Mε ποιά ομάδα θα ξεκινήσετε στο FM2012 & απολογισμός 2011

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2011!
Lucky Peter
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Thu Aug 25, 2011 11:11 am
Football Manager της ομάδας: Ajax
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα ξεκινησω με Ajax παλι οπως και στο FM 2011. μετα σιγουρα ισπανικο πρωταθλημα, ισως με τη Sevilla, και λιγο γαλλικο, αλλα δεν εχω σκεφτει ακομα με ποια ομαδα. απο αγγλια αν παιξω θα παρω Bolton. την Ελλαδα γενικα τη βαριεμαι ευκολα, δεν ειναι δυσκολο πρωταθλημα, ισως παιξω μια ή δυο σεζον με Ολυμπιακο περισσοτερο για τσεκαρω τις νεες μεταγραφες.


απο το FM 2011 θα μου μεινουν τα 2 συνεχομενα treble με Ajax (2013-2014), το πρωταθλημα Γαλλιας με Arl, και η πολυ καλη πορεια με την Atalanta στη δυσκολη πρωτη κατηγορια της Ιταλιας , 1 πρωταθλημα και 3 φορες δευτερος. δεν επαιξα πολυ, γιατι ενω ειναι το καλυτερο FM ειναι και αυτο που απαιτει τον περισσοτερο χρονο απο καθε αλλη φορα.
Hope will never be silent.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fm 2012 Ολυμπιακος
fm 2011 επτα χαμενοι τελικοι πριν πουλησω το Rudenok (που τον ειχα 10 χρονια και τον εκανα ατομιστη με καποιο move που του εδωσα). Την χρονια που τον πουλησα (Ιανουαριο) αλλαξα και συστημα και πηρα τσαμπιονς λιγκ με Ολυμπιακο
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
ultrasmilan
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Sat Jun 04, 2011 10:54 pm
Football Manager της ομάδας: St. Mirren
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Μilan,Valencia,Arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aπο αυτο το manager θα μου μεινει μονο και μονο ενα πραγμα : Η τρελη πορεια με Ηρακλη ψαχνων. Απολογισμος : 8 πρωταθληματα, 7 κυπελλα και 1 CL.

http://imageshack.us/photo/my-images/202/iraklara.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/30/iraklara2.png/

Απο παιχτες θα μου μεινουν αυτοι που καναν θρυλο αυτην την ομαδα.Υurchenko,Thanasis Karagounis,Christodoulopoulos,Tafer,Manolas,Bacinovic και πολλοι πολλοι αλλοι...

Στο 12 σιγουρα θα ξεκινησω παλι με Ηρακλη Ψ. (εχει κανει και καλη ομαδα τωρα στην Β -ελπιζω-), και μετα οτι κατσει..
"una grande squadra, sempre in festa ole" FORZA MILAN
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δν ξεχασω σε αυτο το μανατζερ το σειβ με Παναιτωλικο οπου στο 2022 εχω παρει 7-8 πρωταθληματα και τοσα κυπελλα φτανοντας ν14 στην Ευρωπη χωρις τιτλο ομως εκει, κλασικα το σειβ με Παναθηναικο οπου για 3 σερι Fm σπαω το ρεκορ γκολ του Βαζεχα ( στο FM2009 με Laurito τι παιχταρα θεε μου :D , στο FM2010 με 2 regen παιχταραδες και στο φετινο με Yaya Sanogo, γενικα στο φετινο εκανα καλα και αξιολογα σειβ οπως με Λιβερπουλ, Βερντερ, Φιορεντινα και μετα Ρομα κ φυσικα Ατλετικ Μπιλμπαο -doublekiss
Στο νεο θα ξεκινησω σιγουρα παλι με Παναι αν και θα 'ναι ηδη στην Α Εθνικη :cry: , μετα με Παο και σιγουρα για πλακα με Σιτυ μονο και μονο για να βαζω 5αρες σε καθε ματσ :D
User avatar
Zaf
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 19931
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Bayern Mün.
facebook προφίλ: VincenzoZaf
twitter: BRClubUNIVERSE
Location: Αλεξανδρούπολη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Fm2012 ΠΑΟ(τρελό challenge :D ) και σκέψεις για Ανζι.


Fm2011.Κάποια saves...
Το πρώτο με ΠΑΟ 4 χρονιές για να δούμε το παιχνίδι και μετά...
Η πρώτη μου ιστορία σε ένα save με την Derby,αν και υποστηρικτής της Nottingham,πρωτάθλημα μετά κόπων και βασάνων,μετά retire για ένα χρόνο και ανάληψης της μισητής συμπολίτισσας για 3 χρονιές.Ε μετά από 8 χρόνια το βαρέθηκα,δεν είμαι και φαν των regens και το παράτησα με μεγαλύτερη επιτυχία τη συμμετοχή σε Τελικό Europa League με αντίπαλο τη Milan(ήττα με 2-0)

Μετά ακόμα ένα save 3 περιόδων με τον ΠΑΟ,με σφιχτή οικονομική πολιτική σαν τον αγαπημένο Τζίγγερ.

Μια προσπάθεια με ένα πέρασμα από την 4η κατηγορία της Ισπανίας με την Diter Zafra κρίθηκε ανεπιτυχές με μία άνοδο μόνο και διατήρηση στην κατηγορία τη 2η χρονιά.Δεν άντεξα παραπάνω γιατί δεν μ αρέσει η Ισπανία.

Και πλέον μέχρι να μας έρθει το καινούριο ασχολούμαστε με την favorite team Bayern Mun.
με double και 4άδα στο Ch.L την πρώτη χρονιά.Συνεχίζουμε με την 2η και είμαστε στην μεταγραφική περίοδο.
"Μην κάνετε quote το αποπάνω ποστ" :evil:

Blu-Ray Club UNIVERSE
User avatar
Jimmer
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Thu Apr 07, 2011 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus, PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρωτο σειβ κλασικα με ΠΑΟΚ.. επειτα Γιουβε και μετα σιγουρα μια εκ των νεοπλουτων Ανζι, Μαλαγα..(αν και η μαλαγα με ψινει πιο πολυ)

Απο το 11 κραταμε το νταμπλ με ΠΑΟΚ και ο τεραστιος ενθουσιασμος για τους ομιλους του τσου λου.. με δανεικο τον Σανογκο.. που τελικα κατελιξε σε φιασκο.. με ηττα 6-1 απο Αρσεναλ, 3-0 απο Κοπενχαγη και δεν αναφερομαι καν στην τριτη ομαδα γιατι θα γελασετε.πολυ.

Επισης κραταμε και την ιστορικη (επ)ανοδο του Πιερικου στην Σουπερ Λιγκ με ΜΠΑΛΑΡΑ και δανεικο ΜΠΑΛΑΦΑ! ναι ρε! :twisted:
seldon
Amateur
Amateur
Posts: 140
Joined: Fri Oct 02, 2009 8:35 am
Football Manager της ομάδας: Waiting for fm 13...
Αγαπημένη Ομάδα: PAS Giannina,PAS Preveza,Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτο save παραδοσιακά με Παναθηναικό, μήπως τον σώσουμε φέτος :drinking: , και από εκεί και πέρα, ΠΑΣ Γιάννινα, Ipswich(λατρεία). Το 2011 ήταν πολύ επιτυχημένη μανατζερική χρονιά, πήρα και το πρώτο μου ευρωπαικό χωρίς cheats 4η χρονιά με Παναθηναικό, και πρωτάθλημα 3η χρονιά με ΠΑΣ.
Μέχρι την άκρη του κόσμου ταξίδεψα μόνο για σένα μιλούσα παντου....Σε οποία γωνία αυτής της γης κα αν αλητεψα, τέτοια αρρώστια δεν βρήκα αλλού...Θέλω να βλέπω σημαίες να ανεμιζουνε, θέλω να βλέπω τον ταυρο ψηλά...Για όσα περάσαμε και όσα θα ζήσουμε, θα στο φωνάζω και πιο δυνατά...Ω ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ ΠΑΣ ΟΛΕ σου λέω δεν είμαι καθόλου Καλά. Ω πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ πας ΟΛΕ ΟΛΕ θα στο φωνάζω και πιο δυνατά.

ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΠΑΡΟΛΗ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ,ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΆΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΕΙ Η ΙΣΤΟΡΊΑ...PAS7 ULTRAS
User avatar
**John**
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Fri Oct 26, 2007 8:19 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Juventus
twitter: calchas7
Location: Λέσβος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Fm 2012 πρώτο save όπως κάθε χρόνο με Ολυμπιακό. Μετά Juve, Sunderland, Arsenal.. και μετά μικρές κατηγορίες!

Από το fm 2011 δεν έκανα και πολλά γιατί για διαφορετικό λόγο κάθε φορά το save μου δεν κρατούσε πάνω από 4-5 χρονιές! :(
Θυμάμαι Europa League πρώτη χρονιά με Juve και χαμένο πρωτάθλημα τελευταία αγωνιστική από την μισητή Inter...
Και κάποιες ανόδους κατηγοριών με Εθνικό Αστέρα, Leicester City, Luton, Guingamp.
We don't stop playing because we grow old, we grow old because we stop playing.
User avatar
StergosX
Rotation
Rotation
Posts: 1171
Joined: Sat Aug 27, 2011 8:27 am
Football Manager της ομάδας: Paris Saint - Germen
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Liverpool, Valencia, PSG
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το πρωτο μου σαιβ στο φμ12 θα ειναι κλασικα με τον ΟΣΦΠ...και μετα λογικα με λιβερπουλ.

Τωρα απο το φμ11 μου μενει το πρωτο μου τρεμπλ με τον ΟΣΦΠ και η νικη μου με τον παοκ την πρωτη χρονια απεναντι στιν τοτεναμ με 7-4 :D
User avatar
Agios ValeFinos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 334
Joined: Mon May 02, 2011 5:23 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Dortmund, Liverpool
facebook προφίλ: tsavos.spyros
twitter: chef_chenko_
Location: Περιστέρι, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν και στην πραγματικότητα είμαι ΑΕΚ... η αγαπημένη μου Ελληνική ομάδα στο ΦΜ είναι ο ΠΑΟΚ... κάθε χρονιά κάνω τουλάχιστον 2 σειβ με τον ΠΑΟΚ. Και έτσι θα ξεκινήσω και φέτος. στη συνέχεια θα περιμένω να πέσει κατηγορία η QPR για να την πάρω και να την κάνω ομάδα και μετά ότι κάτσει... :P

Από το ΦΜ11 θα θυμάμαι το τρεμπλ που έκανα ΠΡΩΤΗ χρονιά με τον ΠΑΟΚ (πρωτάθλημα - κύπελλο - Γιουροπα), την 2 θέση στην Πρέμιερ με την QPR και τον ημιτελικό στο Τσου Λου όπου και αποκλείστηκα από την Μίλαν.

Και όσον αφορά παίχτες που μου έκαναν εντύπωση είναι ο τρομερός γκολτζής Liviu Ganea, ο Θανάσης Καραγκούνης, o Valcav Kadlec, ο Σάββας Γκέντζογλου, ο Κώστας Μανωλάς, ο Στέφανος Αθανασιάδης, ο μικρός θεούλης Ahmed Soukouna και πολλοί άλλοι... :-D
User avatar
ape
Backup
Backup
Posts: 905
Joined: Wed Dec 19, 2007 4:04 pm
Football Manager της ομάδας: Inter Milan
Location: Toumba,Gate 4,Seat 16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ μάλλον θα ξεκινήσω με Σέλτικ στο νέο.Φέτος αν θυμάμαι καλά είχα πρώτο σέιβ την Σίτι,αλλά όχι πάλι.Μετά λέω με Λιντς.

Τι μου μένει από το 2011:Το EL που πήρα με Σίτι,τώρα εικόνα δεν έχω,ήταν προ φορμάτ εποχής.Α,και τα 2 νταμπλ.

Παίκτες που μου έκαναν εντύπωση?Κυρίως ο μικρός Ιταλός θεούλης Verrati,αλλά και ο υπέρτατος χαφ Ganso (Paulo Henrique) (τον οποίο πήρα με 51Μ! 3η χρονιά με Σίτι.Η τιμή του είχε ανέβει απίστευτα.Εικόνα δεν έχω,προ φορμάτ και αυτό.
mpoker
Trialist
Trialist
Posts: 63
Joined: Tue Sep 20, 2005 1:16 pm
Football Manager της ομάδας: Zulte Waregem
Αγαπημένη Ομάδα: Παοκ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω κλασικα Βελγιο οπως εδω και 7 χρονια.Θα βοηθησω και τον Παοκ μεσω editor δινοντας του φραγκακια και παικτες ευχομενος να τον δω να παιζει τελικο CL εναντιον της δικης μου ομαδας...τα κλασικα...μεχρι το 2030 θα εχω τουλαχιστον 15 πρωτσθληματα, αλλα τοσα CL, κυπελα, διηπειρωτικα, ελπιζωντας να εχω μεχρι τοτε καμμια 100στη τροπαια και η ζωη συνεχιζεται στο FM...
User avatar
katsaplias7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1253
Joined: Sat Dec 19, 2009 12:50 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
facebook προφίλ: tanasis.gl
Status: alt-tab.gr
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καμιά δεκαριά σεϊβ στο FM11.
Απο αυτά ξεχωρίζω ενα.Το απίθανο σεϊβ με Ατρόμητο.Μένω 2 χρόνια στην ομάδα και μπαίνω μεσω πλεϊ οφ στο Γιουρόπα.
Μετά κάνω ασχημα παιχνίδια (ειχα κληρωθεί με ΤΣΣΚΑ Μοσχας,Ναπολι και κάποια άλλη) και με αποκορύφωμα την ηττα 4-0 απο τον Εργοτέλη,αποχώρησα ηρωικά τον Δεκέμβρη 2012.Αρχες Φλεβάρη αναλαμβάνω την Λεβάντε (15η στην β' Ισπανίας) και την φτάνω 3η και την πάω Πριμέρα μεσω πλεϊ οφ ανόδου.Τελειώνει το συμβόλαιο μου και δεν ψήνομαι να συνεχίσω.Πάω β' Ιταλίας στην Αλμπινολέφε.Πολυ άσχημη χρονια οχι τοσο απο πλευράς αποτελεσμάτων (7οι τερματίσαμε) αλλά απο θέαμα μηδεν.Με 1-0 ή 2-1 κερδίζαμε συνεχεια.Λήξη συμβολαίου,νέα αρχη με Πανσερραϊκό.Η χειρότερη μου στιγμη.Πολύ κακή ομάδα που δεν θα έπρεπε να ειναι Σουπαλιγκ.Φευγω "νυχτα" Νοέμβρη μετά από ενα 5-1 από τον Ηρακλή.Αρχές Γενάρη αναλαμβάνω την Θέλτα.7η στην β' Ισπανίας και media prediction 1st.Με πολύ δουλειά,αλλαγές στην προπόνηση,στο τεχνικο τιμ,στο σύστημα καταφερνω να την κάνω πρωταθλήτρια β' Ισπανίας.Συνεχίζω μεχρι τον Νοέμβρη που σκάει πρόταση απο Σεβίλη(10η αλλά με Lavezzi!).Με κλειστά μάτια πάω και μένω 3 χρόνια.Απολογισμός 1 κύπελλο Ισπανίας(πρωτη χρονιά),1 Σουπερ Καπ(απεναντι στη Ρεάλ),1 πρωτάθλημα(3η χρονιά),1 Τσαμπιονς Λιγκ(3η χρονιά)

Στο FM12
Θα ξεκινήσω το κλασικό πλέον σεϊβ με Ολυμπιακό.Κυρίως για να δω τις νέες λειτουργίες και όπως ανέφερε και ο Jordi_7 να μανατζαρω παικτες οπως Μακούν και Γιέστε.
Image

Ένα νέο site ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για pc gaming
alt-tab.gr
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτο save πάντα και μόνο ΠΑΟΚ.
Μετά ψήνομαι πολύ για Rayo αλλά και Norwich για κάποιο λόγο.

Μου άρεσαν ιδιαίτερα οι 3 χρονιές που είχα την τιμή να κάτσω στον πάγκο της Penarol και να ''γνωρίσω''
μέσω αυτής, τα πρωταθλήματα της Λατινικής Αμερικής αλλά και τα Sudamericana/Libertadores.

Κορυφαία στιγμή το εντελώς κουφό πρωτάθλημα τη 2η χρονιά με τον Πανσεραϊκό, με 70 πόντους και ισοβαθμία με τον Άρη.
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Del. (PM ήταν)
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2011”