[Ανάλυση]Real Madrid

Εδώ αναλύουμε το έμψυχο δυναμικό κάθε ομάδας και προτείνουμε σχήματα και πιθανές μεταγραφές που θα βοηθήσουν
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θυμαμαι ναι εναν κοφτη,εναν box to box και εναν οργανωτη σε attack.Ειναι καλοι συνδιασμοι αυτοι σιγουρα.Πιστευεις οτι 2 κοφτες σε support δεν ειναι κ πολυ καλο?Γιατι κανουν ακριβως την ιδια δουλεια? Ετσι ομως δεν εχω περισσοτερες πιθανοτητες να περνω εγω το κεντρο?
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

επειδη θεωρητικα κανουν την ιδια δουλεια οπως λες,δεν μου καθεται καλα εμενα προσωπικα..βεβαια μεσα στο παιχνιδι μπορει να δουλευει και εξαιρετικα
θεωρητικα ομως θα υπαρχει μεγαλο κενο απο την αμυνα ως τα 3 επιθετικα χαφ οταν η ομαδα ειναι στην φαση της επιθεσης
ουτως ή αλλως και ενας παιχτης deep lying playmaker ή απλο mc σε support θα βοηθαει και στο μαρκαρισμα(ειδικα οταν μιλαμε για παιχτες επιπεδου ρεαλ που θα ειναι πιο πολυπλευροι),δεν θα μενει ο κοφτης δηλαδη μονος του να "κρατησει" ολη την αμυνα και παραλληλα λογικα θα δεσει και καλυτερα η ομαδα

με μικροτερες ομαδες οπου δεν θα απειλουν πολυ επιθετικα ισως θα μπορουσε ακομα και να μπει διδυμο deep lying playmaker με παιχτη σε box-to-box και ετσι θα υπαρχει ενας ακομα παιχτης στην επιθεση και δεν θα σπαταλιεται στην αμυνα οπου η αντιπαλη μικρη ομαδα δεν θα απειλει

βεβαια ολα αυτα ειναι θεωρητικα,στην πραξη μπορει να μην δουλευουν σωστα στο παιχνιδι,αλλα γενικα με την ρεαλ μπορουν να γινουν αρκετες δοκιμες αφου ακομα και αν δεν ειναι πολυ επιτυχημενα τα πειραματα δυσκολα θα χανει βαθμους απο τις μικρες ομαδες
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σωστα ολα αυτα που λες :wink:

Μια απορεια που εχω ειναι οτι οταν βαζω τον αλονσο ως deep playmaker + εχω και τον οζιλ σαν advanced playmaker ποιον απο τους 2 να οριζω ως οργανωτη απο τα team instructions?παντως το παιχνιδι απο μονο του μου βγαζει τον αλονσο οταν παιζω και με τους 2...
GIZY 13
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Wed Jul 07, 2010 11:59 am
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ Ο DEEP PLAYMAKER ΑΠΟ ΤΟΝ ADVANCED :?: :?: :?: :?:
User avatar
diant
Football Legend
Football Legend
Posts: 11291
Joined: Mon Nov 22, 2004 1:11 pm
Status: vitam impendere vero
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ανοιξε το Μάνατζερ.
Βάλε σε έναν παίκτη ρόλο deeplying και δες τις ρυθμίσεις
Ομοίως και για advanced

Γενικά η διαφορά τους είναι ότι λέει και η λέξη
deep lying είναι αυτό που οργανώνει από πίσω (Pirlo, Garcia στον ΠΑΟΚ, Xavi)
Advanced είναι πιο δεκάρι (Kaka στην Μιλαν, Fabregas στην Arsenal)
★ When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives ★
GIZY 13
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Wed Jul 07, 2010 11:59 am
Football Manager της ομάδας: panathinaikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ DIANT. ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΙΖΩ ΜΕ 2 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΕΝΑΝ DEEP PLAYMAKER KAI ΕΝΑΝ BALL WINING ΣE DEFEND ή KATI ΑΛΛΟ EYXAΡΙΣΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ -mathima -mathima
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

εγω συνηθως προτιμω τον συνδιασμο deep lying playmaker σε support με ball winning midfielder σε defend
martosion
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Thu Aug 20, 2009 9:51 am
Football Manager της ομάδας: real madrid
Αγαπημένη Ομάδα: MAN U
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιζω το ιδιο συστημα που αναφερεται στο πρωτο ποστ μονο που ο κριστιανο παιζει στο αριστερο ακρο ως inside forward. μεχρι να βρει τα πατηματα του ειχα καποιο προβλημα αλλα πλεον σκοραρει ακαταπαυστα...για αλλαγη του μαρσελο πηρα κοεντραο (νομιζω καθολου ασχημα) και με το εξτρα μπατζετ που μου δωσαν εχω κλεισει φαμπρεγας κ τον περιμενω ιανουαριο (100μυρια σε 48 δοσεις, θα μου πειτε πολλα αλλα τον θεωρω κορυφαιο παικτη). ο οζιλ ως advanced playmaker βγαζει ματια οπως και ο αλονσο ως dpl...δοκιμασε κανενας τον ντι μαρια ως winger απο δεξια?του χει μαθει κανεις το killer balls?ρωταω για να δω αν κανουν δουλεια...ο μπενζεμα poacher (παστελωτης) παει πολυ καλα μονο που ο γκοντιν το γιδι τον εβγαλε εξω εναμισι μηνα. ο ιγκουαιν advanced forward...το θεμα ειναι που θα χωρεσω τον φαμπρεγας μεχρι ο αλονσο να φτασει τα 31...για να δουμε...πρωτη χρονια και ειμαι δευτερος πισω απο μπαρτσα με 7 βαθμουσ αυτη η ομαδα απλα μονο νικαει. ουτε καν ισοπαλια...αλλα την περιμενω πως και πως για κυπελο κ πρωταθλημα...επισης ενα αλλο συστημα που δοκιμασα και ειναι πιο σφιχτο ειναι το να παιξω με ενα dmc (diarra lass) ενα dpl αλονσο κ τον οζιλ πισω απο τον επιθετικο...λιγο πιο συντηρητικη η τακτικη και με τις γραμμες πολυ κοντα...στην τσελσι με το συστημα αυτο εριξα 3...πεπε αξεπεραστος, αλλα πρεπει να παρω και ενα dc κλασης γιατι ο καρβαλιο ποσο να παιξει ακομη..εχει δοκιμασει κανεις τον κυριακο παπαδοπουλο?ολοι οι σκαουτερ 4,5 αστερια του δινουν...
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ξεκινησα και γω παιχνιδι με την Ρεαλ με την υποσχεση να ασχοληθω σοβαρα, ως προς το συστημα το βασικο ειναι και μενα το 4-2-3-1 οπου ομως με το 11,3 εχουν εξω Κακα( βασικα ασχετα απντειτ) & και τον Ιγκουαιν :oops:
Πρωτες κινησεις ηταν να διωξω Garay, L.Diarra k Dudek και πηρα M.Sissoko, Vidal, Toloi και εφερα πισω M.Torres k Parejo ενεργοποιωντας τις οψιον επιστροφης τους.
Στην αρχη της προετοιμασιας μου τραυματιστηκαν τα εχτρεμ οποτε το γυρισα στο 4-3-1-2 οπου ο Ronaldo k Benzema κανουν πλακα ειδικα ο 1ος εχει 28 γκολ σε 15 αγωνες (17 στο πρωταθλημα , 10 στο Champions League κ 1 στο κυπελλο) μεχρι τις αρχες Νοεμβρη.
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andreas35 wrote:Ξεκινησα και γω παιχνιδι με την Ρεαλ με την υποσχεση να ασχοληθω σοβαρα, ως προς το συστημα το βασικο ειναι και μενα το 4-2-3-1 οπου ομως με το 11,3 εχουν εξω Κακα( βασικα ασχετα απντειτ) & και τον Ιγκουαιν :oops:
Πρωτες κινησεις ηταν να διωξω Garay, L.Diarra k Dudek και πηρα M.Sissoko, Vidal, Toloi και εφερα πισω M.Torres k Parejo ενεργοποιωντας τις οψιον επιστροφης τους.
Στην αρχη της προετοιμασιας μου τραυματιστηκαν τα εχτρεμ οποτε το γυρισα στο 4-3-1-2 οπου ο Ronaldo k Benzema κανουν πλακα ειδικα ο 1ος εχει 28 γκολ σε 15 αγωνες (17 στο πρωταθλημα , 10 στο Champions League κ 1 στο κυπελλο) μεχρι τις αρχες Νοεμβρη.
M@λ@κια που τραυματιστικαν τα extrem e?Παντως τον ροναλντο για μια δωση τον ειχα σαν Poacher και πραγματικα επεζε μονος του + δεν υπηρχε αντιπαλος να τον σταματισει εκανε πλακα καθε ομαδα..
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7204
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

rtms wrote:
andreas35 wrote:Ξεκινησα και γω παιχνιδι με την Ρεαλ με την υποσχεση να ασχοληθω σοβαρα, ως προς το συστημα το βασικο ειναι και μενα το 4-2-3-1 οπου ομως με το 11,3 εχουν εξω Κακα( βασικα ασχετα απντειτ) & και τον Ιγκουαιν :oops:
Πρωτες κινησεις ηταν να διωξω Garay, L.Diarra k Dudek και πηρα M.Sissoko, Vidal, Toloi και εφερα πισω M.Torres k Parejo ενεργοποιωντας τις οψιον επιστροφης τους.
Στην αρχη της προετοιμασιας μου τραυματιστηκαν τα εχτρεμ οποτε το γυρισα στο 4-3-1-2 οπου ο Ronaldo k Benzema κανουν πλακα ειδικα ο 1ος εχει 28 γκολ σε 15 αγωνες (17 στο πρωταθλημα , 10 στο Champions League κ 1 στο κυπελλο) μεχρι τις αρχες Νοεμβρη.
M@λ@κια που τραυματιστικαν τα extrem e?Παντως τον ροναλντο για μια δωση τον ειχα σαν Poacher και πραγματικα επεζε μονος του + δεν υπηρχε αντιπαλος να τον σταματισει εκανε πλακα καθε ομαδα..
Εχω φτασει μεσα Γεναρη (επιτελους επεστρεψαν Κακα κ Ιγκουαιν -gioupi ) κ ο Ροναλτο εχει σε 18 αγωνες 35 γκολ στο πρωταθλημα 11 γκολ στο κυπελλο κ 10 στο Τσουλου, τον βαζω poacher swap position με τον Μπενζεμα που παιζει AML inside forward και γινεται χαμος!!!
martosion
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Thu Aug 20, 2009 9:51 am
Football Manager της ομάδας: real madrid
Αγαπημένη Ομάδα: MAN U
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τελειωα την πρωτη χρονια με πρωταθλημα και κυπελλο τσου λου αποκλειστικα απο μπαρτσα στα ημιτελικα. 0-0 στο μπερναμπεου και 2-1 στο νοου καμπ ουτε στο θεο να το λεγα...στα μεταγραφικα εδωσα γκαραι κ κατι αλλους και με 108.000.000 Ευρω μπατζετ πηρα νειμαρ, παολο ενρικε απο σαντος, αρεολα για κιπερ μιας κ ο ντουντεκ εφυγε και ηθελε ενα μικρο που να μην γκρινιαζει γιατι ο ικερ απλα δε βγαινει, νταβιντ σαντον ελευθερο, μεξες γιατι ο καρβαλιο σχεδον τα χει φαει τα ψωμια του... το μονο που με προβληματισε ειναι οτι κοιτουσα ντζεκο για στραικερ αλλα ζητουσαν τα μαλλιοκεφαλα τους και ετσι κατεληξα σε νειμαρ...πηρα και vaclav kadlec, ezequiel mounoz, da costa, ενα παικτατι γερμανο οι οποιοι φυγαν στην β ομαδα για εμπειριες...λογω των δοσεων εχω ακομη μπατζετ 50.000.000...
θα ηθελα τη γνωμη σας για τις μεταγραφες και ειδικα του νειμαρ αντι τζεκο.
να σημειωσω οτι παιζω την εκδοση 11.3, πηρα το φεβρουαριο του 11 φαμπρεγας
Υ.Γ. σκεφτομαι να διωξω κακα για να παιζει ο παολο ενρικε για τον οποιο (καλως η κακως) εδωσα 35.000.000 μυρια κ ελπιζω να μου βγει οι σκαουτερς του δινουν 3,5 αστερια quality signing
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλες οι μεταγραφες σου..Για αλλαγη του ντι μαρια προοριζεις τον νευμαρ?Γιατι καθαροεμο AML δεν υπαρχει - του αργεντινου..
martosion
Trialist
Trialist
Posts: 29
Joined: Thu Aug 20, 2009 9:51 am
Football Manager της ομάδας: real madrid
Αγαπημένη Ομάδα: MAN U
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το νειμαρ λογω του νεαρου της ηλικιας του τον πηρα για 3ο στραικερ για οι σκαουτερς λενε οτι μπροστα παιζει καλυτερα και οτι εκει ειναι η φυσικη του θεση....
εχω καθιερωσει AML cristiano σαν inside forward και AMR τον ντι μαρια ως winger και οι δυο πανε παρα πολυ καλα...ο κριστιανο εβαλε 38 γκολ στο πρωταθλημα και ο ντι μαρια 21...ο ντι μαρια με προπονηση εχει προσαρμοστει πολυ καλα...εχω γκρανερο που παιζει και δεξια και αριστερα οποτε χρειαζεται και εχω παρει το προηγουμενο καλοκαιρι και κοεντραο που ξεκουραζει τον μαρτσελο αλλα οσες φορες τον δοκιμασα αντικαταστατη του κριστιανο στα αριστερα ως γουινγκερ βγαζει ματια...απλα προβληματιζομαι αν πρεπει να δωσω τον κακα γιατι κ ποιοτητα εχει κ δινει ανασες στον οζιλ αλλα για πρωτη χρονια δεν εμπιστευομαι τον παολο ενρικε...εκανα προταση και σε μουνιαιν αλλα δεν ερχοταν με τιποτα αν και η ομαδα αποδεχθηκε τα χρηματα...αυτος που με απογοητευσε λιγο ειναι ο καναλες γιατι με τα ποσοστα που εχει επρεπε να κανει παπαδες αλλα υπομονη γιατι ειναι 18 χρονων...ο γκρανερο με εξεπληξε ευχαριστα...οποτε τον χρειαστηκα ηταν εκει με καλη αποδοση και γκολ...
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπορεις να δωσεις τον κακα με αρκετα χρηματα και να παρεις τον eden hazard που ειναι πιο αξιοπιστος τουλαχιστον τις πρωτες χρονιες και μπορει να παιξει και σαν AMC και σαν ΑML.Τον ενρικε μπορεις να τον εχεις σαν 3η λυση γιατι ειναι κ αρκετα μικρος για να σηκωσει το φορτιο του οργανωτη σε τετοια ομαδα απο τωρα.
Post Reply

Return to “Ανάλυση έμψυχου δυναμικού ομάδων”