Γκολ και θέαμα σε ένα σύστημα!

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
User avatar
nikpana
Amateur
Amateur
Posts: 202
Joined: Wed Apr 11, 2007 6:52 am
Location: Xalkida
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="eliaska41"]σορυ και παλι... αλλα στο 11.3 το πηραν οι φιλοι σου; χωρις save; αν ναι θα 'θελα λιγες πληροφοριες απο αυτους (μεταγραφες, οδηγιες την ωρα του αγωνα)[/quote]

Φίλε μου να σου πώ ότι και εγώ πήρα την δεύρερη χρονιά με τον Πάο το "τρεμπλ" (τσου λου) με μεταγραφές τον Ortigoza και τον Gago στα χαφ. Αλλά και την πρώτη χρονιά, με μόνη μεταγραφή τον Asatiani ώς CB, έφτασα στους 8 και αποκλείστικα άδικα από την Ρεάλ τελιώνοντας και τα δύο παιχνίδια με 10 παίκτες και νικώντας την εντός!!! Ά! Και χωρίς ιδιαίτερες οδηγίες την ώρα του αγώνα. Η τακτική απλά τα σπάει! Και σε άμυνα και σε επίθεση!
Ότι δέ σε σκοτώνει σε κάνει ποιό δυνατό
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα τρελαθω! την ειχα δοκιμασει και εφαγα πολλα σε καποια ευρωπαϊκα ματς. Θελω να ρωτησω τι γινεται με την τριπλη αλλαγη θεσεων που λεει δεν ισχυει;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
nikpana
Amateur
Amateur
Posts: 202
Joined: Wed Apr 11, 2007 6:52 am
Location: Xalkida
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="eliaska41"]θα τρελαθω! την ειχα δοκιμασει και εφαγα πολλα σε καποια ευρωπαϊκα ματς. Θελω να ρωτησω τι γινεται με την τριπλη αλλαγη θεσεων που λεει δεν ισχυει;[/quote]
Εγώ έκανα "swap position" μόνο στου AMR και AML. Τον Σισσέ τον είχα μόνιμα μπροστά και έσπερνε! -papas
Ότι δέ σε σκοτώνει σε κάνει ποιό δυνατό
User avatar
vasilis318
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Wed Sep 01, 2010 10:53 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Liverpool FC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγώ στην ιντερ έχω rakitic - sneijder - annan
θα δοκιμάσω το σύστημα και θα σας πω πωσ κινειται η ομαδα.. γιατι με ενα συστημα 4-3-1-2 που ε΄χια η ομάδα πήρε σε 2 χρονιές : 2 πρωταθληματα, 1 κύπελλο, 2 τσου λου, 1 σουπερ καπ. Το προβλημά μου είνια ότι δεν υπήρχε θέαμα έπαιζα δηλαδή πολυ συντηριτικά και πολλες φορές έπαιζα και το γνωστό σε όλουσ αντιποδόσφαιρο....Για αυτό και θα δοκιμάσω αυτή την τακτική που προσφέρει και θέαμα
Image
http://www.youtube.com/user/vasilis3181?feature=mhee διάφορα γκόλ απο την ομάδα μου
epyloxias7
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sat Aug 20, 2011 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: BORAC
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το δοκιμαζω με την Borac και προς το παρων ειμαι αηττητος (2 νικες, 1 ισοπαλια). Απο θεαμα δεν μπορω να πω ακομα (ισως ειναι νωρις και ισως και να φταιει και το επιπεδο των αθλητων μου.). Ειδωμεν.
caipirinhia
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Tue Aug 23, 2011 9:33 am
Football Manager της ομάδας: Παοκ
Αγαπημένη Ομάδα: Παοκ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φίλε μου είμαι νέος στο σαιτ και εισαι το πρώτο πόστ μου γιατι πραγματικα εχεις
κάνει πολυ καλή δουλειά!με το παοκ πηρα 2 συνεχομενα πρωταθλ και κύπελλα
απλως στην ευρωπη δεν είχα πολυ καλα αποτελεσματα και δεν ξερω γιατι.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μηπως επειδη το συστημα αυτο ειναι καλο- αλλα επιθετικο- με αποτελεσμα στην Ευρωπη που εχει μεγαλυτερες ομαδες απο τον Παοκ πρεπει να παιξεις με αλλο συστημα;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
geomessi10
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Tue Aug 23, 2011 10:51 am
Football Manager της ομάδας: Panaitolikos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό το σύστημα είναι πολύ καλό και για μικρές ομάδες καλή δουλειά

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλο συστημα! απλα λεω οτι αν θες να παιξεις αμυντικα πρεπει να εχεις και ενα 2ο, νομιζω...
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
caipirinhia
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Tue Aug 23, 2011 9:33 am
Football Manager της ομάδας: Παοκ
Αγαπημένη Ομάδα: Παοκ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σίγουρα ήταν πολυ επιθετικό για ευρώπη για μένα αλλα είπα να το ρισκάρω για να δω πως τα πάει. παρολαυτα το συστημα είναι πολυ καλό!
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας αλάνια!!

Το thread μου έχει χτυπήσει 5ψήφιο αριθμό σε views ενώ σε downloads έχει ξεπεράσει τα 2000!!!

Είστε τιτανοτεράστιοι! Ευχαριστώ που με εμπιστεύεστε για μία ακόμη χρονιά!

Πρώτα ο θεός όταν βγει το FM12 θα προσπάθησα να δημιουργήσω άλλη μία τακτική: ''Γκολ και θέαμα σε ένα σύστημα!'' για τρίτη συνεχόμενη χρονιά!

Με την πίστη σας μου δίνετε δύναμη να συνεχίσω!

Ευχαριστώ!
fotis52
Trialist
Trialist
Posts: 94
Joined: Tue Oct 23, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique Lyonnais
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μου καλησπέρα. Η τακτική σου είναι όντως πολύ καλή....Τα αποτελέσματα μου τα λες καλούτσικα, αλλά όχι και εντυπωσιακά...

Την χρησιμοποίησα πρώτη φορά όταν με πήραν στη Λίβερπουλ μετά από Έμπολι και Άστον Βίλα. Την πρώτη χρονιά κατάφερα να βελτιώσω κάπως τα αποτελέσματα μου (βασικά του προηγούμενου προπονητή) και τη θέση μου με την τακτική σου. Την δεύτερη ξεκίνησα κάπως καλά αλλά έχω κάνει και τις γκέλες μου.

Παίζω με

Ρέινα
Τζόνσον Άγκερ Σκρτελ Ινσουα ή Γκάμπριελ Σίλβα
Λουκας
Παουλο Ενρικε Φελαινι ή Τζέραρντ
Σουάρεζ ή Καπέλ Μάτα ή ΜακΓκίντι
Μπάριος ή Φαλκάο

Εκτός από κάποιες λογικές 3αρες με κατώτερους αντιπάλους, δυσκολεύομαι αρκετά να βάλω πάνω από 1-2 γκολ και πολλές φορές ισοφαρίζομαι από μικρές ομάδες, ενώ αποκλείστηκα από την QPR στο κύπελλο που έβαλα ψιλοπαγκίτες, αλλά όχι και δεύτερη ομάδα.... Στα ντέρμπι δεν έχω και τα καλύτερα αποτελέσματα μέχρι στιγμής, άντε καμιά νίκη με 1 γκολ διαφορά, όχι δηλαδή τα εξωπραγματικά αποτελέσματα που δείξαν κάποιοι φίλοι...

Με την 11.3 παίζω, τι μπορεί να συμβαίνει ,το manager και η ψυχή του...
Θ αφήσω τη ζωή μου σ ένα πέταλο....
trake
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 273
Joined: Sun Jan 17, 2010 8:46 am
Football Manager της ομάδας: πολλες και διαφορες
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ
Status: κολησαααα λεμε :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SiNgLe wrote:Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας αλάνια!!

Το thread μου έχει χτυπήσει 5ψήφιο αριθμό σε views ενώ σε downloads έχει ξεπεράσει τα 2000!!!

Είστε τιτανοτεράστιοι! Ευχαριστώ που με εμπιστεύεστε για μία ακόμη χρονιά!

Πρώτα ο θεός όταν βγει το FM12 θα προσπάθησα να δημιουργήσω άλλη μία τακτική: ''Γκολ και θέαμα σε ένα σύστημα!'' για τρίτη συνεχόμενη χρονιά!

Με την πίστη σας μου δίνετε δύναμη να συνεχίσω!

Ευχαριστώ!
απλα ενα respect απο μενα μιας που το εχω χρησιμοποιησει σε ολα μου τα σεηβ φετος :-) χρονια ασχολουμαι με τακτικες κτλ αλλα οι δικια σου ειναι παντα στις 3 που επιλεγω φετος 8)
ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΣΤΟ FM ΠΑΙΧΤΕς ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 :p
http://WWW.GREEKTUBE.ORG
Image

Image

Image
fotis52
Trialist
Trialist
Posts: 94
Joined: Tue Oct 23, 2007 1:19 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique Lyonnais
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από 2 χρόνια στη Λίβερπουλ και μετά από 1.5 χρόνο με αυτή την τακτική, έχω να πω ότι δυστυχώς στο 11.3 δεν μοιάζει τόσο αποδοτική...Βέβαια, στην Αγγλία το πρωτάθλημα μου φάινεται υπερβολικά ανταγωνιστικό, αφού 4 ομάδες είχαν πάνω από 80 βαθμούς και εγώ τερμάτισα 5ος με 73...Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, κάνω πολλές γκέλες με μικρότερες ομάδες....

Το βλακώδες είναι ότι σχεδόν σε όλα τα ματς έχω κατοχή και μεγάλες ευκαιρίες αλλά γκολ γιοκ....Στα περισσότερα ματς ο αντίπαλος τέρμας είναι man of the match, έχω καμιά 10αρια "he should have scored", "surelly!!!! X puts it away - clears off the line" κλπ κλπ....

Πήρε Europa League βέβαια, στην Ευρώπη λειτουργούσε καλύτερα η τακτική....
Θ αφήσω τη ζωή μου σ ένα πέταλο....
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ με Λίβερπουλ φίλε πρώτη χρονιά και τις τέσσερις κούπες και μάλιστα πρωτάθλημα με 98β., με μεγάλα σκορ κέρδιζα τα ντέρμπι και τώρα δεύτερη χρονιά που ξεκίνησε έχω πάρει το Community Shield και το Super Cup.. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει :/
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”