4-3-3 Man City

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
Post Reply
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα.Βασανιζομουνα καιρο να βρω μια καλη τακτικη για τη man city.Παρα τα χρηματα που εχει οι ετοιμοι παιχτες ειναι πολυ ακριβοι (για να παρεις πανω απο 2-3 καθε περιοδο) και ετσι θελει αρκετη προσπαθεια για να παρεις πρωταθλημα.Ηθελα πανω απο ολα μια ρεαλιστικη τακτικη.Δηλαδη βρηκα αρκετες που μου εξασφαλιζαν νικες και πρωταθληματα αλλα τα περισσοτερα ματς τελειωνανε 5-3 η 6-2 η κατι παρομοιο.Δεν νομιζω πως αυτο ειναι ρεαλιστικο στο σημερινο ποδοσφαιρο και νομιζω ετσι χανεται η μαγεια του παιχνιδιου.Στην αρχη δουλεψα αρκετα με το 4-2-3-1 σε διαφορες παραλαγες καθως αυτο ειναι βασικα το συστημα που χρησιμοποιει ο Μαντσινι με τον Τουρε πισω απο τον Τεβες η τον Τεβες πισω απο τον Τζεκο.Δυστηχως στο μανατζερ δεν μπορεσα να το δουλεψω καλα.Ο μονος τροπος για να κερδιζα ητανε να αυξησω πολυ την επιθετικη νοοτροπια και να βγουνε παλι κατι σκορ με 7κ8 γκολ μεσο ορο σε καθε αγωνα.Ετσι αποφασισα να δουλεψω πανω στο συστημα που παιζουνε ολες οι αλλες μεγαλες ομαδες στην Αγγλια(man utd,arsenal,chelsea).
4-3-3
GK - Γινεται κ λιμπερο ο τερματοφυλακας οπως παιζουνε οι πιο πολυ πλεον
DC - Τα δυο στοπερ ¨το δεξι στοπερ κατεβαζει κα μπαλα κ οι δυο πηγαινουνε πανω στη μπαλα κ δεν περιμενουνε πισω
DR/DL Τα δυο μπακ ειναι φουλ μπακ(προτιμω να βαζω στοπερ που πεζουνε κ στα ακρα για να εχω δυναμη κ κεφαλιες στην αμυνα
DMC Kαθαρο αμυντικο χαφ(ancho ,r man) δεν ανεβαινει καθολου
ΜC-MC Box to box midfield και οι δυο οπως παιζουνε Λαμπαρτ,Φλετσερ ....(εγω βαζω εκει Vidal,Toure,Milner)
AMR/AML Inside forward Ακραιοι επιθετικοι που κοβουνε μεσα και αλλαζουνε θεσεις μεταξυ τους οπως Ροναλντο-Ντι Μαρια
FC Complete forward Σεντερ φορ που σπαει την μπαλα κ τελειωνει φασες(εχω τον Hulk που βαζει αρκετα γκολ κ Τζεκο)

Οι οδηγιες ειναι πρεσαρισμα σε ολο το γηπεδο,κοντινες πασες κ control επιθετικη νοοτροπια.
Εχω 2 στα 2 πρωταθληματα στην αγγλια,κ θα προσπαθησω πλεον να παρω κ champion league.Moυ αρεσει στο συστημα αυτο οτι ειναι αρκετα ρεαλιστικο(μπαινουνε κ αρκετα γκολ αλλα οχι συνεχεια....)κ πως παιζω οπως οι περισσοτερες ομαδες στην πραγματικοτητα(με ενα καθαρο σεντερ φορ κ 2 απο πλαγια που πατανε περιοχη κ αλλαζουνε θεσεις)
Η ενδεκαδα μου (season 2012)
GK -Nauer (Hurt)
DR -Richarhs (Zaballeta)
DL -Sacho (Silva)
DCR-Company
DCL-Papadopoulos(Jones)
DMC-Vidal (De Jong)
MC -Milner (Sissoko)
MC -Toure (Pjanic-Pastore)
AMR- Aguero (Balloteli)
AML - Teves (Neymar)
FC -Hulk (Djeko)

http://www.mediafire.com/?88ib8bwcc5owhht
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραια η προσπαθεια σου φιλε και ετσι οπως το διαβασα το τοπικ σου μου αρεσει σαν τακτικη.Αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι επειδη δεν καταλαβα ακρβως τις θεσεις των DC αν μπορεις να πεις ακριβως ρολο κ των 2 :-D
Τελος θελω να σε ρωτησω για τους 2 MC.Ο παστορε δεν χαραμιζεται σαν box2box?Δηλαδη δεν ειναι καλυτερος σαν advanced playmaker?
Oσο για τα τeam instrunctions : passing - shorter,closing down - press more? και strategy - control? Τελος η φιλοσοφια ειναι balanced?
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το δεξι στοπερ ειναι ball player defender με οδηγια να κανει stop (δηλαδη πεφτει πανω στη μπαλα μολις παει στο αντιπαλο φορ κ δεν δινει χωρο),το αριστερο στοπερ ειναι central defender με οδηγια κ αυτος να κανει στοπ.
Ο Pastrore οντως χαραμιζεται σαν  box to box (η καλυτερη θεση ειναι AMC ,απλως εγω τον πηρα για να εχω ενα πιο δημιουργικο φορ),αλλα δεν θελω να το αλλαζω σε advanced playmaker για να μην χαλαω την αμυντικη λειτουργια της ομαδας(με 2 box to box midfields εχω καλυτερη πιεση στο κεντρο κ κλεβω πολλες μπαλες),απλως μπορει καμια φορα να τον βαλω στα ακρα κ εκει να του βαλω οδηγια advanced playmaker.
Ta team instrunctions ειναι οπως τα ειπες..Ακομα κ να χανω δεν τα αλλαζω γιατι το τερμα επιθετικο απλως κανει το χρονο να περνα γρηγορα κ δεν γινεται φαση.Στο τελευταιο εικοσαλεπτο μονο αν κερδιζω κ ειναι κ η αλλη ομαδα πολη καλη το γυριζω σε defensive η και contain(αν εχω μεινει με 10 παιχτες βγαζω τον σεντερ φορ κ κραταω τα ακρα οπως ειναι)
Παντως στα box to box θελεις παιχτες σαν τον Vida,Sissoko,Toure,Milner,Sahin
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και ο ασαμοα της ουντινεζε πιστευω ειναι πολυ καλος σαν box2box :wink:
Μπορεις να δωσεις καπια αποτελεσματα με την τακτικη? + Αμυντικα πως ειναι εχεις μικρο παθητικο?
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνηθως κερδιζω τα ευκολα ματς κ τα ντερμπι ειναι αμφιροπα (τα περισσοτερα τα κερδιζω παντως..).Δεν τρωω πολλα γκολ (ειναι ο πιο βασικος λογος που μου αρεσει αυτη η τακτικη) γιατι σου εξασφαλιζει καλη αμυντικη λειτουργια..
provatos
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Wed Mar 12, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μακράν η καλύτερη τακτική για το 11.3 από όλες τις ελληνικές και ξένες(έχω δοκιμάσει κάπου 40). Χωρίς φανφάρες, Ultimate tactics, goals galore και Μπαρτσελόνες, έφτιαξες απίθανο σύστημα φίλε μου...Γρανιτένια άμυνα αλλά και επιθετικός πλουραλισμός. Μπράβο σου!
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστω φιλε μου...τωρα δουλευω να φτιαξω μια παρομοια αλλα με δεκαρι...δηλαδη 4-2-3-1 ...αλλα ειναι δυσκολο.το ψαχνω ομως ...για να γινει τοσο αποτελεσματικη οσο το 4-3-3 -toixos2
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”