Η Μεγαλύτερη σας Επιτυχία με Ελληνική Ομάδα στην Ευρώπη!

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Post Reply
niko angel
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Mon Feb 14, 2011 11:11 am
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ 2015 ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΥ0 (2) ΣΥΝΕΧΩΜΕΝΑ CL ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΚ
Jordi
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Thu Nov 11, 2010 7:09 pm
Football Manager της ομάδας: Southampton,Sampdoria
Αγαπημένη Ομάδα: Οφη
Status: Sampdoria στην Serie B = Real στην Superleague...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexakoss wrote:
metalforos wrote:Για την 2η χρονιά με Παναθηναϊκό; Εξαιρετικά δύσκολο.
Δεν είπα ότι είναι εύκολο.Αλλά πες μου τι λείπει απ αυτήν την ομάδα

GK: Gordon(Enyeama,Tzorvas)
DR:Rafael(Seitaridis,Marinos)
DL:Spyropoulos(Ioannidis)
DC:Boyata(Vyntra)
DC:Fazio(Boumsong)
DMC:Arevalo Rios (Simao)
MC:Ninis(Maximiliano Moralez)
MC:Katsouranis(Vass)
AMR:Bebe(Amrabat)
AML:Neymar(Christodoulopoulos)
SC:D.Cisse(Gaston Fernandez,Stambolziev)
ρε παιδια μην ακουω ______ες σας παρακαλω πολυ... η ομαδα που δειχνεις στο συνολο ειναι χειροτερη απο μια μεσαια Αγγλικη/Ισπανικη.... Χωρις οποιουδιποτε τυπου τσατσια (εξαιρω απο τις τσατσιες το scout) απλα δεν γινετε... και ακουω για πενταρες στην Barca... μην κοροιδευομαστε ρε παιδια ελεος
J.NES
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Fri Oct 26, 2007 5:12 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός Α.Ο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Europa League το 2015 με τον Παναθηναικό.

Η πορεία.

Αποκλεισμός απο τη φάση των ομίλων του CL αντιπάλους Άρσεναλ, Σαχτάρ, Ρόζεμπορκ. Πήρα την τρίτη θέση με 7 βαθμούς.
Στους 32 του Europa κληρώθηκα με την Αλκμααρ (0-2 εκτος, 5-2 εντός)
Στους 16 κληρώθηκα με την Λάτσιο (1-1 εκτος, 2-1 εντός)
Στους 8 κληρώθηκα με τη Λεβερκούζεν (2-2 εκτος, 3-0 εντός)
Στους 4 κληρώθηκα με το Αμβούργο (2-0 εντός, ήττα 1-0 εκτός)
Στο τελικό βρέθηκα απέναντι στην Άστον Βίλλα (που απέκλεισε τη Γιουβέντους!!!)

και το αποτέλεσμα....

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

ΥΣ. Στο γκόλ του Εσποσίτο έφυγε ουρλιαχτό 8)
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jordi wrote:
alexakoss wrote:
metalforos wrote:Για την 2η χρονιά με Παναθηναϊκό; Εξαιρετικά δύσκολο.
Δεν είπα ότι είναι εύκολο.Αλλά πες μου τι λείπει απ αυτήν την ομάδα

GK: Gordon(Enyeama,Tzorvas)
DR:Rafael(Seitaridis,Marinos)
DL:Spyropoulos(Ioannidis)
DC:Boyata(Vyntra)
DC:Fazio(Boumsong)
DMC:Arevalo Rios (Simao)
MC:Ninis(Maximiliano Moralez)
MC:Katsouranis(Vass)
AMR:Bebe(Amrabat)
AML:Neymar(Christodoulopoulos)
SC:D.Cisse(Gaston Fernandez,Stambolziev)
ρε παιδια μην ακουω ______ες σας παρακαλω πολυ... η ομαδα που δειχνεις στο συνολο ειναι χειροτερη απο μια μεσαια Αγγλικη/Ισπανικη.... Χωρις οποιουδιποτε τυπου τσατσια (εξαιρω απο τις τσατσιες το scout) απλα δεν γινετε... και ακουω για πενταρες στην Barca... μην κοροιδευομαστε ρε παιδια ελεος
Αφού το θέτεις έτσι..Και γω δεν μπορώ να ακούω παρόμιες ....ες..Το έχω ξαναπεί.Μιλάμε για το μάνατζερ.Και μανατζερικά γίνεται.Αν δεν μπορείται μερικοί να το κάνετε απλά μην το απορρίπτετε.Ο άλλος είναι στο 2015 και έχει 2 συνεχόμενα cl με ΑΕΚ.Και μαγκιά του.Δεν θα πάρω εγώ με τον ΠΑΟ?Και δεν μπορείς να μου λές ότι αυτή η ομάδα με παίχτες όπως ο cisse o neymar o bebe o ninis και ο gordon είναι χειρότερη απο μία μεσαία αγγλική/ισπανική.Έχουν πολλές τέτοιες ομάδες τέτοιους παίχτες?Οι περισσότεροι οι οποίοι δεν πιστεύετε τέτοια κατορθώματα ούτε καν έχετε προσπαθήσει να επιχειρήσετε να κάντε πορεία με τον Παναθηναϊκό πχ.
niko angel
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Mon Feb 14, 2011 11:11 am
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ΑΕΚ ΤΟΥ 2015

GK: Delac(Diez,Gomes)
DR:Romario(Aguirre,Rafinha)
DL:Garrido(Batista,Jacobs)
DCR:Lappas(Muniesa,Graciano)
DCL:Snaijdr(Peralta,Manolas)
DMC:Petersson (Gentsoglou,Wernbloom,Sunny)
MCR:Granero(Valbueana,Thiago)
MC:Canales(Kovacic,Danny,Coeff)
MCL:Elm(Mitov,Marquitos)
STCL:Paulo Henrique(D.Pacheco,Kramaric)
STCR:Bojan(C.Benitez,Lukaku)
Jordi
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Thu Nov 11, 2010 7:09 pm
Football Manager της ομάδας: Southampton,Sampdoria
Αγαπημένη Ομάδα: Οφη
Status: Sampdoria στην Serie B = Real στην Superleague...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δλδ για να καταλαβω τωρα... ο cisse ο ninis και ο gordon ειναι οι υπερπαιχταροι που με αυτους μια ομαδα μπορει να παρει ch.l.
ok φιλε μου εκει μου απαντισες μονος σου... btw εχω παιξει απο football league μεχρι και premiership... αμα δεις στην υπογραφη μου manager αρχισα να παιζω και επαιζα μονο με ΟΦΗ στην αρχη. οποτε μπορω να πω οτι εχω δει και ποσο ευκολο αλλα και ποσο δυσκολο μπορει να ειναι το παιχνιδι.. δεν λεω ok μπορει σε 4-5 season αν εισαι τυχερος να παρεις ch.l. ενω europa ακομα πιο ευκολα αλλα μην μου λες οτι για cisse και nini.... ειπαμε κορυφαιοι για ελληνικο πρωταθλημα και ο ninis που ειναι ο εξελιξιμος μπορει να σταθει Ευρωπη για πρωταθλητισμο τουλαχιστον 2-3 χρονια μετα... τωρα τι παραπανω να πω...
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jordi wrote:δλδ για να καταλαβω τωρα... ο cisse ο ninis και ο gordon ειναι οι υπερπαιχταροι που με αυτους μια ομαδα μπορει να παρει ch.l.
ok φιλε μου εκει μου απαντισες μονος σου... btw εχω παιξει απο football league μεχρι και premiership... αμα δεις στην υπογραφη μου manager αρχισα να παιζω και επαιζα μονο με ΟΦΗ στην αρχη. οποτε μπορω να πω οτι εχω δει και ποσο ευκολο αλλα και ποσο δυσκολο μπορει να ειναι το παιχνιδι.. δεν λεω ok μπορει σε 4-5 season αν εισαι τυχερος να παρεις ch.l. ενω europa ακομα πιο ευκολα αλλα μην μου λες οτι για cisse και nini.... ειπαμε κορυφαιοι για ελληνικο πρωταθλημα και ο ninis που ειναι ο εξελιξιμος μπορει να σταθει Ευρωπη για πρωταθλητισμο τουλαχιστον 2-3 χρονια μετα... τωρα τι παραπανω να πω...
Ναι είναι.Έχουν πολλές μικρομεσσαίες ομάδες παίχτη που ματώνει τα δίχτια όπως ο σισσέ στο φετινό μάνατζερ?Τερματοφύλακα με 15..κάτι CA?Kαι παίχτη με τις δημιουργικές ικανότητες του Νίνη?Ο Νίνης απ την δεύτερη σεζόν πετάει φωτιές.Ενώ ο σισσέ μέχρι τα 32-33 του σκοράρει χωρίς έλεος.Στην πορεία προς τον τελικό του cl αλλά και στον τελικό απ όσο θυμάμαι έχω νικήσει και την μπάρτσα και την ίντερ με μεγάλα σκορ.Τι τσατσιά μπορεί να χω κάνει?Να χω πάρει ας πούμε την άλλη ομάδα?έλεος δηλαδή.Δεν χρειάζεται να έχεις μέσσι και ρονάλντο για να πάρεις το cl.Τουλάχιστον όχι στο φετινό fm και πιο συγκεκριμένα στην 11.1.1 version
Last edited by alexakoss on Wed Feb 16, 2011 7:55 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Malathroubas
Trialist
Trialist
Posts: 47
Joined: Wed Feb 03, 2010 8:22 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Milan,Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Europa League με τον Παναθηναϊκο το 2013...
με αρκετά ευνοϊκές κληρώσεις...
στους 32 η Celtic
Celtic-Pao 0-3
Pao-Celtic 2-0
στους 16 η Getafe
Getafe-Pao 1-0
Pao-Getafe 2-0
στους 4 η Marseille
Marseille-Pao 2-0
Pao-Marseille 2-0(7-6 στα πέναλτι)
και στον τελικό ο Ajax
2-1 στην παράταση

Η πορεία:

http://img233.imageshack.us/i/europaleaguen.png/

Και ο τελικος:

http://img217.imageshack.us/i/finaltx.png/
και

http://img269.imageshack.us/i/final1u.png/
Ρίξτε μια ματιά εδώ!
http://vrasmos.blogspot.com/
Jordi
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Thu Nov 11, 2010 7:09 pm
Football Manager της ομάδας: Southampton,Sampdoria
Αγαπημένη Ομάδα: Οφη
Status: Sampdoria στην Serie B = Real στην Superleague...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexakoss wrote:
Jordi wrote:δλδ για να καταλαβω τωρα... ο cisse ο ninis και ο gordon ειναι οι υπερπαιχταροι που με αυτους μια ομαδα μπορει να παρει ch.l.
ok φιλε μου εκει μου απαντισες μονος σου... btw εχω παιξει απο football league μεχρι και premiership... αμα δεις στην υπογραφη μου manager αρχισα να παιζω και επαιζα μονο με ΟΦΗ στην αρχη. οποτε μπορω να πω οτι εχω δει και ποσο ευκολο αλλα και ποσο δυσκολο μπορει να ειναι το παιχνιδι.. δεν λεω ok μπορει σε 4-5 season αν εισαι τυχερος να παρεις ch.l. ενω europa ακομα πιο ευκολα αλλα μην μου λες οτι για cisse και nini.... ειπαμε κορυφαιοι για ελληνικο πρωταθλημα και ο ninis που ειναι ο εξελιξιμος μπορει να σταθει Ευρωπη για πρωταθλητισμο τουλαχιστον 2-3 χρονια μετα... τωρα τι παραπανω να πω...
Ναι είναι.Έχουν πολλές μικρομεσσαίες ομάδες παίχτη που ματώνει τα δίχτια όπως ο σισσέ στο φετινό μάνατζερ?Τερματοφύλακα με 15..κάτι CA?Kαι παίχτη με τις δημιουργικές ικανότητες του Νίνη?Ο Νίνης απ την δεύτερη σεζόν πετάει φωτιές.Ενώ ο σισσέ μέχρι τα 32-33 του σκοράρει χωρίς έλεος.Στην πορεία προς τον τελικό του cl αλλά και στον τελικό απ όσο θυμάμαι έχω νικήσει και την μπάρτσα και την ίντερ με μεγάλα σκορ.Τι τσατσιά μπορεί να χω κάνει?Να χω πάρει ας πούμε την άλλη ομάδα?έλεος δηλαδή.Δεν χρειάζεται να έχεις μέσσι και ρονάλντο για να πάρεις το cl.Τουλάχιστον όχι στο φετινό fm και πιο συγκεκριμένα στην 11.1.1 version
ρε φιλε δεν σου λεω οτι χριαζεσαι τους Galacticos για να σικωσεις ευρωπαικο τιτλο. απλα τι να σου πω παναθηναικο ολυμπιακο δεν εχω παιχει αλλα με αυτα που εχω δει μεχρι τωρα στο manager απλα πιστευω οτι δεν γινετε. μονο αν εχεις τον θεο μπαρμπα... τι να πω ισως εγω ειμαι απλα υπερβολικα ατυχος γιατι με την porto στο ch.l που ειχα απιστευτη ομαδα καθε χρονια πηγαινα μεχρι ημιτελικο γιατι κληρωνομουν με barca real manchester chelsea inter ε και καθε χρονια με μια απο αυτες gellara.
δυο πρωτες season ειχα αποκλειστει απο barca και real αντιστοιχα αλλα και στις δυο περιπτωσεις ημουν ατυχος... ε την τριτη περασα τρενο... αλλα μιλαω για πορτο και με τεραστιες μεταγραφες
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexakoss wrote:Ναι είναι.Έχουν πολλές μικρομεσσαίες ομάδες παίχτη που ματώνει τα δίχτια όπως ο σισσέ στο φετινό μάνατζερ?Τερματοφύλακα με 15..κάτι CA?Kαι παίχτη με τις δημιουργικές ικανότητες του Νίνη?Ο Νίνης απ την δεύτερη σεζόν πετάει φωτιές.

Αυτό τώρα το λες σοβαρά... Δεν μιλάμε για μικρομεσαίες ομάδες της Ελλάδας... Μιλάμε για Αγγλία και Ισπανία... Δηλαδή έναν παίχτη όπως ο Νίνης και ο Cisse μόνο στη μάντσεστερ και στη ρεάλ τους συναντάς??
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
Jordi
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Thu Nov 11, 2010 7:09 pm
Football Manager της ομάδας: Southampton,Sampdoria
Αγαπημένη Ομάδα: Οφη
Status: Sampdoria στην Serie B = Real στην Superleague...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thodorispalios wrote:
alexakoss wrote:Ναι είναι.Έχουν πολλές μικρομεσσαίες ομάδες παίχτη που ματώνει τα δίχτια όπως ο σισσέ στο φετινό μάνατζερ?Τερματοφύλακα με 15..κάτι CA?Kαι παίχτη με τις δημιουργικές ικανότητες του Νίνη?Ο Νίνης απ την δεύτερη σεζόν πετάει φωτιές.

Αυτό τώρα το λες σοβαρά... Δεν μιλάμε για μικρομεσαίες ομάδες της Ελλάδας... Μιλάμε για Αγγλία και Ισπανία... Δηλαδή έναν παίχτη όπως ο Νίνης και ο Cisse μόνο στη μάντσεστερ και στη ρεάλ τους συναντάς??
ναι ρε Θοδωρη αφου το λενε τα παιδια εδω αν δεν μπορεις να σικωσεις πρωτη χρονια ch.l. με νίνη και cisse με ποιους μπορείς? σε λίγο θα μου πεις οτι ο abel hernandez και ο pastore της palermo ειναι και καλυτεροι απο νίνη και cisse... και φυσικα ναι ολα αυτα ειναι ειρωνικα!
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην προηγούμενη σελίδα ένα άλλο παλικάρι λέει πως με άεκ πήρε πρώτη χρονιά Europa και δεύτερη CL... Εντάξει διώξτε τα γατάκια χιμένεθ, βελβέρδε και φερέιρα και αναλάβετε να γίνουμε το καλυτερο πρωτάθλημα στην ευρώπη...
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
Jordi
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Thu Nov 11, 2010 7:09 pm
Football Manager της ομάδας: Southampton,Sampdoria
Αγαπημένη Ομάδα: Οφη
Status: Sampdoria στην Serie B = Real στην Superleague...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ναι ρε αφου και εγω σκεφτηκα να βγαλω μια σχολη προπονητικης και να βαλω μετα τα βυσματα που εχω στον ΟΦΗ να με προσλαβουν να μας παρω σε 5-6 σεζον και εμας ενα uefa ετσι να υπαρχει ρε... μα δλδ ειναι δυνατον? εδω εχω ακουσει αλλο να λεει οτι περνει πρωτη χρονια με τον γαυρο ch.l. και μετα το σικωνει και την επομενη σερι...
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βλέπω απο ειρωνία είστε πρώτοι...Για πες μου εσύ παίχτες σε μικρομεσαίες ομάδες όπως ο σισσέ και ο νίνης.Νίνη όμως απο δεύτερη χρονιά και μετά.Είμαι σίγουρος πως αν κάποιος σας ειρωνευόταν δεν θα σας άρεσε.Δέχομαι την αμφισβήτηση όχι όμως την ειρωνία.Έχω γράψει πολλές φορές την ομάδα που είχα όταν πήρα το τσ λου και είναι άκρως λογική.Έχουν γράψει αρκετοί ότι έχουν πάρει σχετικά νωρίς τσ λου.Τι διάολο?Όοοολοι είναι ψεύτες?theodorispalios με την ίδια λογική διώξε και συ τον προπονητή της ομάδας που είσαι μάνατζερ στο παιχνίδι,και κάτσε εσύ τον πάγκο.Για παιχνίδι μιλάμε.Ο άλλος λέει με τον παο δεν έχω παίξει.Ούτε καν έχεις παίξει με τον παο ρε φίλε και μου την λες κιόλας?
Η πορεία της πρώτης χρονιάς
Image

Uploaded with ImageShack.us
και οι μεταγραφές.
Image

Uploaded with ImageShack.us
η πορεία της δεύτερης χρονιάς
Image

Uploaded with ImageShack.us
η νίκη επι της ίντερ
Image

Uploaded with ImageShack.us
και οι μεταγραφές
Image

Uploaded with ImageShack.us

και η τρίτη σεζόν,αρχικά οι μεταγραφές
Image

Uploaded with ImageShack.us
και η πορεία
Image

Uploaded with ImageShack.us
η νίκη επι της μπάρτσα
Image

Uploaded with ImageShack.us
η νίκη επι της βαλένθια
Image

Uploaded with ImageShack.us
το πρώτο ματς με ρεαλ
Image

Uploaded with ImageShack.us
το δεύτερο
Image

Uploaded with ImageShack.us
το ματς της ανατροπής με την united όπου ήμουν πολύ τυχερός
Image

Uploaded with ImageShack.us
ο τελικός
Image

Uploaded with ImageShack.us
η τακτική
Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us
καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται.Για...διευκρινίσεις εδώ είμαι.
Ξεκίνησα με το 11.1.1.Ότι δεν μπορείται να καταφέρετε μην το απορρίπτεται.
Jordi
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Thu Nov 11, 2010 7:09 pm
Football Manager της ομάδας: Southampton,Sampdoria
Αγαπημένη Ομάδα: Οφη
Status: Sampdoria στην Serie B = Real στην Superleague...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κοιτα φιλε... στην αρχη απλα σε αμφισβιτησα... μετα οταν ειδα το τι μου λες αρχισα να ειρωνευομαι. τεσπα σταματαω εδω γιατι οτι να πω ακρη δεν παιζει να βγαλουμε... αλλα τοσα λεφτα ο βαζελος? σε 3 χρονιες 110m μεταγραφες?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”