4-1-3-2 ΝΑΠΟΛΙ

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
7postinho
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sat Dec 04, 2010 10:53 pm
Football Manager της ομάδας: Napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από πολλούς πειραματισμούς σε αυτήν την τακτική κατάφερα να μεγαλουργήσω(4 πρωταθλήματα, 1 κύπελλο, 1 europa league και 1 champions league)!!! Φυσικά η τακτική αυτή είναι δουλεμένη μόνο σε μια ομάδα (Νάπολι) και με συγκεκριμένους παίχτες! Μόλις ολοκλήρωσα την σεζόν 2014-15 κατακτώντας το πρωτάθλημα σχετικά άνετα με 93 βαθμούς αλλά έχασα στον τελικό του ch.league στα πέναλτι από Lyon(2 δοκάρια, απίστευτα τετ α τετ και με 10 παίχτες από το 56')

Tactic-4-2-3-1
Philosophy-fluid
Mentality-attacking
Passing Style-shorter
Creative Freedom-default
Clossing Down-press more
Tackling-More Aggressive
Marking-Zonal
Crossing-default
Roaming-default

Και κάποιες αλλαγές στα instractinos της ομάδας και των παιχτών

GK-defend (Ochoa-Mirande)
FBL-automatic (Dodo)
FBR-automatic (Torosidis)
DCR-defend (Bellusci)
DCL-defend (Bocchetti)
DM-support (Nestor Ortigoza)
MC-advance playmaker-attacking (Hamsik-Verratti)
MR-winger-support (Weis-Sosa)
ML-winger-support (Shaqiri)
ST-poacher-attacking (Neymar-Lavezzi)
ST-completly forward-attacking (Cavani-Neymar)
Spoiler: show
ΔΙΑΤΑΞΗ
Image

Uploaded with ImageShack.us

TEAM INSTRACTIONS

Image

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Image


Image

Uploaded with ImageShack.us

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕΖΟΝ 2014-15
Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us
POSTINHOjr HOME (Napoli, Feb 2015).tac
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by 7postinho on Sun Dec 05, 2010 11:20 am, edited 1 time in total.
trake
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 273
Joined: Sun Jan 17, 2010 8:46 am
Football Manager της ομάδας: πολλες και διαφορες
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
Status: κολησαααα λεμε :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

file mias pou liwnw ti napoli teleuteos alla eime 2h season, sto susthma sou egw tha epaiza counter h defensive me fluid,quick tempo fusika
ta back ligo tropopoihmena opws k tous kentrikous gia na exoun ligo to nou tous amuntika :P fusika den amfisvitw tis epituxies sou :) xronia polla
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ FM ΠΑΙΧΤΕς ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 :p
http://WWW.GREEKTUBE.ORG
Image

Image

Image
becks
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Nov 17, 2008 9:43 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε φοβερη τακτικη..1000 μπραβο..λυσε μου μια απορια ομως..το logo που στο εμφανιζει εκανες κατι συγκεκριμενο γιατι napoli & genoa εμενα δεν τα εμφανιζει..:(:( thnx again για την τακτικη
postinho7
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Mar 20, 2007 12:08 am
Football Manager της ομάδας: Napoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγώ σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Για να είμαι ειλικρινής νομίζω είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στην αρχή, αλλά δεν θυμάμαι πως το έφτιαξα...Νομίζω το συγκεκριμένο pack έχει updates, ίσως αν τα κατεβάσεις να διορθωθεί... :-D
becks
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Nov 17, 2008 9:43 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

postinho7 wrote:Και εγώ σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Για να είμαι ειλικρινής νομίζω είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στην αρχή, αλλά δεν θυμάμαι πως το έφτιαξα...Νομίζω το συγκεκριμένο pack έχει updates, ίσως αν τα κατεβάσεις να διορθωθεί... :-D
1ον ποιο pack αδερφε..??
2ον τον Cavani τι role τον βαζεις γιατι η ομαδα παει καλα αλλα ο παιχταρας μου δεν ειναι το γνωστο κανονι!!
postinho7
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Mar 20, 2007 12:08 am
Football Manager της ομάδας: Napoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1o: Metalic Logos
2o: Τον Cavanni τον έχω συνήθως completely Forward, αλλά στα περισσότερα παιχνίδια στο instraction του ton έχω να εναλλάσεται με τον poacher! Εμένα πάντως βάζει μέσο όρο 20 γκολ την χρόνια, αλλά το δυνατό του σημείο είναι οι ασιστ
becks
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Nov 17, 2008 9:43 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

postinho7 wrote:1o: Metalic Logos
2o: Τον Cavanni τον έχω συνήθως completely Forward, αλλά στα περισσότερα παιχνίδια στο instraction του ton έχω να εναλλάσεται με τον poacher! Εμένα πάντως βάζει μέσο όρο 20 γκολ την χρόνια, αλλά το δυνατό του σημείο είναι οι ασιστ
κατσε να το περασω αδερφε και θα σου πω..οσο για τον παιχταρα με complete forward σε 18 ματς seria A εχει 5 goals!!:(:(
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω σε ενα σειβ που ειχα με ναπολι επεξα 4-4-2 πρωτη χρονια και ειχα cavani-lavezzi poachers.Περιτο να σας πω τι εκανα στην επιθεση :wink: οποτε πρωτεινω Poacher και τπτ αλλο.
postinho7
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Mar 20, 2007 12:08 am
Football Manager της ομάδας: Napoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάντως δοκίμασε και βάλε και τους δύο poacher όπως λέει ο φίλος! Εγώ τις πρώτες χρονιές είχα cavanni complete forward και lavezzi poacher, o cavanni σέρβιρε και κέρναγε ο lavezzi :-D
Μετά όταν πήρα και neymar τους άλλαζα τις θέσεις και έκαναν παπάδες
becks
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Nov 17, 2008 9:43 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μαγκες ο cavanni σαν poacher οργιαζει ! ! ! ο quagliarella ομως ειναι νεκρος...τι role προτεινετε ? ? ?
ευχαριστω εκ των προτερων
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

becks wrote:μαγκες ο cavanni σαν poacher οργιαζει ! ! ! ο quagliarella ομως ειναι νεκρος...τι role προτεινετε ? ? ?
ευχαριστω εκ των προτερων
quagliarella 100000% Poacher :wink: σκοραρει αβερτα κ μαζι με καβανι μπροστα στον ιδιο ρολο.......τα λογια περιτα :-D
postinho7
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Mar 20, 2007 12:08 am
Football Manager της ομάδας: Napoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγώ πάντος τον Qualarella τον χρησιμοποιούσα αρέα και που!!! Cavanni και Lavezzi μαζί είναι προτιμότερο
becks
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Nov 17, 2008 9:43 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

poacher?θα επιμεινω τοτε γιατι 1-2 φορες που τον εβαλα δεν εκανε τπτ..με trequarista κατι κανει αλλα και παλι..παντως τον προτιμω απο lavezzi και μονο για να κραταμε το ιταλικο στοιχει ;)
Υ.Γ εχω παρολαυτα μακραν την καλυτερη επιθεση(ελεω του μικρου θεουλη CAVANNI) αλλα τρωω πολλα γκολ..καμια ιδεα? :(:(
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να διοξεις ολη την αμυντικη σου γραμμη,(ισως να κρατουσες τον santacore (etsi legete nomizw?) ) παντως ειναι ομαδα που παιζει με 3 αμυντικους οποτε διοξτους ολους ΟΛΟΥΣ και παρε μια τριαδα πισω που να μην περναει ουτε μηγα πχ SAKHO,ZAPATA,LUGANO :wink: μια ιδεα ειναι αυτη :-P τωρα στο κεντρο δεν εχεις προβλημα εχεις εναν οργανωτη ΠΑΙΧΤΑΡΑ και διπλα του πρεπει να εχεις και εναν κοφτη??? υπαρχη καλιτερος απο τον ανναν?θα σου πρωτεινα παντως κανεναν helmes h rofles (παιχτουρες)
Οσο για τον ιταλο κρατατον poacher μολις ξεκινισει να βαζει γκολ δεν σταματαει με τιποτα ακουμε :wink:
becks
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Mon Nov 17, 2008 9:43 pm
Football Manager της ομάδας: olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

thnx bro..αν και προτιμω να παιζω με 4 πισω με bocchetti ή lescott-yobo ή kompany (ολη τη city δανεικους)και μπακ molinaro και renan..πολυ πιθανο να εφαρμοσω την συμβουλη σου..thnx again
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”