[Aνάλυση] FC PORTO

Εδώ αναλύουμε το έμψυχο δυναμικό κάθε ομάδας και προτείνουμε σχήματα και πιθανές μεταγραφές που θα βοηθήσουν
Post Reply
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Πορτογαλία


Ένα πρωτάθλημα που απο το 1935 εχει βρει νικητες απο μια φορα την μπελενενσες και την μποαβιστα και ολες τις υπολοιπες "κουπες" να μοιραζονται στην τριαδα πορτο,μπενφικα και σπορτινκ λισσαβωνας
εν ετει 2010 τιποτα δεν ειναι διαφορετικο,οι τρεις αυτες ομαδες ειναι οι πιο δυνατες της λιγκας
η μπενφικα κραταει τα σκηπτρα με την κατακτηση του προηγουμενου πρωταθληματος ενω η πορτο εχει κερδισει την πλειοψηφια των τελευταιων πρωταθληματων.ενα σκαλι πιο κατω ειναι η σπορτινγκ λισσαβωνας


Πόρτο


επιλεγουμε την ομαδα του Οπόρτο για να οδηγησουμε και παλι στην κορυφη μετα την περσινη απωλεια του τιτλου
και αν και μια εικονα ισουται με χιλιες λεξεις,οι δυο παρακατω εικονες ισουνται με δυο: ΣΤΟΧΟΣ :arrow: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Image
Image

η ομαδα στεγαζεται στο ντραγκαο που κατασκευαστηκε μολις το 2003 εν οψει του EURO 2004 ενω οι προπονητικες εγκαταστασεις και οι ακαδημιες ειναι σε αψογη κατασταση

τα οικονομικα ειναι πολυ καλα,φροντιζει ο προεδρος για αυτο που εχει γινει διασημος και για την διαχειριση αυτη


Αγωνιστικος τομεας


τεχνικο επιτελειο

υπαρχουν καποιοι σχετικα καλοι ομως θα φερουμε τους δικους μας(χωρις πολλα εξοδα)
Image

ενω ως σοβαρη ομαδα με σωστη οργανωση χρειαζομαστε και ενα δυνατο τμημα scouting,τους οποιους θα στειλουμε στις 4 γωνιες του κοσμου
Image




τακτικο πλανο


η αληθεια ειναι οτι εξαρχης εψαχνα μια ομαδα που να εφαρμοσω ενα 4-3-3(4-1-2-2-1 πιο ανεπτυγμενα)
οποτε αυτον τον σχηματισμο επιλεγουμε
Image


φιλοσοφια και στρατηγικη στο balanced/attacking και μειωνουμε λιγο το υψος που παιζει η αμυντικη γραμμη και το πλατος της ομαδας ενω αυξανουμε λιγο το χρονο που "τρωμε"(ολες αυτες οι αλλαγες στα 2-3 κλικ)
οταν παιζουμε με ψηλα την αμυνα ενω εχουμε και επιθετικογενη πλαγια μπακ σημαινει αυτοματα οτι υπαρχει ενα μεγαλο κενο αναμεσα στην αμυνα και τον τερματοφυλακα και οτι θα δεχομαστε πιο ευκολα σεντρες/πλαγιοκοπησεις οποτε ο τερματοφυλακας καλο ειναι να ειναι sweeper keeper(κατι που ο ελτον δεν κατεχει) ωστε να κανει πιο πολλες εξοδους ειτε για να κοβει καθετες μπαλιες στην πλατη της αμυνας ειτε για να μπορει να "καθαριζει" τις σεντρες


εμψυχο δυναμικο

το ροστερ θα διαμορφωθει σε γενικες γραμμες σε:
1η ομαδα:
Image


ρεζερβες:
Image

νεοι(εβαλα μονο οσους εχουν καποια αξιολογη προοπτικη):
Image



παμε να δουμε ανα θεση:

τερματοφυλακες
ιδανικα θα θελαμε καποιον "sweeper keeper" οπως προειπα
ο ελτον δεν ειναι σε καμμια περιπτωση κατι τετοιο οποτε προς το παρον θα μεινουμε με εναν κλασσικο τερματοφυλακα
απο εκει και περα θα κοιταξουμε να αγορασουμε στο μελλον καποιον ωστε να καλυψει τις απαιτησεις μας(απο την 1η χρονια το μπατζετ δεν αρκει για μια τετοια αγορα),ενω ο ελτον ειναι 32 χρονων και θελουμε αντικατασταση και λογω ηλικιας
υπαρχει η νοοτροπια αν δεν μπορεις να αγορασεις/βρεις τον παιχτη που θες τοτε φτιαξτον,οποτε αγοραζουμε τον καπινο απο τον παναθηναικο και στρεφουμε ολη την προσοχη πανω του ωστε να τον εξελιξουμε μεσω προπονησης και αγωνων ιδανικα
Image


πλαγια μπακ

ιδανικα επειδη στην δεξια πλευρα της επιθεσης παιζει ο χαλκ που κοβει προς τα μεσα και αριστερα ο ροντριγκεζ που ειναι πιο πολυ παιχτης γραμμης θα θελαμε να εχουμε επιθετικογενες μπακ που να ανεβαινει πολυ και να σεντραρει απο τα δεξια και ισως εναν πιο αμυντικογενη απο τα αριστερα
δυστυχως αυτο δεν συμβαινει αλλα παρολα αυτα ειμαστε κατι παραπανω απο ικανοποιημενοι απο τους παιχτες σε αυτες τις θεσεις
ο φουτσιλε βασικος δεξια και ο περειρα αριστερα
ο σαπουναρου ειναι ενα πολυ καλο μπακ απ ενω στο ροτεισον για να ξεκουραζονται οι παιχτες θα χρησιμοποιουμε τον σαπουναρου ειτε στην θεση του φουτσιλε ειτε πηγαινοντας τον φουτσιλε αριστερα και αφηνοντας τον περειρα στον παγκο(αναλογα ποιον θελουμε να ξεκουρασουμε)
Image
και
Image

κεντρικοι αμυντικοι

ο νεοαποκτηθης οταμεντι ειναι τρομερα καλος
επισης καλος ειναι ο ρολαντο(μου τραυματιστηκε ομως μετα το πρωτο μου φιλικο για 7-8 μηνες οποτε δεν τον εχω χρησιμοποιησει ακομα)
ο μαικον πολυ καλος επισης
αγοραζουμε/δανειζομαστε εναν ακομα παιχτη για να ειμαστε υπερπληρεις(σε εμενα επειδη τραυματιστηκε ο ρολαντο ηταν απαραιτητη αυτη η κινηση),στο στοχαστρο ειχα τον τολοι και τον μπογιατα.ο τολοι ομως πηγε ρεαλ και δεν μπορεσα ουτε απο αυτους να τον παρω ως δανεικο,οποτε δανειστηκα τον μπογιατα που επισης ειναι εξαιρετικος σκορερ απο το δευτερο δοκαρι στα κορνερ
Image


η τριανδρια του κεντρου


ενας παιχτης πληρως αμυντικογενης,ενας σε πιο ουδετερο που τα κανει ολα και ενας πιο επιθετικος/οργανωτης

για κοφτη/6αρι/ανκορ μαν υπαρχει ο φερναντο και αγοραζουμε τον ανναν για να ειμαστε υπερπληρεις
για box-to-box/8αρι η ομαδα εχει αποκτησει τον ζοαο μουτινιο που δεν ειναι ισως ο κλασσικος τυπος παιχτη για αυτην την θεση ομως ειναι υπεραρκετα καλος
για πλειμεικερ εχουμε τον μπελουτσι που μοιραζει ασιστ με το κιλο
στο ροτεισον τωρα,ο ρουμπεν μικαελ ειναι ειναι ξεκαθαρα αλλαγη του μπελουτσι και ο ανναν με τον φερναντο για ανκορ μαν(χωρις να υπαρχει ξεκαθαρα καποιος βασικος),εχω χρησιμοποιησει τον μουτινιο σαν πλειμεικερ καποιες φορες κατα την διακρεια του ματς οταν εβγαζα τον μπελουτσι εξω για ξεκουραση και δεν ειχα στον παγκο τον ρουμπεν μικαελ βαζοντας παραλληλα τον ανναν σαν box-to-box
ο σοουζα εχει παιξει και σαν 6αρι και σαν 8αρι αλλα δεν στηριζουμε και πολλα πανω του
επισης εχω κλεισει και εναν νεαρο ισπανο που ελπιζω να εξελιχθει αρκετα για την θεση του πλειμεικερ(θα βαλω αργοτερα με εντιτ το σκρινσοτ του)
Image


δεξια επιθεση

εξω δεξια/δευτερο φορ/περιφερειακος επιθετικος/δεξι εξτρεμ πειτε το οπως θελετε,τα κανει ολα
εδω υπαρχει ο χαλκ
μακραν οτι καλυτερο εχει να επιδειξει το ροστερ της ομαδας
επιλεγουμε να ειναι σε θεση AMR inside forward με attack ρολο
οταν τον βλεπουμε με την μπαλα στο πλαι τοτε ακολουθουν 3 πραγματα :arrow: cuts inside :arrow: shoots with power :arrow: goal of the month
το αρνητικο ειναι οτι πανω που πηρε τα πανω του εσπασε ο αστραγαλλος του(συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες :P ),τοτε απο του πουθενα ο βαρελα που δεν ειχε παιξει παρα ελαχιστα ως αλλαγη πηρε το οπλο του και πετυχε 7 γκολ σε 5 ματς
επισης και ο james rodriguez παιρνει λεπτα σε αυτην την θεση οπως και ο cristian benitez(δεν την εχει την θεση με βαση τον πινακα positions καθολου ομως τα χαρακτηριστικα του αλλα poacher του επιτρεπουν να παιξει σαν inside forward)
Image



αριστερα επιθεση

εδω εχουμε ενα πιο κλασσικο παιχτη γραμμης που στα πρωτα ματς που η ομαδα δεν ειχε ρολαρει ακομα ειχε 5 γκολ και μας κρατησε αητητους με μετριες ακομα εμφανισης του συνολου(τα πρωτα 3-4 ματς αυτα)
αυτος ο παιχτης ειναι ο κριστιαν ροντριγκεζ
αλλαγη του ο νεος και ωραιος συνεπωνυμος του, τζειμς(ή χάμες???) ροντριγκεζ
Image



σεντερ φορ

σε αυτην την θεση δεν θα χρησιμοποιησουμε την νοοτροπια που θελει ενα παιχτη που να σκοραρει συνεχως(οχι οτι ο φαλκαο δεν μπορει)
για να υπαρχει καλυτερη συνδεση των γραμμων κεντρου-επιθεσης και να αξιοποιουνται πληρως οι αρετες των χαλκ(κυριως) και ροντριγκεζ ο επιθετικος μας εχει ρολο support(target man)
o φαλκαο ειναι μακραν ο βασικος και ο βαλτερ η αλλαγη του για να τον ξεκουραζει
ο μπενιτεζ αποκταται για να υπαρχει και ενας επιθετικος που προσδιδει αλλα χαρακτηριστικα στην ομαδα
εναλλακτικα σε περιπτωση που τραυματιστει ο φαλκαο για μεγαλο διαστημα τοτε αναλογα το momentum(την φορμα) των παιχτων που ερχονται απο τον παγκο(αν αυτοι που ειναι μπακ απ για την θεση του amr παιζουν καλυτερα απο αυτους του επιθετικου) μπορουμε να βαλουμε τον χαλκ κορυφη(νομιζω ο ρολος που θα του ταιριαζε πιο πολυ ειναι trequartista)
Image


οποτε εχουμε τις μεταγραφες:
Image


προσοχη
μεγαλη προσοχη οταν παμε να πουλησουμε παιχτες
δειτε πρωτα τα clauses
Image
μπελουτσι/οταμεντι/γκουαριν/σαπουναρου εχουν πολυ μεγαλα ποσοστα μεταπωλησης για τις προγηγουμενες ομαδες τους
επισης και ο μουτινιο και ο james rodriguez εχουν αλλα τα δικα τους παλευονται
βεβαια αν χρειαζομαστε παιχτες για μπακ απ για επιθεση μπορουμε να εκμεταλευτουμε τις αντιστοιχες ρητρες του χελντερ ποστιγκα και του βιερινια(ασχετως αραβων ή μη :P ) ωστε να παρουμε "τεκνα" της ομαδας σε χαμηλοτερες τιμες για να προσφερουν ανασες στο ροτεισον



η βαθμολογια μετα και το ντερμπι με την μπενφικα
Image


το ντερμπι με την μπενφικα
Image
Image
Image



UPDATE


η χρονια κρινεται επιτυχημενη(η πιο καλη πρωτη σεζον που εχω κανει ποτε)
Image
:wav:

τωρα αφησα τους παιχτες να παρταρουν λιγο
:DJ:
:yea:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by mojotzotzo on Mon Jan 10, 2011 10:26 pm, edited 2 times in total.
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιος ρε μαν! Πολυ καλη παρουσιαση! 8)
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
User avatar
isiyfas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 262
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Status: 2 πράγματα στον κόσμο μας είναι σίγουρα, η ανθρώπινη ηλιθιότητα και ο θάνατος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια ρε φίλε, πολύ ωραίος. Και είμαι και οπαδός των Δράκων απο τότε που γεννήθηκα
(1987 γεννήθηκα, 1987 πήρε η Πόρτο το 1ο της Τσάμπιονς Λίγκ)

Μόνο μια σύσταση θέλω να κάνω, να πάρεις τον Coentrao 2η σεζόν γιατι ο παίχτης είναι τρομερός και είναι κρίμα να χαραμίζεται στα Γατάκια της Λισσαβόνας.
--Αλλαζεις γκομενες, αμαξια, σπιτια, ρουχα, υπολογιστες κτλ.
--OMAΔΑ ΚΑΙ FM ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ...

True Story
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

ειναι αυτο ακριβως που εχω στον νου μου για τον κοεντραο
ειναι πολυ δυσκολη περιπτωση(συμφωνα με τους scout ακατορθωτη) αλλα εχω στο μυαλο μου οτι ισως ειναι ο μονος παιχτης για τον οποιο θα εδινα τρελα λεφτα την δεδομενη στιγμη
γενικα τωρα ψαχνω πιο πολυ λαβρακια γιατι αν προσεξατε τα συμβολαια ειναι σχετικα μικρα(επιπεδου ελλαδας) οποτε περιπτωσης οπως τζεκο που μπορει να βρω λεφτα για την ομαδα,δεν θα βρω λεφτα για το συμβολαιο
αλλα για τον κοεντραο θα τα δωσω ολα :P
User avatar
isiyfas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 262
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Status: 2 πράγματα στον κόσμο μας είναι σίγουρα, η ανθρώπινη ηλιθιότητα και ο θάνατος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και Τέρμα να βρεις πρέπει τρομερό, να κατεβάζει ρολλά, γιατι οι Δράκοι έχουν να δουν τέρμα της προκοπης απ'την εποχή του Vitor Baia δυστυχως.. Εδώ μπορώ να σου προτείνω De Gea, Neuer, Akinfeev. λογικά μόνο ο Ρώσσος θα θέλει να έρθει, αλλά αξίζει κάθε σεντ, απο 12 έως 18 μυρια τον παίρνεις. Ρίχνει ρολλά απιστευτα..
--Αλλαζεις γκομενες, αμαξια, σπιτια, ρουχα, υπολογιστες κτλ.
--OMAΔΑ ΚΑΙ FM ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ...

True Story
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

απο αυτους μονο ο ακινφεεφ και τρομερα δυσκολα παλι
για τον νοιερ κοιταω μηπως τα παει χαλια η σαλκε οποτε να μπορω να τον παρω πιο ευκολα
γνκ εχω βρει και καποιους ψιλοαξιολογους βραζιλιανους αλλα οχι τοσο βαρβατοι οσο θα ηθελα
θα προσπαθησω να παρω τον ασενχο καθως εχει πολυ προοπτικη ενω ειναι ηδη σε ενα καλο επιπεδο
αλλα οπως γραφω επειδη αμφιβαλλω για το αν θα βρω τον τερματοφυλακα που θελω πηρα τον καπινο ωστε να τον εξελιξω εγω και να δωσω βαση παραπανω σε καποια στοιχεια ωστε να φτιαξω εναν τερματοφυλακα οπως εγω θελω





αργοτερα ή αυριο οταν ξανανοιξω το γκειμ ισως προσθεσω την εκτιμηση μου για πιθανες τιμες πωλησης καποιων παιχτων




εδιτ:προστεθηκε στο πρωτο ποστ η επιτυχια της ομαδας :P
User avatar
isiyfas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 262
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:11 pm
Football Manager της ομάδας: Tottenham Hotspur
Status: 2 πράγματα στον κόσμο μας είναι σίγουρα, η ανθρώπινη ηλιθιότητα και ο θάνατος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΕΤΣΙ, ΔΡΑΚΟΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΡΑΚΟΙ..
--Αλλαζεις γκομενες, αμαξια, σπιτια, ρουχα, υπολογιστες κτλ.
--OMAΔΑ ΚΑΙ FM ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΟΤΕ...

True Story
nk17
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Wed Nov 04, 2009 1:54 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος φίλε μου το δοκίμασα και εγώ σε κάθε αγώνα βάζω περιπου 3 γκολ αλλα στην αρχή μέχρι να μάθει την θέση ο HULK δεν τα πηγαινα καλά στα πρώτα ντέρμπι αν και δεν έχω κάνει ούτε μια ήττα στο πρωτάθλημα...
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

και σε εμενα η ομαδα στα πρωτα ματς δεν τραβουσε πολυ (με ειχε ξελασπωσει ομως ο κριστιαν ροντριγκεζ με 4-5 γκολ)
αλλα μετα πηραν φωτια
λογικα χρειαζονται καποια παραπανω φιλικα ωστε να μην μεταφερεται η προσπαθεια δεσιματος της ομαδας στα επισημα παιχνιδια
nk17
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Wed Nov 04, 2009 1:54 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βλέπω όμως οτι με μεγάλες ομάδες δεν τα πάει τόσο καλά η ομάδα ίσως να φταίνε τα κενά ίσως και η άμυνα...
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

οταν λες με μεγαλες ομαδες τι εννοεις?
γτ περα απο μπενφικα(και ισως κατι ψηλα σπορτινγκ)δεν υπαρχει ιδιαιτερος ανταγωνισμος εγχωρια
αν εννοεις για ομαδες τσαμπιονς λιγκ(πχ μια τσελσι ή ρεαλ) τοτε πιθανο ειναι ως πιο αδυναμη ομαδα να χρειαστει ενα πιο αμυντικογενες πλανο για αυτα τα 5-6 παιχνιδια
απο εκει και περα η τακτικη λογω του επιθετικογενη με τρεξιμο προσδιορισμου της κουραζει αρκετα τους παιχτες οποτε χρειαζεται ροτεισιον καλο
nk17
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Wed Nov 04, 2009 1:54 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μιλάω για Benfica και ομάδες τύπου dortmund liverpool καλά οι άλλες του πρωταθλήματος ειναι έτσι για να διασκεδάζουν το κοινό 4-5 γκολ στην καθεμια
User avatar
reco77
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Thu Nov 11, 2010 7:26 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αψογη αναλυση φιλε μου. Δεν εχω κατι ιδιαιτερο να σχολιασω παρα μονο να αναφερω 2 σημαντικες προσθηκες
που θα μπορουσαμε να κανουμε απο τη πρωτη χρονια κιολας.
1η αγοραζουμε απο Σεβιλλη τον πολυθεσιτη παιχταρα FAZIO και ειμαστε οκ στις θεσεις DC/DMC/MC.
2η πρωτεινουμε συμβολαιο στον free τερματοφυλακα Fawzi Chaouchi. Τον εχω δοκιμασει σε ολα τα saves μου.
ειναι ενας απο τους καλυτερους κατα τη γνωμη μου.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

nk17 wrote:Μιλάω για Benfica και ομάδες τύπου dortmund liverpool καλά οι άλλες του πρωταθλήματος ειναι έτσι για να διασκεδάζουν το κοινό 4-5 γκολ στην καθεμια

με την μπενφικα εχασα στο πρωτο ματς της σεζον στα πεναλτι(σουπερ καπ) νικησα τα 2 ντερμπι πρωταθληματος,στα 2 ματς κυπελλου εφερα χ στο πρωτο εντος εδρας αλλα νικησα εκτος και στο λιγκ καπ νικησα δυσκολα στον ημιτελικο...οποτε καλη συγκομιδη θα ελεγα..στο ουεφα η αληθεια ειναι οτι ειχα καλες κληρωσεις και δεν επαιξα με μεγαθηρια οποτε δεν εχω καλη εικονα με μεγαλες ομαδες
ισως καλο θα ηταν να βαλεις μια δευτερη τακτικη οπου θα ριξεις λιγο το mentality,width,tempo ή/και να βαλεις τα πλαγια μπακ σε support ρολο ωστε να καλυπτουν καλυτερα πισω




reco77 wrote:1η αγοραζουμε απο Σεβιλλη τον πολυθεσιτη παιχταρα FAZIO και ειμαστε οκ στις θεσεις DC/DMC/MC.
2η πρωτεινουμε συμβολαιο στον free τερματοφυλακα Fawzi Chaouchi

1)τον φαζιο δεν τον εχω δοκιμασει στο φμ11 αλλα εχω δει πολλα καλα λογια και ταιριαζει στην ομαδα οποτε ειναι πολυ καλη μεταγραφη
2)δεν τον ξερω καθολου τον τερματοφυλακα...σιγουρα ομως ενας καλος ελευθερος τερματοφυλακας για μπακ-απ του ελτον την πρωτη σεζον χρειαζεται οποτε πρεπει να ειναι καλη λυση
User avatar
reco77
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Thu Nov 11, 2010 7:26 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οπως καταλαβες motzo ξεκινησα save με Πορτο, εκανα κατα 80% το δικο σου set up.
Αυτο που θελω ομως να αναφερω ειναι οτι το 30% των γκολ που εχει βαλει η ομαδα προερχεται απο τα
σεντερ μπακ. Δλδ ελεος ανα 5 κορνερ 1 γκολ. :wink:
Επισης οπως ειπες μετα απο 4-5 αγωνιστικες ανοιξε ο κινητηρας της ομαδας και δουλευει ....στα τερματα

Κοινος παμε -traino
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”