Γκολ και θέαμα σε ένα σύστημα!

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ας το λήξουμε εδώ το θέμα.. Σε ευχαριστώ πολύ BlueAno για τα καλά σου λόγια!!!!!
Και geto13 φυσικά έχεις το ελεύθερο για να εκφράσεις την γνώμη σου αλλά μην ανοίγετε τώρα ολόκληρη συζήτηση για το εάν τα σχόλια σου ήταν ειρωνικά ή όχι..
Σε πολλούς δούλεψε η τακτική μου αλλά σε εσένα όχι. Τι να κάνουμε τώρα..
CHOURDIS
Amateur
Amateur
Posts: 242
Joined: Wed Mar 31, 2010 6:38 pm
Football Manager της ομάδας: Rangers
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Φ.Η - Porto- Newcastle
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εμενα πιστευω οτι δουλευει καλα αν και δεν εχω παιξει ακομα με κανενα δυσκολο αντιπαλο και στο πρωτο αγωνα που κερδισα 1-0 και ειχαν μονο 1 εβδομαδα προετημασια για αυτη τη τακτικη
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
User avatar
elcorto
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Sun Apr 13, 2008 10:58 am
Football Manager της ομάδας: sslazio
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος-sslazio-volivia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οκ η μπαρθελωνα ειναι μπαρθελωνα!!!!!!!!!!
με τις αλλες ελληνικες ομαδες μεχρι που εχεις φτασει????
και αν εκανεσ πολλες προσθηκες σε παιχτες?????
με χαλια ελληνικα και ουτε ξενοι γλωσα παιζω μανατζερ απο το μεγαλο επος του cm01-02
στο παλμαρε μονο 1 cl
καλω χειμωνα
υ.γ σε οσους γραφουν αρνιτηκα σχολια για τα λαθη μου στην ορθωγραφια εγω σας διαβεβαιωνω οτι θα συνεχισω τα λαθη
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω πάρει από πρώτη χρονιά τρεμπλ χωρίς save/load με τον ΠΑΟ. Όπως και άλλο ένα member με τον ΠΑΟ. Και γενικά όποια ομάδα έχω πάρει τα πάω πολύ καλά..

Γιατί δεν την χρησιμοποιείς άμα έχεις απορίες;
GonZaLeZ_GR
Manager
Manager
Posts: 4966
Joined: Tue Nov 08, 2005 10:13 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπόν,την δοκίμασα την πρώτη σεζόν με κάποιες τροποποιήσεις ώστε να ταιριάζει περισσότερο σε αυτό που θέλω εγώ.

Για την ακρίβεια ο DM έγινε AMC για να χωρέσει ο Μπελούτσι στην ενδεκάδα αλλά και γιατί στο πορτογαλικό πρωτάθλημα οι αντίπαλες ομάδες ντρέπονται να κάνουν επίθεση (:

Επίσης έβγαλα την αλλαγή που έκανε ο ΑMR με τον FC γιατί όταν μπροστά έβαζα τον Φαλκάο και πήγαινε στα πλάγια χανόταν λόγο ταχύτητας.

Μεταγραφές τον Rodriguez και έναν βραζιλιάνο DL για backup.

Αποτελέσματα:

Πήρα το Super Cup απέναντι στην Μπενφικα.
Πήρα το πρωτάθλημα με 22-6-2 και 90-20 τέρματα. (Εδώ να πω ότι στο τέλος έκανα αλλαγές στην ενδεκάδα για αυτό και οι αρκέτες ισοπαλίες)
Στο Europe League αποκλείστηκα τα προ-ημιτελικά απ την Manchester City (δεν έμπαινε μέσα η τάνα η μπάλα,μέχρι τότε τρένο πήγαινα)
Πήρα το κύπελλο με 4-0 απέναντι στην Γκιμαράες.
Πήρα το Taca de Portugal,κύπελλο είναι και αυτό..

Στατιστικά παικτών:
Εμφανίσεις - Γκολ - Ασιστ

Bellutchi: 40-11-11
C.Rodriguez: 24-13-19
J.Rodriguez: 29-20-11
Hulk: 45-27-35 :shock: :shock: :shock: (έπαιζε πάντα aMR)
Falcao: 30-18-3 (ήταν τραυματίας 2 μήνες)
Βenitez: 24-29-10 :shock: :shock: :shock:



Να πω ότι σε άλλο πειραματικό-save με την Πόρτο έπαιζα το ίδιο σύστημα που αναφέρω και πιο πάνω με την διαφορά ότι είχα βάλει Counter-Rigid-Stick to Position ,συγκρίνοντας τα δύο συστήματα μπορώ να πω ότι με το πρώτο δημιουργούσα περισσότερες φάσεις,έβαζα περισσότερα γκολ και τα AMR & AML έβγαζαν φωτιές σε σχέση με την δεύτερη τακτική στην οποία είχα περισσότερη κατοχή αλλά σαν κάτι να έλειπε,και νομίζω ότι το βρήκα :D

Αυτά από μένα :wink:
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος. Πολύ καλή η ανάλυσή σου!!!! Χαίρομαι που βοήθησα :wink:
User avatar
jeydee
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2151
Joined: Sun Jul 03, 2005 1:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Bayern Munchen
Location: Πολύγυρος, Χαλκιδική
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε μου πολλά συγχαρητήρια για την τακτική σου.
Την "υιοθέτησα" στα μέσα της πρώτης μου χρονιάς με την Cottbus στην Zweiteliga και με οδήγησε άνετα στην άνοδο ως πρώτο. Σημειώνω πως μέχρι να την χρησιμοποιήσω ήμουνα τεταρτοπέμπτος....
Στην δεύτερη χρονιά την δούλεψα από την προετοιμασία με τη νέα μου ομάδα (με προσέλαβε η Werder) και βρίσκομαι 4 αγωνιστικές πριν το τέλος στην 1η θέση, 2 βαθμούς μπροστά από την δεύτερη Schalke!
Αυτό που με εντυπωσίασε είναι ότι η με την τακτική σου η ομάδα παίζει ωραίο και μοντέρνο ποδόσφαιρο και ΚΥΡΙΩΣ ότι είναι πάρα μα πάρα πολυ ρεαλιστική(σε σχέση με κάποιες άλλες τακτικές που κυκλοφορούν στο net και κάνουν το παιχνίδι τελειώς arcade).
Μπράβο σου και πάλι μπράβο!!!!!
"Όλοι πληρώνουμε τη ζωή με θάνατο γι αυτό όλο το ενδιάμεσο πρέπει να είναι δωρεάν."
Bill Hicks
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε jaydee! Χαίρομαι που βοήθησα :-D
paixtaras
Indispensible
Indispensible
Posts: 1848
Joined: Sun Feb 10, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: ΠANAΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Μπύρες,μπάχαλα και μια καλή εκδρομή...
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεγάλε είπα να δοκιμάσω κι εγώ την τακτική σου με τη Sociedad.

Τα αποτελέσματα,


Image

Image


Καλή φαίνεται.. -foumarw
Μια ζωή γεμάτη αλητεία μέσα στης Λεωφόρου τα στενά...
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος ο manager! 8)

:wink:
Impegio
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Tue Nov 27, 2007 9:49 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα, και συγχαρητήρια για τους κόπους σου για την τακτική την οποία ετοιμάζομαι να χρησιμοποιήσω.

Υπάρχουν κάποιες τροποποιήσεις που κάνεις ανάλογα με τη ροή του αγώνα? Ευχαριστώ
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι ιδιαίτερα... Το μόνο που κάνω είναι να χρησιμοποιώ τα touchline instructions ανάλογα με την ροή του αγώνα.
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε θέλω να σε συγχαρώ και γω για την τακτική σου. Στον ΠΑΟΚ που έχω φτιάξει δουλεύει περίφημα μέχρι τώρα. Ενδεικτικά να αναφέρω ότι απέκλεισα Φενέρ (0-2 εκτός και 1-0 τούμπα) και Βέρντερ (0-1 εκτός και 1-1 τούμπα) και μπήκα στους ομίλους του τσάμπιονς λιγκ. Μοναδικό παρατράγουδο η ήττα με 0-1 την 1η αγων. από τον Πανσεραϊκό στην τούμπα, σε ένα ματς που δεν ξέρω και γω πόσες ευκαιρίες έχασα. Τέλος πάντων για να μην τα πολυλογώ, έχω κάποιες απορίες. Οι παίκτες σουτάρουν περισσότερο απ' όσο περίμενα. Γενικώς σουτάρουν όλοι. Δοκιμάζουν σουτ μέχρι και οι ακραίοι μπακ. Αυτό δεν είναι κακό αν έχεις καλούς στο σούτ, παίκτες, αλλά στον ΠΑΟΚ την 1η χρονιά δεν υπάρχουν τέτοιοι με εξαίρεση τον Βιερίνια και τον Φωτάκη. Αυτό που μου την σπάει είναι ότι οι Inside forwards τις περισσότερες φορές που πλαγιοκοπούν ή μπουκάρουν, αντί να πασάρουν στον επιθετικό που καραδοκεί στο ύψος του πέναλτυ ή πιο μπροστά, προτιμούν το σούτ. Έβαλα στους Inside forwards λοιπόν να κάνουν συνέχεια σέντρες και trough balls αλλά προκοπή δεν βλέπω. Έχεις καμιά ιδέα; Γιατί αν είναι να περιμένω από Σάλπι-Κούτσια να σκοράρουν με σούτ, ζήσε Μάη μου να φας τριφύλι. Επίσης, μου την σπάει που οι ακραίοι μπακ και κυρίως ο Ετό, όταν ανέβει στην αντίπαλη περιοχή και έχει μπάλα, μέχρι να την δώσει του την παίρνουν! Μήπως αυτό έχει να κάνει με το που του έχω πει να στοχεύουν οι πάσες του και οι σέντρες του; Γιατί και σε mixed pass που το γύρισα δεν είδα διαφορά. Τέλος, το τέμπο, την αμυντική γραμμή και το width πόσα τσιμπήματα τα έχεις δώσει; Ίσως όλα αυτά να λυθούν με τον καιρό όταν οι μπάρες του match preperation γεμίσουν. Θα δείξει. Αυτά προς το παρόν και συγχαρητήρια και πάλι για την τακτίκη και το πανέμορφο και άκρως ρεαλιστικό, το τονίζω αυτό, ποδόσφαιρο που αποδίδει. Α! Ξέχασα να γράψω την 11άδα που χρησιμοποιώ.


GK Kresic

DL Lino (ή Georgiou ή Stafylidis)
DC (Limited) Verkhovtsov (ή Malezas)
DC Contreras
DR Etto ( ή Sznaucner)

AML Vierinha (ή Koutsianikoulis)
AMC Fotakis (ή Tatos)
DMC-Anchor Vitolo
DLP Bressan (ή Tatos)
AMR Salpi

POACHER Soukouna (ή Kadlec)
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοίτα για το δεξί μπακ αυτό είναι θέμα του Ετό που λογικά δεν είναι τόσο καλός.
Όσο για το πρόβλημα με τα σουτ να βάζεις σε κάθε ματς στην αρχή work ball into box και να μειώσεις την μπάρα όπου λέει για τα σουτ σε κάθε θέση των παικτών.
Όσον αναφορά τους inside forards δεν μου συμβαίνει εμένα αυτό οπότε δεν έχω κάποια λύση να σου δώσω. Σόρρυ.

Σε ευχαριστώ πολύ και σόρρυ άμα δεν μπόρεσα να σε βοηθήσω σε όλα σου τα ''προβλήματα''..
User avatar
aiva
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 617
Joined: Sun Nov 08, 2009 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: PAOK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν πειράζει, θα την βρώ την άκρη. :D Δεν μου απάντησες όμως σ' αυτό ''Τέλος, το τέμπο, την αμυντική γραμμή και το width πόσα τσιμπήματα τα έχεις δώσει;''
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”