Δεν ξεκινάει το ελληνικό πρωτάθλημα της νέας χρονιάς!

Αναφέρουμε τα Bugs που έχουμε εντοπίσει. Προσοχή στους κανόνες!
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Post Reply
kostaspo
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Thu Oct 25, 2007 11:05 pm
Football Manager της ομάδας: barcha
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω τον ολυμπιακό στην σεζόν 2015/2016 και ενώ έπρεπε να φορτώσει της αγωνίστηκες του πρωταθλήματος αυτό δεν κάνει τπτ…μου έχει φορτώσει μόνο τον ευρωπαϊκών διοργανώσεων
schris
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:56 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

έχεις βάλει το hotfix που βγάλανε ? αν ναι άρχισες νέο παιχνίδι ?

το πρόβλημα εχεί συμβεί και σε εμένα τέταρτη χρονιά με ολυμπιακό.από αυτά που διάβασα στο επίσημο φορουμ φταίει ότι κάποιος αγώνας έγινε postpone αλλά δεν παίχτηκε ποτέ με αποτέλεσμα να μην μπορεί να τελειώσει η season . συνή8ως το πρόβλημα προκύπτει επίσης στα Playoffs στο τέλος , υπάρχει κάποιο bug με τις εξόδους στην ευρώπη.
kostaspo
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Thu Oct 25, 2007 11:05 pm
Football Manager της ομάδας: barcha
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι δεν έχω βάλει το hotfix .και από ότι παρατήρησα τώρα που το είπες στα playoffs δεν έχουν όλες οι ομάδες ιδίους αγώνες….. τεσπα θα περάσω το hotfix και θα ξεκινήσω καινούριο. Σε ευχαριστώ
User avatar
BoboVieri32
Rotation
Rotation
Posts: 1185
Joined: Mon Oct 26, 2009 2:22 am
Αγαπημένη Ομάδα: PAO, Barca, Chelsea, NY Knicks
facebook προφίλ: manos.oikonomakis
twitter: ManosOiko
Status: Όταν γύρω σου όλα είναι σκατά, καλύτερα να είσαι μύγα!
Location: Βratislava/Άγιος Νικόλαος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και μένα μου συμβαίνει το ίδιο στη σαιζόν 15/16!

Μπορώ να το φτιάξω κάπως? Πρέπει να αρχίσω νέο game???

Τι είναι αυτό το hotfix?
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εδώ: viewtopic.php?f=239&t=30366

Στο πρώτο ποστ, κάτω από εκεί που λέει "Patch v11.1.1" θα βρεις links για να κατεβάσεις το 11.1.1 patch, γνωστό ως hotfix γιατί δεν είναι πλήρες patch, αλλά κάποιες σημαντικές διορθώσεις που έπρεπε να γίνουν άμεσα.

Είναι στη fix list:
- Fixed issue when league season not properly scheduled
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
User avatar
kostas8
Rotation
Rotation
Posts: 1105
Joined: Fri Oct 05, 2007 9:10 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΣΦΠ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,arsenal
Location: εδω τριγυρω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τωρα το ειδα αυτο :shock:
εχω εγκαταστησει το hotfix αλλα το σειβ μου με τον οσφπ ειναι με το 11,1 -toixos2
θα συμβει στανταρ αυτο?ηδη ειμαι στο 14\15 κ δν ειχα προβλημα
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι! Δεν είναι στάνταρ ούτε πότε ούτε αν θα συμβεί. Τυχαίνει σε κάποιες περιπτώσεις.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
ninis13
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Wed May 23, 2007 6:20 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το ιδιο συμβαινει κ με εμενα... αλλα εχω φτασει μεσα σεπτεμβρη αν κατεβασω το hotfix θα διορθωθει? η πρεπεινα ξεκινησω νεο??
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πιθανότατα θα διορθωθεί, αλλά ίσως χρειαστεί να περιμένεις άλλη μία σαιζόν αφού πλέον είσαι Σεπτέμβριο. Ενδέχεται όμως από τη στιγμή που έχει εμφανιστεί ήδη το bug να μη διορθωθεί καν, αλλά αν κάποιος βάλει το hotfix σε saved game που ως τώρα λειτουργούσε κανονικά δεν θα έχει πρόβλημα.

Ναι, ούτε εγώ είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι έχω γράψει. :D
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
nfan
Trialist
Trialist
Posts: 59
Joined: Wed Jan 05, 2005 3:14 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναικος
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος,Λιβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω βρισκομαι στη σεζον 14-15 και εμφανιστηκε το συγκεκριμενο προβλημα...το θεμα ειναι οτι εχω περασμενο το hotfix απο την πρωτη μερα που βγηκε χωρις βεβαια να εχω ξεκινησει καινουργιο game...αρα στην ουσια στην δικη μου περιπτωση δεν ισχυει οτι ειναι συμβατο με saved games...η πλακα ειναι οτι την τρεχουσα σεζον στην οποια βρισκομαι και εμφανιστηκε το προβλημα κατα την διαρκεια των φιλικων περασα και το 11.2 -meaculpa...ισως ομως το εκανα μετα την περιοδο κληρωσης του πρωταθληματος οποτε δεν προλαβα το μοιραιο :evil:
τι γινεται στην προκειμενη περιπτωση?περιμενω καρτερικα να τελειωσει η προβληματικη σεζον ελπιζοντας οτι η επομενη θα ειναι οκ?η ξεκιναω καινουργιο game?(που με ξενερωνει η ιδεα)?
Parolos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1820
Joined: Mon Nov 08, 2010 8:06 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ω ρε παιδιά... και μένα μου συναίβει ακριβώς το ίδιο... Είμαι Αύγουστο 2012/13.... Λογικά δεν παίζει να φκιαχτεί... Ω ρε ξενέραααααα...... Κι έχω κάνει απίθανο ρόστερ... -toixos2 :( :cry:
devilmanson
Trialist
Trialist
Posts: 52
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:56 pm
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

τελικα και γω το ιδιο προβλημα εχω δεν εχουν γινει οι αγωνες playoff ως τις 9 ιουνιου αλλα μεχρι τις 26!

Tωρα συγγνωμη δλδ αλλα επειδη ψαχνομαι απο το πρωι εχω αγανακτησει!

Αγοραζουμε ενα παιχνιδι του εχουμε περασμενο το hotfix που υποτιθεται το διορθωνει και δεν μπορει να ανταποκριθει οπως πρεπει!

Ψαχνοντας στο ιντερνετ βλεπω οτι δεν ειμαστε οι μονοι που το παθαν αυτο αλλα παρα πολλοι!

Συγνωμη αλλα εγω θα το πω....Θα ξανασκεφτω παρα πολλυ μετα απο 4 συνεχομενα χρονια να το ξανααγορασω το fm,να γινοταν σε αυτους που το κατεβαζουν free να το δεχτω,αλλα οχι και σε μας λιγο σεβασμος στον πελατη!

Εγω εχω ξενερωσει την ζωη μου μετα απο 3 μηνες που το παιζω να καθομαι να ξεσκιζομαι και μετα να μου το καταστρεφει το ιδιο το game!

Απλα ενα μεγαλο αισχος τις Si!

Συγνωμη για το ποστ αλλα απο το πρωι εψαχνα λυση για αυτο το πραγμα και δεν βρηκα και φουντοσα! :-D
jans
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Tue Jun 28, 2005 12:49 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδες, ειμαι παλιος μανατζερας, αλλά αν και παρακολουθω το σαιτ και τα φορουμ , σχεδον φανατικα εδώ και χρόνια, σπανια στελνω. είτε γιατι δεν κανω πολλες παρεμβασεις στο παιχνιδι, είτε επειδη προσπαθω να μη με ενοχλουν κάποια προβληματα που παντα υπαρχουν.
αλλα φαινεται πως γερασα και πια δεν εχω κ πολλη υπομονη!!!

Λοιπόν έχω το ίδιο προβλημα, η σεζον 15-16 δεν βγάζει ελληνικά fixtures, μπορώ να παίζω μόνο ch.l. - κύπελλο.
Εχω κανει μόνο ένα save, αρχες αυγουστου 15, πριν παιξω europ.super cup.
εχω το παιχνίδι γνησιο dvd, εχω εγκαταστήσει μόνο το patch 11.1.1 , χωρίς να κάνω start new game,

σας παρακαλώ αν γίνεται να μου απαντήσει κάποιος , υπάρχει περίπτωση να σωθεί το συγκεκριμένο save που έχω και να συνεχίσω???
κάπου είδα ότι αν δοκιμασεις να περασει αυτή η διαβολοσεζον μπορεί η 16-17 να αρχίσει κανονικά. το δοκιμασα αλλά τιποτα, έφτασα (χωρίς να κάνω save) μετά τη λήξη της σεζόν , πέρασε η ημερομηνία που θα γινόταν η κλήρωση αλλά τίποτα!

Σας παρακαλώ , απλά μια απάντηση, όσο σκληρή και αν είναι!!!! :cry:
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Βάλε το τελευταίο patch και δοκίμασε ξανά
jans
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Tue Jun 28, 2005 12:49 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nik_33, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
το 11.3.0 εννοείς? το κατεβάζω και ενημερώνω
Post Reply

Return to “Bugs”