Η Μεγαλύτερη σας Επιτυχία με Ελληνική Ομάδα στην Ευρώπη!

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Post Reply
damkostas
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Oct 30, 2007 3:46 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα σας. Παρακολουθω το post δεν ειχα επεμβει προς το παρον αλλα νομιζω οτι δεν μπορω να κρατηθω. Γεννημα θρεμα Παναθηναικος και ως εκ τουτου ειναι παντα η πρωτη ομαδα που μανατζαρω και η ομαδα που κανω παντα τα μακροβιοτερα save. Η αληθεια ειναι αναλογικα με την ομαδα που εχει κανει ο φιλος με καποια δοση τυχης μπορεις να κανει την υπερβαση. Η μονη μου απορια για το save αυτο ειναι τα οικονομικα σου καθως δεν μου εχει συμβει ποτε πραγματικα να μπορεσω να δωσω 54!!!! εκατομυρια € ουτε καν με 48αμηνες δοσεις και γενικοτερα στο φετινο μανατζερ ο παναθηναικος εχει καποια θεματα με την αυστηρη οικονομικη του πολιτικη. Σε αυτο κατι δεν μου παει καλα. Πιστεψε με σε ολα τα μανατζερ απο το cm '00 που ξεκινησα να ασχολουμαι καταφερνω να κανω πορειες με τον Παναθηναικο ομως με υπομονη λογικη οικονομικη πολιτικη και οχι με neymar, paolo henrique muniain σε μια μεταγραφικη περιοδο και μαλιστα την πρωτη! Ποτε δεν μ'αρεσει και δεν θελω να μειωνω κανενα ουτε να αμφισβητω αλλα κατι δεν παει καλα φιλε μου. Αυτο που με εκανε να σου απαντησω και να γραψω αυτο το μακρυναρι ηταν αυτο:Ότι δεν μπορείται να καταφέρετε μην το απορρίπτεται. Μην με δεις σαν αντιπαλο ουτε σαν εχθρο. Δες με σαν την φωνη της λογικης και της αγανακτησης. Παντα φιλικα.
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι δεν το ξέρεις; Με το που ξεκίνησε το σειβ τον Παναθηναϊκό τον αγόρασαν οι Σεΐχηδες που φύγαν από την Μαν Σίτι και του δώσαν 54 εκατομμύρια για μεταγραφές...
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexakoss wrote:theodorispalios με την ίδια λογική διώξε και συ τον προπονητή της ομάδας που είσαι μάνατζερ στο παιχνίδι,και κάτσε εσύ τον πάγκο.Για παιχνίδι μιλάμε.Ο άλλος λέει με τον παο δεν έχω παίξει.Ούτε καν έχεις παίξει με τον παο ρε φίλε και μου την λες κιόλας?
το ποστ που απευθύνονταν σε εσένα φίλε μου ήταν το πρώτο.. Το άλλο όπως είπα ήταν για το παλικάρι με την άεκ... Δεν σε ειρωνεύτηκα...
φυσικά για παιχνίδι μιλάμε αλλα ρεαλιστικό παιχνίδι... Δεν είναι ΦΙΦΑ μανατζερ που βάζεις τους παίχτες σαν προπονητής και μετά γίνεσαι θεός και τους κινείς κιόλας...
alexakoss wrote:Ότι δεν μπορείται να καταφέρετε μην το απορρίπτεται.
Έχω καταφέρει πάρα πολλά πράγματα φίλε μου όσο καιρό παίζω μάνατζερ... Δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να ξέρω αν έχεις παίξει τίμια ή όχι αλλα από όσα διαβάζω και ξέρω απ' το παιχνίδι δεν έχει λογική με αυτή την ομάδα να κατακτήσεις CL... Έχω παίξει με Ολυμπιακό που ειναι ίσης δυναμικότητας ομάδα (μην αρχίσετε τα οπαδικά) και έχω δει... Από την άλλη έχω ακούσει πάαααρα πολλούς που παίζουν μανατζερ οι οποίοι μου λενε "πήρα τρεμπλ αήττητος", είμαι 18η χρονιά και δν έχω φάει γκολ" και κρατάω μικρό καλάθι... Τέλος και από εμένα....
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
Jordi
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Thu Nov 11, 2010 7:09 pm
Football Manager της ομάδας: Southampton,Sampdoria
Αγαπημένη Ομάδα: Οφη
Status: Sampdoria στην Serie B = Real στην Superleague...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και επισεις... neymar,paulo henrique και iker muniain μονο οι τρεις τους για να δεχτουν να ερθουν στον παναθηναικο θελουν το μισο wage budget....
User avatar
alexakoss
Banned
Banned
Posts: 6385
Joined: Tue Jun 24, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.,A.C. Milan,R.Madrid
Status: Οι οπαδοί ακολουθάνε πιστά,όχι τυφλά...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πραγματικά πιστεύεται ότι έχω ''κλέψει'' και επιμένω τόσο?Και μάλιστα ανεβάζω τόσο αναλυτικές φωτογραφίες?Δεν είμαι 10 χρονών να κάθομαι και να κοροιδεύω τον εαυτό μου.Είναι λογικό να σας φαίνονται πολλά τα λεφτά για την πρώτη χρονιά όπως μου είχε φανεί και μένα περίεργο.Ο Τζίγγερ μου έδωσε 7,5 μύρια τον νοέμβριο.Αυτό το θυμάμαι πολύ καλά.Όλες μου οι μεταγραφές ήταν με 48 δώσεις και 0 προκαταβολή.Εξάλλου πούλησα leto κάρα Gilberto.Αν ήθελα να κλέψω γιατί περίμενα τον...Γενάρη?Δεν θέλω να το παίξω κάποιος,και το "Ότι δεν μπορείται να καταφέρετε μην το απορρίπτεται." δεν το είπα για να καυχηθώ αλλά δεν μου αρέσει η ειρωνία.Το πρόβλημά μου ήταν η ειρωνία.Τεσπα,θα πρέπει να είμαι πολύ χαζός για να ανεβάζω αναλυτικές φώτο και να ''κρύβω'' κάτι δεν νομίζεται?Ο muniain ήταν transfer list by request γι αυτό και ήρθε.Τώρα ο neymar και ο άλλος δεν θυμάμαι με τι συμβόλαιο ήρθαν αλλά όχι κάτι τρελό.Εγώ έχω την συνήδησή μου καθαρή.Εξάλλου είδατε ότι ήμουν τυχερός την τρίτη χρονιά όταν και πήρα το τσ λου
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

οτι καλυτερο εχω κανει απο cm01-02...
τρεμπλ την ΠΡΩΤΗ χρονια με Παναθηναικο, ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΠ, ΚΑΙ παγκοσμιο συλλογων...

Μεταγραφες :
Image
1 αρχικο, συν 7 το Γεναρη συν 9 απο πωλησεις = 17
50 δια 4 (48 δοσεις) = 12.5 :wink: :wink: :wink:

Αγωνες (πρωτη χρονια) :
Spoiler: show
Image
δευτερη χρονια (σουπερ καπ και παγκοσμιο συλλογων)
Spoiler: show
Image
Εντεκαδα πρωτη χρονια μεχρι Γεναρη :
GK Ochoa
DL M'Bengue
DR Rafael
Cover Galeano
Stopper Boumsong
DM AnchorMan Gilberto
MCR Advanced PLMKR Ninis
MCL Box2Box Katsouranis
AMR (Inside F) Lazarow
AML (Winger) Leto
Poacher Cisse

απο Γεναρη και μετα που πηρα CL
οι ιδιοι εκτος Νινη (Valdivia) και Λαζαρου (Kleber-Palmeiras)

μεταγραφες 2011-12
Spoiler: show
Image
εντεκαδα : Ochoa
M'bengue-Bassong-Galeano-Rafael
Fazio
Valdivia-Biglia
Leto-Kleber-Cisse

μεγαλο ρολο επαιξε η τυχη, το συστημα, και -γιατι το εκανα για πρωτη φορα και ολως τυχαιως ειχα τετοια επιτυχια- το οτι εχω 4 αστερια και πανω σε καθε τομεα της προπονησης...

δευτερη χρονια πλυν σουπερ καπ και παγκοσμιο εφτασα στους 4...τριτη χρονια επειδη την προηγουμενη ειχα ελλειμα 20 εκ. παρολο που μου εδωσε 8 εκ. για μεταγραφες, πούλησα Μπουμσονγκ (1.5) Γιουρκα (2) Ιοαννιδη (1) Σιμαο (5) Μαρινο (1) και πηρα μονο Ανχελερι με 800χιλ, Κ.Παπαδοπουλο δανεικο και Κρεσπο ελευθερο...τα υπολοιπα αθιχτα στο ταμειο :D αν και πρεπει οπωσδηποτε να αγορασω Ραφαελ, Τραορε, Αρεολα και στοιχιζουν γυρω στα 20εκ. μαζι με πριμ συμβολαιων...προς το παρον θα τους ανανεωσω τους δανεισμους και θα κοιταξω να πουλησω Μπασονγκ με πολλα και βλεπουμε...Μεγαλη ξενερα που στο save που ξεκινησα δεν υπαρχει ΤΟ πουλεν που λεγεται Sebastian Coates...
User avatar
Ionikaras
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5188
Joined: Wed Jun 11, 2008 1:35 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ιωνικος, Barcelona, Stoke
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Αυτο μονο.Τιποτα αλλο 8)
Xavi Hernandez Creus
* Spanish League (8): 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010-11, 2012-13, 2014-15
* Spanish Cup (3): 2008–09, 2011-12, 2014-15
* Spanish Supercup (6): 2005, 2006, 2009, 2010, 2011, 2013
* UEFA Champions League (4): 2005–06, 2008–09, 2010-11, 2014-15
* UEFA Super Cup (2): 2009, 2011
* FIFA Club World Cup (2): 2009, 2011
* UEFA European Football Championship(2): 2008 , 2012
* FIFA World Cup(1): 2010
User avatar
Malathroubas
Trialist
Trialist
Posts: 47
Joined: Wed Feb 03, 2010 8:22 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos,Milan,Barcelona
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδιά εγώ δε διαφωνώ ότι κάποιος μπορεί να πάρει Ch.League απο την πρώτη ή τη δεύτερη χρονιά είτε λόγω ευνοϊκών κληρώσεων είτε λόγω παιχτών/τακτικής...εγω στο Champions League δν τα χω καταφέρει μέχρι στιγμής(μόνο στο Europa και εκεί επειδή με πολύ τύχη)...αυτό που δν μπορώ να καταλάβω είναι πως κάποιοι ξοδεύουν 50-54 Μ απο τηνν πρώτη χρονιά...εγώ έχω ξοδέψει γύρω στα 31,5 Μ(που κ αυτά πιστεύω οτι είναι πολλά) στις 4 χρονιές που έχω τον Πάο και μ έχουν ψιλοεμφανιστεί προβλήματα στα οικονομικά..
Ρίξτε μια ματιά εδώ!
http://vrasmos.blogspot.com/
Jordi
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Thu Nov 11, 2010 7:09 pm
Football Manager της ομάδας: Southampton,Sampdoria
Αγαπημένη Ομάδα: Οφη
Status: Sampdoria στην Serie B = Real στην Superleague...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εδω ρε φιλε ο αλλος σου λεει οτι εδωσε πρωτη χρονια 45m με δοσεις και τον δεκεμβρη του εδωσαν αλλα 7m...
User avatar
dimitrispgr
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Mon Dec 20, 2004 12:09 am
Αγαπημένη Ομάδα: PANATHINAIKOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Malathroubas wrote:παιδιά εγώ δε διαφωνώ ότι κάποιος μπορεί να πάρει Ch.League απο την πρώτη ή τη δεύτερη χρονιά είτε λόγω ευνοϊκών κληρώσεων είτε λόγω παιχτών/τακτικής...εγω στο Champions League δν τα χω καταφέρει μέχρι στιγμής(μόνο στο Europa και εκεί επειδή με πολύ τύχη)...αυτό που δν μπορώ να καταλάβω είναι πως κάποιοι ξοδεύουν 50-54 Μ απο τηνν πρώτη χρονιά...εγώ έχω ξοδέψει γύρω στα 31,5 Μ(που κ αυτά πιστεύω οτι είναι πολλά) στις 4 χρονιές που έχω τον Πάο και μ έχουν ψιλοεμφανιστεί προβλήματα στα οικονομικά..
φιλε μου δεν ειναι 50 εκ...

ειναι 50 / 4 = 12.5εκ.

αμα δεις τη πρωτο screenshot στο ποστ μου θα δεις οτι : Οτσοα, Γκαλεανο, Μ'Μπενγκουε = 18.5 εκ. συν 1 εκ. οι δανεισμοι του Ραφαελ και του Ντοντο = 20 εκ...

απο τις πωλησεις ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΤΟΥ 2010, πηρα οπως βλεπεις 8.75...

20/4 επειδη ειναι σε δοσεις = 5εκ...συν κανα 2 αρι τα πριμ συμβολαιων των παικτων για να σιγουρεψω οτι θα ερθουν ΣΥΝΟΛΟ 7...περισσευει και 1 δλδ...το 1 που περισσευει συν τα 7 που δινει το Γεναρη = 8...8 χ 4 = 32...15 στο Βαλντιβια, και 15 στον Κλεμπερ και 1 τα πριμ συμβολαιων...

τωρα για το οικονομικο προβλημα την πρωτη μου χρονια ειχα 90 εκ. αν θυμαμαι καλα εσοδα επειδη πηγα τελικο...
αρα.....

τη δευτερη χρονια μπηκα μεσα 20 εκ (δεν με ειδοποιησε κανεις οτι υπαρχει προβλημα μονος μου το ειδα απο εκει που βλεπεις εσοδα εξοδα...απλα το finacial confidence ειναι στη μεση), παρολαυτα δεν ξερω γιατι, την τριτη χρονια μου εδωσε 8 εκ. μπατζετ το οποιο ομως ΔΕΝ χαλασα, και προσθεσα και συν 10 μυρια απο πωλησεις (Σιμαο κλπ φαινονται σε φωτο πιο πανω) ...το εχω ακομα και καθεται γιατι ειχα ακουσει οτι οι δοσεις παρουσιαζουν θεμα στην πορεια...

παντως στο πρωτο save με Παναθηναικο που ειχα ξεκινησει χωρις κανενα patch οταν πρωτοβγηκε το 11, θυμαμαι πολυ καλα οτι μου εκανε παλι αυξηση στο μπατζετ 7 εκ. το Γεναρη και μαλιστα χωρις να τα εχω παει καλα στους ομιλους...βεβαια δεν ξερω τι θα γινοταν στη συνεχεια εχοντας κανει παλι πολλες μεταγραφες με δοσεις, αλλα αυτη τη φορα χωρις τα τρελα εσοδα της κατακτησης τσαμπιονς λιγκ, γιατι δεν το συνεχισα το save για πολυ...
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Image

Image

Από την ιστορία που είχα κάνει με τον Άρη..
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
ωραίο σκιν... ποιο είναι??
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
User avatar
HannibalKing
Trialist
Trialist
Posts: 12
Joined: Mon Oct 19, 2009 3:19 pm
Football Manager της ομάδας: Eivissa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια εικόνα 1000 λέξεις!

Image

Uploaded with ImageShack.us
thanosleeds
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Mon Feb 15, 2010 3:25 pm
Football Manager της ομάδας: AFC Telford,AO Trikala
Αγαπημένη Ομάδα: AO Trikala
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σεζόν:2017/2018

Φάση των 8 του Europa League

Τουλούζ-ΑΟ Τρίκαλα 3-1
ΑΟ Τρίκαλα-Τουλούζ 4-2(έχασα άπειρες ευκαιρίες για 5ο γκολ)


Σεζόν 2019/2020

Φάση των 4 του Champions League

ΑΟ Τρίκαλα-Μάντσεστερ Σίτι 0-0
Μάντσεστερ Σίτυ-ΑΟ Τρίκαλα 3-1(άξιζα κάτι παραπάνω αλλά δεν)

Δεν συνέχισα καθώς βγήκε το FM 2011 :D
4.000 Σακαφλιάδες στην Νέα Σμύρνη....
http://www.youtube.com/watch?v=2ilzURWo ... re=related
spitzi13
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Nov 22, 2007 3:35 pm
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω ειμαι στο ετοσ 2032 εχω παρει 11 τσουλου με παναθα και ελλαδα τα εχω σαρωσει ολα!
με εεληνες παιχτες 15 στους 22 και μια χαρα...

ειναι αλλο το θεμα.
φετος ειμαι παλι στο τσουλου αλλα λαθος του παιχνιδιου δεν ξερω ειμαι στο euro cup!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ξερει καποιος τι γινετε?
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”