Petros' Ultimate 433

Όλες οι τακτικές που έχετε να προτείνετε!
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

patra1989 wrote:καλά τρολαρε κι αλλο
ολυμπιακοτρολ
Image
ηρεμησε λιγο...
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
LemeS0$3
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Fri Sep 16, 2011 3:31 pm
Football Manager της ομάδας: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φιλε πέτρο έχω δοκιμάσει την ταχτική σου. Είναι όπως την περιγράφεις. Δεν είναι τόσο goal και θέαμα αλλα δίνει αποτελέσματα. Το μονο προβληματάκι που έχω εντοπίσει είναι ότι τις περισσότερες φορες μου παίρνουν το κέντρο. Ίσως επειδή είναι μονο 3 παίχτες στο κέντρο να θέλεις παίχτες μηχανάκια στις συγκεκριμένες θέσεις. Δεν ξέρω, θα δω...
Petros_V5
Amateur
Amateur
Posts: 146
Joined: Sun May 16, 2010 2:46 am
Football Manager της ομάδας: Juventus
Αγαπημένη Ομάδα: Juventus, Άρης
Status: Αυτό με τη λευκή σοκολάτα και τα κομματάκια...
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά θ' ανεβάσω νέα βερσιόν σε λίγες μέρες. Μάλλον καταλήγω στην πιο wide από τις προτάσεις μου και δίνω ακόμα ένα κλικ το closing down των extrems μου.
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Uploaded with ImageShack.us

Μετά απο 10 αγωνιστικές χωρίς πειράγματα και χωρίς τρελλές μεταγραφές...Πολύ αποτελεσματική,πίσω πολύ σφιχτή,απλά κάποιες φορές χάνεται το κέντρο αν κ μου φαίνεται λογικό αφου εχω Modric ή VdV συνήθως που μαρκάρουν με τα μάτια!(εναν απο τους 2,οχι μαζί!)
Adebayor k Defoe 17 γκολ μαζί μέχρι τωρα..οι πλάγιοι δεν πολυσκοράρουν αλλά μια χαρά πάει!
Θα ξαναποστάρω στην συνέχεια,ωραίος ο δημιουργός!
Petros_V5
Amateur
Amateur
Posts: 146
Joined: Sun May 16, 2010 2:46 am
Football Manager της ομάδας: Juventus
Αγαπημένη Ομάδα: Juventus, Άρης
Status: Αυτό με τη λευκή σοκολάτα και τα κομματάκια...
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε sbirlo πιστεύω ότι η νέα version θα σου κάτσει κουτί. Γιατί θα δώσει περισσότερο την ευκαιρία στους γρήγορους ακριανούς σου να ξεδιπλώσουν την ταχύτητά τους βγαίνοντας λίγο πιο έξω, μακριά από τα τζαρτζαρίσματα. Επίσης τα mc αναλαμβάνουν περισσότερα επιτελικά καθήκοντα, πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να ξέρουν να σκοράρουν από το όριο της περιοχής. Ο van der vaart ξέρει, για το modric αμφιβάλω λίγο. Αντάλλαξε τον αν δε σου κάνει με κάτι στο στυλ Hamsik, Diego etc... δηλαδή με κάτι που να έχει finishing. Θα ανεβάσω την άλλη βδομάδα και δικές μου φωτογραφίες όπου με ομάδα στην οποία μοναδικός star είναι ο srna + φτηνές προσεκτικά επιλεγμένες λύσεις βγαίνω τρίτος τη 2η seasson στην Ισπανία (με τη Ρεάλ κλασικό πελάτη...)
Petros_V5
Amateur
Amateur
Posts: 146
Joined: Sun May 16, 2010 2:46 am
Football Manager της ομάδας: Juventus
Αγαπημένη Ομάδα: Juventus, Άρης
Status: Αυτό με τη λευκή σοκολάτα και τα κομματάκια...
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΕΒΑΣΑ ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ (2η)
και άλλαξα λίγο το κείμενο της παρουσίασης, ξαναδιαβάστε το (πρώτο ποστ).

Η μόνη τεχνική διαφορά είναι ότι είναι ελάχιστα πιο wide, καθώς είδα ότι αυτό είναι πιο αποδοτικό για τη λειτουργία των aml-amr και που έχει ως "παράπλευρο" αποτέλεσμα να αναλαμβάνουν μεγαλύτερες ευθύνες σκοραρίσματος οι mc (μην ανησυχείτε, και οι πλαϊνοί συμμετέχουν περισσότερο καθώς κινούνται μακρύτερα από τους αμυντικούς και δεν αναλώνονται σε άσκοπα τζαρτζαρίσματα τα οποία εξ ορισμού θα χάσουν). Επίσης μαρκάρουν λίγο περισσότερο.

Το ιδανικό γι αυτή την τακτική είναι οι 5 μπροστά να ξέρουν όλοι να σκοράρουν (finishing). Μη σκάτε με τα creativity, passing ktl, μέτρια τα θέλετε, το finishing σας νοιάζει (θα σας δείξω αργότερα τι πέτυχα με ομάδα που αποτελείται από παίκτες που έχουν ένα μεγάλο ποσοστό και όλα τ άλλα 8..). Και οι πλαϊνοί ας ξέρουν να βγάζουν και μια σέντρα (>12), καλό είναι.

Και παρακαλώ από δω και πέρα σε ότι σχόλιο κάνετε να αναφέρετε σε ποια έκδοση αναφέρεστε!
User avatar
sbirlos
Backup
Backup
Posts: 977
Joined: Tue Dec 28, 2004 11:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Status: Back to zero...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Uploaded with ImageShack.us

Συνεχίζουμε ακάθεκτοι...Μπράβο σου πραγματικά...
Με την πρώτη έκδοση!
babisz14
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Wed Sep 07, 2011 12:21 pm
Football Manager της ομάδας: REAL MADRID
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ
Location: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα ηθελα να σε ρωτησω,αν εχουμε προβλημα στο σκοραρισμα η αν ειμαστε πισω στο σκορ,τι μπορουμε να κανουμε για να γινουμε πιο επιθετικοι η να αλλαξουμε τροπο προσεγγισης ωστε να φτασουμε στο γκολ.Προκαταβολικα ευχαριστω πολυ.
Petros_V5
Amateur
Amateur
Posts: 146
Joined: Sun May 16, 2010 2:46 am
Football Manager της ομάδας: Juventus
Αγαπημένη Ομάδα: Juventus, Άρης
Status: Αυτό με τη λευκή σοκολάτα και τα κομματάκια...
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά ανέβασα και νέα, 3η έκδοση. Έχει μια μικρή αλλαγή στα επιθετικά κόρνερς
Post Reply

Return to “Έτοιμες τακτικές!”