Football Manager 2011 info (Patch v11.3.0)

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Post Reply
vandoulas12
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Wed Feb 17, 2010 2:18 am
Football Manager της ομάδας: Manchester United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ πάρα πολύ, το πρόβλημα κυρίως που θέλω να διορθωθεί είναι με τους home-grown players είναι γελοίο να έχω 17 από τους 26 μου παίχτες από τις ακαδημίες και οι μόνοι home-grown πλέον να είναι ο rooney, fletcher, fabio και james... Ευχαριστώ και πάλι!
User avatar
Kostas1993
Banned
Banned
Posts: 1757
Joined: Sat Aug 09, 2008 12:05 pm
Football Manager της ομάδας: Ντεν παιζω μανατζερ
Αγαπημένη Ομάδα: Sunderland,Bayern Munchen,QPR
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενώ έπαιζα μάνατζερ κ άλλαζα σκιν και φόρτωνε ξαφνικά το παιχνίδι έκλεισε.Πατάω στο εικονίδιο να ξαναμπώ και μου λέει ότι το παχνίδι τρέχει ήδη.Γίνεται να ξαναμπω χωρίς να χαθεί τίποτα;
Image

Image
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η match engine έχει καταντήσει παρωδία.
Δε γίνεται να βγαίνει τετ α τετ το αντίπαλο φορ και ο τέρμας να τον κοιτάει που τον ντριμπλάρει χωρίς να κάνει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ.
Bilyk_13
Banned
Banned
Posts: 8496
Joined: Tue Jun 10, 2008 3:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθήναϊκος
Status: χαλαρααααααααααααα
Location: Αθηνα/Μυτιληνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παντα τοσα χρονια το ειχα απορια και ηρθε η ωρα να ρωτησω τωρα που το ξανασκεφτηκα...
το "proccesing" σε τι ταχύτητα με συμβουλευετε να το εχω?
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ...
Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος: ο μεγαλύτερος σύλλογος στην Ελλάδα και ένας από τους μεγαλύτερους στην Ευρώπη
Image
Sereno
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 528
Joined: Fri Apr 08, 2011 1:47 am
Football Manager της ομάδας: AS Monaco FC
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά και γω μια γρήγορη απορία με το ενδεχόμενο να είμαι off topic. Στα φιλικά παιχνίδια ισχύουν τα έξτρα λεφτά που παίρνουν οι παίχτες για κάθε γκολ και κάθε συμμετοχή?

Ευχαριστώ.
User avatar
Kostas1993
Banned
Banned
Posts: 1757
Joined: Sat Aug 09, 2008 12:05 pm
Football Manager της ομάδας: Ντεν παιζω μανατζερ
Αγαπημένη Ομάδα: Sunderland,Bayern Munchen,QPR
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χωρίς να είμαι σίγουρος κ από όσο έχω παρατηρήσει δεν πρέπει να ισχύουν
Image

Image
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εχω Αστον Βιλλα και εχω βαλει τα πεναλτι να τα χτυπαει ο Ενυεαμα (ΡΚ 19 η παιχταρα!!!!)και καθε φορα που βαζει γκολ λεει οτι ειναι το 1ο της σεζον ενω σαφως δν ειναι!!!
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Είναι που τα γκολ των GK δεν αποθηκεύονται..
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nik_33 wrote:Είναι που τα γκολ των GK δεν αποθηκεύονται..
Καλο θα ταν να το αλλαξουν στο FM 2012.
Harald_Hardrada
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Tue Apr 20, 2010 3:23 am
Football Manager της ομάδας: FC Krasnodar
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΛ,Liverpool,Bayern Munchen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βασικα καλο θα ειναι να αλλαξουν ολη την match engine

1)Δεν ειναι δυνατον να γινονται τοσες πολλες φασεις..υπερβολικα πολλες φασεις, ειτε παιζεις φουλ επιθεση ειτε φουλ αμυνα. Τωρα ειπε καποιος πως μαλλον φταιει η απεικονιση..ναι αλλα τα σουτ γραφουν στα στατιστικα..τωρα πολλες ευκαιριες που μας φαινονται για clear cut chances στην κονσολα δε φαινονται ετσι. Οπως και να χει ομως πρεπει να αλλαξει.
2)Εξαιτιας του 1, λογικα το παιχνιδι για να κρατα γηινο σκορ και να μη ληγουν ολα τα ματς 7-5, κανει ειτε τους τερματοφυλακες σουπερμεν, ειτε τους επιτιθεμενους γιαγαδες που ψωνιζουν στη λαικη, ειτε τα δοκαρια τεραστια (πχ ειχα μπουχτισει τοσο πολυ απο χαμενες ευκαιριες οπου βρηκα επιθετικο με 17 γκολ σε 50 σουτ -34% επιτυχια-και με το που ηρθε το ποσοστο επεσε στο 6% :? , με καραμπινατες ευκαιριες οχι αστεια). Το ιδιο ακριβως συμβαινει βεβαια και για την αντιπαλη ομαδα, ιδιες ευκαιριες χανει και το cpu απλα αυτες δεν σας πειραζουν :-P .
3)Οι οδηγιες του ασσισταντ ειναι περα για περα αχρηστες
4)Η νοημοσυνη του cpu ειναι πολυ μα πολυ απλοικη. Δεν εχω πετυχει ποτε μεχρι τωρα αντιπαλο προπονητη που θα κανει κατι περιπλοκο, ειτε παιζεις με τον παπακωστα αντιπαλο, ειτε με τον φεργκιουσον, ειτε με το μουρινιο, το ιδιο πραμα. Αλλα νταξει αυτο ισως ειναι και δυσκολο να γινει, σε συγκριση με τα υπολοιπα μικρης σημασιας.

Σε θεματα συμβολαιου κτλ αυτο το μανατζερ ειναι μια χαρα, μη λεμε και οτι να ναι, τωρα αν εχασε καποιος κανα παικτη μεσα απο τα χερια του, συμβαινουν αυτα, δε φταιει απαραιτητα το μανατζερ. Γενικα εμενα μαρεσε πολυ η καινοτομια με τους μανατζερς, γινεται πολυ πιο ρεαλιστικο το παιχνιδι των μεταγραφων.
Αναφορικα με τα Interactions (με παικτες, Τυπο κτλ) ναι θελει βελτιωση και εδω. Οι μεν παικτες φαινονται να απαντουν εντελως τυχαια (οπως εγραψε και ενα παλικαρι πριν) και ο Τυπος κανει ακριβως τις ιδιες ερωτησεις, σε σημειο να απαντας βλεποντας μονο τις απαντησεις (εδω βεβαια παιζει να ειναι και ρεαλιστικο το παιχνιδι καθως οι ερωτησεις των δημοσιογραφων κατα 95% ιδιες ειναι :-P )

Κατι αλλο δε θυμαμαι, σιγουρα κατι θα υπαρχει ειμαι βεβαιος :D .

Ειναι κριμα να εχουν φτιαξει ενα τοσο καλο ονομα και να το χαλανε ετσι. Ειναι επιεικως απαραδεκτο το 11 και δυστυχως δεν γινεται οσα πατς και να βγαλουν να φτιαξει η δουλεια. Το θεμα ειναι ποιος θα παει να αγορασει το 12, δε δινονται 40 ευρω ετσι και ειδικα οταν τα εχεις δωσει για το 11. Δευτερη πατατα στη σειρα δεν τους παιρνει και ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να χειροτερευουν το παιχνιδι, αντι να το βελτιωνουν..κρατηστε στο ιδιο επιπεδο στην τελικη, WTF

εντιτ
ξεχασα να πω και το αλλο τραγελαφικο με τις στημενες φασεις..ανοιξα θρεντ στα bugs καθως με κορνερ στα δευτερα δοκαρια οι σεντερ μπακ μου πρεπει να ειχαν καμια 30αρια γκολ ολοι μαζι..πηρα europa με lille την πρωτη χρονια βεβαια ετσι, αλλα αν ειναι δυνατον ρε παιδια! μου συνεστησε καποιος να βαλω mixed για ρεαλισμο..νταξει αν ειναι ετσι να το κοψουμε εντελως, να τους βαζω και 4-4-2 με default settings και απλα να παταω continue
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

όταν βλέπεις συμβόλαιο 750 χιλιάρικα το χρόνο σε ομάδα serie D σε έναν άμπαλο και σε καταστάσεις που χειρίζεται ο υπολογιστής θεωρείς ότι τα συμβόλαια είναι εντάξει;παίχτες στην C1 με 325 χιλιάρικα (κ. αμορόζο).Εγώ θα έλεγα θέλουν κάτι βελτιώσεις για να γίνουν πιο αληθοφανή.Συμβόλαιο για παίχτη στην serie b στις ρεζέρβες στα 850 χιλιάρια (ζεμπίνα στα 34).Ακόμα στην serie d υπάρχουν συμβόλαια που φτάνουν τα 100 χιλιάρικα.Στην πιο κάτω κατηγορία φτάνουν μέχρι και 235 χιλιάρικα.
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυό ερωτησούλες.

1) Πως ανεβάζω μέσω προπόνησης το natural fitness ενός παίκτη; Βρήκα έναν πολύ καλό AMC που υστερεί σε nat. fit. και θέλω να τον προπονήσω εκεί.

2) Πως τραβάω screenshot με τα windows 7 ρε παιδιά; Με το σύστημα της ζωγραφικής δεν μπορώ.
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για το 1 δεν ξέρω αλλά το 2 μπορείς με alt + F9 και τα screenshots αποθηκεύονται σε φάκελο screenshots μέσα στον φάκελο football manager 2011
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
gchris
Trialist
Trialist
Posts: 79
Joined: Wed Aug 27, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Harald_Hardrada wrote: 1)Δεν ειναι δυνατον να γινονται τοσες πολλες φασεις..υπερβολικα πολλες φασεις, ειτε παιζεις φουλ επιθεση ειτε φουλ αμυνα. Τωρα ειπε καποιος πως μαλλον φταιει η απεικονιση..ναι αλλα τα σουτ γραφουν στα στατιστικα..τωρα πολλες ευκαιριες που μας φαινονται για clear cut chances στην κονσολα δε φαινονται ετσι. Οπως και να χει ομως πρεπει να αλλαξει.
2)Εξαιτιας του 1, λογικα το παιχνιδι για να κρατα γηινο σκορ και να μη ληγουν ολα τα ματς 7-5, κανει ειτε τους τερματοφυλακες σουπερμεν, ειτε τους επιτιθεμενους γιαγαδες που ψωνιζουν στη λαικη, ειτε τα δοκαρια τεραστια (πχ ειχα μπουχτισει τοσο πολυ απο χαμενες ευκαιριες οπου βρηκα επιθετικο με 17 γκολ σε 50 σουτ -34% επιτυχια-και με το που ηρθε το ποσοστο επεσε στο 6% :? , με καραμπινατες ευκαιριες οχι αστεια). Το ιδιο ακριβως συμβαινει βεβαια και για την αντιπαλη ομαδα, ιδιες ευκαιριες χανει και το cpu απλα αυτες δεν σας πειραζουν :-P .
Μεγάλες αλήθειες αυτά τα δυο.
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Harald_Hardrada wrote:βασικα καλο θα ειναι να αλλαξουν ολη την match engine
Δεν υπάρχει καμία περίπτωση, η τωρινή m.e. είναι αποτέλεσμα δουλειάς χρόνων και βρίσκεται σε ένα πολύ καλό επίπεδο - ορισμένες βελτιώσεις θέλει μόνο.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”