Mε ποιά ομάδα θα ξεκινήσετε στο FM2012 & απολογισμός 2011

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτο save με Αστεράρα σίγουρα!

Αυτό που θυμάμαι από το fm11 πιο πολύ ήταν η πρόκριση του Αστέρα στους 8 CL την 3η χρονιά(μετά crashαρε το save γμτ :evil: !!!) και η εξαιρετική πορεία με την Woking FC!!! :snif: :snif:
User avatar
leontokardos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6381
Joined: Mon May 31, 2010 3:39 pm
Location: Glasgow, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Κλασσικά θα ξεκινήσω με Πανσερραϊκό και έχω σκοπό να κρατήσω ένα save όλη τη χρονιά όπως και πέρυσι. Φέτος βέβαια με τα σκάνδαλα κλπ η ομάδα έκανε μεταγραφές του κώλου και θα είναι δύσκολο να ανέβουμε πρώτη χρονιά Super League με το υπάρχον ρόστερ, αλλά θα το παλέψουμε.

Από το FM2011 θα έχω να θυμάμαι πολλά πράγματα. Το πρώτο μου πρωτάθλημα με Πανσερραϊκό το 2014, τον Ισπανό επενδυτή και το νέο γήπεδο, τη μετακόμιση το 2018 στη Marseille με την οποία τα πήρα ΟΛΑ (άπειρα λεφτά, οπότε με τούμπανα regen ξετινάξαμε τους πάντες), τη μετακόμιση στη μεγάλη Μπάρτσα το 2019 και τον αποκλεισμό από τους 16 του CL με μόνο τίτλο την κατάκτηση του πρωταθλήματος και τέλος την επιστροφή στις Σέρρες για ένα ασταμάτητο σερί πρωταθλημάτων, σταδιακό upgrade trainning και youth facilities και χτήσιμο ομάδας με χαμηλό μπάτζετ και συνεχείς πωλήσεις ταλέντων.


Υ.Γ. ΠΕΤΡΟ ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ...
User avatar
alex999
Rotation
Rotation
Posts: 1068
Joined: Sun Feb 03, 2008 3:49 pm
Football Manager της ομάδας: Bologna
Αγαπημένη Ομάδα: Bologna
twitter: CaptainDessos
Location: Esbjerg, Denmark
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Πρώτο save σίγουρα με την juventus,

fm 2011 Δεν προκειται να ξεχασω τους κροατες μου Milan Badelj και Sime Vrsaljko και φυσικα τον χαμενο τελικο του CL την πρωτη μου χρονια με τον Ολυμπιακο (11-12 στα πεναλτι απο την Manchester United)
Ιeri,Oggi,Domani,Sempre Juve!!! I turn my face to a careless skyline...I'm searching hard for a sign from heaven,but they've forgotten me here...
pro_17
Amateur
Amateur
Posts: 182
Joined: Fri Apr 10, 2009 2:56 pm
Football Manager της ομάδας: liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ,Liverpool,Leeds United
Status: If you don't play to win, why play at all?
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρωτο save liverpool και μετα ΠΑΟΚ στο fm2012! (και μετα πειραματα και δοκιμες με ομαδες και οτι κατσει)

Το fm11 το ελιωσα αρκετα..10 σεζον επαιξα τη Λιβερπουλ οπου πηρα τα παντα πολλες φορες(premiership 1ος με Goal Difference στο τελος να ειναι +114 143-29)και μετα πηγα στη Ρεαλ και πηρα και εκει τα παντα...
Αλλο εντυπωσιακο save με την Cosenza που την πηγα serie A απο c1..
Ενα καλο save oπου τελικα μετα απο 6 σεζον πηρα τον μεσι στη Wolves και μετα πηρα και το Champions League και πρωταθληματα!
Επαιξα και λιγο ελληνικο πρωταθλημα αλλα δεν μαρεσε και πολυ και για ενα διαστημα επαιζα οnline με εναν φιλο μου (αυτος Dortmund εγω stuttgart) και το ευχαριστηθηκα!

To πιο απιστευτο πραγμα ομως ειναι αυτα τα 2 παρακατω screenshots :P 8) 8) :-D
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
CAVANI_DIEGO
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Sun Oct 02, 2011 10:08 am
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos,Napoli,porto,Bayern
Status: Opoios fovatai pethainei kathe mera...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φέτος στο fm12 σίγουρα το πρώτο save θα είναι με Napoli kαι μετά μάλλον με Lille,At.Madrid και μπορεί με pari.
:drinking: :drinking: :drinking:


Τώρα το 11....
Έκανα μια πολύ καλή πορεία με τη Lyon με 11.12 το πρωτάθλημα και κύπελο και τη δεύτερη χρονιά τελικό CL. me τη real... :evil: :evil: :evil:
και μετά πήγα Barca(επικές στιγμές)!!!!!
Μετά με Napoli ένα καλό save με double την πρώτη χρονιά :-D

Τώρα από παίκτες μου καναν εντύποση ο hazard πού ton είχα πάρει sth Napoli και ήταν πολύ καλός και αν με finishin 8 είχε ανταπεξέλθει μια χαρά σαν 3ος επιθετικός.........

-ksilo -ksilo -ksilo :drinking: :drinking:
gpanagak
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2070
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, σκέφτομαι να αρχίσω με κάποια μικρή ομάδα για να κάνω καριέρα και να μετακινηθώ σιγά - σιγά στην Real (εντάξει, τα σκαλώματα δεν αλλάζουν). Αλλά όπως κάθε χρόνο, όταν θα φτάσει η ώρα να αφήσω την ομάδα, δεν θα το κάνω... οπότε τελικά θα αρχίσω μάλλον με ΠΑΟ (LOL)

Από το FM2011 κρατάω:

Το Τζόρβα στην Dream Team του Μουντιάλ (2014)
Spoiler: show
Image
Τα 40 τέρματα του Djibrill (2013)
Spoiler: show
Image
Τα 44 του Alcacer (2018)
Spoiler: show
Image
Τους 10 συνεχόμενους τίτλους
Spoiler: show
Image
Τα 107 παιχνίδια αήττητος (2023)
Spoiler: show
Image
Το πολυπόθητο Treble (2019)
Spoiler: show
Image
Το ότι έκανα για πρώτη φορά Save / Load (shame on me!) όταν έμεινα με 8 στο πρώτο ημίχρονο σε αγώνα με τον (ποιόν άλλο;) ΟΣΦΠ. (Μετά το save / load, τους ρίξαμε 4)


Να μην ξεχάσω τις νίκες με Liverpool και City (είπαμε, τα κολλήματα είναι κολλήματα)
User avatar
revolution
Coach
Coach
Posts: 2566
Joined: Thu Jul 10, 2008 6:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Το πρωτο save καθε χρονια ειναι με τον ΠΑΟΚ...Συνηθως το πηγαινω για 3-4 χρονια,μετα το αφηνω στην ησυχια του...2ο save θα ειναι 100% η Μπιλμπαο φετος,καθως εχω το περσυνο αχτι που μεσα σε 3 χρονιες,πηρα ουεφα,κυπελλο και στο πρωταθλημα 2 χρονιες βγηκα 3ος και μια 2ος(περασα Ρεαλ)...Για μετεπειτα κλασσικες επιλογες τυπου Φιορεντινα,Χοφενχαιμ δεν γνωριζω αν θα με εμπνευσουν,ισως επειδη περσυ που με Telford United εκανα 2 σεζον/2 ανοδους και ελεω διακοπης ρευματος το παρατησα με δακρυα,να το ξαναρχισω -kavala
Ginosvougas
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Mon Jan 10, 2005 4:12 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια είναι η ομαδάρα Blyth Spartans
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο φμ 2012, η 1η ομαδα που θα μανατζαρω θα ειναι ο Παναθηναικος. Απο κει και περα, θα υπαρξουν save με Juventus, Dortmund, Malaga & πιθανοτατα ενα challenge με Man City[οσα πιο πολλα κατσαρολικα γινεται την 1η χρονια -χωρις μεταγραφες]

Απο το φμ 2011, θα μου μεινουν η αξεχαστη πορεια μου την 1η χρονια με τον Παο, ως την κατακτηση του Europa League, η κατακτηση του Champions League το 2016 με την Τσελσι μετα απο 2 αποτυχημενες προσπαθειες και η κατακτηση του Euro 2016 με την Γαλλια στο ιδιο save! :)
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
marinos1234
Amateur
Amateur
Posts: 176
Joined: Tue May 25, 2010 11:45 pm
Football Manager της ομάδας: Manchester City
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos, Asteras Tripolis
Status: Football Manager Maniac
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1ο και ισως και τελευταιο save με Ολυμπιακο.

Απο το FM 2011, δεν θα ξεχασω τα 2 tremble με Ολυμπιακο, καθως και τον μεγαλυτερο επιθετικο που ηρθε ποτε στον Ολυμπιακο μου, τον γνωστο Yaya Sanogo, με πανω απο 400 γκολ στην θητεια του.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3015
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Λογικα πρωτο αναγνωριστικο save θα ειναι με Ολυμπιακο, το οποιο σαφως θα το προχωρησω λιγα χρονια..Μετα με Φιορεντινα και βλεπουμε, θα κανω κληρωση οπως κανω καθε χρονο(με χαρτακια διπλωμενα και διαλεγει τυχαια η μανα μου :D )

FM2011,αααχ το καλυτερο save ηταν ενα που ξεκινησα πριν το καλοκαιρι απο Φιορεντινα, 3η χρονια πηρα Ch.L. εφυγα και πηγα για ενα 6μηνο στην Εθνικη Βραζιλιας αλλα βαρεθηκα και με διαλεξε η Μαλαγα με την οποιο πηρα ενα Europa League, εφυγα στο 2ο ή 3ο χρονο δεν θυμαμαι και πηγα στη Μιλαν και τωρα 2019 πλεον ειμαι στην πρωτη χρονια με Μαντσεστερ Σιτυ...

Αλλο ενα φοβερο save ηταν στην αρχη( που υπηρχε το προβλημα με τους πρωτοκλασατους transfer list ή ελευθερους) οπου πηρα τον Πατο στη θρυλουμπα ελευθερο την 3η χρονια και πηρα Ch.L. Αλλα αυτο το save δεν το μετραω..

Τρελο πουλεν, τον οποιο πηρα και στις επομενες 3 ομαδες στο καλο μου save ηταν ο Ljajic..Τι παιχταρα Θεε μου.. -ypoklinomai -ypoklinomai
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13703
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

SiNgLe wrote:Πρώτο save με Αστεράρα σίγουρα!

Σε ποια κατηγορία όμως ?? :D
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Πρώτο save στο 2012 θα κάνω με ΠΑΟΚ κ μετά με Newcastle..

Απο το fm 2011 κρατάω τις φοβερές 10 χρονιές με ΠΑΟΚ .. Κατέκτησα 4 CL ( 2016-2017-2018-2019 )
και τα αντίστοιχα Διηπειρωτικά,καθώς και τα 60m ευρώ τα οποία μου έδωσε η Μπάρτσα για να αγοράσει
έναν απίστευτο newgen επιθετικο που είχα!!

Και οτι μετά απο πολύ κόπο έκανα τον ΠΑΟΚ να έχει Worldwide reputation.!!!
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16074
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 20 times

Αυτο που θα θυμαμαι απο ΦΜ11 ειναι ενα και μοναδικο σειβ, που ξεκινησα με ΑΙΚ Στοκχολμης, πηρα 2 πρωταθληματα-1 κυπελλο και εκανα δυο αξεχαστες πορειες στο ΤσουΛου (μεχρι ομιλους) μετα εφυγα για Λατινικη Αμερικη που σε λιγοστα ματς δεν εμεινα ευχαριστημενος στη Ριβερ οπου εφυγα 5ος, για να καταληξω στην Πορτο, να φτιαξω ομαδα-μοντελο με ανετα πρωταθληματα-κυπελλα για 2 χρονια, μια 8αδα ΤσουΛου και ΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑΝ ΤΙΤΛΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ!!!!

Το αλλο που θα θυμαμαι θα ειναι οτι δεν αξιωθηκε ρημαδα εθνικη να με παρει,...

Τελος, στο ΦΜ12 ξεκιναμε ανεργοι (γιατι τα τελευταια 2 χρονια στο ΦΜ, εχω αυτο το προβλημα, να μην μπορω να διαλεξω ομαδα)
GonZaLeZ_GR
Manager
Manager
Posts: 4966
Joined: Tue Nov 08, 2005 10:13 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Στο ΦΜ12 έχω στο νου μου να ξεκινήσω με: Πόρτο, Γιουβέντους , Σάντερλαντ, Παρί και ίσως με Παναθηναϊκό.

Άργησα πάρα πολύ να πάρω το ΦΜ11 είναι η αλήθεια,κατα τον Μάρτιο το πήρα στα χέρια μου και έκανα ένα και μοναδικό save,με την Πόρτο! Και μπορώ να πω είναι ίσως το καλύτερο save που έχω κάνει ποτέ και ας μην πήρα σε αυτά τα 10 χρόνια που το έπαιξα Ευρωπαικό τίτλο.

Κατάφερα να δημιουργήσω μια τρομερή ομάδα ,μια πραγματική ομάδα απ την αρχή μέχρι το τέλος που έκανε το ένα ρεκόρ πίσω από το άλλο.με παίκτες απ τις ακαδημίες,με τρομερό scouting.

Θα μου μείνουν αξέχαστα:
38 συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα.
14 αγώνες χωρίς να δεχτώ γκολ.
Τα 37 γκολ του Hulk,οι 36 (!!!!!!!!) ασίστ του Hulk
Τα 111 γκολ σε 30 αγώνες!!!
Τα 240 (!!!!!!!!!!) ματς χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα
Σε 10 χρόνια ξόδεψα 197εκ σε μεταγραφές και πήρα 382 !!
win ratio 80% ! :)
21 κύπελλα , 10 πρωταθλήματα

Τώρα τα θυμήθηκα όλα αυτά,άνοιξα και το save..μένουν και κάποιες μέρες ακόμα για το ΦΜ12...νομίζω ότι η ομάδα μου με ζητάει 8)
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”