[Ανάλυση] Παναθηναϊκός

Εδώ αναλύουμε το έμψυχο δυναμικό κάθε ομάδας και προτείνουμε σχήματα και πιθανές μεταγραφές που θα βοηθήσουν
wildcat21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 642
Joined: Wed Jan 14, 2009 4:03 pm
Football Manager της ομάδας: inter
Αγαπημένη Ομάδα: atromitos, Man utd , juve
Status: οταν πεσεις επιβαλλεται να ξανασηκωθεις!!
Location: kolonos,athina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια να δοκιμασετε να παρετε τον prodl της βερντερ !!!τον πηρα τον γεναρη και σε πεντε αγωνες πρωταθληματος εχει βαλει ισαριθμα γκολ και στην αμυνα μαζι με cahais δεν περναει μυγα!!!εγω τον βρηκα listed!!
R.I.P Spyros Repanhs (1979-2010)

ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΕ ΠΑΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

The Show must go on!
The Show must go on!Yeah!
Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile, still, stays on!

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκινησα κι εγω save με παναθηναικο.. ειδα πολυ καλες ιδεες και προτασεις σ'αυτο το τοπικ και ειπα να βαλω και την δικια μου..
Λοιπον.. το συστημα που παιζω ειναι 4-2-3-1 με advanced playmaker τον Νινη..

----GK----
-DR--DC-DC--DL-
---MC--MC---
AMR--AMC--AML
----FC----

GK: Προσωπικα δεν εμπιστευομαι τον Τζορβα σε αυτο το FM και τον διωχνω.. Υπαρχουν αρκετα ζωα που τσιμπανε και μπορω να τον σπρωξω μεχρι και με 5 εκατομυρια.. Πολυ καλη λυση ειναι ο Carini, που ειναι και free, αλλα πιανει θεση ξενου, δυστυχως.. Πισω υπαρχει ο Καρνεζης που δεν ειναι και οτι καλυτερο βεβαια και ο Dani που αν δεν εχουμε παρει καναν ελευθερο, τον βαζουμε, κανουμε και εναν σταυρο και.... -papas :D

DC: Τρομος..! Αν μπορεσουμε και παρουμε τον Fazio εχει καλως... Αλλιως υπαρχουν οι λυσεις των ελευθερων Adrande και Sablic που σαν back up μπορουν να προσφερουν.. (ο Πορτογαλος μπορει να παιξει και σαν βασικος και πολυ καλα μαλιστα..) Πουλαμε Sarriegi, Λουκα και 'κονομαμε κανα δυομισαρι..

DR: Γιουρκας κι αγιος ο θεος..! :D Μετα καλο ειναι να παρουμε κατι αλλο..

DL: Ουτε ο Σπυροπουλος με πολυπειθει.. Πηρα free τον Wome για την πρωτη χρονια και μετα απεκτησα τον Juan απο την Flamengo, επισης free.. αυτον καλο θα ειναι να τον τσεκαρουμε νωρις, καθως στην συνεχεια ανανεωνει..

MC: Η μεγαλη μου λατρεια σ'αυτο το FM ειναι o Simao..!! Εξαιρετικος σαν Ball Winning με defence duty.. Πλαϊ του εχουμε Κατσουρ, Gilberto.. Εγω πηρα δανεικο και τον Nordtveit απο την Arsenal.. Σε περιπτωση τραυματισμου υπαρχουν και οι Plessis, Δημουτσος αν και τον τελευταιο τον δινω δανεικο..

Wingers: Leto, Govou, αρχικα.. Υπαρχει και ο Νινης, και οι Garcia, Καραγκουνης (στα δυσκολα)

AMC: Πολυ καλος ο Νινης σ'αυτο τον ρολο, εγω μ'αυτον παιζω και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.. Ο Garcia ειναι μια λυση.. Πηρα και απο την Μαν Γιουν τον Eikrem δανεικο, αν και θελει πολυ δουλεια για να αποδοσει.. Πολυ καλες λυσεις ειναι οι Badelj -doublekiss Verratti αν σας εχει περισσεψει μετρητο..

ST: Cisse... Εξαιρετικος..! Παντα σαν Poacher.. Παιρνουμε δανεικο και τον Macheda απο Μαν Γιουν και εχουμε μια πολυ καλη εναλακτικη λυση..! Benitez, Kadlec λατρειες! Κοιταξτε αν μπορειτε να τους παρετε με τπτ δοσεις.. Διαβασα πιο πριν οτι ο Πετροπουλος αποδιδει καλα σαν Advanced.. Δεν το εχω δοκιμασει..

Γενικα με ενα καλο συστημα και καλες προσθηκες κανεις μια παρα πολυ καλη χρονια σε Ελλαδα (πολυ πιθανο το double) και μια αξιοπρεπεστατη πορεια σε Ευρωπη..
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
ntellos
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Wed Mar 26, 2008 5:59 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Την πρώτη χρονία:
Transfers out:
1) Fernadez (τίποτα το αξιόλογο καλύτερα να μήνει ο Καρνέζης δεύτερος που παίρνει ψίχουλα.
2) Boumsong (μεγάλο συμβόλαιο για την ηλικία του. Φεύγει τον Γενάρη γιατί δεν μπορείς να τον πουλήσεις με την μία)
3) Cante (δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες μας, αλλά και προσφέρει αρκέτα χρήματα σχετικά με τις ικανότητες του.)
4) Gilbero Silva (μεγάλο συμβόλαιο για την ηλικία του. Έχουμε και παίχτες στην θέση του.)
5) Govou (μεγάλο συμβόλαιο, φεύγει)
6) Διμούτσος (είτε ως δανεικός είτε ως μεταγραφή)

Transfers in:
1) Fazio (must buy)
2) Galeano
3) Τζαβέλας
4) Αnnan (must buy)

Σύστημα: 4-2-3-1
GK: Τζόρβας, Καρνέζης
FB(support): Σεϊταρίδης (Βύντρα, Μαρίνος)
FB(support): Σπυρόπουλος ή Τζαβέλας (Ιοαννίδης)
DCR(limmited): Fazio ( Βύντρα, Sarriegi)
DCL(limmited): Galeano ( Βύντρα, Sarriegi)
DM(anchor man): Annan (Simao,Κατσουράνης)
DM(deep lying playmaker): Κατσουράνης(Annan με τον Simao anchor man.)
AMC(advanced playmaker): Νίνης (Καραγκούνης,Garcia)
AMR(inside forward): Χριστοδουλόπουλος(Garcia,Καραγκούνης)
AML(winger): Leto(Garcia,Καραγκούνης)
ST(poacher): Cisse(Petropoulos ως target man ή advanced forward.)

Σχόλια:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Την δεύτερη χρόνια που πέρνουμε τα χρήματα μπορούμε να "γεμισουμε" το ρόστερ της ομαδας μας.

Transfers out:
1) Διώχνουμε/πουλάμε όλους τους δανεικούς που γυρνάνε πίσω εκτός του Ivanschitz που μας καλύπτει από αριστερά.
2) Πουλάμε/διώχνομε Καραγκούνη, Κατσουράνη, Garcia οι οποίοι έχουν μεγαλώσει.


Transfers in:
1) Αγοράζουμε επιγόντως δεξί μπακ. Δυστηχώς κι εγώ στο ψάξιμο είμαι και δεν έχω να προτείνω κάτι.
2) Αγοράζουμε παίχτη ενδεκάδας να αντικαταστήσει τον Κατσουράνη. (αυτός που πήρα είναι generated)
3) Αγοράζουμε ένα φθινό DC και ένα φθινό DMC για backups.
4) Aγοράζουμε δεξί εξτρέμ. (Vierinha είναι καλή λύση, δείτε και rosina)
6) Αγοράζουμε δεύτερο 10ρι. (Προτείνω verratti)
5) Αγοράζουμε καλό τερματοφύλακα. (Δυστηχώς είμαι από format και δεν θυμάμαι ποιον είχα αγοράσει. Θυμάμαι ότι είναι σχετικά πιτσιρικάς και παίζει σε Ισπανική Ομάδα)
* Κρατήστε κάποια χρήματα γιατί από την τρίτη χρονιά ίσως χρειαστεί να αντικαταστήσετε τον Cisse.





ΥΓ: και τις δύο χρόνιες σήκωσα άνετα Πρωτάθλημα,κύπελο. Την πρώτη χρονιά στην Ευρώπη πήγα αξιοπρεπέστατα, ενώ την δεύτερη έφτασα μέχρι τους 16 του CL.
User avatar
nikpana
Amateur
Amateur
Posts: 202
Joined: Wed Apr 11, 2007 6:52 am
Location: Xalkida
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν να πω και εγώ με τρη σειρά μου τις δικές μου προτάσεις για την αγαπημένη μας ομάδα.

Το σύστημά μου είναι ίδιο με κάποιου φίλου παραπάνω, οπότε το έκανα copy/paste :P :

----GK----
-DR--DC-DC--DL-
---MC--MC---
AMR--AMC--AML
----FC----

Απ' ότι βλέπω το 99% που πέρνουν Παναθηναικό αυτό το σύστημα επιλέγουν. Και εμένα το συγκεκριμένο με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο τις 2 τελευτέες χρονιές και συνεχίζει! 8)

Την πρώτη χρονιά:

Transfers out:
Διμούτσος (Δεν μπορεί να προσφέρει ούτε ως μπακ απ)
Καρνέζης (Επίσης για τον ίδιο λόγο, και επειδή, ως αλαγή σε μερικά εύκολα παιχνίδια θα χρησιμοποιώ τον Fernadez, θα μου τα πρήζει ότι δεν παίζει)
Sarriegi (Είναι απαίτηση όλων των "Παναθηναικών", πιστεύω, και δεν μου γεμίζει και το μάτι, οπότε φεύγει)
Μελίσσης (Τίποτα το σπουδαίο)

Transfers in:
Jose Concalves (free, MUST)

Επίσης ανανέωσα το συμβόλαιο του Λουκά μέχρι το 2012! Είναι ότι καλύτερο μπορείτε να βρείτε ως μπακ απ για όλες τις θέσεις τις άμυνας. -ypoklinomai Εγώ πολλές φορές τον χρησιμοποιώ και ως βασικό δεξί μπακ αντι του Σειταρίδη.

Η ομάδα έχει ως εξής:

GK:Tzorvas,(Fernadez)
FB(Auto):Seitaridis,(Vyntra, Marinos)
FB(Auto):Spyropoulos,(Vyntra, Ioannidis)
DCR(Defend):Boumsong,(Vyntra)
DCL(Defend):Concalves,(kante)
MCR(BWM "Defend"):Gilberto,(Simao,Plessis)
MCL(BWM "Support"):Katsouranis,(Gilberto,Karagounis,Plessis)
AMR(Winger "Attack"):Govou,(Christodoulopoulos,Ninis,Garcia),Marinos και Karagounis μπορουν να καλύψουν τη θέση σε περιπτώσεις πολλών τραυματισμών.
AML(Winger "Attack"):Leto,(Christodoulopoulos,Garcia),επίσης, Ioannidis και Karagounis, αν χρειαστεί.
AMC(Playmaker "Support"):Ninis(Garcia,Christodoulopoulos,Karagounis)
FC(Poacher "Attack"):Cisse,(Petropoulos,Stambolziev) Εδώ να πώ ότι ο "μικρός"(Stambolziev),με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο όσες φορές τον έχω χρησιμοποιήσει,σε εύκολα παιχνίδια, είτε στην επίθεση ώς πόατσερ, είτε ως εξτρεμ(AMR,AML).
Με αυτή την ομάδα, πήρα το πρωτάθλημα και το κύπελο την πρώτη χρονιά και έφτασα στους 16 του τσουλου.

Την δεύτερη χρονιά, που έχουμε και περρισότερα χρήματα:

Transfers out:
Διώχνουμε ή πουλάμε όλους τους δανεικούς που επέστρεψαν.(Αν θέλετε κρατήστε τον Ivanschitz, αλλά εγώ τον έδωσα με 2,5 μύρια! Είναι πολλά τα λεφτά -doublekiss )
Φεύγουν επίσης Garcia και Gilberto ελεύθεροι, και τελειώνουμε τον δανεισμό του Fernadez.
Govou με 1,6Μ
Ioannidis με 300Κ
Plessis με 160Κ
Seitaridis με 1,6Μ
Cante με 1,2Μ
Marinos με 1Μ
Petropoulos με 1,5Μ
Stambolziev δανεικός

Transfers in:
Amelia free
Sotiris Kyrgiakos free
Ilsinho free
Benitez free
Makengo free
Ortigoza
Ezequiel Schelotto free ή αν δεν είναι ελέυθερος, τον παίρνεις το καλοκαίρι με 5,5Μ περίπου.
Annan 2,5M
Oscar Wendt 3M
Burdisso Guillermo 4M
Επίσης ανεβάζουμε στην πρώτη ομάδα τους Mavria kai Fourlano.

Η ομάδα έχει ώς εξής:

GK:Amelia,(Tzorvas)
FB:Ilsinho,(Vyntra,Ezequiel Schelotto)
FB:Oscar Wendt,(Spyropoulos)
DCR:Burdisso Guillermo,(Boumsong,Katsouranis)
DCL:Concalves,(Kyrgiakos,Katsouranis)
MCR:Annan,(Simao,Katsouranis)
MCL:Ortigoza,(Katsouranis,Karagounis)
AMR:Ezequiel Schelotto,(Christodoulopoulos,Mavrias,Ilsinho)
AML:Leto,(Christodoulopoulos)
AMC:Ninis,(Christodoulopoulos,Fourlanos,Karagounis)
FC:Cisse,(Benitez,Makengo)
Με την παραπάνω ομάδα πήρα πρωτάθλημα με μία ήττα και μία ισοπαλία, το κύπελο και έφτασα στους 8 του τσουλου.(Αποκλείστικα από την Μπαρτελόνα που το πήρε τελικά!)
Ότι δέ σε σκοτώνει σε κάνει ποιό δυνατό
PenaVictorGarcia
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Tue Dec 28, 2010 2:56 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ(PANATHINAIKOS)
ο Παναθηναικος στο νεο Manager ειναι οντως παρα πολυ καλος, με ποιοτητα, σχετικη πληροτητα και προυποθεσεις δημιουργιας μεγαλης ομαδας.
Τελειωσα μαζι του την πρωτη χρονια με την ομαδα να αποτελειται απο :
(Σχημα 4-2-3-1)
30.A.Tzorvas
2.G.Seitaridis - 5.J.A.Boumsong - 4.C.Kante - 31.N.Spyropoulos
15.G.Silva(C) - 22.K.Katsouranis
10.S.Govou - 7.S.Ninis -11.S.Leto
9.D.Cisse

Και 2η ομαδα:
1.D.Fernandez
21.C.Okonowo-24.L.Vyntra-3.J.Sarriegi-8.G.Ioannidis
23.M.J.Simao-19.D.Plessis
26.G.Karagounis-17.L.Christodoulopoulos-18.L.Garcia
28.G.Franco

Και το ρόστερ συμπληρωναν οι :
33.O.Karnezis
20.F.Masi
6.V.Antunes
25.E.Dimoutsos
27.G.Benanhourt
14.D.Villalva

To τελος της πρωτης χρονιας μας βρηκε Double(χους) και μάλιστα πανυγιρικα(στο +10 απο την ΑΕΚ).
Η ομαδα ειναι πραγματικα μεγαλη ευκαιρια για νεους και φιλοδοξους μανατζερ καθως μου εδωσε την δυνατοτητα να εξοικονομω χρηματα(λογο σχετικης αρχικης πληροτητας). Μαλιστα με την καλη πορεια μου στην ευρωπη(δευτερος στον Ομιλο πισω απο Milan και ισοβαθμια με την Tottenham) οι Μεττοχοι(στην πραγματικοτη αμεττεχοι)...μου καναν εντυπωσιακη αυξηση του μπατζετ στα 5εκ. απο το 1(που δεν ειχα καν αγγκιξει). Ετσι οι αλλαγες του Ιανουαριου στον συλλογο ηταν οι εξης:
Transfer OUT:
D.Villalva(μετα απο τραγικα παιχνιδια διεκοπη ο δανεισμος)
Transfer IN:
R.Noir(Loan-Boca Junior)
D.Cvitanich(transfer-Ajax)
G.Dos Santos(Loan-Tottnham)
Τα λεφτα δεν κανουν της ομαδες, αλλα ειναι παντα ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΑ...!!
Η κουπες ειναι ΠΑΝΤΑ ενα λιωσιμο στο Manager μακρια...!!
evangelos1908
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Tue Nov 30, 2010 7:14 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Ergotelis
Status: Enjoying my life in Panathinaikos!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά φέτος είναι κορυφαίος ο Ιβανσιτς!! Το καλοκαίρι του 2011 επιστρέφει απο τον δανεισμό του στην Mainz και σας προτείνω να τον κρατήσετε... Σε ρόλο advanced playmaker κάνει θαύματα!

Επίσης προτείνω να τον βάλετε να κάνει μακρινά σουτ (φοβερό πόδι)

Είμαι Φεβρουάριο του 2012 και μέχρι στιγμής σε 25 παιχνίδια έχει 10 γκολ (όλα έξω απο την περιοχή) και 12 ασιστ!!


:wink:
Image
Image

Dreams are illustrations... from the book your soul is writing about you......
User avatar
angelos95
Trialist
Trialist
Posts: 17
Joined: Sat Dec 04, 2010 9:38 am
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Equilibrium wrote:Λοιπόν μιας και που ξεκινήσαμε θέμα για την ανάλυση του έμψυχου δυναμικού του ΠΑΟ ας βάλω κι εγώ το λιθαράκι μου.
Προσωπικά πιστέυω ότι η ομάδα δεν χρειάζεται μεταγγραφές για πάγκο αλλά για βασική ενδεκάδα. Όσο καλό και αν φαίνεται το ρόστερ της ομάδας έχει πολλές αδυναμίες και βέβαια δεν μπορεί να παίξει άκρως επιθετικό σύστημα (τουλάχιστον σε Ευρώπη που πιθανόν θα χρειαστεί να παίξεις έτσι για να χτυπήσεις κάποιο ματς που πρέπει πάση θυσία να το πάρεις) λόγο του πολύ γνωστού "γερασμένου κέντρου" που έχει αλλά και των αργών CB.
Πολύ όμορφα τα είπαν τα παιδιά πιό πάνω, αλλά ας μπούμε πιό βαθειά λίγο στο θέμα.
Ας ξεκινήσουμε λιγκάκι και να δούμε έναν έναν τους παίχτες που έχει η ομάδα.
GK:
Αλέξανδρος Τζόρβας
Ο Έλληνας πορτίερο εαν είναι σε καλή μέρα κάνει παπάδες, εάν όχι είναι τιτανικός στην κυριολεξία, βέβαια δεν μας παίρνει να τον διώξουμε εκτός αν μας έρθει καμία καλή πρόταση που να μας συμφέρει.
Daniel Fernandez
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έγινε αυτή η προσθήκη πραγματικά, εμένα δεν μου γεμίζει το μάτι. Στα φιλικά δεν έδειξε ότι μπορεί η ομάδα να βασιστεί πάνω του σε περίπτωση τραυματισμού του Τζόρβα, οπότε έυκολα terminate loan και άντε στο καλό παλικάρι μου.
Ορέστης Καρνέζης
Δεν θα έχει ευκαιρίες φέτος, τουλάχιστον σε μένα. Έιναι ένας μέτριος GK αλλά δεν νομίζω ότι είναι καλό να παραμείνει. Το καλύτερο είναι να πωληθεί ή να δοθεί δανεικός τουλάχιστον.

Στο δικό μου save πάντως αποκτήθηκαν οι:
Cahouchi Fawzi ώς ελέυθερος και ο Vincent Eneyama με 275k

DR
Λουκάς Βύντρα
Όχι ότι έχω κάτι με τον Λουκά αλλά δεν βοηθάει πολύ επιθετικά και αυτό μου χαλάει λίγο το τρόπο ανάπτυξης της ομάδας. Σαν CB μπορεί να βοηθήσει αλλά θέλω κάτι σε πιό μικρή ηλικία καθώς σιγά σιγά θέλω από την δέυτερη σεζόν να ρίξω κατά πολύ τον μέσο όρο οπότε φέυγει.
Γιόυρκας Σεϊταρίδης
Στο περσινό ήταν καλός εώς πολύ καλός. Φέτος σε 10 φιλικά η απόδοση του κυμάνθηκε από 5,80 μέχρι 6,00 ανεπύτρεπτο για Full Back της κλάσσης του. Φέυγει ασυζητητή!
Στέργος Μαρίνος
Ο μικρός άφησε καλές εντυπώσεις στα φιλικά. Δεν μπορεί να σηκώσει το βαρός για το βασικό μας δεξί μπακ αλλά είναι μια αξιόπιστη λύση. Μένει μιας και μπορέι να παίξει και δεξια μπροστά αλλά και ως αμυντικό χαφ.
Αποκτήθηκε ο Coelho ώς ελέυθερος.

DL
Νίκος Σπυρόπουλος
Αξιόλογος, μαχητής παίζει όπως μπορεί. Δεν έχουμε άλλο πρός το παρόν. Μένει διότι είναι Έλληνας.
Γιώργος Ιωαννίδης
Εμένα προσωπικά μ'αρέσει, αν και δεν είναι καθαρόαιμο FB. Τα πιό καλά του παιχνίδια τα έχει κάνει ώς AML, ξεχνίεται πολύ έυκολα μπροστά εάν όταν παίζει ώς FB με αποτέλεσμα να υπάρχει πρόβλημα πίσω. Μένει φυσικά.
Αποκτήθηκε ο Juan από Flamengo με 1,8m

CB
Παρά την έλευση του Boumsong η ομάδα πονάει εκεί. Και τα 3 βασικά CB είναι πιό αργά και από την καθυστέρηση. Είναι επιτακτηκή ανάγκη για την απόκτηση τουλάχιστον 2 γρήγορων CB.
Centric Kante
Δεν με πείθει ότι μπορεί να σηκώσει το βάρος τουλάχιστον στην Ευρώπη. Στην Ελλάδα θα έχει θέματα με γρήγορους αντιπάλους πράγμα που δεν το θέλω. Οπότε φέυγει.
Jean Alen Boumsong
Ο Γάλλος στο ένας με έναν είναι τρομερος. Δεν έχει ταχύτητα αλλά είναι αξιόπιστος όπως έχω δεί. Δεν μας παίρνει και εδώ να διώξουμε άλλον οπότε μένει. Θα βοηθήσει πολύ σε κάποια παιχνίδια που θα χρειαστεί να εξαφανήσουμε κάποιον αντίπαλο επιθετικό. Μένει.
Josu Sarriegi
Ο Βάσκος θα μείνει μόνο και μόνο για back up εκτός αν πουληθεί τον Γενάρη.
Λόγω της αποχώρησης Καντέ και Βύντρα αποκτήθηκαν 3. Ο Mattias Lequi ώς ελέυθερος και ο Roderick Miranda από Benfica με 1,8m και ο Omar Merlo ώς ελέυθερος.

MC
Ελίνη Δημούτσος
Δεν θα έχει ευκαιρίες. Φέυγει δανεικός με option αγοράς.
Κώστας Κατσουράνης
Ο μοναδικός που μπορεί να παίξει ώς Box-to-Box αυτή την στιγμή στην ομάδα. Μένει ασυζητητή. (Εδώ θέλω την βοήθεια σας για την απόκτηση ενός Box-to-Box πιτσιρικά είτε τον Γενάρη είτε το καλοκαίρι της επόμενης σεζόν. Δυστυχώς δεν έχω βρεί κάποιον)
Gilberto Silva
Ο Βραζιλιάνος μέχρι την λήξη του συμβολαίου του μένει. Καλή λύση για πάγκο φέτος. Δεν μπαίνουμε κάν στην διαδικασία ανανέωσης του συμβολαίου του καθώς ζητάει πάρα πολλά. Εάν βρεθεί αγοραστής τον Γενάρη εννοείτε πώς φέυγει. Μέχρι τότε όμως μένει και βοηθάει όποτε του ζητηθεί.
Γιώργος Καραγκούνης
Ο τυπάρας κάνει καλή δουλειά, έστω και στα 33. Μένει και βοηθάει στο να παίρνει ανάσες ο Κατσούρ.
Mate Simao Junior
Το τρεχαντήρι μας. Καλός αλλά πιάνει και πολλά. Φέυγει και έρχεται άλλος που θα κάνει εξισου την ίδια δουλειά και ίσως λίγο καλύτερα (για να βοηθήσει και λίγο παραπάνω στην ανάπτυξη της ομάδας πράγμα που ο Μοζαμβικανός δεν δείχνει ικανός να το κάνει).
Εδώ αποκτήθηκε ο Anthony Annan από Rosenborg με 3,8m

AMC
Σωτήρης Νίνης
Το θεωρητικό αστέρι της ομάδας μας. Έχει πάρα πολλά να μας αποδήξει φέτος. Το πιστέυουμαι και τον στηρίζουμε. Μένει.
Luis Garcia
O Ισπανός με το πλούσιο βιογραφικό είναι σε καλή ηλικία αλλά τα Physical του δεν είναι τα καύτερα. Μένει μόνο και μόνο για να παίρνουν ανάσες τα βασικά μας 10αρία καθώς και στα άκρα.
Εδώ αποκτήθηκε ο Marco Verratti από Pescara με 1,5m και ο Diego Mario Buonnanotte από River Plate με 5.5m (ξέρω πολλά αλλά δεν μπορούσα να περιμένω μέχρι τον Γενάρη).

AMR
Sydney Govou
Ο Γαλλος δείχνει ικανός να πάρει φανέλα βασικού στο σπίτι του. Βέβαια είναι πολύ ασταθής στης αποδόσεις του. Εάν κάνει κάποιες καλές εμφανήσεις και έρθει μια καλή πρόταση θα φύγει. Μέχρι νεωτέρας μένει και βοηθάει όπως και όταν του ζητηθεί.

AML
Sebastian Leto
Μεγάλο στοίχημα και ο Αργεντίνος. Μένει γιατί μπορέι να κάνει κομμάτια μέχρι και την καλύτερη άμυνα που μπορεί να βρεί μπροστά του (μην γελάσετε, όπως είπε και ο φίλος Cayman δώστε του σακούλες να αρχίζει να μοιράζει, τον φίλτατο Carles Poyol τον έκανε χαζό όποτε τον έβρισκε μπροστά του)

Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος
Ώς γνωστόν ξεκινάει τραυματίας. Για να έρθει στην σωστή του κατάταση θα πάρει αρκετό χρόνο. Μένει γιατί μπορεί να πάιξει σε όλες τις θέσεις της επίθεσης.
Εδώ αποκτήθηκε ο Alexandre N'Gadi ώς ελέυθερος για αριστερά και δεξιά αλλά και ο Fidel Martinez. (Τρομερός μέχρι στιγμής. Παίζει και αυτός όλες τις θέσεις σαν τον Χριστοδούλόπουλο άλλά αποδίδει απίστευτα σαν Σέντερ Φόρ).

ST
Djibril Cisse
Ο μεγάλος αστέρας του ΠΑΟ. Δεν χρειάζεται να μιλήσουμε και να πούμε κάτι γι'αυτόν. μένει για δύο χρόνια τουλάχιστον
Αντώνης Πετρόπουλος
O Πετρογκόλ δεν είναι άσχημος. Βοηθάει και αρκετά καλά εαν του δωθουν οι ευκαιρίες. Δεν είναι Σισέ αλλά δεν είναι για πέταμα. Μένει.
Robert Stamboliziev
Δείχνει καλά στοιχεία ως Poacher. Μ'αρεσε προσωπικά. Όποτε του ζητήθηκε πρός το παρόν τα έχει πάει ανέλπιστα καλά. Μένει.

Το σύστημα που παίζω είναι ένα 4-2-3-1. Η ομάδα ρολάρει καλά μέχρι στιγμής. Ελλάδα αήτητη με 9 νίκες 1 ισσοπαλία και 30-4 τα γκόλ στα 10 παιχνίδια που έχω προλάβει να παίξω αλλά με προβλημάτισε απίστευτα στα Ευρωπαικά.
Δύσκολη νίκη με Τβέντε 1-0 εντός
Ακατανόητη ήττα από Βρέντερ 4-1 (μετά από απ'ευθείας κόκκινη του κατσουρ στο 10ο λεπτό ήρθε μια αδικαιολόγητη κατάρευση)
Απίστευτη ισσοπαλία με Μπάρτσα 1-1 μέσα στο ΟΑΚΑ με Σισε Μπουονανότε, Λέτο και Ν'Γκάντι να κανουν όργια απιστευτα!

Επίσης στα υπόψην είναι και ο Bruno Zuculini 17 ετών αμυντικό χαφ που δείχνει να είναι εξελίξημος.

Ελπίζω να μην σας κούρασα με το μακροσκελές κείμενο μου και να έβαλα κι εγώ ένα λιθαράκι και μια βοήθεια.




φιλε μου μπραβο σου!! αλλα εχω να πω και εγω κατι.... πιστευω πως εκανες το μεγαλο λαθος και πουλησες τον mate simao και εγω παναθηναικο εχω και σε εμενα κανει παπαδες !!! στο τελος της σεζον ερχονται και τα παιδια απο το loan matos ivanchintz και πολοι αλλοι και μπορουν να πουληθουν καμποσα λεφτα για να ενησχησουν τν ομαδα μας !!
stelios1992
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Sun Jan 09, 2011 4:17 am
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια παντος εγω ε τζορβα τερμα,σπυροπουλο miranda bayata marino stin amina,annan leto nini kai samir στην αμυνα και cisse sanogo στην επιθεση πηρα treble......
επισης πολυ καλο βλεπω τον πετροπουλο,φουρλανο και λαγο
stelios1992
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Sun Jan 09, 2011 4:17 am
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια τι μου προτεινεται για αντικαταστατη του cisse :?: :?: :?:
ο carlos vela ειναι τοσο καλος οσο και στο fm 08 :?: :?:
ο adebayor ειναι καλη λυση :?: :?: :?: (: (: (: (:
User avatar
eukarpioths
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2001
Joined: Sat Apr 11, 2009 1:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

o keffren κανει πρωτη χρονια?
γτ μου τον δινει με 900κ και μ εχει 3,5 αστερακια τον εχει δοκιμασει κανεισ?
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stelios1992 wrote:παιδια τι μου προτεινεται για αντικαταστατη του cisse :?: :?: :?:
Δες τον Nolan Roux της Brestois [καπως ετσι πρεπει να γραφεται :P ]
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
stelios1992
Trialist
Trialist
Posts: 31
Joined: Sun Jan 09, 2011 4:17 am
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οκ ευχαριστω αλλα πηρα τον zarate.... :-P :-P :-P
User avatar
eukarpioths
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2001
Joined: Sat Apr 11, 2009 1:17 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

εγω στο δικο μου σαιβ εχω κανει τα εξης πρωτη χρονια
transfers in
Image

tranfers out
Image

Uploaded with ImageShack.us

αγωνες
Image
Image

Uploaded with ImageShack.us

με τακτικη
viewtopic.php?f=252&t=31805

ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Image

οπιος θελει περισοτερες λεπτομεριες ασ μου πει :wink: :wink: :wink: -gioupi
User avatar
nikos_chalandri
Indispensible
Indispensible
Posts: 1939
Joined: Mon Jul 03, 2006 10:51 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Χαλανδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον ακουστε τι παιζει σε μενα με τη Παναθα... το 2015 oΤζιγκερ τη κοπανησε και ανελαβε προεδρος ο Πατερας( who? -kavouras ) Απο τοτε εχουν παρει τη κατω βολτα τα οικονομικα.. balance μιλαμε -6 Εκατομυρρια και αλλα ομορφα...

Εχει γινει και σε σας? Βαζει κανα φραγκο η θα φυγω ακλαφτος ?

Ουτε συμβολαια που τελειωνουν δε μπορω να ανανεωσω.... -kwloxero


Eδιτ: φιλε απο πανω Just respect εγω το πολεμαω 5 χρονια και μεχρι ημιτελικο εχω φτσει... Ομορφααααα -traino
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις

https://www.facebook.com/pages/Apo-mikr ... 2994411112
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Ivanschitz το 2012 παίζει σαν δαίμονας. Σε δέκα ματς μέχρι τώρα έχιε 10 γκολ και 10 ασσίστ. Τον βάζω AML, inside forward-attack
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”