Mε ποιά ομάδα θα ξεκινήσετε στο FM2012 & απολογισμός 2011

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Post Reply
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το τόπικ που όλοι αγαπήσαμε επιστρέφει ενόψει του FM 2012 με bonus ένα μίνι απολογισμό του 2011.

Εδώ θα μας πείτε με ποιά ομάδα σκοπεύετε να ξεκινήσετε στο καινούριο ΦΜ και τι πετύχατε στο φετινό / ποιός παίκτης σας έκανε εντύπωση / έναν αγώνα που θυμάστε / οτιδήποτε γενικά που σας έμεινα απο το ΦΜ 2011.

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Αν προλάβω να παίξω σαν άνθρωπος το 2012, ελέω στρατού, σίγουρα θα ξεκινήσω με Ολυμπιακό γιατί είναι μεγάλη πρόκληση να δίνω οδηγίες σε παίκτες που είχα καημό να τους πάρω στα προηγούμενα ΦΜ , όπως Γιέστε, Μακούν .
Άλλες σκέψεις έχουν να κάνουν με κάποια oμάδα εκτός Αγγλικού & Ισπανικού πρωταθλήματος που θα κυνηγάει τον τίτλο.
Ωραίο challenge η Juve , η Arsenal, ίσως πάλι η Lille, ίδωμεν.

Απο το 2011 θα θυμάμαι το πόσο παιχταράς είναι ο Hazard που με βοήθησε να κάνω το treble 2η χρονιά με Lille.
Όπως επίσης και ο γκολτζής Nolan Roux που ανακάλυψα απο τους πρώτους και τον εμπιστεύτηκα & φυσικά με δικαίωσε. -doublekiss

Ωραίοι αγώνες με την πελάτισσα Lyon με αποκορύφωμα το 7-0 στο Σούπερ Καπ της χρονιάς 2012/2013.

Image

Ωραία στιγμή επίσης η πρώτη μου πρόκριση σε Μουντιάλ στα τόσα χρόνια που παίζω ΦΜ, με την Ουρουγουάη ....

...και last but not least o υπερπαικτούρ Miralem Pjanic. -ypoklinomai
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
pantias28
Banned
Banned
Posts: 14568
Joined: Sat Feb 16, 2008 7:22 pm
Football Manager της ομάδας: BvB
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Albiceleste, BvB
Status: Ζωάρα το δύο ενενήντα.
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εντάξει, το πρώτο-πρώτο save θα είναι σίγουρα με την ΑΕΚ.

Από 'κει και πέρα, με βλέπω το δεύτερο να είναι είτε με την Durtmund, λόγω λατρείας (αν και το challenge να πάρεις πρωτάθλημα πρώτη χρονιά το κατάφερε πέρυσι irl o Klopp), είτε με κάποια εκ των Roma, Malaga ή Liverpool, που έχουν φτιάξει πολύ fm-ικές ομάδες.


Από το fm2011 θα θυμάμαι το πρωτάθλημα α λα Klopp που πήρα με την Dortmund από την πρώτη χρονιά, με την 11.1 έκδοση που δεν είχε ακόμα τουμπανιασμένους τους πιτσιρικάδες της Βεσταφαλίας, το άνετο double με την ΑΕΚ την πρώτη χρονιά, και το αγχωτικό πρώτο πρωτάθλημα που κατάφερα να πάρω ΤΗΝ 7η FUCKING ΧΡΟΝΙΑ με την κωλο-Λίβερπουλ.

Αλλά πάνω απ' όλα θα θυμάμαι το σταμάτημα του continue κάποια στιγμή το 2013, την ανάγνωση των news, και την αναπάντεχη πρόταση των 16,25m€ από την Σεβίλλη για αυτό το ΑΡΧΙΔΟΤΑΓΑΡΟ τον Andy Caroll. Τέτοια πανηγύρια ούτε σε κατάκτηση τσουλού με τη Δόξα Κρυοπηγής δε θα έριχνα.
ρε ΕΙΔΑ ΛΑΙΒ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΕΑ ρε

SupeRAFleague (click me, luv me)

1,171
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το πρώτο save θα είναι σίγουρα με την Liverpool, εξάλλου κάθε χρόνο το πρώτο save με την Liverpool είναι

Ε μετά θα πάω σε καναν ΠΑΟ σε καμιά Guimaraes..

Από το fm2011 θα θυμάμαι την αξέχαστη πορεία μου με τον ΠΑΟ στον τελικό του Γιουρόπα αλλά και την κατάκτηση του Euro 2016 με την Ελλάδα!
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
User avatar
chris792
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7158
Joined: Mon Dec 29, 2008 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Newcastle United
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Sky Valley
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εντάξει φέτος έπαιξα το λιγότερο ΦΜ εδώ και πολλά χρόνια, φέτος ήρθε καιρός να καλύψω έδαφος. Δεν έχω να θυμάμαι και πολλά γενικά, εκτός από τις 2 χρονιές που κέρδισα ισάριθμες ανόδους με τη Σαουθάμπτον, ως εκεί.
Το μενού στο 12 θα είναι πλήρες και χορταστικό. Από πιο εύκολα challenges τύπου Ολυμπιακού, Παρί και ίσως Μπενφίκα σε πιο ζόρικα με Νιούκαστλ, Φέγενορντ ή και καμιά Φιορεντίνα για πιο πολλά γούστα.
When a man lies, he murders some part of the world.
These are the pale deaths which men miscall their lives.
All this I cannot bear to witness any longer.
Cannot the kingdom of salvation take me home?



ImageImage

Hypocrisy made paramount, paranoia the law.
User avatar
silver arrow
Football Legend
Football Legend
Posts: 12347
Joined: Tue Oct 31, 2006 10:28 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτο save μάλλον με την ΑΕΚ, fm-ικά παίζει να είναι χειρότερη από τη πραγματικότητα και είναι τρελό challenge να έχεις στην ίδια 11άδα τον Σιαλμά και κάποιον Γκούντγιονσεν.

Από εκεί και πέρα σκέφτομαι και Roma ή Valencia που επίσης έχουν αρκετό challenge, ανάλογα την όρεξη της στιγμής. Milan και Chelsea τις αφήνω κλασικά για αργότερα.

Από το fm11 τι θα θυμάμαι; Χμ, δεν μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα όσο προηγούμενα fm για πολλούς λόγους. Λίγα save κράτησαν πάνω από 2 χρόνια, δεν ξέρω γιατί. Σίγουρα δεν θα ξεχάσω ποτέ τη νίκη μέσα στο Old Traford με τη Κοπεγχάγη και το πόσο παιχταράς είναι ο Claudemir τον οποίο από αυτό το save και μετά προσπαθούσα να παίρνω σε σχεδόν οποιαδήποτε ομάδα πήγαινα. ΟΚ, δεν τον πήρα στη Real. :P

Image

Θα θυμάμαι επίσης το κύπελλο Ιταλίας με τη Lazio σε μια τρελή χρονιά που νικούσαμε τη Milan στο Meazza και χάναμε από τη Sassuolo στην έδρα μας.
User avatar
cereal killer 69
Manager
Manager
Posts: 4401
Joined: Wed Dec 13, 2006 7:54 pm
Location: matters!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο 2012 θα ξεκινησω ενα με Πανιωνιο κλασικα, 2-3 σεζον μαξιμουμ, για αρχη. Επισης, θα αρχισω ενα με Ατρομητο, γιατι με εχει ψησει πολυ το ροστερ του. Εκτος συνορων τωρα, θα το ψαξω αναλογως την εποχη και τα κεφια, λογικα καπου στην Αγγλια θα με βγαλει, αν δεν μου ερθει κανενα απροοπτο φλας.


Απο το 2011 εχω να θυμαμαι μονο το save με Καναρη Νενητων. Ξεκινησα απο ΕΠΣ Χιου, το 2014 εφτασα Σουπερ Λιγκ, και μετα απο 4 τελικους κυπελλου (2 νικες-2 ηττες) εκανα το double το 2020. Αλλα οι πολλοι regen και ο τροπος που ειχα μαζεψει τοσα λεφτα (επαιρνα ελευθερους μικρους, τους εστελνα ενα χρονο δανεικους και μετα τους πουλουσα εξευτελιστικα ακριβα) με εκαναν να ξενερωσω και να μην παιξω ουτε ενα ευρωπαικο ματς. Παραλληλα πηγα την Χιλη στο Μουντιαλ 2016 και παραιτηθηκα για να αναλαβω την Ουρουγουαη που την πηγα στους 4.


Τοπ μομεντς
Spoiler: show
Image
Image
Image
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

πρωτο σειβ παραδοσιακα ειναι 2-3 σεζον με παναθηναικο για να εξερευνησω πιο πολυ τα καινουρια στοιχεια του παιχνιδιου
αλλα φετος σκεφτομαι σοβαρα να αρχισω με παοκ

απο εκει και περα σκεφτομαι να παιξω για πρωτη φορα γαλλικο πρωταθλημα με παρι γιατι οι παιχτες που πηρε σε σχεση με αλλες νεοπλουτες μου κανουν μεγαλυτερο κλικ,ισως σαλκε λογω ραουλ μιας και δεν επαιξα με αυτους το στο φμ11 και σιγουρα καποια ισπανικη(στο φμ11 ηταν η πρωτη φορα που δεν εκανα σειβ με βαλενθια και απο τις λιγες φορες που δεν επαιξα σοβαρα με ρεαλ ή μπαρτσελονα)
οσο βεβαια περισσοτερο ελευθερο χρονο εχω αυξανονται και οι πιθανοτητες για πιθανα σειβ με καποιες απο τις εβερτον,αρσεναλ,ουντινεζε και μια σκεψη για τσεζενα
σιγουρα καποια στιγμη θα επιχειρησω παραδοσιακα σε μια απο τις ΗΠΑ,μεξικο,αργεντινη,βραζιλια



τωρα στο φμ11 μου εχουν μεινει σειβ που ουσιαστικα επαιξα ουσιαστικα μονο την (πολυ καλη) πρωτη σεζον οπως πορτο,μπενφικα,βιγιαρεαλ,τσελσι και με μιλαν και τοτεναμ που τα προχωρησα αρκετα
ενω αδοξα τελειωσε (επειδη εκεινο τον καιρο βγηκε το 11.3 και αρχισα νεο) μια τρομερα καλη πρωτη σεζον με εβερτον
η μιλαν με τραγικη πρωτη χρονια και ανασταση της ομαδας και απολυτη κυριαρχια και μου αρεσε πολυ η διαχειριση του ροστερ
και η τοτεναμ με 4 χαμενους ευρωπαικους τελικους σε 4 σεζον -wall αλλα η 4αδα μπειλ,φαν ντερ φααρτ(και επειτα παστορε),λεννον και ροσσι εβγαζε ματια ενω ηταν η πρωτη(και τελευταια προς το παρον) φορα που ασχοληθηκα με ρετζενς και λατρεψα καποια
τελος το πολυ αρνητικο ηταν οτι δεν καταφερα να κανω σοβαρο γκειμ στην νοτια αμερικη για πρωτη φορα..η σαν λορεντζο "ξεφουσκωσε" γρηγορα στα ματια μου και το παρατησα ενω η σαντος ηταν τελικα πιο πολυ βασανο απο οτι ευχαριστηση για να παιξω

παιχτης που μου αρεσε περισσοτερο ηταν ο γκαιταν της μπενφικα και εκπληξη μεγαλη αποτελεσε ο simone verdi της μιλαν που σταδιακα τον προωθησα στην πρωτη ομαδα και πουλησα ρομπινιο μετα απο 4 σεζον που επαιζε εκπληκτικα στα αριστερα για να παιξει αυτος πιο πολυ αλλα τοτε τραυματιστηκε για 12-15 μηνες και ουσιαστικα εχασε την τελευταια σεζον που επαιξα πριν αφησω το σειβ αυτο
καλες παρουσιες αλλα και πιο αναμενομενες ειχα οι παιχτες που ανεφερα στην τοτεναμ πιο πριν καθως και το διδυμο phil jones,danny wilson που ειχα μαζι τους,ο πατο απο την δευτερη σεζον που καθιερωθηκε στην κορυφη της επιθεσης καθως και ο μουνιαιν στην πρωτη σεζον στην εβερτον επισης στην κορυφη της επιθεσης και ο χαλκ στην πορτο στα δεξια της επιθεσης
απογοητευση ο παλοσκι στην τοτεναμ ως αλλαγη του ροσσι ενω ειχα μεγαλυτερες απαιτησεις απο σαχιν μοντριτς(Χωρις να ηταν κακοι βεβαια) παλι στην τοτεναμ


ειδικη μνεια στον μπαλοτελι: τον εβαλα σε ενα σειβ aml inside forward attack στην εθνικη ιταλιας και εκανε παπαδες οποτε τον αγορασα και στην μιλαν με 5,5μ(δεν ειχε σχεδον συμμετοχη σε 4 σεζον στην σιτυ) οταν πουλησα ρομπινιο για να παιξει συμπληρωματικο ρολο στην ομαδα αλλα οταν τραυμαστιστηκε ο βερντι εγινε βασικος στα αριστερα στον ιδιο ρολο και επισης εκανε παπαδες...καθε συμμετοχη και γκολ ηταν και τις δυο φορες που τον μανατζεραρισα -doublekiss
kokkinos
Rotation
Rotation
Posts: 1063
Joined: Wed Jun 22, 2011 11:36 am
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το πρωτο save θα ειναι λογικα με μια εκ των ομαδων που υποστηριζω,δηλαδη Leverkusen/Liverpool(μαλλον με την 2η,αφου τη Leverkusen την δοκιμασα και στο φετινο)
Απο τα φετινα saves,πιο πολυ θα μου μεινει αυτο με το San Marino(ξεκιναει απο την serie C2 στο ιταλικο πρωταθλημα,ανεβηκα serie A το 2014-2015 και εφτασα ημιτελικα C.L το 2018-2019)
Ο παικτης που ξεχωρισα ηταν ο Kadlec,αν και ειχα την τυχη να τον εχω στην ομαδα μου μονο σε ενα save,ενω για πιο μικρες κατηγοριες αυτος που ξεχωρισα ηταν ο Brandy.
shikabalas
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5007
Joined: Mon Aug 01, 2005 7:22 am
Football Manager της ομάδας: Man City
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Πολυκαστρο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΟΚ αρχικα,οπως καθε χρονο αλλωστε.Για μετα ορεξη να εχουμε και εχει ο θεος,σιγουρα Juve παντως.

Απο το 11 δεν μου εμειναν και πολλα,καθως ζητημα να επαιξα 5-6 games.Καλη στιγμη ηταν η ανοδος με την Sheff Utd στην Premier League και ενω δεν μας πιστευε κανεις,αλλα σιγουρα κορουφαια ηταν αυτη:

Image

Πρωτη χρονια με Juve και treble ως Michael Schumacher. 8)
Image
Image


?Caer est? permitido, levantarse es obligatorio!

"Το να πέσεις επιτρέπεται, το να σηκωθείς ξανά επιβάλλεται!"


ΠΑΟΚ-Θρησκεια-Τρομοκρατια-Τιμη και δοξα στον Παμπλο τον Γκαρσια.
User avatar
Jake13
Manager
Manager
Posts: 4199
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:27 pm
Status: Silence will fall when the question is asked.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρχικά να πω πως φέτος ,παρότι χρονιά Πανελληνίων, όπου έβρισκα χρόνο το ξέσκιζα το παιχνίδι. Ειδικά μετά το τέλος των Πανελληνίων έκλεινα ώρες και ώρες με αποτέλεσμα να φτάσω την μακρύτερη χρονολογιά που έχω φτάσει ποτέ, 2031. Τι να πρωτοκρατήσει κανείς; Πρωταθλήματα, Champions League με βασικό striker τον Nicklas Bendtner, τον υπεργιγάντιο Yaya Sanogo, τον αειθαλή Σωτήρη Νίνη, τον αποκλεισμό στο κύπελλο από την Καλαμάτα, την ήττα στον τελικό του κυππέλου από τον Αστέρα Τρίπολης του Αθανασιάδη που είχε αναλάβει την ομάδα 2 ημέρες πριν, όλες καλές κακές σε ένα τέτοιο save χαραγμένες θα μου μείνουν. Ε φυσικά δεν ξεχνάω και τον γιόκα μου που εμφανίστηκε στις ακαδημίες και πήγε κατευθείαν πρώτη ομάδα (μεταξύ μας χάλια ήταν αλλά αίμα ρε φίλε :D ).

Η top στιγμή το πρώτο μου Champions League. Τρομερή πορεία μέχρι τον τελικό (ανάλογη δεν παίζει να 'χω ξανακάνει) αποκλείοντας Hamburg SV, Bayern M.,Milan. Και στον τελικό πέναλτυ του Rakitic απέναντι στην Leverkusen και τίτλος. Σε αγωνία βέβαια τα τελευταία λεπτά υστερούν αρκετά στον τελικό που είχα το 2030 απέναντι στην Lyon. Γκολ στο 92' με 3 λεπτά καθυστερήσεις. Πανηγύρια χαρές, καρέκλες να φεύγουν από 'δω, στυλό να φεύγουν από 'κει, εγώ να γυρίζω μέσα στο σπίτι πανηγυρίζοντας τον βέβαιο τίτλο, και επιστρέφοντας στον υπολογιστή βλέπω τον goalkepeer μου να απεκρούει πέναλτυ που έκανε το βλαστάρι μου. Τα πιο αγχώδη 3 milisecond της ζωής μου.
Spoiler: show
Image
Παίκτες μπορώ να ξεχωρίσω αρκετούς. Τζαβέλλας υπερτίμιος, Bocchetti,Lugano αγαπημένο δίδυμο στα σέντερ-μπακ, Crisetig λατρεία και αξεπέραστος, Rakitic ανέβασε 5-6 επίπεδα την ομάδα στο κέντρο, Griezmann τρομερός, Νίνης πρώτος σε συμμετοχές στον Παναθηναϊκό, Sanogo ξεπέρασε τους πάντες. Μόνο παράπονο ο καταραμένος ατζέντης του Santon. Είχα συμφωνήσει με την Inter για 13-14Μ και έναν παίκτη για την αγορά του. Χαλάει στις διαπραγματεύσεις. Κάνω εκ νέου ίδια πρόταση και έφαγα reject. Για την ακρίβεια έτρωγα reject μέχρι να προσφέρω 60Μ. Αλλά τελικά δεν τον πήρα τότε, αλλά κάποια στιγμή στα 34 του, ίσα-ίσα ένα 6μηνο έβγαλε και σταμάτησε. Ειδική αναφορά σε Bendtner. Τον βρήκα ελεύθερο και τον είχα 3 σεζόν για τα παιχνίδια του Champions League. Πρωτάθλημα έβγαζε ο Sanogo. Κορυφαία του στιγμή όταν βγήκε πρώτος σκόρερ στον πρώτο μας τίτλο.
Spoiler: show
Image
Κατά τα άλλα τώρα παίζω ένα save με Valencia με σκοπό τον τίτλο, που δεν τον βλέπω να 'ρχεται ποτέ. :P

Στο 2012 ξεκινάμε με Παναθηναϊκό κλασσικά και όπου πάει. Έχω σκοπό να πάρω Valencia (καλύτερο ρόστερ από φέτος, ωραίο challenge) και Man. City κάποια στιγμή.
Theodoros-13-
Trialist
Trialist
Posts: 58
Joined: Wed Dec 29, 2010 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παω για ΑΠΟΕΛ μαλλον,γιατι το ροστερ ειναι εξερετικο και παω κυριως για ευρώπη οπως κανω καθε fm,πέρσι δεν θα ξεχασω οταν πηρα την Juventus 17η θεση 14η αγωνιστικη και πηρα και πρωταθλημα και κυπελλο και ενας παικτης που δεν θα ξεχασω ποτε ειναι...ο Alan Dzagoev που με βοηθησε να κανω εκπληκτικη πορεια με την Juve -doublekiss
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο FM12 κλασσικά: ΑΕΚ,Liverpool,BVB.Μετά Padova,Conquense και Nottingham.

Στο FM11 τώρα.
ΑΕΚ στην αρχή,καλούτσικό σέιβ μέχρι να κρασάρει μετά από ένα ματς προημιτελικών uefa με τη Galatasaray,στο οποίο νίκησα 1-6 με χατ τρικ του Σάχα από πέναλτι :twisted:
Spoiler: show
Image
Μετά,εξαιρετικό σέιβ με BVB.Τα πήραμε όλα την 1η χρονιά,όλα τη 2η (πρωτάθλημα-ουέφα-κύπελλο την 1η,πρωτάθλημα-Τσ.Λ.-κύπελλο την 2η) και μετά resign και Liverpool,με εξαιρετικά αποτελέσματα επίσης (πρωτάθλημα και ουέφα) και ξανά resign και Βαλένθια (όπου δεν πήραμε τίποτα).Ήρθε πρόταση από Σεβίγια,καλύτερες προοπτικές εκεί,έμεινα μισή χρονιά.Πρόταση από Μπάρτσα,εύκολο πρωτάθλημα και μετά ψιλοξενέρωμα απ'το σέιβ επειδή έγινε γενικά πολύ εύκολο.

Άλλο σέιβ (και το καλύτερο όλων) με Padova.Δύσκολη άνοδος πρώτη χρονιά στη Serie A.Μέτριες μεταγραφές με λίγα λεφτά,αλλά καταφέραμε να φτιάξουμε έναν κορμό με ελεύθερους (Marco Rossi,Marco Motta,Nelson Rivas,Sergio Romero).Πρώτος γύρος του πρωταθλήματος και είμαστε το πτανάκι της Serie A και φουλ για φούντο.Τον Ιανουάριο ήρθε δανεικός ο Άγιος Federico Carraro,η ομάδα πήρε τα πάνω της και καταφέραμε να πιάσουμε και Ευρώπη με απίστευτο σερί νικών!Νέα χρονιά με καλύτερες μεταγραφές (Faurlin,Yatabare,Carraro (loan),Yakubu) και πολύ καλή πορεία στο πρωτάθλημα και στην Ευρώπη.Μετά ήρθε μεγάλο καλοκαίρι με Jovetic,Paloschi κλπ,πήραμε το πρωτάθλημα και το UEFA και ήρθε φυσιολογικά το resign και ξανά η Liverpool.Στην οποία όμως έκατσα λίγο γιατί με ζήτησε η Γιουβέντους που ήταν καλό challenge (προδότης :oops: ).Έφερα τη μισή Πάντοβα,με καλύτερο όλων έναν 20ρη ριτζέν που είχα πάρει στην Πάντοβα με 250Κ και μετά από 2 χρόνια χρειάστηκε να δώσω 20Μ για να τον φέρω στη Γιουβέντους.Με 20 γκολ σε 17 παιχνίδια μας έφερε στη 2η θέση.Λίγο μετά απ'αυτό,άφησα και αυτό το σέιβ.

Πολύ καλά πήγα και με τη Feyenoord,με την οποία κατάφερα να φτιάξω πολύ καλή ομάδα με πολύ μικρή μέση ηλικία.Και εκεί ήρθαν πρωταθλήματα και Ευρωπαϊκό.Σταμάτησα το σέιβ μόλις είδα ότι irl o Wijnaldum υπέγραψε στην PSV :P

Τώρα,όχι τελευταίο για το '11,έχω ένα με την ΑΕΚ με τις μεταγραφές του καλοκαιριού,το οποίο έχω φτάσει στο '13 και για πρώτη φορά σε φμ,κατάφερα να πάρω ευρωπαϊκό με την ΑΕΚ! :-D (Vladimir Yurchenko,Erick Torres,John Guidetti κλπ)
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
nickjour23
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1370
Joined: Sun Jan 18, 2009 11:58 am
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέτρια γενικά fmική σεζόν. :P Παρόλο που ξεκίνησα αρκετά σέιβ φέτος κανένα δεν κράτησε για πάνω απο 4 χρόνια.

Το μόνο save που θα μου μείνει είναι με τον Άρη. Όπου την δεύτερη χρονιά πήρα πρωτάθλημα στο τελευταίο λεπτό μετά από μία ψυχοβγαλτική τελευταία αγωνιστική!
Πριν αρχίσει ο αγώνας είμαι πίσω από την ΑΕΚ ,η οποία γκελάρει και εγώ παίζω με Λεβαδειακό στην έδρα μου και θέλω ένα γκολ για το πρωτάθλημα και αυτό να μην έρχεται με τίποτα! Ώσπου στο 91 έρχεται με αυτόν τον τρόπο το γκολ!
Spoiler: show
Image
Image
Στο 2012 το πρώτο save όπως πάντα θα είναι με τον ΠΑΟ, μετά με 1-2 άλλες Ελληνικές και μετά ότι προκύψει!
pentagrammer
Backup
Backup
Posts: 855
Joined: Thu May 22, 2008 7:40 pm
Football Manager της ομάδας: HSV
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Man City,Cardiff
Location: Albion
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αν και δεν επαιξα φετος απειρες ωρες, μου αρεσε αρκετα το παιχνιδι!

Επαιξα σε πολλες χωρες για πρωτη φορα, αν και ακομη δεν μου ηρθε η ορεξη να μανατζαρω σε Γερμανια/Ιταλια/Γαλλια. Ισως του χρονου :-P

Πολλες πωρωτικες στιγμες φετος: κατακτηση Premier League με την Cardiff ως νεοφωτιστος, η δημιουργια αυτοκρατοριας με την Σαλτσμπουργκ (ποσο γκαβλα να παιρνεις το CL μεσα στη χωρα σου, μετα απο 2 σερι χαμενους τελικους?), το Euro 2012 με την Αγγλια (πρωτος μου τιτλος σαν international manager). Επισης το αξεχαστο σειβ με την Βικινγκουρ στην Ισλανδια και το γκολ του Boyata στο 89 στον τελικο του CL με την Λιβερπουλ, και κυριως η δευτερη κατακτηση του CL την επομενη χρονια. Ακομα, το λατρεμενο σειβ που σε 6 μηνες στην Μπαρτσα καταφερα να την διαλυσω αρκετα ωστε να υποβιβαστει, βεβαια μετα δε με επαιρνε καμια ομαδα :D :D
Και καλυτερο ολων το σειβ στην Γροιλανδια με την Β67, που ακομη βρισκεται σε εξελιξη :-D

Οι ξενερωτικες στιγμες: Το να σου χαλαει σειβ πανω που επιτελους βγαζεις ταλενταρα στις ακαδημιες σου (πρωτη φορα εβλεπα μηνυμα "one of the best players of his generation" :cry: ), και το να παιρνεις την ομαδα της πολης σου στην 6η κατηγορια Ουαλιας, να φτιαχνεις ομαδαρα, να εχεις την απειρη ορεξη για επικο σειβ κτλ. και στο τελος της χρονιας να συνειδητοποιεις οτι κανεις απο την κατηγορια σου δεν μπορει να προβιβαστει (: -toixos2


Στο ΦΜ12 θα ξεκινησω σιγουρα με Cardiff, μετα ισως ΠΑΟ, και απο κει και περα βλεπουμε :-) Τωρα με το add nations ψηνομαι ασχημα να κανω challenge του τυπου "κερδισε ο,τι τιτλο υπαρχει στο ΦΜ" :-D
Zeo-3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 380
Joined: Tue Aug 17, 2010 2:21 pm
Football Manager της ομάδας: Inter
facebook προφίλ: jeff.choi.79
Status: Don't talk to strangers...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aπο το φμ 11 η πορεία με τη Ράγιο το πως έχασα τελευταία αγωνιστική την άνοδο και πώς τη δεύτερη βγήκα πρώτος και πήρα το κύπελλο,με τον Άρη που νίκησα μεσα έξω τη Πόρτο 2η χρονιά.


Με το φμ 12 σίγουρα το πρώτο με Ράγιο μετά με Άρη και Λίβερπουλ.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”