρησω τσαμπιονς λιγκ ή γιουροπα.

Ελπιζω χωρις τραυματισμους αφου την Fireblast complete επισης δεν την κατεχω και με εστειλε να παιξω με την Στουτγκαρδη χωρις Σπυροπουλο,Σαλπιγγιδη ..καταλαβαινεις την αγωνια που περασα. -papas
Last edited by zilberosilva13 on Sun Dec 27, 2009 3:22 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”