Βαθμός ρεαλισμού ελληνικού πρωταθλήματος. Απόψεις.

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Post Reply
djcisse
Trialist
Trialist
Posts: 73
Joined: Tue Mar 08, 2011 3:39 pm
Football Manager της ομάδας: Southampton
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

peritri wrote:Απόψεις, από όσους ξεκίνησαν νέο πρωτάθλημα με το patch & db update 11.3;
Εμενα τα ιδια σκα$%%$^τα μου φαινεται...
Ο παναθηναικος απο τους 10 πρωτους αγωνες ηταν ηδη 9 βαθμους πισω απο τον γαυρο.
Ο ατρομητος ηταν δευτερος,τριτη ηταν η κερκυρα και μετα αεκ,παοκ,αρης..
ΕΛΕΟΣ.
Born To Be Champion!!!

Η ΠΑΡΑΓΚΑ ΖΕΙ !!!
messi_as7
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Sat Mar 12, 2011 7:05 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Porto
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos,Barcelona,Tottenham
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτο θα γινεται πολλες φορες. εχω πετυχει ολυμπιακο τον δεκεμβρη να ειναι 11ος και πρωτος ο πανιωνιος ειδικα αν επιλεξεις το πρωταθλημα της βραζιλιας και ξεκινησεις να παιζεις απο δεκεμβρη
Image
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Για όσους ξεκινήσουν νέο πρωτάθλημα, βάλτε και το anonymous db update. Είχα το χρόνο να τρέξω αρκετές πρώτες χρονιές και να διορθώσω κάποιους παίκτες που είτε έπαιζαν ανέλπιστα καλά ή κακά.

@ Μάρκο, αυτό με τις άστοχες μεταγραφές των μεγαλύτερων ελληνικών ομάδων δύσκολα να διορθωθεί άμεσα. Είναι μάλλον θέμα κώδικα;;; δεν νομίζω να φταίει ούτε το reputation του ελληνικού πρωταθλήματος που είναι αρκετά υψηλό ούτε τα μέτρια οικονομικά των ελληνικών ομάδων. Δυστυχώς το συγκεκριμένο θέμα πάει προς επίλυση για το FM12.

@ djcisse, δεν εννοούσα αυτό όταν ζητούσα απόψεις, αλλά οκ :D
tsoras
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Tue Jan 26, 2010 10:40 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε "peritri" εγω θελω να σου πω οτι επειδη ειδα πως ρωτησες αν καποιος εχει παιξει 3-4 χρονιες εγω με τον Ολυμπιακο ειχα ολοκληρωσει τεσσερις και πηγαινα στην πεμπτη. Το οικονομικο νομιζω οτι ειναι ρεαλιστικο για 1-2 χρονια αλλα απο ενα σημειο και μετα ο Μαρινακης δινει τρελα λεφτα και αυτο σιγουρα δεν ειναι ρεαληστικο. 2010-2011 μου εδωσε 3εκ. 2011-2012 μου εδωσε 12εκ. 2012-2013 22εκ. 2013-2014 17εκ. transfer budjet. Επισης πουλαω ενα παικτη μετριο που παιζει χαλια π.χ. Γκαλητσιος, Χολεμπας, Μοντεστο και Μεγιερι και τους θελουν καλες ομαδες με πολλα λεφτα. Αυτο δεν ειναι ρεαληστικο επισης και οπως ειπες κι εσυ, παιρνεις ελευθερους παικτες και τους πουλας καλη τιμη. Εμενα ο Νιοπλιας ειναι στον Παναθηναικο και τα 4 χρονια αλλα η ροη των ομαδων ειναι ρεαληστικη γενικα εκτος απο καποιους υποβιβασμους (καβαλα ξανθη και αρης!) αλλα η ροη και οι "καλες" ομαδες πανε οπως στην πραγματικοτητα. Πριν λιγες μερες καεβασα το 11.3 πατς οποτε θα σε ενημερωσω για την αποψη μου! :-D
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ευχαριστώ tsoras. Αναμένω!
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Και μονο που ειδα τον Παοκ 1η σεζον να υποβιβαζεται δν εχω να πω τιποτα αλλο!!!!!
djcisse
Trialist
Trialist
Posts: 73
Joined: Tue Mar 08, 2011 3:39 pm
Football Manager της ομάδας: Southampton
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andreas35 wrote:Και μονο που ειδα τον Παοκ 1η σεζον να υποβιβαζεται δν εχω να πω τιποτα αλλο!!!!!
ενταξει αυτο δεν λεει κατι...
Σε save μoυ εμενα ειχε πεσει η milan
Born To Be Champion!!!

Η ΠΑΡΑΓΚΑ ΖΕΙ !!!
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

tsoras wrote:αλλα η ροη των ομαδων ειναι ρεαληστικη γενικα εκτος απο καποιους υποβιβασμους (καβαλα ξανθη και αρης!)
Περιεργο και μη ρεαλιστικο θα ηταν μονο αν πεσαν και οι 3 μαζι την πρωτη σεζον.Γιατι ομαδες δυναμηκοτητας πανσεραικου,πανθρακικου και θρασυβουλου δεν εχουμε πανω απο μια ή δυο καθε σεζον,και αφου πεφτουν τρεις καποια καλη ομαδα που δεν εκανε καλη χρονια θα πεσει,οπως και στην πραγματικοτητα.Και βαλε του χρονου την καβαλα στην θεση του φετινου αστερα τριπολης,της ξανθης στη θεση της λαρισσας(που η ξανθη περισσυ σωθηκε λογο ηρακλη,και φετος ηταν λιγο τυχερη που δεν κινδυνεψε)και τον αρη στην θεση του οφη(που και ο αρης αν εχανε στην κερκυρα ιδιους βαθμους με τον πανιωνιο θα ειχε,αν του χρονου ειναι ενα κλικ χειροτερος μπορει να εχει προβληματα).Πλακα πλακα,εχει ανεβει πολυ η δυναμηκοτητα των ομαδων του κατω μισου του βαθμολογικου πινακα τα τελευταια χρονια(απο τοτε που "εφυγαν" οι μικρες ομαδες της αττικης),και εχει σαν επακολουθο μεσαιες ομαδες να δυσκολευονται αμα ειναι σε κακιες τους χρονιες.
CHOURDIS
Amateur
Amateur
Posts: 242
Joined: Wed Mar 31, 2010 6:38 pm
Football Manager της ομάδας: Rangers
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Φ.Η - Porto- Newcastle
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το ελληνικο πρωταθλημα δεν ειναι πολυ ρεαλιστικο στο manager γιατι οι διαιτητες δεν πληρωνονται...
User avatar
gogos_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6469
Joined: Thu Jul 02, 2009 11:09 am
Status: χωριάτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Και ελεγα τι ελειπε...
:roll:
Spoiler: show
Nik_33 wrote:Ο gogos ο Αλ Καπόνε -rofl
matthew21 wrote:Γεια σου ρε gogos corleone!!
"Director of Football and Responsibilities": All you need to know
Bayer 04 Leverkusen Analysis Football Manager 2015

Μάριο Γκόμεζ ο ένας ο μέγιστος ο παντοτινός.-
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να δωσω ενα feedback και εγω...

Χωρις να εχω παρει ελληνικη ομαδα στο σειβ μου, το πρωταθλημα το πηρε ο Ολυμπιακος με την ΑΕΚ να βγαινει δευτερη στα πλευ οφφ! Ο Παναθηναικος ηταν 14ος(!!!) με τον Ζεσουαλδο Φερειρα μεχρι που αλλαξε προπονητη (πηρε εναν ξενο, δεν θυμαμαι) και ανεβηκε δεκατος! Υποβιβαστηκε ο Ηρακλης, τις αλλες δυο δεν τις θυμαμαι. Απο μεταγραφες, το μονο που θυμαμαι (γιατι το εχω κλειστο τωρα το φμ) ειναι οτι ο Παναθηναικος πηρε τον Fredy Montero! Απο πορειες, τριτος ο Παναθηναικος στο Τσου Λου, δευτερος ο Ολυμπιακος στο Γιουροπα και Παοκ/Αρης να τερματιζουν 4ος και 3ος αντιστοιχα...στον Α' νοκ αουτ γυρο, αποκλειστηκαν και οι δυο με τον Παο να παιζει με εμενα και τον Ολυμπιακο με Λιβερπουλ!

Αυτα θυμαμαι τωρα, αν θες και αλλα Περι, το απογευμα που θα γυρισω απο το ΤΕΙ :twisted:
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
trake
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 273
Joined: Sun Jan 17, 2010 8:46 am
Football Manager της ομάδας: πολλες και διαφορες
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
Status: κολησαααα λεμε :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω που παιζω ιταλια χωρις να εχω φορτωσει ελληνικο τσου λου βγαινει ο παοκ συνηθως καμια αλλα ελληνικη ομαδα θα πρεπει να το λιοσω λιγο με το 3ο πατς για να εχω πιο τεκμηριωμενη αποψη :drinking:
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ FM ΠΑΙΧΤΕς ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 :p
http://WWW.GREEKTUBE.ORG
Image

Image

Image
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aυτο που δεν εχω καταλαβει ακομα ειναι γιατι ο Ελ-Ζαρ δεν θελει να μεινει στον ΠΑΟΚ ! Δηλαδη παντοτε μου ριχνει χυλοπιτα! Ουτε καν δεχεται να συζητησει μαζι μου..

Ενω irl σχεδον παρακαλει. Μαλλον λογω reputation. Μηπως Περικλη θελει κατεβασμα?

Κατα τα αλλα εχοντας παιξει 3ο πατς χωρις το Update σου (2 χρονιες..) και 3ο πατς με το update σου θαρρω οτι με update ειναι πιο ρεαλιστικο.

Θενκς για τον χρονο που "εχασες" για να φτιαξεις το πατς. :wink:


Θα επανελθω συντομα με ενα μινι review. Θελω πρωτιστως να το προχωρησω 2-3 σεζον για να σου πω τα απολεσματα.
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
tomg10
Trialist
Trialist
Posts: 77
Joined: Thu Nov 05, 2009 12:03 pm
Football Manager της ομάδας: iraklis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

markos92 wrote:
Υποβιβαστηκε ο Ηρακλης,
μη ρεαλιστικο...ας ελπισουμε στο ανονυμους να ειναι πιο ρεαλιστικο..
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Sup, οτιδήποτε τέτοιου είδους θέμα σαν του ελ Ζαρ μη ντρέπεσαι να το γράφεις στο αντίστοιχο topic για να το τσεκάρουμε και να το τεστάρουμε για να δούμε αν φταίει κανένα reputation ή ambition ή κάτι άλλο! :-)
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”