4-2-3-1 με ΑΕΚ

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
manager21
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Fri Sep 26, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον εγω δεν σας υποσχομαι κανενα ανικητο συστημα γιατι πιστευω οτι δεν υπαρχουν!
το συστημα ειναι το κλασικο 4-2-3-1 με 2 MC σε ρολο deep lying playmaker με οδηγια defend, ενα AMC σε ρολο advanced playmaker σε support, και τον SC σε ρολο poacher και attack,

ο σκοπος του συστηματος ειναι short passes για κυκλοφορια και πολλες καθετες απο το 10αρι στον επιθετικο

το 10αρι βγαζει πολλες ασιστ γιαυτο θελει παιχτη με καλλο passing kai creativity τωρα εχω Aimar δεν χρειαζετε να ειναι γρηγορος αλλα πολυ καλος τεχνιτης, την πρωτη σεζον ειχα το Recoba αν και γερος εκανε παπαδες σε αυτον τον ρολο, στην θεση του επιθετικου πρεπει να ειναι γρηγορος και να εχει καλα τελειωματα τωρα εχω Florent Sinama Pongolle o οποιος ειναι απιστευτος γκολτζης και φτηνος για δανεικος ή αγορα αλλα την πρωτη σεζον ειχα Ogunsoto βασικο (τον πηρα free) και εβαλε πανω απο 20 γκολ!
αν και παιζουν με short passes τουw εχω βαλει αντιθετα με την νοοτροπια του, με τερμα το wide γιατι δεν υπαρχουν πλαγιοι χαφ και τερμα to quick. ta back παιζουν πολυ περιορισμενα (επιτηδες για να μην γινονται 100 γιομες) απλα βοηθανε στην κυκλοφορια και τα MC το ιδιο (για να μην κανουν 100 σουτ στις κερκιδες).
για τους 2 πλαγιους AMC καλο ειναι να μπορουν να παιζουν και στις 3 θεσεις AMC - AMR/AML - SC

το συστημα θελει πολλη δουλεια στα στημενα, οποτε οποιος εχει καμια καλη συμβουλη ευχαριστως να μου πει...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Sidereal
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Mon May 09, 2005 11:56 pm
Football Manager της ομάδας: Την Ψάχνω
Location: Ελληνορώσων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αδερφε και οι 2 mc ειναι deep lying play makers?
And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
manager21
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Fri Sep 26, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι και οι 2 mc deeplying playmakers και με οδηγια defend...
καλο θα ειναι να μην ειναι περιπατητές αλλα ουτε και αμπαλοι!!
εγω τωρα εχω Biglia και Gago.
User avatar
serpicogr
Amateur
Amateur
Posts: 141
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:36 pm
Football Manager της ομάδας: Atromitos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos-Atromitos-Liverpool
Location: Petroupoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλαρακι και γω το ιδιο συστημα παιζω και παω πολυ καλα απλα πυστευω οτι ο ενας MC πρεπει να ειναι ball winning md με duty defend για να κλεινει χωρους και να μην υπαρχει κενο στις γραμμες... :wink:
Χρειαζεται ενας σκυλος στο κεντρο.. :twisted:
It's a Long Way to the top..!!!

You Will Never Walk Alone

H ιστορια μου: Εδω ειναι Περιστερι.........viewtopic.php?f=258&t=31719

http://www.fentagin.gr/
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”