Ολυμπιακός @ FM 2010

Εδώ αναλύουμε το έμψυχο δυναμικό κάθε ομάδας και προτείνουμε σχήματα και πιθανές μεταγραφές που θα βοηθήσουν
Post Reply
troufenios
Rotation
Rotation
Posts: 1041
Joined: Tue Dec 23, 2008 9:21 am
Football Manager της ομάδας: Leeds
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σίγουρα υπ'αρχουν καλύτεροι και με μικρότερα συμβόλαια ,αφησέ τους να φύγουν.
georgeskoufis8
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Thu Dec 11, 2008 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορείτε να με βοηθήσετε να βρω ένα κάλο DL για τον ολυμπιακό για τον 2ο χρόνο;;1ο χρόνο πήρα κύπελλο πρωτάθλημα και europa league και μετά νίκησε και την manchester united που είχε πάρει το champions league και πήρα και αυτό το κύπελλο αλλά έχω ξεμένει απο DL μονο τον raul bravo εχω...θελω εναν καλο κοινωτικο...
skif_31
Backup
Backup
Posts: 976
Joined: Fri Apr 17, 2009 7:45 pm
Football Manager της ομάδας: -
Status: Ριλέντλες
Location: Hrakleio
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Javier Garrido.
Stonecity3 wrote:Λευτεριά στον Σκιφ ρε.
:protest:


Θ.Π.Τ.Π.Μ.Ρ

:forthosewhothinkyoung:
User avatar
johnara7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5811
Joined: Sat Feb 02, 2008 1:18 pm
Status: Διαβασμάαα.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

georgeskoufis8 wrote:Μπορείτε να με βοηθήσετε να βρω ένα κάλο DL για τον ολυμπιακό για τον 2ο χρόνο;;1ο χρόνο πήρα κύπελλο πρωτάθλημα και europa league και μετά νίκησε και την manchester united που είχε πάρει το champions league και πήρα και αυτό το κύπελλο αλλά έχω ξεμένει απο DL μονο τον raul bravo εχω...θελω εναν καλο κοινωτικο...
Gareth Bale 8)
Spoiler: show
[quote="zbutsam"]Nτελικάτο πουλέν του Φωστήρος / γειαααααα :D[/quote]
[quote="chris792"]Ο Τζόνι, είναι κοψιά Άνταμ Τζόνσον, πήγε Αγγλία και τους έχει πάρει και τα χαρακτηριστικά ο πστης. -doublekiss[/quote]
[quote="Coach Ventouza"]Όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω Χανκ Μουντυ 8)[/quote]
zidane72003 wrote:Κυνηγας,πονας,νοιαζεσαι και στο τελος το μονο που σου εχει μεινει ειναι ενα καλο ποτηρι ουϊσκι για να πας παρακατω.Ε οχι ρε:Πτανες γυναικες.
georgeskoufis8
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Thu Dec 11, 2008 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

johnara7 wrote:
georgeskoufis8 wrote:Μπορείτε να με βοηθήσετε να βρω ένα κάλο DL για τον ολυμπιακό για τον 2ο χρόνο;;1ο χρόνο πήρα κύπελλο πρωτάθλημα και europa league και μετά νίκησε και την manchester united που είχε πάρει το champions league και πήρα και αυτό το κύπελλο αλλά έχω ξεμένει απο DL μονο τον raul bravo εχω...θελω εναν καλο κοινωτικο...
Gareth Bale 8)
ευχαριστω πολυ καλος παικτης φαινετε
jimbakl
Trialist
Trialist
Posts: 58
Joined: Wed Jun 17, 2009 7:50 pm
Football Manager της ομάδας: arsenal/argentina
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
Location: αραχωβα βοιωτιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

georgeskoufis8 wrote:
johnara7 wrote:
georgeskoufis8 wrote:Μπορείτε να με βοηθήσετε να βρω ένα κάλο DL για τον ολυμπιακό για τον 2ο χρόνο;;1ο χρόνο πήρα κύπελλο πρωτάθλημα και europa league και μετά νίκησε και την manchester united που είχε πάρει το champions league και πήρα και αυτό το κύπελλο αλλά έχω ξεμένει απο DL μονο τον raul bravo εχω...θελω εναν καλο κοινωτικο...
Gareth Bale 8)
ευχαριστω πολυ καλος παικτης φαινετε


οχι και μονο πολυ καλος...
ο καλυτερος στον κοσμο είναι...
Image
Image
Image
Image
georgeskoufis8
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Thu Dec 11, 2008 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

όταν είπα ότι καλός φαινετε μονο τον ειχα δει σαν παικτη και μολις τον ειχα παρει στον Ολυμπιακο...τωρα που επαιξε και παιχνιδια εχω να πω οτι ειναι κορυφη ο παικτης και σε αυτην την ηλικια..
supermariooo1990
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Tue Apr 01, 2008 10:22 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια εγω στην δικια μου ομάδα εχω...

Τερματοφυλακες
Dean Bouzanis, Niclas Heimann, Leonidas Panagopoulos, Tomasz Golinski, Andres Andres

Αμυντικούς
Olof Melberg, Giorgos Galitsios, Adriano, Raul Bravo, Lequi, Avraam Papadopoulos, Sokratis Papastathopoulos, Kyriakos Papadopoulos, Mavroudis Bougaidis, Savvas Gentzoglou, Vasilis Torosidis, Leonardo

Κεντρο
Giannis Papadopoulos, Maresca, Ledesma, Katsikogiannis, Ninis, Galletti, Niklitsiotis, Dudu, Soiledis, Castillo, Diego Diaz, Vasillogiannis

Επιθεση
Adriano, Thierry Henry, Matt Derbyshire, Diogo , Mitroglou


Πως την βλεπετε την ομαδα??? Είμαι 3η χρονια... Πηρα πρωταθλημα την πρωτη χρονια μόνο :cry: . Την δευτερη χρονια όμως σήκωσα και πρωταθλημα και κυπελλο και champions league... Τωρα που βρισκομαι στην τριτη χρονια πάω πολυ καλα σε πρωταθλημα και κυπελλο και ειμαι δευτερος στους ομιλους του champions league.
Οπως θα καταλαβατε δίνω πολυ εμφαση στο μελλον γι αυτο και εχω παρα πολλους μικρους... Μπορειτε να μου προτεινετε κανα καλο επιθετικο [ο Henry ειναι μεγαλος και τον εχω μονο για αλλαγη και ο Adriano δυστυχως ειναι η μεγαλη μου απογοητευση...Δεν κανει απολυτως τιποτα......Η τιμη του πεφτει δραματικα και δεν μπορω να βρω ομαδα να τον παρει. Ο DIogo και ο Matt πετανε.Παιζουν απιστευτη μπαλα αλλα θα ηθελα και αλλον εναν για ενναλακτικη] και κανα καλον κεντρόο που να παιζει κυριως ως επιτελικος...
Λεφτα δοξα τω Θεω υπάρχουν μιας και ο προεδρος μου εδωσε παρα πολλα...
sirkostas777
Coach
Coach
Posts: 2580
Joined: Thu Apr 24, 2008 4:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος ,Liverpool
Location: Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδιά όποιος δεν τον έχει προσέξει ας το κάνει.Αξίζει πραγματικά! Το όνομά του?

Δημήτρης Διαμαντάκος!!

στα Κ-21 πήγενε πολύ καλά και αποφάσισα να του δώσω ευκαρία στην αντρική ομάδα παρά τα άσχημα στατιστικά του.Στο ντεμπούτο του μπήκε στο 80 με τον ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ και κόντεωε να ανοίξει το σκορ με ατομική ενέργεια.Στο δεύτερο τον έβαλα βασικό με τον ΠΑΟΚ,μοναδικό poacher σε 4-5-1 με 3 amc από πίσω του, di maria advanced p.m,niklitsiotis trequartista,diogo inside forward. Έβαλε ένα γκολ από 25 μέτρα με φοβερό σουτ και έδωσε ασσίστ έτοιμο γκολ στο νίκλη!στο δεύτερο μετά από 30άρα μπαλιά του νικλητσιώτη έκανε το 1-0 στο 85 με την κέρκυρα και πήρα το ματς,που αν έπαιζα με βασικούς βέβαια θα είχε λήξει 5-0 αλλά ποιος χ@στηκε :P

ήρταν 27η-28η-29η αγωνιστική και μένει ακόμα ένα ματς.Θα πάρουν άλλη μία ευκαιρία οι μικροί

νικλη,σοιλε,κυριακος,γιαννακης είναι πολύ καλά παιχτάκια!

ο διαμαντάκος πάντως και στα Κ-21 είχε βάλει 35 γκολ σ μία χρονιά και γ αυτό τον δοκίμασα αν και έχει ψιλοσκατά στατιστικά αλλά αποδίδει καλά!
“I often warn people: "Somewhere along the way, someone is going to tell you, 'There is no "I" in team.' What you should tell them is, 'Maybe not. But there is an "I" in independence, individuality and integrity.”
-George Carlin

"An intelligent man is sometimes forced to be drunk to spend time with his fools."
Ernest Hemingway

“Great art is horseshit, buy tacos.”
-Charles Bukowski
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

supermariooo1990 wrote:Παιδια εγω στην δικια μου ομάδα εχω...

Τερματοφυλακες
Dean Bouzanis, Niclas Heimann, Leonidas Panagopoulos, Tomasz Golinski, Andres Andres

Αμυντικούς
Olof Melberg, Giorgos Galitsios, Adriano, Raul Bravo, Lequi, Avraam Papadopoulos, Sokratis Papastathopoulos, Kyriakos Papadopoulos, Mavroudis Bougaidis, Savvas Gentzoglou, Vasilis Torosidis, Leonardo

Κεντρο
Giannis Papadopoulos, Maresca, Ledesma, Katsikogiannis, Ninis, Galletti, Niklitsiotis, Dudu, Soiledis, Castillo, Diego Diaz, Vasillogiannis

Επιθεση
Adriano, Thierry Henry, Matt Derbyshire, Diogo , Mitroglou


Πως την βλεπετε την ομαδα??? Είμαι 3η χρονια... Πηρα πρωταθλημα την πρωτη χρονια μόνο :cry: . Την δευτερη χρονια όμως σήκωσα και πρωταθλημα και κυπελλο και champions league... Τωρα που βρισκομαι στην τριτη χρονια πάω πολυ καλα σε πρωταθλημα και κυπελλο και ειμαι δευτερος στους ομιλους του champions league.
Οπως θα καταλαβατε δίνω πολυ εμφαση στο μελλον γι αυτο και εχω παρα πολλους μικρους... Μπορειτε να μου προτεινετε κανα καλο επιθετικο [ο Henry ειναι μεγαλος και τον εχω μονο για αλλαγη και ο Adriano δυστυχως ειναι η μεγαλη μου απογοητευση...Δεν κανει απολυτως τιποτα......Η τιμη του πεφτει δραματικα και δεν μπορω να βρω ομαδα να τον παρει. Ο DIogo και ο Matt πετανε.Παιζουν απιστευτη μπαλα αλλα θα ηθελα και αλλον εναν για ενναλακτικη] και κανα καλον κεντρόο που να παιζει κυριως ως επιτελικος...
Λεφτα δοξα τω Θεω υπάρχουν μιας και ο προεδρος μου εδωσε παρα πολλα...

Αφού έχει λεφτά, ξεκίνα από ένα καλό τέρμα. Ανάλογα με το πόσα διαθέτεις θα σου πω και όνομα.
Από αμυντικούς μόνο Παπασταθόπουλος και Παπαδόπουλος αξίζουν.. Άντε και αριστερά ο Λεονάρντο.. Βρες ένα καλό δεξί μπακ και έναν καλό κεντρικό αμυντικό. (Μέλμπεργκ, Λέκι, Ραούλ Μπράβο πρέπει να είναι μεγάλοι)
Στο κέντρο μόνο Νίνης Παπαδόπουλος Καστίγιο αξίζουν.. Οι άλλοι είναι αρκετά μεγάλοι, και δεν θα μπορούν να κάνουν την διαφορά.

Πούλα όσους δεν θες, βρες ελεύθερους και σίγουρα θα βρεις λαβράκια στους transfer listed..

Πέρνα από το τόπικ του ΠΑΟ, στην πρώτη σελίδα έχει αρκετούς παίκτες..
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
georgeskoufis8
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Thu Dec 11, 2008 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τερματοφυλακες
Ochoa,Nikopolidis

Αμυντικούς
Olof Melberg, Giorgos Galitsios, Raul Bravo, Avraam Papadopoulos, Kyriakos Papadopoulos(δανεικος), Vasilis Torosidis, Leonardo(δανεικος),Zewlakow,Otamendi,Gareth Bale

Κεντρο
Giannis Papadopoulos, Maresca, Katsikogiannis, Ninis, Galletti, Niklitsiotis, Dudu, Soiledis(δανεικος), Vasillogiannis(δανεικος),Marquinhos,Angel di maria,Zairi,Oscar

Επιθεση
Matt Derbyshire, Diogo , Mitroglou,Ebi smolarek

Αυτοι ειναι η ομαδα μου και τωρα αρχισα την 2η χρονια..ο scout μου βρηκε 2 παικτες που θα ερθουν σε 2 και 3 χρονια αντιστοιχα ειναι λαυρακια και εχω κλεισει τον busquets απο barca.Που πιστευετε εχω προβλημα και χρειάζομαι παικτες;
supermariooo1990
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Tue Apr 01, 2008 10:22 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

TazZ wrote:
supermariooo1990 wrote:Παιδια εγω στην δικια μου ομάδα εχω...

Τερματοφυλακες
Dean Bouzanis, Niclas Heimann, Leonidas Panagopoulos, Tomasz Golinski, Andres Andres

Αμυντικούς
Olof Melberg, Giorgos Galitsios, Adriano, Raul Bravo, Lequi, Avraam Papadopoulos, Sokratis Papastathopoulos, Kyriakos Papadopoulos, Mavroudis Bougaidis, Savvas Gentzoglou, Vasilis Torosidis, Leonardo

Κεντρο
Giannis Papadopoulos, Maresca, Ledesma, Katsikogiannis, Ninis, Galletti, Niklitsiotis, Dudu, Soiledis, Castillo, Diego Diaz, Vasillogiannis

Επιθεση
Adriano, Thierry Henry, Matt Derbyshire, Diogo , Mitroglou


Πως την βλεπετε την ομαδα??? Είμαι 3η χρονια... Πηρα πρωταθλημα την πρωτη χρονια μόνο :cry: . Την δευτερη χρονια όμως σήκωσα και πρωταθλημα και κυπελλο και champions league... Τωρα που βρισκομαι στην τριτη χρονια πάω πολυ καλα σε πρωταθλημα και κυπελλο και ειμαι δευτερος στους ομιλους του champions league.
Οπως θα καταλαβατε δίνω πολυ εμφαση στο μελλον γι αυτο και εχω παρα πολλους μικρους... Μπορειτε να μου προτεινετε κανα καλο επιθετικο [ο Henry ειναι μεγαλος και τον εχω μονο για αλλαγη και ο Adriano δυστυχως ειναι η μεγαλη μου απογοητευση...Δεν κανει απολυτως τιποτα......Η τιμη του πεφτει δραματικα και δεν μπορω να βρω ομαδα να τον παρει. Ο DIogo και ο Matt πετανε.Παιζουν απιστευτη μπαλα αλλα θα ηθελα και αλλον εναν για ενναλακτικη] και κανα καλον κεντρόο που να παιζει κυριως ως επιτελικος...
Λεφτα δοξα τω Θεω υπάρχουν μιας και ο προεδρος μου εδωσε παρα πολλα...

Αφού έχει λεφτά, ξεκίνα από ένα καλό τέρμα. Ανάλογα με το πόσα διαθέτεις θα σου πω και όνομα.
Από αμυντικούς μόνο Παπασταθόπουλος και Παπαδόπουλος αξίζουν.. Άντε και αριστερά ο Λεονάρντο.. Βρες ένα καλό δεξί μπακ και έναν καλό κεντρικό αμυντικό. (Μέλμπεργκ, Λέκι, Ραούλ Μπράβο πρέπει να είναι μεγάλοι)
Στο κέντρο μόνο Νίνης Παπαδόπουλος Καστίγιο αξίζουν.. Οι άλλοι είναι αρκετά μεγάλοι, και δεν θα μπορούν να κάνουν την διαφορά.

Πούλα όσους δεν θες, βρες ελεύθερους και σίγουρα θα βρεις λαβράκια στους transfer listed..

Πέρνα από το τόπικ του ΠΑΟ, στην πρώτη σελίδα έχει αρκετούς παίκτες..

Κοιτα αυτη την στιγμή έχω 28.000.000. Ποιους προτεινεις??? Εγω παιζω ενημερωτικα συνηθως ετσι

GK: Andres Andres [20 χρονων Αργεντινος βασικος στην εθνικη του]
DC: Sokratis Papastathopoulos
DC: Kyriakos Papadopoulos/Avraam Papadopoulos
DR: Galitsios/Torosidis
DL: Leonardo/Adriano [της Σεβιλλης..Μεγαλη παιχτουρα]
DMC: Maresca/Ledesma/Gentzoglou [οι 2 πρωτοι αν και πλεον ειναι σχετικα μεγαλοι αποδιδουν πολυ καλα, και ο 3ος απιστευτο ταλεντο.Αλλα χρειαζομαι και αλλον εναν εμπειρο]
ML: Adriano/Leonardo/Nery Alberto Castillo
MR: Sotiris Ninis/Galletti/Niklitsiotis
AMC: Dudu [17 χρονος απιστευτος] / Dieg Diaz/ Ninis
ST: Diogo/Matt Derbyshire/Henry/Adriano[απο flamengo]/Nery Alberto Castillo
ST: Diogo/Matt Derbyshire/Henry/Adriano[απο flamengo]/Nery Alberto Castillo
frost
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Fri Apr 06, 2007 10:10 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια πολυ καλη περιπτωση ειναι και ο Appiah για αμυντικο χαφ που ειναι κ ελευθερος...μαζι με τον maresca ειναι απροσπελαστοι και εχοθν και οι 2 φαρμακερα σουτ!!!!!
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kάτι που επίσης θα πρότεινα, είναι να δίνεται ευκαιρίες στον Παναγόπουλο.

Μπορει να μην έχει μεγάλο pa να μη δίχνει καλός, αλλά προφανως έχει κάποιο χαρακτηριστικο που του χει βάλει ο peri το οποίο δε μπορω να εντοπίσω με τα άσχημα Αγγλικά μου, που σε περίπτωση άσχημης εμφάνισης του Νικοπολίδη, ο κόσμος τον ζητάει.Αποτέλεσμα αυτου ειναι να αρπάζει τις ευκαιρίες και να κάνει καλές εμφανίσεις...Δεν ειναι τυχαίο οτι ο μέσος ορος του ειναι 7,2 σε εμένα τουλάχιστον:-)
Και ειναι και hg
sirkostas777
Coach
Coach
Posts: 2580
Joined: Thu Apr 24, 2008 4:52 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος ,Liverpool
Location: Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγώ είμαι κάπως έτσι το καλοκαίρι 2η προς τρίτη χρονιά

GK:Sifakis -ypoklinomai /Andre Zuba
DC:Burdisso -ypoklinomai /Mellberg(listed)
DC:Avraam/kyriakos pap και κλείνω ελεύθερο lombaerts απο zenit
DR:Toro/Maniatis
DL:Leonardo/Fabio aurelio
DMC/MC:Lucas/k.pap/Maniatis
MC:Dudu/Giannis Pap/Papasterianos
AML:Di Maria,Soiledis,Samaras
Amr:ψάχνω -λέω να μάθω στο χιμένεζ που μόλις αγόρασα free,ή ίσως πάρω και νέρι και τον μάθω για να συγκλίνει κάτι που γουστάρω πολύ στα εξτρέμ
ΑΜC:Ximenez/Di maria αλλά συνήθως diogo σε ιnisde forward/niklitsiotis
ST:Gekas/Diogo/Samaras/Mitrogoal/Cristaldo(listed)/Diamantakos -ypoklinomai -ypoklinomai

άφησα ελεύθερο το ρικέλμε και βαδίζω προς 3η χρονιά,λεφτά έχω αρκετά γιατι πο΄λησα 15 ένα ρίτζεν.ΤΙ προτείνετε?
“I often warn people: "Somewhere along the way, someone is going to tell you, 'There is no "I" in team.' What you should tell them is, 'Maybe not. But there is an "I" in independence, individuality and integrity.”
-George Carlin

"An intelligent man is sometimes forced to be drunk to spend time with his fools."
Ernest Hemingway

“Great art is horseshit, buy tacos.”
-Charles Bukowski
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”