Neymar [ST] 24.5M

Εδώ μπορείτε να κάνετε τις προτάσεις σας για Επιθετικούς!
Forum rules
  1. Topic Name: "Player Name" [Θέση] "Τιμή"
    π.χ. Alessandro Nesta [DC] 10Μ ?
  2. Παίκτες που θα προτείνετε, θα πρέπει απαραιτήτως να έχουν τα εξής στοιχεία:
    ·Ονοματεπώνυμο :
    ·Θέση :
    ·Ηλικία :
    ·Ομάδα :
    ·Εθνικότητα :
    ·Αξία αγοράς :
  3. Και καλό θα ήταν για μια πιο ολοκληρωμένη άποψη να ποστάρετε και κάποια ή όλα από τα παρακάτω.
    ·FM Scout rating :
    ·PA:
    ·CA:
    ·Excellent attributes:
    ·Περιγραφή Θέσης στην Τακτική:
  4. Θα ανοίγετε ένα τόπικ για κάθε παίκτη. Δεν θα ποστάρετε πολλούς παίκτες σε ένα.
User avatar
Stheo
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 554
Joined: Wed Nov 10, 2010 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: Wimbledon AFC
Αγαπημένη Ομάδα: Aris,Man Utd
Status: καίγομαι...
Location: Porto Salonica
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τν πηρα πρωτη χρονια χειμωνα στην man utd και το παλικαρι κεντουσε...πραγματικα ειχε ιδια αποδοση με ρουνευ και σε καποια ματσ και καλυτερη...και τν χρησιμοποιω σε πολλες θεσεις...τν συστινω με κλειστα τα ματια...
Wael90
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Thu Jun 12, 2008 5:33 pm
Football Manager της ομάδας: Borussia Dortmund
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Time to change your underwear... :-|
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stheo wrote:τν πηρα πρωτη χρονια χειμωνα στην man utd και το παλικαρι κεντουσε...πραγματικα ειχε ιδια αποδοση με ρουνευ και σε καποια ματσ και καλυτερη...και τν χρησιμοποιω σε πολλες θεσεις...τν συστινω με κλειστα τα ματια...
Χαίρω πολύ, δοκίμασε να βασιστείς πάνω του σε μικρομεσαία ομάδα χωρίς αστέρια και δες την γλύκα μετά.. :roll:
Image
Kal
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 532
Joined: Thu Mar 10, 2011 4:18 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus
Status: My brain is hanging upside down...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην West Ham που τον είχα πάρει είχε 52 γκολ σε 52 αγώνες.Τον έβαζα Advanced Forward (Attack) σε σύστημα 4-4-1-1.
I dry the tears in my eyes again
then drink myself to sleep,
for all the people that I've lost
and the promises I failed to keep.
Wael90
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Thu Jun 12, 2008 5:33 pm
Football Manager της ομάδας: Borussia Dortmund
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Time to change your underwear... :-|
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kal wrote:Στην West Ham που τον είχα πάρει είχε 52 γκολ σε 52 αγώνες.Τον έβαζα Advanced Forward (Attack) σε σύστημα 4-4-1-1.
Εγώ τον είχα Dortmund 1.5 χρόνο, 8 γκολ σε 4-1-2-1-2 (4-4-2 diamond).. Η ομάδα μου είχε το καλύτερο passing game στην κατηγορία και το 10ρι μου έβγαζε χαλαρά 20 assists μόνος του.. Απλά τα έχανε όλα τετ-α-τετ ή κοιμόταν.. Έφυγε για €40Μ..
Image
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γνώμη: 17,23 (με άριστα το 20) έχει πρόβλημα προσαρμογής άρα εκτός από τη χώρα του μπορεί να μην πιάσει...
Δεν θα τον αγόραζα στον Ολυμπιακό επειδή είναι πολύ ακριβός και για να προσαρμοστεί θα θέλει πολύ-πολύ χρόνο
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμενα με το που τον πηρα ξεκινησε σερι 1 με 2 γκολ περιπου σε καθε αγωνα 1ος σκορερ του πρωταθληματος και πολυ καλος παντου σε 52 αγωνες 49 γκολ και 35 ασσιτ.Δν αντιμετωπισα προβλημα προσαρμογης αλλα τον εχα παρει πακετακι με paulo henrique και τελος τον εδωσα μπαρτσα για 50 κατι μυρια.ΑΑΑ στην σιτυ τον πηρα σορυ που ξεχασα να το αναφερω πιο πανω
Wael90
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Thu Jun 12, 2008 5:33 pm
Football Manager της ομάδας: Borussia Dortmund
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Time to change your underwear... :-|
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ngeorgenho wrote:Εμενα με το που τον πηρα ξεκινησε σερι 1 με 2 γκολ περιπου σε καθε αγωνα 1ος σκορερ του πρωταθληματος και πολυ καλος παντου σε 52 αγωνες 49 γκολ και 35 ασσιτ.Δν αντιμετωπισα προβλημα προσαρμογης αλλα τον εχα παρει πακετακι με paulo henrique και τελος τον εδωσα μπαρτσα για 50 κατι μυρια.ΑΑΑ στην σιτυ τον πηρα σορυ που ξεχασα να το αναφερω πιο πανω
Αυτό τα εξηγεί όλα. Πάντα ζητάει να πάρουμε αυτόν τον παίκτη μαζί αλλιώς κλαίει όλη μέρα και δεν μπορεί να παίξει μπάλα.
Image
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3905
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

δηλαδη μονο σε εμενα δεν πετυχε???? κριμα... :(
Wael90
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Thu Jun 12, 2008 5:33 pm
Football Manager της ομάδας: Borussia Dortmund
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Time to change your underwear... :-|
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jasonas wrote:δηλαδη μονο σε εμενα δεν πετυχε???? κριμα... :(
Τσέκαρε παραπάνω τα ποστ μου.. Ούτε σε εμένα πέτυχε. Ούτε 10 γκολ σε μιάμιση χρονιά.. Τον έστειλα αδιάβαστο.
Image
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Wael90 wrote:
jasonas wrote:δηλαδη μονο σε εμενα δεν πετυχε???? κριμα... :(
Τσέκαρε παραπάνω τα ποστ μου.. Ούτε σε εμένα πέτυχε. Ούτε 10 γκολ σε μιάμιση χρονιά.. Τον έστειλα αδιάβαστο.
Μηπως τον χρησιμοποιειτε σε λαθος θεση?
Εμενα μου αποδιδει τελεια σαν poacher με duty :attack
αλλα αποδιδει και παρα πολυ καλα και ως amc σαν inside forward duty support
Wael90
Trialist
Trialist
Posts: 89
Joined: Thu Jun 12, 2008 5:33 pm
Football Manager της ομάδας: Borussia Dortmund
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Time to change your underwear... :-|
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ngeorgenho wrote:
Wael90 wrote:
jasonas wrote:δηλαδη μονο σε εμενα δεν πετυχε???? κριμα... :(
Τσέκαρε παραπάνω τα ποστ μου.. Ούτε σε εμένα πέτυχε. Ούτε 10 γκολ σε μιάμιση χρονιά.. Τον έστειλα αδιάβαστο.
Μηπως τον χρησιμοποιειτε σε λαθος θεση?
Εμενα μου αποδιδει τελεια σαν poacher με duty :attack
αλλα αποδιδει και παρα πολυ καλα και ως amc σαν inside forward duty support
Poacher τον είχα για αρκετό διάστημα.. Στο τέλος της πρώτης χρονιάς, πήρε φόρα και έβαζε γκολ σαν τρελός.. Δεν πρόκειται για θέμα τακτικής αλλά θέμα κόμπλεξ του παίκτη! Που να μου χαθεί.. Δεν τον δοκίμασα σε άλλες θέσεις μιας και έπαιζα 4-4-2 με κεντρικό ρόμβο, κένταγε η ομάδα..

Από το να σκάσετε €25Μ για Neymar σκασ' τε €5Μ για Cristaldo και θα βρείτε την υγειά σας.
Image
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

ο παιχτης εχει σχετικα περιεργη "κατανομη" των αττς στην καρτελα του που δεν τον καταταγει εμφανως αμεσα σε εναν απο τους γνωστους τυπους επιθετικου
αυτο σημαινει οτι ισως ενα "πειραγμα" στις μπαρες του να ειναι απαραιτητο και δεν αρκει απλα να τον βαλουμε σκετο ποατσερ για παραδειγμα
και θα πρεπει και η συνολικη τακτικη να τον βοηθησει

οποτε χρειαζεται λιγο παραπανω προσοχη σαν παιχτης αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν κανει για ολυμπιακο(που ελπιζω να εχει διορθωθει αυτο το εγκλημα του πρωτου πατς που ερχοταν στην ελλαδα) ουτε οτι ο κρισταλντο ειναι πιο αποτελεσματικος ακομα και με 20 εκατομμυρια λιγοτερα
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3905
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

εγω πάντως τον εβαλα και ποατσερ και οτιδήποτε αλλο μπορειτε να φανταστείτε (απο τους ρολους που ειναι μεσα στην περιοχη) και σε 23-24 ματς που τον εβαλα μου εβαλε γυρω στα 8γκολ... τον πουλησα, πηρα σανογκο και βράκα την υγεια μου!!! :D
messi_as7
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Sat Mar 12, 2011 7:05 pm
Football Manager της ομάδας: F.C. Porto
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos,Barcelona,Tottenham
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο τυπος ειναι πιο fail και απο γαμο του Αποστολου Γλετσου. Σε τετ α τετ ριχνει την μπαλα στα περιστερια. Δεν λεω, καλος αλλα οχι για τα 60.000.000 που ζηταει η Santos. Υπαρχουν πολλοι καλυτεροι παιχτες και πιο φθηνοι. Παλι καλα που εχω και τον Paloschi και βαζει τα γκολακια. (A.C. Milan 13-14)
Image
Inzaghi
Backup
Backup
Posts: 853
Joined: Mon May 25, 2009 3:40 pm
Status: Πλάτων
Location: Chania City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο τύπος είναι παικταράς! Παίρνει όλη την ομάδα πάνω του. Απλά όπως είπε και ο mojotzotzo θέλει πείραγμα στις μπάρες του! Εγώ που παίζω πάντα με το classic system στις τακτικές τον έχω φτιάξει έτσι ώστε φέτος στο πρωτάθλημα να έχει παίξει 22 ματς και στα 15 από αυτά να ήταν MoM!!! Νομίζω αυτό δείχνει ότι είναι μία ομάδα μόνος του. Κάνει για μικρομεσαίες και μεγάλες ομάδες. Σε όσους δεν πέτυχε προφανώς δεν ξέρουν να τον χρησιμοποιήσουν.

Και φυσικά ΕΙΝΑΙ καλύτερος από τον Κριστάλδο.
Πιστεύω στο Θεό, μόνο που τον λέω Φύση!
Frank Lloyd Wright
Post Reply

Return to “Επιθετικοί”