Football Manager Live: First era

Locked
jeros
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sat Nov 13, 2004 5:46 pm
Football Manager της ομάδας: G700
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: Status Quo
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ ειλικρινά παίδες έχω στεναχωρηθεί με την απόφαση των παιδιών...(Φαίδωνα,Φραγκίσκου,Βάγγου....)
Φαντάσου ότι είμαι μέλος στο fmgreece από το 2004 και τα post μου ήτανε 1-2....άρχισα να παίρνω μέρος και εγώ για να προσπαθήσω να πείσω τα παιδιά να κρατήσουνε τουλάχιστον άλλους 3 μήνες γιατί πιστεύω ότι θα γίνουνε σωστά βήματα με την έλευση της 1.4 και τις ακαδημίες!
User avatar
g-max
Indispensible
Indispensible
Posts: 1554
Joined: Tue Oct 19, 2004 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Veroia United
Αγαπημένη Ομάδα: Veroia
Status: 10+ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FMGREECE
Location: Veroia
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Μην φύγει κανείς.Το FML τώρα ξεκινάει.To FML version 1 ίσως και να απέτυχε.Το FML 2.0 έρχεται...keep walking! :D
Για την επίσημη ανακοίνωση της SI υπομονή μερικές μέρες ακόμα καθώς μετά από ενημέρωση στα fora της εταιρίας η ανακοίνωση για το μέλλον και τα πλανα σχετικα με το FML θα γίνει εντός της εβδομάδας.
Πολύ θα ήθελα να ήμουν στα κεντρικά της SI στο Λονδίνο και να παρακολουθώ από μια γωνιά της συζητήσεις τους

Ευκαιρία αν γίνει το reset και ανοίξουν νέοι και λιγοι σε αριθμό Gameworlds να συγκεντρωθούμε ακόμα περισσότεροι ΄Ελληνες σε έναν Gameworld.Stay and you wont regret it :D
G. Gerara The Proud Manager of Veroia United
ANTARTHS
Trialist
Trialist
Posts: 54
Joined: Sun Dec 07, 2008 5:46 pm
Football Manager της ομάδας: Antartis fc
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μαιο 2008 ξεκινισα στον Horton (beta) και μεχρι σημερα το FML ειναι μερος της καθημερινης διασκεδασης μου.Στην κριση του FERNADEZ (μαζικες αποχορισεις ομαδων,ελιψη ρευστου,ανενεργοι χριστες...κτλπ) μετακομισα στο ΚEANE οπου βρηκα πολλους ελληνες.Απο την ημερα που ηρθα στον Keane καταλαβα ενα πραγμα,οτι το συγκεκριμενο GW το κρατουσε ζωντανο η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ.Ηξερα οτι το βραδακι που θα μπω μεσα θα βρω on-line 10 με 15 ελληνες που θα με καλεσουν στο ελληνικο chat...sif,Νικος,Φεδονας,Αντωνης,Χριστος,Τασσος,Φραγκισκος,Πανος με τα πειραγματα και την πλακα τους αλλα και σοβαρες κουβεντες που και που.Αυτο με εκανε να παραμεινο στο πεχνιδι και μου κρατισε ζοντανο το ενδιαφερον...ποιο ειναι λοιπον το συμπερασμα μου?
ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ GW!!!
και ευκερια ειναι τωρα που θα χασουμε ετσι κιαλλιος τα skils,stadia κτλπ(λες και αυτο μετραει!) προτεινο λοιπον να ανηξει τοπικ με αυτο το θεμα και αυτην τη φορα να σιζιτηθει το θεμα ΣΟΒΑΡΑ.
Φανταστειτε λοιπον ενα GW με 100 ενεργους ελληνες χρηστες με δικα μας προταθληματα με δικο μας ρεπορτερ(τσακ ας πουμε) με συνεντευξης τυπου κτλπ...δεν θα εχουμε αναγκη καμια SI ... διαδοστε το σε ολα τα GW να γινει επιτελους πραγμματικοτητα!!!!!!
και το καλητερο θα ηταν να υπαρχει στην προτη σελιδα το συγκεκριμενο θεμα ειναι πολλη κρισημες η μερες αυτες για το αγαπημενο μας χομπι
dexter20csgr
Trialist
Trialist
Posts: 48
Joined: Thu Jan 12, 2006 2:43 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παναγιώτης Παλτσόκας εδώ , Thessaloniki FC @ Keane

Εγώ προσωπικά παιδιά αν μας πουν ότι κανουμε restart , ομάδες skills στάδια όλα απο την αρχή δεν το ξανακουμπάω το FML και θα το θάβω όπου σταθώ και όπου βρεθώ...Είναι ΤΡΑΓΙΚΟ να παίζουμε ενα χρόνο για να τα χάσουμε όλα όσα περιμέναμε πως και πως τόσο καιρό...Δλδ πάμε καλά; Ας περιμένουμε να εξαφανιστούν όλοι οι real παίκτες και ας συγχωνευτούν οι gw...Ας βαλουν νεα skills...Ας κάνουν ότι θέλουν μονο να μην πειράξουν ομάδες και skills...

Μπορεί να το αγαπάω το παιχνίδι , μπορεί να βγαίνω ΛΙΓΟ μ###κας που το στηρίζω παρά τα ψεγάδια του αλλα ΤΌΣΟ μ###κας ώστε να με κάνουν να το ξαναρχίσω από την αρχή δεν είμαι...Γιατί για μ###κες ψάχνουν...μ###κίες...
και πάλι πάντως Ε Λ Ε ΟΣ ! ! !

ΕDIT : και για όσους έχουν ελπίδες για γεμάτους gameworlds έχω να σας πω ότι και σε γεμάτο gameworld να μπείτε πάλι θα αδειάσει σε χρόνο dt...Γιατί;Εδώ όταν πρωτοβγήκε το game μετά από τόση αναμονή και με τον κόσμο να παραλαβάνει κάτι καινούριο στα χέρια του , οι gw αδειάσαν πολύ γρήγορα...Δηλαδή τώρα που το game έχει ενα χρονο στις πλάτες του και μια τόσο κραβγαλέα ΠΑΤΑΤΑ κίνηση απελπισίας ΠΟΣΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ;

EDIT 2 : Προς Θεού δεν κρίνω κανέναν και δεν θεωρώ χαζό για τον οποιδήποτε να θέλει να συνεχίσει το παιχνίδι...Εκφράζω την προσωπική μου άποψη και το τι νιώθω εγώ απο την πολιτική τους.


Σημειώνω ότι ΘΕΛΩ να συνεχίσω αλλά ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ υπό αυτούς τους όρους
Last edited by dexter20csgr on Fri Nov 27, 2009 12:18 am, edited 2 times in total.
WiseSif
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2294
Joined: Fri Apr 01, 2005 5:20 pm
Football Manager της ομάδας: BARCALONIKA F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: AS PAOK Salonika
Status: Νέος Πατέρας....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έτσι όπως έγιναν τα πράματα καρντάσι ... εννοείται ότι κάτι τέτοιο πρέπει να γίνει.

Και η προσπάθεια πρέπει να ξεκινήσει άμεσα για να είμαστε τον Μάρτη έτοιμοι για την μάζωξη.


Αλλά 3 είναι τα ερωτήματα!

1ον : Τι θα γίνει με το είδος του GW? Ποιο απο τα 2 θα επιλεγεί? θα μας καλύπτει ή θα μοιραστούμε πάλι?

2ον : Τι θα γίνει με τους έλληνες που θα κλειθούν να πλαισιόσουν τον Elite GW?

και το 3ο και ΜΑΡΚΥΤΕΡΟ..

ΔΕΝ θΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΛΑΛΑΚΕΣ να στηρίξουμε ΕΚ ΝΕΟΥ την προσπάθεια με 200+ συνδρομητές μετα απο τέτοιο φτύσιμο? -stavrwsh
G. "The Wise" Sif
*** Barcalonika FC ex "Greek KEANE and RAMOS" FML Gameworld ***
*** waiting for the new release of UFLIVE (http://www.uflive.com/)
*** New Greek Site for UFLIVE.GR : http://www.uflive.gr ***
PAOK FC - "Issue of Heart"

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
The Godfather
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 264
Joined: Tue Jan 22, 2008 9:57 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΠΟΕΛ
Location: Λευκωσία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θέλω να πιστεύω ότι θα υποκύψουν στις πιέσεις και θα κρατήσουμε τουλάχιστον τα skills. Να λέμε τουλάχιστον ότι από αυτό τον ένα χρόνο που πληρώσαμε κάτι κερδίσαμε. Όσο για τα είδη των GWs, επαναλαμβάνω ότι δεν με καλύπτει κανένα από τα δύο. Προτιμώ με 1000 GWs όπως τους ξέραμε μέχρι τώρα με την ελπίδα ότι δεν θα γίνουν τα λάθη της περσυνής season. Ίσως υποκύψουν και σε αυτό το θέμα αφού είναι πάρα πολύς ο κόσμος που το απαιτεί.

Πριν από λίγο σαν καλός μαλ@κας ανανέωσα την συνδρομή μου αφού δεν άντεχα άλλο χωρίς το FML. Αγόρασα το FM 2010 φέτος (πωλείται btw) αλλά δεν με καλύπτει πλέον. Τώρα είμαι στον Whitesite αλλά μόλις μπει ο Fernandez στην pre-season, μάλλον θα πάρω μεταγγραφή εκεί όπου έχω το γήπεδό μου και το balance μου γιατί ποτέ δεν ξέρεις τί γίνεται με τις αποφάσεις της SI.

edit:

Στο τελευταίο που λέει ο sif, αν κατάλαβα καλά, αναφέρεται στην κοινότητα του fmgreece... Απ'ότι κατάλαβα εκεί στην SI έχουν μάθει για τα καλά το fmgreece και κατά κάποιο τρόπο σέβονται την Ελληνική κοινότητα. Μπορούμε να μαζέψουμε τις θέσεις και τις απόψεις μας για το μέλλον του FML και να τις μεταβιβάσουμε με κάποιο κάπως επίσημο τρόπο; Και δεν μιλώ για "ακραίες" καταστάσεις, όπως για παράδειγμα να προτείνουμε merge, αφού είδη ανέφεραν ότι το έψαξαν και για τεχνικούς λόγους δεν μπορεί να γίνει, ή να απαιτήσουμε 10 δωρεάν μήνες, αλλά για θέματα όπως για παράδειγμα ποια είναι η άποψή μας για το reset (skills, γήπεδα...), για τα είδη των GWs κλπ.


Και μια μικρή βοήθεια... Πώς βάζω Poll στα forums της SI? Επειδή τικάρω την επιλογή "Yes, post a poll with this thread", αλλά δεν γίνεται τίποτα.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ο Bertie BG στο forum της SI άνοιξε αυτό το [url=http://community.sigames.com/showthread.php?p=4416778#post4416778]thread[/url]και wrote:
12 Days of Xmas!

Image


Merry Xmas everyone!

It?s that time of year again; bells are ringing, snow is falling and everyone is trying to be just that little be good-er to try and persuade Santa to forget all those naughty things you?ve done throughout the year!

Well the celebrations continue in FML!

We plan to run a series of competitions and community activities across all gameworlds starting from Sunday 13th December to Thursday 24th December with both in game and real world prizes up for grabs!

Exact details will range from gameworld to gameworld, but will include events such as Xmass Quizzes, Treasure Hunts, Picture Quizzes, Guess The Scores, Prize Money Quick Play Comps, Anagrams and Don?t Forget the Lyrics all with large in game prize funds!
Running alongside all of these will be two cup competitions (for teams of 3.5* reputation and above and teams of 3* reputation and below) lasting the full 12 days with a grand prize of a free 3 month subscription to FML at the end!!

Hopefully this will provide some Xmas cheer in your gameworld and help while away those cold December days and nights.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Xlapatsas
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Fri Dec 10, 2004 11:04 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λευτερης Ντάσκας Souflaria FC εδώ.
Λοιπόν έχω σταματήσει να παίζω το FML εδώ k 6+ μήνες, γιατί έχω μείνει πίσω με τα updates και γενικά τι έχουνε αλλάξει , θέλω να μου πείτε αν αξίζει να το "ξαναπιασω" το παιχνίδι,αν έχει κόσμο,και γενικά πως βλέπετε το μέλλον του παιχνιδιού.θέλω μια άποψη ώστε μην πληρώσω μπω και απογοητευτώ.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

λευτέρη...μπες να δεις τι παίζει τώρα, διότι θα γίνει reset των gameworlds και τον Μάρτιο θα ξεκινήσουμε απο την αρχή...

κόσμο δεν έχει αλλα μπορείς να μπεις σε μια 100% active fa που έχουμε φτιάξει και να παίζεις όλα τα ματς με αντίπαλο
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Xlapatsas
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Fri Dec 10, 2004 11:04 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μήπως είναι καλύτερα να ξεκινήσω όταν γίνει το reset?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Αν η συνδρομή σου έχει λήξει εδώ και καιρό τότε περίμενε. αν όχι, και έχεις τους 2 μήνες μπόνους που έχουμε όλοι μας, τότε μπες να πάρεις μια γεύση
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
WiseSif
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2294
Joined: Fri Apr 01, 2005 5:20 pm
Football Manager της ομάδας: BARCALONIKA F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: AS PAOK Salonika
Status: Νέος Πατέρας....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τσακ σεντ ιτ ολ!

Αν έχεις τα bonus μηνάκια μπες Keane και έλα KLS που είμαστε μια ωραία παρείτσα.

Αλλιώς περίμενε reset.
G. "The Wise" Sif
*** Barcalonika FC ex "Greek KEANE and RAMOS" FML Gameworld ***
*** waiting for the new release of UFLIVE (http://www.uflive.com/)
*** New Greek Site for UFLIVE.GR : http://www.uflive.gr ***
PAOK FC - "Issue of Heart"

Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
Xlapatsas
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Fri Dec 10, 2004 11:04 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η συνδρομή έχει λήξη εδώ k 6 μήνες + υπάρχει περίπτωση να έχω bonus?δεν νομίζω :P

μόλις είδα ότι το account μου δεν είναι active και όταν πάω να το κάνω (για να δω αν έχω τίποτα bonus) δεν μου λέει κάτι παρα με τι τρόπο να πληρώσω....
Aρα καλύτερα να περιμένω λέτε?
επίσης ποσο πρέπει να περιμένω για το reset?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Βάσει των εξαγγελιών, το reset θα γίνει τον Μάρτιο
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Xlapatsas
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Fri Dec 10, 2004 11:04 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πωπω σε 3 μήνες δηλαδή....τι θα κάνω τόσο καιρό :(
Locked

Return to “Προτάσεις / Απορίες”