2 limited defend

Δεν ξέρετε τι σημαίνει το mentality, πως θα δώσετε οδηγίες στους παίκτες; Δεν ξέρετε καν ότι υπάρχουν τακτικές στο FM; Ρωτήστε εδώ!
Post Reply
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπορώ να παίξω με δύο dc limited defend ή είναι λάθος;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπορεις απλα οι 2 αυτοι αμυντικοι θεωρουνται "αμπαλοι" και το μονο που ξερουν ειναι να διωχνουν οσο πιο μακρια γινεται την μπαλα.Συνηθως αυτον τον ρολο τον χρησιμοποιεις σε ομαδες με "αμπαλους ποδοσφαιριστες" βλ.3η 4η κατηγορια αγγλιας
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rtms wrote:μπορεις απλα οι 2 αυτοι αμυντικοι θεωρουνται "αμπαλοι" και το μονο που ξερουν ειναι να διωχνουν οσο πιο μακρια γινεται την μπαλα.Συνηθως αυτον τον ρολο τον χρησιμοποιεις σε ομαδες με "αμπαλους ποδοσφαιριστες" βλ.3η 4η κατηγορια αγγλιας
Εγώ είχα Ολυμπιακό και είχα αντιπάλους Ρεαλ ή Μπαρτσελόνα κ.λ.π. Αναρωτιόμουν αν έδινα τέτοιο ρόλο στους 2 dc μήπως έφτιαχνα καμιά αντεπίθεση λόγω long ball. Στην πράξη μάλλον δεν έπιασε αλλά δεν είμαι σίγουρος γιατί κανένας αγώνας δεν είναι ακριβώς ίδιος με τον άλλο.
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ισχυει αυτο που λες.Κανονικα σε καθε αγωνα πρεπει να φτιαχνεις την καταληλη τακτικη,ρολους,παιχτες.Προσωπικα εγω ειμαι αντιθετος με αυτη την μεθοδο.Θεωρω πως φτιαχνεις την τακτικη που θες,βαζεις τους ρολους που θες και απο κει και περα βαδιζεις στα χναρια αυτων των προσπαθιων σε καθε αγωνα ειτε πεζεις με την επανωμη ειτε με την ρεαλ.Ετσι πιστευω πως η ομαδα εχει "προσωπικοτητα"και κινειται σε καπιο σταθερο ρυθμο..
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rtms wrote:Ισχυει αυτο που λες.Κανονικα σε καθε αγωνα πρεπει να φτιαχνεις την καταληλη τακτικη,ρολους,παιχτες.Προσωπικα εγω ειμαι αντιθετος με αυτη την μεθοδο.Θεωρω πως φτιαχνεις την τακτικη που θες,βαζεις τους ρολους που θες και απο κει και περα βαδιζεις στα χναρια αυτων των προσπαθιων σε καθε αγωνα ειτε πεζεις με την επανωμη ειτε με την ρεαλ.Ετσι πιστευω πως η ομαδα εχει "προσωπικοτητα"και κινειται σε καπιο σταθερο ρυθμο..
Νικάω στο ελληνικό σχεδόν σε όλους τους αγώνες παίζοντας επιθετικά. Δεν μπορώ να παίξω έτσι εκτός με τη Ρεαλ
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Απορίες για το παιχνίδι!”