Βαθμός ρεαλισμού ελληνικού πρωταθλήματος. Απόψεις.

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Post Reply
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οσον αφορα τα Long shots που ειναι αμετριτα δεν διορθωνετε καπως βαζωντας την επιλογη απο τα shouts να μην κανουν ασκοπα σουτ?
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8500
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Ναι μετά δεν κάνουν καθόλου σουτ. Υπάρχουν δυο ειδών μακρινά σουτ.
Αυτά που πάνε έξω.Και αυτά που πάνε στο παράθυρο.
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Arkas16 wrote:Ναι μετά δεν κάνουν καθόλου σουτ. Υπάρχουν δυο ειδών μακρινά σουτ.
Αυτά που πάνε έξω.Και αυτά που πάνε στο παράθυρο.
Αυτο εξαρταται απο τον παιχτη σου.Αμα εχει long shot 10 θα παει στο περιστερι.Αν εχει 15 και πανω πεζει να παει και στο παραθυρο.
Lucky Peter
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Thu Aug 25, 2011 11:11 am
Football Manager της ομάδας: Ajax
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στο δικο μου save με Λαρισα ηταν πρωτοι με διαφορα Ολυμπιακος κ ΑΕΚ!

αλλα μετα απο 5 χρονια, αν και ειχα φυγει απο Λαρισα, ειχαν ανεβει και αλλες ομαδες, η Δοξα Δραμας και ο ΟΦΗ ηταν στις πρωτες 6 θεσεις.
Hope will never be silent.
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6380
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Εγώ με Πανσερραϊκό 2025 είμαι μόνιμος πρωταθλητής, και συνήθως ακολουθούν δυναμικά από πίσω Ηρακλής, Ξάνθη, Διαγόρας και Άρης!
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μάλλον όποιος κατακτά το πρωτάθλημα γίνεται πιο δυνατός και οι άλλοι πέφτουν με τον χρόνο.Σε ένα σέιβ μου χωρίς να παρέμβω ο ολυμπιακός σάρωνε τα πρωταθλήματα.Οι άλλοι πίσω πολύ.Ο ολυμπιακός είχε αλλάξει επίπεδο.Γήπεδο μεγάλο,οικονομικά άνετος.Άντε να ήταν 2-3 ομάδες κοντά του αλλά σαφώς μερικά σκαλοπάτια πιο κάτω.Ο παναθηναικός είχε γίνει μια μεσαία δυναμικής ομάδα.Χτύπαγε πλέιοφ ή λίγο πιο κάτω.Η αεκ μέχρι και β εθνική.Ανεβοκατέβαινε.Κατά καιρούς ξεπεταγόταν ομάδες από γ εθνική.Μόνο οι σάπες έφτασαν να πάρουν πρωτάθλημα μια φορά.Συνήθως τερμάτιζαν πιο κάτω.
Από αρχεία είχα του Νίκανδρου.Πρέπει να ήταν τα προτελευταία πριν το καλοκαιρινό update.Αν θυμάμαι καλά.
User avatar
St3laR
Indispensible
Indispensible
Posts: 1793
Joined: Sat Apr 09, 2011 11:04 pm
Football Manager της ομάδας: Retired...
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Arsenal
Status: You can't buy class...
Location: Athens/Trikala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα μάγκες,

Εγώ έχω ξεκινήσει απο τότε που βγήκε το 11.1 με ΠΑΟ.Το παίζω ακόμη το save αλλά όχι και τόσο πολύ όσο παλιά.
Έχω φτάσει στο 2031 για να νιώσω τη χαρά που στέλνεις 4 ομάδες τσου λου.
Πλέον ολες οι ομάδες πάνε καλά στις ευρωπαικές διοργανώσεις με αποκορύφωμα τον οσφπ π μετα το 2025 αφού πήρε για προπονητή τον τορρες(!) είναι κάθε χρόνο στους 8 τουλάχιστον και μερικές φορές έχουμε και ελληνικό εμφύλιο.Επίσης η βέροια πηγαίνει πάρα πολύ καλά κάθε χρόνο.

Στα της ομάδας μου τώρα το save το ψιλό παράτησα διότι είχα θέσει ενα στόχο.Να κάνω νέο γήπεδο.Εκτός από το Panathinaikos Arena που σχεδόν πάντα στο φτιάχνουν το 2013 αυτόματα.Τελικά ο κόπος μου ανταμείφθηκε αφού ο πρόεδρος(γεια σου ρε πατέρα (: ) έφτιαξε γήπεδο με 78 χιλιάδες θέσεις στο όνομα μου κιόλας.

Να μην τα πολυλογώ οι ομάδες παίρνουν κάθε χρόνο κάτι άγνωστους όσο περνάν τα χρόνια και τους δίνουν με τα διπλάσια.Η Superleague είναι στην 4η θέση και συνεχίζει :P . Απλά υπομονή θέλει.

Αύτα από μένα!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”