ομάδες στο τσουλου

Αναφέρουμε τα Bugs που έχουμε εντοπίσει. Προσοχή στους κανόνες!
Forum rules
ΠΡΙΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΔΩ

ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ!

ΟΙ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΟΥΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΑ ΤΑ POSTS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ «ΘΑΨΟΥΝ» ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΛΥΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΜΕ PM ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ POST.
Locked
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18242
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

εχω αεκ και κανω τρεμπλ. πρωτάθλημα, κύπελλο και τσου λου 2028. φιναλιστ κυπέλλου ο παοκ, οι 5 ομάδες των πλει οφ κατετάγησαν: παναθηναικος,ολυμπιακος,ξανθη,ηρακλής,γιαννινα. ο παοκ ήταν εβδομος.
η ελλάδα από πέρσι είναι στην 8 θέση, που προβλέπει 2 θέσεις τσου λου και 4 γιουροπα.με τα βίας την κρατήσαμε, αφού οι υπόλοιποι τα πήγαν σκατά και αν δεν έπαιρνα τσουλου θα την χαναμε. σε καλύτερη θέση δεν έχουμε βρεθει ποτε στο σειβ μου.
στην καρτέλα κουαλιφικεσιονς πλεισις επίσης αναφέρει ότι έχουμε 2 θέσεις τσου λου και 4 γιουρόπα, οι οποίες ομάδες πάνε και σε αντίστοιχο γύρο.
θέλω αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς εγω ο παο και ο οσφπ είμαστε τσου λου ενώ σκοντα παοκ(στον 2ο προκριματικο) ηρα και πας είναι γιουροπα.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Βάλε και μερικά screenshots να δούμε τι ακριβως συνέβη.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εσύ πήγες Τσου Λου ως κάτοχος, οπότε οι δύο θέσεις περίσεψαν για ΠΑΟ και ΟΣΦΠ. Τουλάχιστον στο παιχνίδι αυτό έγινε, τώρα το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν και στην πραγματικότητα μία θέση κρατιέται για τον κάτοχο ή απλά καταλαμβάνει τη θέση μίας ομάδας της χώρας του ακόμα και αν δεν προκριθεί μέσω της εγχώριας διοργάνωσης. Όποιος μπορεί ας τσεκάρει κανονισμούς UEFA.
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
User avatar
anosamos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 469
Joined: Sat Jun 21, 2008 11:43 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Υou'll Νever Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Δεν ξέρω αν θα βοηθήσω ή αν θα σας μπερδέψω περισσότερο αλλά στον φίλο έτυχε κάτι το οποίο έγινε irl φέτος,δηλαδή η Μπάρτσα πήρε πρωτάθλημα κ τσου λου αλλά η Ισπανία έβγαλε κανονικά 4 ομάδες στο τσου λου,όπως πάντα κ όχι όπως έγινε στο σέιβ του φίλου που η Ελλάδα πήρε παραπάνω θέση.Επίσης επειδή οι Καταλανοί βγήκαν κ μέσω πρωταθλήματος στην ουσία στο τσου λου,η πρωταθλήτρια Ελβετίας (Βασιλεία),από τον τρίτο προκριματικό γύρω,πέρασε κατευθείαν στους ομίλους (μιας κ η Ελβετία είναι βάση βαθμολογίας,η πρώτη χώρα,13η θέση,που δεν στέλνει εκπρόσωπο κατευθείαν στους ομίλους,από πάνω έχει την Ελλάδα).Άρα στο σέιβ δεν έπρεπε να βγάλει η Ελλάδα κ τρίτη ομάδα στο τσου λου μιας κ ,όπως μας λέει,η χώρα είναι 8η στην βαθμολογία της ΟΥΕΦΑ άρα έπρεπε να βγάλει 2 ομάδες.
Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα...
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν με μπέρδεψες καθόλου, προφανώς είναι λάθος οι κανόνες στο παιχνίδι. Αλλά έχω δει και χειρότερα με τον νικητή διοργάνωσης με τη Barcelona ως κάτοχο Europa και 2η στην Ισπανία να παίζει και στις δύο Ευρωπαϊκές διοργανώσεις... Προφανώς είναι "συγκοινωνούντα δοχεία" τα δύο φαινόμενα, και έχω αναφέρει το δεύτερο (για την ακρίβεια προϋπήρχε topic στο επίσημο forum της SI για το θέμα των νικητών ευρωπαϊκών διοργανώσεων που δημιουργούσε διάφορα bugs στις θέσεις για Ευρώπη όπου ανέφερα και αυτό που είδα εγώ). Οπότε πιστεύω ότι δεν έχουμε κάτι άλλο να συζητήσουμε αφού το θέμα είναι γνωστό στην εταιρεία. :wink:
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
Locked

Return to “Bugs”