Τι θέλω από το Football Manager 2012

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Locked
User avatar
argy7
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Sun Sep 28, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ελληνικά παιδιά!!!

Γνώμη μου είναι πως αφού έχει τόσες "άκυρες" για μένα γλώσσες και από τη στιγμή που απευθύνονται και στο ελληνικό κοινό, καλό θα ήταν να κάνουν κάτι και για μας. Όχι να τα περιμένουμε από τα παιδιά του fmgreece. Είναι δική τους δουλειά να έχουν και τη δική μας γλώσσα.
siperoth
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Wed May 26, 2010 9:58 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό που θέλω από το Football Manager 2012 είναι να ρθει σαν μαγικό χριστουγεννιάτικο δώρο γιατί δεν ξέρω πως θα το αγοράσουμε τώρα που μας άφησε ο Γιωργάκης με τρύπιες τσέπες. -suicide

Αnyway. Κάτι που θα ήθελα να έχει είναι να έχεις καλύτερα περιθώρια διαπραγμάτευσης με τον παίκτη. Για παράδειγμα όταν βάλω ένα παίκτη στο στόχαστρο κάνω ένα αρχικό παζάρεμα ώστε να τoν πάρω στο χαμηλότερο δυνατόν κόστος για την ομάδα. Λογικό δεν είναι; Αν τώρα δεν δεχτεί πρόταση από άλλη ομάδα τότε τον παίρνω άνετα αλλά αν ξαφνικά μια ομάδα του κάνει προσφορά κι εσύ έκανες δυνατά παζάρια όταν συμφωνήσατε όρους τότε υπάρχει πιθανότητα να τον χάσεις ακόμη κι αν έχεις την διάθεση να δώσεις ότι χρειάζεται για να τον εξασφαλίσεις. Γιατί να μην μπορώ να κάνω δεύτερη προσφορά όταν δω ότι ο παίκτης παίρνει κι άλλες προσφορές κι αρχική μου προσφορά είναι επικίνδυνα χαμηλή για ανταγωνισμό με άλλα clubs;

Επίσης καλό θα ήταν να διορθώσουν λιγάκι τα κείμενα που μιλάνε για παίκτες και γκολ σε αγώνες γιατί πολλές φορές είναι τραγελαφικά.
Δεν μπορείς να λες: "Ο Χ παίκτης έπαιξε καταπληκτικά κι έβαλε ένα γκολ στο 35¨. Δεν ήταν έκπληξη ποιος σκόραρε ξανά στο 35", ο καταπληκτικός παίκτης Χ."
Σαν λόγια ανθρώπου με αμνησία χρυσόψαρου μοιάζουν. -wall
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Περισσότερα στατιστικά :P
Να βάλουν μια λίστα με τους πιο ακριβοπληρωμένους μάνατζερς, παγκοσμίως και ανά χώρα, να έχει αξία ο υψηλός μισθός μας.
Επίσης, στην προϊστορία μεταξύ 2 ομάδων, να αναφέρει τους πρώτους 5 σκόρερς σ'αυτά τα παιχνίδια.

Και τέλος, All-Time table, πχ

http://www.rsssf.com/tablesi/italalltime.html
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
pirovatis
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7325
Joined: Tue Jan 18, 2005 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: NK Gospic '91
Αγαπημένη Ομάδα: Rayo Vallecano
Status: Ίδια είναι τα αφέντικα, πράσινα πορτοκαλιά...
Location: Vanuatu
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έλα μωρή αρρωστεια στατιστικολαγνε!
Το σύστημα σας 3-5-2, το σύστημα που παίζω παγκό.
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
καλά ρε παιδιά δεν έχει Ελλάδα ένα αλάνι να σκαλίσει το φμ για ελληνικό μενού
Off Topic:
???
ποσο δυσκολο θα ειναι??
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
gaitan
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Tue Nov 19, 2002 12:00 am
Location: London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θέλω να ζητήσω απο το επόμενο φμ2 πράγματα... 1) περισσότερη εξυπνάδα απο τα υπόλοιπα κλάμπ, δεν γίνεται να ξοδέυουν χρήματα και να μην περυχαίνουν πάιχτη σοβαρό ούτε με ψαροντούφεκο εξ επαφής..
και 2) το γράφω εδώ γιατί δεν ήξερα που να το γράψω και θα το περιγράψω όπως το έζησα... είμαι Ατλέτικο Μαδρίτης 2 χρονιά έχω ένα καράβι λεφτά και λέω να βοηθήσω την ομάδα μου την ΑΕΚ στην ελλάδα, έτσι αποφασίζω να πάρω τον Μανωλά που είχε ξεμείνει εκεί.. καταθέτω πρόταση 5 μύρια και κάνω και 2 πιτσιρικάδες βαρβάτους δώρο.. η απάντηση είναι όχι... 7 μύρια και τα 2 φυντάνια και ποσοστο μεταπώλησης... απάντηση όχι... καταλαβαίνω τι γίνειται και απο περιέργεια το πάω στα άκρα... προσφορά 70 μύρια ποσοστό 50%, φιλικό και τα 2 φυντάνια (πραγματικά φυντάνια) απάντηση.... όχι :shock:
μία εβδομάδα μετά πρόταση η σεβίλλη 3,8 μύρια χωρίς φυντάνια και λοιπά... η απάντηση? ...... Ναι... και μεταγραφή!!!!!!!!!!!!!
έλεος.......

αυτά δεν θέλω
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Ο Αδαμίδης ήτανε; Λογικά πράγματα.

Σου λέει, που θα βρω λεφτά να πληρώνω τις ταλεντάρες; Άσε που μετά θα έχουν πρόβλημα και θα πρέπει να γυρίσουν στη χώρα τους γιατί υπάρχει σοβαρός λόγος και στο continue θα υπογράψουν Αγγλία. Τι θα πει και ο amd, πήξαμε στους Χοσεκάρλους, μου θύμισες το Χιμένεθ τώρα που ακόμα τον πλερώνουμε, δεν θέλουμε κύριος, να μου λείπει.

Μααα σας δίνουμε και 70Μ

Αφού δεν έχεις 70Μ ρε, μας πουλάς και παραμύθι; Οι Ρώσοι της Πετίτ Σατό σε βάλανε να παίξεις με το Δικέφαλο; Διακόπτουμε τις διαπραγματεύσεις.


Ή κάτι τέτοιο :D
siperoth
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Wed May 26, 2010 9:58 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα ήταν τέλειο αν μπορούσαμε να έχουμε μετατρεπόμενη database. Να μπορείς να προσθέτεις και να αφαιρείς χώρες και πρωταθλήματα σε ongoing παιχνίδι.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Στο FM12 γίνεται αυτό. Τεσπα, το κλειδώνω γιατί τώρα βγήκε το παιχνίδι
Locked

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”