Ελληνική περιγραφή αγώνα! (by koeman)

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
geovrettos
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 575
Joined: Sat Oct 06, 2007 3:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πλακα πλακα δεν αρχιζεις και μια μεταφρασουλα ολου του παιχνιδιου???
χαλαρα.μετεφρασε πχ τις ειδησεις των τραυματισμων

η μαλλον τις συνεντευξεις..
πολυ καλη η δουλεια σ φιλε οπως και να χει

μεταξυ σοβαρου κ αστειου προφανς γραφω το παραπανω
User avatar
panahs
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 266
Joined: Sat Nov 06, 2004 4:14 pm
Football Manager της ομάδας: ---
Αγαπημένη Ομάδα: Αμπαλιακός
Location: Πειραιάς - Κερατσίνι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητηρια ακομα μια φορα/χρονια για την ελληνικη περιγραφη !
μια παρατηρηση,με την καλη εννοια. Εβαλα το φακελο fonts στο my documents/sport interactive κτλ . Το παιχνιδι ανοιγε κανονικα, αλλα , οταν πηγαινα να παιξω αγωνα crash-αρε βγαζοντας μηνυμα λαθους πως δε βρηκε το font VeraBd ..! οποτε εκανε ενα Google search και το πρωτο αποτελεσμα μου δωσε το font το οποιο εβαλα μαζι με αυτο που ηταν στο .rar και λυθηκε το προβλημα !

https://svn.enthought.com/enthought/exp ... VeraBd.ttf πατώντας εδω σας κατεβαζει κατευθειαν το font που εβαλα εγω ! (ειναι το πρωτο αποτελεσμα που βγαινει στο ψαχνωντας στο Google αλλα σας το παραθετω για διευκολυνση,σε περιπτωση που καποιος αλλος αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα :)
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο κ μια παρατηρηση.Στα ρεπλει των γκολ δυστηχως η περιγραφη γινεται στα αγγλικα.Μπορεις να το φτιαξεις?
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

:arrow: danis
Δυστυχώς φίλε μου δεν υπάρχει ο χρόνος να μεταφράσω τα replays, για να γίνει αυτό χρειάζεται άλλος τόσος χρόνος όσος μου πήρε για να φτιάξω αυτό που έχετε τώρα. Ακόμα κι αυτό που έχω κάνει είναι πραγματικά υπέρβαση που έκανα κόβοντας για λίγο καιρό άλλα πράγματα...

:arrow: panahs
Στο FM2010 είχαμε το αρχείο VeraBd.ttf μέσα στο zip. Φέτος σε εμένα δουλεύει και χωρίς αυτό. Θα το προσθέσω όμως για να είμαστε σίγουροι ότι δουλεύει και στους άλλους, ευχαριστώ για την παρατήρηση.
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη δουλεια φιλε μου! θα ηθελα να σε ρωτησω αν ειναι δυσκολο να κανεις την μεταφραση ....αν θες χρονο δηλ. (εχω αρκετο λογο δουλειας) θα ηθελα να βοηθησω ... ποσο ευκολο ειναι να αλλαξουμε τα αγγληκα σε ελληνικα οταν δινεις συνεντευξη και να βαλουμε ελληνικα μεσα στης ορολογιες στις ταχτικες του game.... αν ξερει καποιος ας μου πει καποιες πληροφοριες
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Φίλε Anastasis,
Δεν ξέρω να σου απαντήσω για αυτά που ρωτάς γιατί δεν ξέρω σε ποια και σε τι μορφής αρχεία περιέχονται αυτά.
Το καλό με το game commentary που μετέφρασα είναι ότι πρόκειται για ένα αυτόνομο αρχείο txt οπότε δεν "ανακατεύεις" τα πράγματα.
kid82
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Thu Jan 01, 2009 3:29 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω τα seven 64bit...έκανα όλα τα βήματα σωστά (θέλω να πιστεύω) αλλά εξακολουθεί να είναι στα αγγλικά η περιγραφή.....Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει??
User avatar
Sokinv
Manager
Manager
Posts: 4982
Joined: Wed Dec 03, 2008 4:08 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ενα ευχαριστω και απο μενα για αλλη μια φορα υπεροχη η δουλεια σου...
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ακολουθησα πιστα τις οδηγιες και δν εμφανιζονται ελληνικη περιγραφη ξερετε τι να φταιει;;;;
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

:arrow: kid82
Μάλλον δεν βάζεις στο σωστό φάκελο το αρχείο events.cfg.
Πρέπει να πάει μέσα στο φάκελο του patch (αν έχεις βάλει το patch) ή στον κανονικό φάκελο εγκατάστασης του παιχνιδιού αν δεν έχεις patch. Αν έχεις εγκαταστήσει το παιχνίδι μέσω steam, πρέπει να το βάλεις στον αντίστοιχο φάκελο στο steam.

:arrow: andreas35
Δεν δίνεις αρκετές πληροφορίες για να σε βοηθήσουμε. Βλέπεις περιγραφή στα αγγλικά ή βλέπεις κουτάκια? Αν είναι το πρώτο, πρόσεξε αυτά που γράφω εδώ για τον kid82. Αν είναι το δεύτερο τότε δεν έχεις βάλει σωστά τα fonts. Μήπως έχεις κάποιο skin ή χρησιμοποιείς το default skin του παιχνιδιού?
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εκανα επανεκκινηση τον υπολογιστη και δουλεψε κανονικα!!!!
Πολυ καλη δουλεια παιδια!!!
kid82
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Thu Jan 01, 2009 3:29 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

koeman wrote::arrow: kid82
Μάλλον δεν βάζεις στο σωστό φάκελο το αρχείο events.cfg.
Πρέπει να πάει μέσα στο φάκελο του patch (αν έχεις βάλει το patch) ή στον κανονικό φάκελο εγκατάστασης του παιχνιδιού αν δεν έχεις patch. Αν έχεις εγκαταστήσει το παιχνίδι μέσω steam, πρέπει να το βάλεις στον αντίστοιχο φάκελο στο steam.
Στο φάκελο του patch το βάζω κανονικά στο C: και κάνω αντικατάσταση του αρχείου που υπάρχει εκεί ήδη...Μετά αντιγράφω τον φάκελλο με τις γραμματοσειρές στο φάκελο του παιχνιδιού στα έγγραφα μου...Βάζω κάθε χρόνο την ελληνική περιγραφή που βγάζεις και ποτέ δεν είχα θέμα...τώρα τι να πω...
Δεν είσαι μέσα στον Η/Υ του καθενός σίγουρα και ούτε μάγος είσαι....απλά λέω μήπως το είχε και κάποιος άλλος το πρόβλημα και από τα συμφραζόμενα έβγαζα καμία άκρη....


Τελικά ήταν πιο απλό απ οτι περίμενα....ενα απλό restart ήθελε....!!!(βασικά δεν το περίμενα....)
Narvian
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Fri Nov 05, 2010 11:54 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

geovrettos wrote:ρε παιδια μ βγαζει τετραγωνακια.τα κανα σωστα ολα.

ΑΛΛΑΞΑ ΣΚΙΝ.ΤΟ Ν33 ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ[/b] με το νταρκ του φμ ολα οκ!αν βρειτε καμια λυση για το σκιν παραπανω πειτε

απλο:
πας C:\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2011\Skins\n33\fonts
κανεις delete την γραμματοσειρα που εχει (2 εχει , την μια με μικρα την αλλη με bold) και αντιγραφεις εκει την γραμματοσειρα του font απο το rar του φιλου που εκανε την μεταφραση, reload skin με τα παρελκομενα τικαρισματα και ξετικαρισματα και εισαι κομπλε.. :-)
ilovegame27
Trialist
Trialist
Posts: 94
Joined: Tue Sep 30, 2008 2:32 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kalispera paidia exw ena provlima otan pernaw to arxeio mou vgazei thn perigrafh xwris na katalavainw ti grafei epeidh einai ellinika
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Γεια χαρά!

- Γράφε με ελληνικά

- Κουτάκια σου βγάζει; Γράψε μας ΑΚΡΙΒΩΣ τα βήματα που έκανες για να το εγκαταστήσεις

- Ποιό skin χρησιμοποιείς;
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”