[Ανάλυση] ΑΕΚ

Εδώ αναλύουμε το έμψυχο δυναμικό κάθε ομάδας και προτείνουμε σχήματα και πιθανές μεταγραφές που θα βοηθήσουν
Post Reply
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jasonas wrote:
kornilios21 wrote:
jasonas wrote:και ειναι αληθεια οτι μπορεις να πουλησεις ποιο ευκολα ή θα ξεσκιστω παλι για να πουλησω μερικους παικτες?
Επειδή πάντα φορτώνω μόνο ένα πρωτάθλημα,δεν έχω μέτρο σύγκρισης οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω.

Δεν το βλέπω εύκολο πάντως.
Έχω πουλήσει γύρω στους 50 παίκτες και ζήτημα να έχω δώσει 4-5 πάνω από την αξία τους.
Και αρκετές φορές αναγκάστηκα να τους δώσω δανεικούς,αφού δεν έρχονταν προτάσεις για αγορά.
Και πως καποιοι πουλησαν τον Τζιμπουρ 2 με 3.5μυρια ενω εγω εχω φτασει στο 1.5 και ακομα τιποτα?
ή ακομα χειροτερα πουλησαν τον μπερνς 1.5 μυριο ενω εγω εχω φτασει στα 600 χιλιαδες και ακομα τιποτα? -toixosmesh
εγω τον πουλησα 1.5 μυρια σε τουλουζ
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3905
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

ngeorgenho wrote:
giorgos-aek wrote:οχι ρε δεν την αποριπτεις στην αρχικη τιμη βαζεις την τιμη που πιστευεις οτι εισαι καλυμμενος ! καλα μην βαλεις κανενα εξωφρενικο ποσο ! θα κοιτας στην ομαδα που σου κανει προσφορα ποσους παιχτες πηρε εκεινη την περιοδο αν πηρε πολλους θα εχει λιγα λεφτα ας πουμε η σεβιλλη για λεοναρντο δεν ειχε παρει κανενα ετσι εδωσε ενα μερος απο τα λεφτα της σε μενα εβαλα 7.5 για σεβιλλη και 6.5 για λιβερπουλ και πηγε σεβιλλη!
Mεγα λαθος να πουλησεις leonardo(1η χρονια τουλαχιστον) για μενα....κανει παπαδες σε 12 ματς 6 γκολ και 8 ασιστ



3η χρονια τον πουλησα σε juve με 15εκ στο χερι και 7 σε δοσεις ( αφου εκαναν enquiry και τους προτεινα αυτα τα λεφτα)και αλλωστε τον αντικαταστα επαξια μεχρι στιγμης ο rakitic(μεγαλη παικτουρ)

τοσα πολλα για τον λεο?? μπραβο!.. ευτυχώς που δεν τον πουλησα ακομα, η αληθεια ειναι οτι παιζει καλα και σε μενα! σε τι θεση τον εβαζες?
User avatar
lawan
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 534
Joined: Mon Mar 20, 2006 11:50 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια με τι συστημα παιζεται?εγω ακομα δεν καταφερα να βρωτι ταιριαζει στην ομαδα και μιλαω για πρωτη χρονια
Πήραμε βάρκες,πήραμε πλοία από την ΠΟΛΗ και από την Μ.ΑΣΙΑ και στην καρδιά μας πάντα θα μένει ΑΕΚ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ ΞΕΡΙΖΩΜΕΝΗ...
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3905
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

εγω παιζω με ενα πολυ αμυντικο συστημα, αλλα αν βγουνε επίθεση επησης ειναι πολυ καλh! :D παιζω με 4-2-1-3
Με αυτο πηρα νταμπλ πρωτη χρονια και ημιτελικα στο ευροπα! Παντα με τους καταληλους παικτες ομως...
Spoiler: show
Image
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλά με 3 επιθετικούς δεν το λες και πολύ αμυντικό σύστημα. :P
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jasonas wrote:
ngeorgenho wrote:
giorgos-aek wrote:οχι ρε δεν την αποριπτεις στην αρχικη τιμη βαζεις την τιμη που πιστευεις οτι εισαι καλυμμενος ! καλα μην βαλεις κανενα εξωφρενικο ποσο ! θα κοιτας στην ομαδα που σου κανει προσφορα ποσους παιχτες πηρε εκεινη την περιοδο αν πηρε πολλους θα εχει λιγα λεφτα ας πουμε η σεβιλλη για λεοναρντο δεν ειχε παρει κανενα ετσι εδωσε ενα μερος απο τα λεφτα της σε μενα εβαλα 7.5 για σεβιλλη και 6.5 για λιβερπουλ και πηγε σεβιλλη!
Mεγα λαθος να πουλησεις leonardo(1η χρονια τουλαχιστον) για μενα....κανει παπαδες σε 12 ματς 6 γκολ και 8 ασιστ



3η χρονια τον πουλησα σε juve με 15εκ στο χερι και 7 σε δοσεις ( αφου εκαναν enquiry και τους προτεινα αυτα τα λεφτα)και αλλωστε τον αντικαταστα επαξια μεχρι στιγμης ο rakitic(μεγαλη παικτουρ)

τοσα πολλα για τον λεο?? μπραβο!.. ευτυχώς που δεν τον πουλησα ακομα, η αληθεια ειναι οτι παιζει καλα και σε μενα! σε τι θεση τον εβαζες?

Φιλε τον εχω aml (winger με duty attack) amr εχω scocco
User avatar
ngeorgenho
Banned
Banned
Posts: 847
Joined: Wed Jan 07, 2009 8:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

jasonas wrote:εγω παιζω με ενα πολυ αμυντικο συστημα, αλλα αν βγουνε επίθεση επησης ειναι πολυ καλh! :D παιζω με 4-2-1-3
Με αυτο πηρα νταμπλ πρωτη χρονια και ημιτελικα στο ευροπα! Παντα με τους καταληλους παικτες ομως...
Spoiler: show
Image
φιλε εγω εχω 4-2-2-2 και αποδιδει πολυ καλα περασα και απο τους ομιλους του europa

με
saja/moschonas
dadomo/karabelas-manolas/nasuti-galeano/dellas-patsa/argyriou
makos-verratti
scocco-leonardo/buonanotte
djebour/froxylias(περνει ευκαιριες και προπονειτε στο τελειωμα και ως st)-kadlec/blanco
sitarkos21
Trialist
Trialist
Posts: 50
Joined: Thu Oct 28, 2010 12:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, VALENCIA, MAN UTD
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πρωτη χρονια νταμπλ πουλησα scocco djebour το γεναρη 4εκ στην city τον πρωτο και 2,5εκ τον αλλον καφες, eder, roger, blanco(1εκ), diop, lukaj(150χιλ), nasuti, lagos(ανταλαγμα για μανιατη),πατσα(δαν. εφυγε το καλοκαιρι) εφυγαν απο την αρχη diop 6μηνο δανισμο και μετα 300.000χιλ. datomo γεναρη με 450.000 χιλ. πηρα παπαστεριανο, lacen απο racing coro δανικο οποως και ο macheda γεοργιαδης ανακογλου και βελλιος αποκτηθικαν τον γεναρη με τα λευτα τον scocco kai djybour...
4-2-3-1 ,4-4-2 rombos
gk arabatzis (poles geles apo saja exase tiv thesi tou)
dr maviatis back up argyriou
dl grimi(150.000) karabelas (απλα πολλα περισοτερα προσεφερα απο αφτα που δηχνη εξερετικος)
dc dellas
dc manolas (ΤΡΑΙ δεν κουνιεται jahic kai gengoglou gia avases παρολο που δεν ειναι στοπερ μια χαρα)
2dmc makos, lacen, papasteriavos
amr scocco(mexri gen.),burns, γεωργιαδη
aml zeman leonardo (zeman megali metagrafi tou kalokeriou)
amc coro ανακογλου lymbe
st macheda velios lymbe
a.prison
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Wed Jan 26, 2011 1:57 pm
Football Manager της ομάδας: real
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια βοηθεια πειτε κανα παιχτη (ελληνα-ευρωπαιο) γιατι χανομαι....το ταμειον ειναι μειον -gioupi
venom1987
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Apr 22, 2010 1:26 am
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν λες θεση καταρχην.αλλα και παλι ευκολες μεταγραφες = μανιατης και βασικος, φορτουνης παιχταρας απο τους καλυτερους ελληνες με διαφορα και εξελησιμος, κυριακος παπαδοπουλους δανικο μονο μαζι με μανωλα οι καλυτεροι ελληνες αμυντικοι....βελλιος αρκετα καλος για αλλαγη κυριως

εξαλλου μα εχεις το πακ 2 δεν χρειαζεσαι πολλα εχεις Φουντα και τον απιστευτο παιχταρα Ερρικο -papas και Μουκαια βαλτους και δεν θα χασεις....

αλλα το ταμειον σου πως ειναι μειων????δεν μπορω να το καταλαβω???

εγω πουλησα ολη την ομαδα σχεδον και την εφτιαξα απο την αρχη και ειμαι παλι στο 0 μπατζετ (: βεβαια η πορεια που κανω δεν υπαρχει (θα την αναρτησω σε λιγες μερες παντως παω για ημιτελικο ουεφα μεχρι στιγμης )...
γιατι λεφτα βγαζεις σχετικα ευκολα οποτε....???
a.prison
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Wed Jan 26, 2011 1:57 pm
Football Manager της ομάδας: real
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχεις δικο venom1987.βασικα ειναι η 1η μου χρονια και θα παω με την ομαδα οπως ειναι,το προβλημα το εχω στην άμυνά.με κατι δελλες παιζω.αφαγα και 1-3 απο τον βαζελο και φρικαρα.απο αμυντικούς δλδ τι εχετε να προτεινετε?
venom1987
Trialist
Trialist
Posts: 35
Joined: Thu Apr 22, 2010 1:26 am
Football Manager της ομάδας: aek
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να παρεις μια ιδεα αμυντικους βασικους εγω εχω 1η χρονια DL - DC - DC - DR =DIGNE - MANOLAS - KYRIAKOS(δανεικος) - RAFAEL(Δανεικος) και απλα δεν περναει τπτ.....
User avatar
Vangelis21
Backup
Backup
Posts: 872
Joined: Sat Feb 06, 2010 8:15 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Dover
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γεια σας παιδια. εκει εφτασα την ΑΕΚ σε 2 σεζον. τι λετε?


Image
Ciric21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6927
Joined: Thu Sep 23, 2010 6:34 am
Football Manager της ομάδας: Coventry
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
facebook προφίλ: nik23s
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πως στον λύκο τους πήρες όλους αυτούς δεύτερη χρονιά; :shock:

Μονο ο Breno και ο Zhirkov παίζει να κόστισαν όσα ξόδεψα εγώ σε 6 χρονια για μεταγραφές.
Μια ομάδα Άλλη Εντελώς Κατάσταση
μια ατέλειωτη μες στην καρδιά επανάσταση
σε τρία γράμματα χώρεσε η ζωή μας
γιατί υπήρξε γνήσια σχέση μεταξύ μας.
User avatar
Vangelis21
Backup
Backup
Posts: 872
Joined: Sat Feb 06, 2010 8:15 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Dover
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οχι οχι. παιρνω αφου τελειωσει το συμβολαιο τους!

Ας πουυμε και ο zhirkov και ο breno ηταν τσαμπα! ο ακριβοτερος που εχω αγορασει ηταν ο dos santos me 2.4Μ.

ΣΥΝΟΛΟ

εχω αγορασει 54 παικτες συνολικης αξιας 9.5Μ

κι εχω πουλησει 73 παικτες συνολικης αξιας 54.25Μ

α και να επισημανω, οτι εχω ΠΑΙΞΕΙ δυο χρονιες, ειμαι στην τριτη ουσιαστικα (Σεπτεμβρης)
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”