ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑΚΤΙΚΕΣ

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
User avatar
kostaskyp12
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Sat Oct 31, 2009 10:35 am
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
facebook προφίλ: kostas kypraios
Location: Κορυδαλλός (οχι μεσα):p
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ρε παιδια μ'αρεσει και λατρευω το συστημα που παιζει ο βαλβερδε (4-2-2-1-1) εσεις τι γνωμη εχετε γιαυτο το συστημα??

και οταν χανετε στο πρωτο ημιχρονο τι λετε στους παιχτες για να τους ξυπνησετε οταν παιζετε με καφενεια? σπαω το κεφαλι μου να σκεφτω και δεν βρισκω καμια λυση για να γυρισω το ματς
User avatar
Sidereal
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Mon May 09, 2005 11:56 pm
Football Manager της ομάδας: Την Ψάχνω
Location: Ελληνορώσων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κώστα στο team talk πριν απο το ματς τι τους λες; Προσπάθησε να τους "χτυπησεις καμπανακι" απο την συνέντευξη τυπου πριν το παιχνιδι -papas. Πριν ξεξινήσει το ματσακι σου λεει οτι καποιος παιχτης ειναι complacent η νομιζει οτι θα νικησει η ομαδα χωρις πολυ προσπαθεια? Αν παιζουν αυτα τα σεναρια προσπαθησε να τους δωσεις να καταλαβουν οτι ολα τα παιχνιδια ειναι δυσκολα κτλπ κτλπ. Το ειχα παθει στο περσινο παιχνιδι αυτο την πρωτη σεζον αλλα μετα με τα σωστα team talk στρωσανε τα παλικαρια μου
And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι σημαντική η Συνέντευξη τύπου πριν τον αγώνα :?: Γιατί εγώ πάντα στέλνω τον βοηθό...
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι γιατί καθορίζει και το morale πολλών παικτών. Γι αυτό πάντα εγώ πάω στην συν.τύπου γιατί φοβάμαι πως ο ass θα πει καμιά λαλακία.
Johan
Trialist
Trialist
Posts: 21
Joined: Thu Mar 19, 2009 12:39 pm
Football Manager της ομάδας: Johan United FC
Αγαπημένη Ομάδα: Blackpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και εγω εστελνα παντα τον assistant γιατι τα βαριεμαι...
μεχρι που επρεπε να αντιμετωπισω την Αεκ..(εγω παναθηναικος)
και οι δημοσιογραφοι ρωτανε
-Ποιος πιστευετε οτι θα κατακτησει το πρωταθλημα?
-Βαζεχα- Ο Ολυμπιακος..... :S
εφαγα 4 :p
User avatar
kostaskyp12
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Sat Oct 31, 2009 10:35 am
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
facebook προφίλ: kostas kypraios
Location: Κορυδαλλός (οχι μεσα):p
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και εγω τον βοηθο στελνω γιατι βαριεμαι και τις ερωτησεις τις κανανε πιο πολλες και βαριεμαι να απανταω σε τοσες πολλες!!!
κατι αλλο!!! ποτε και που σου λεει αν οι παικτες εχουν καταλαβει το συστημα??
User avatar
bahraspower
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3814
Joined: Thu Mar 25, 2010 8:31 am
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Location: πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πηγαινε στο match preparation----->current και θα το βρεις :wink:
chelseafan wrote:Παρεπιμπτόντως για έσας το ποδόσφαιρο είναι περισσότερο θέαμα ή τακτική;;;
Tsakalaki wrote:Βλάση, για τον οπαδό, το ποδόσφαιρο είναι νίκη, για τον φίλαθλο νίκη και καλό θέαμα, και για τον παρατηρητή, θέαμα.
User avatar
kostaskyp12
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Sat Oct 31, 2009 10:35 am
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
facebook προφίλ: kostas kypraios
Location: Κορυδαλλός (οχι μεσα):p
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οκ ευχαριστω!!!
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Johan wrote:και εγω εστελνα παντα τον assistant γιατι τα βαριεμαι...
μεχρι που επρεπε να αντιμετωπισω την Αεκ..(εγω παναθηναικος)
και οι δημοσιογραφοι ρωτανε
-Ποιος πιστευετε οτι θα κατακτησει το πρωταθλημα?
-Βαζεχα- Ο Ολυμπιακος..... :S
εφαγα 4 :p

Αν εχεις determined squad τοτε ειναι καλο να πεις ο Ολυμπιακος για να τους μειωσεις την πιεση και να τους βαλεις να σου αποδειξουν πραγματα!

Αν παλι εχεις κατι Λετους Κασανους Μπαλοτεληδες κλπ. που θελουν να ακουν οτι ειναι παιχταραδες, τους λες οτι θα το παρεις

....νομιζω
User avatar
Sidereal
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Mon May 09, 2005 11:56 pm
Football Manager της ομάδας: Την Ψάχνω
Location: Ελληνορώσων
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Αμα εχεις κασανο στην ομαδα σου, του λες τα χειροτερα με σκοπο να βαλει τα κλαματα, να φυγει απο το γηπεδο, να κανει δηλωσεις κατα των παντων και μετα απο 2 μερες να ζητησει συγγνωμη (παλι με κλαματα). :D
And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
Vaskos69
Amateur
Amateur
Posts: 158
Joined: Tue Dec 18, 2007 2:03 am
Football Manager της ομάδας: BVB
Αγαπημένη Ομάδα: Athletic Bilbao
Location: Vladivostok
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Valverde παίζει απαράδεκτα.Παρότι τον λάτρεψα ως προπονητή της Μπιλμπάο φέτος είναι τυχερός που βρίσκεται στο τόσο χαμηλού επιπέδου ελληνικό πρωτάθλημα και δεν ξεφτυλίζεται αφού παίζει χωρίς καθαρόαιμο αμυντικό χαφ.Ότι πιο βασικό στο σύγχρονο ποδόσφαιρο.
Aupa Athletic!!!
fchatzig
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Mon Nov 08, 2010 1:47 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kostaskyp12 wrote:ρε παιδια μ'αρεσει και λατρευω το συστημα που παιζει ο βαλβερδε (4-2-2-1-1) εσεις τι γνωμη εχετε γιαυτο το συστημα??

και οταν χανετε στο πρωτο ημιχρονο τι λετε στους παιχτες για να τους ξυπνησετε οταν παιζετε με καφενεια? σπαω το κεφαλι μου να σκεφτω και δεν βρισκω καμια λυση για να γυρισω το ματς



Φιλε μου εδω και 3 manager ακολουθω το ιδιο συστημα και απο οτι ειδα πιανει και δω. Εφοσον εχεις μεγαλη ομαδα για το πρωταθλημα που συμμετεχεις αν το ημιχρονο ειναι 0-0 (ακομα και 1-0 εντος εδρας) με καφενεια τους λες οτι εισαι dissapointed. Αν εχουν καλο determination και βαλεις και συ το χερακι σου θα το γυρισουν και μετα θα σε αποθεωνουν. Ποτε σε ημιχρονο δεν εχω πει καλο λογο. Οταν κερδιζω τους λεω don't drop your performance. Καλα για οταν δεν παιζουν καλα κατευθειαω angry!!
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ballas38 wrote:
Johan wrote:και εγω εστελνα παντα τον assistant γιατι τα βαριεμαι...
μεχρι που επρεπε να αντιμετωπισω την Αεκ..(εγω παναθηναικος)
και οι δημοσιογραφοι ρωτανε
-Ποιος πιστευετε οτι θα κατακτησει το πρωταθλημα?
-Βαζεχα- Ο Ολυμπιακος..... :S
εφαγα 4 :p

Αν εχεις determined squad τοτε ειναι καλο να πεις ο Ολυμπιακος για να τους μειωσεις την πιεση και να τους βαλεις να σου αποδειξουν πραγματα!

Αν παλι εχεις κατι Λετους Κασανους Μπαλοτεληδες κλπ. που θελουν να ακουν οτι ειναι παιχταραδες, τους λες οτι θα το παρεις

....νομιζω
Συγγνώμη για το οφτόπικ, αλλά δεν πάει να είσαι Παναθηναϊκός και να προβλέπεις ότι ο πρωταθλητής θα είναι ο Ολυμπιακός..
Πρώτον, γιατί είναι rival, και δεύτερον γιατί ο στόχος της ομάδας είναι τουλάχιστον title challenge.
Όποτε είμαι σε ομάδα πρωταθλητισμού και μου κάνουν αυτήν την ερώτηση πάντα λέω τη δική μου :P
Μπορεί να είναι και λάθος γιατί δημιουργεί overconfidence, αλλά και πάλι δεν θα μπορούσα να πω κάποια άλλη.
PetrosGz
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 506
Joined: Tue Oct 30, 2007 6:19 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθα
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθα
Status: ΠΑΝΑΘΑ ΕΠΑΘΑ ΖΗΜΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΠΡΑΣΙΝΑ
Location: Λαρισα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Vaskos69 wrote:Ο Valverde παίζει απαράδεκτα.Παρότι τον λάτρεψα ως προπονητή της Μπιλμπάο φέτος είναι τυχερός που βρίσκεται στο τόσο χαμηλού επιπέδου ελληνικό πρωτάθλημα και δεν ξεφτυλίζεται αφού παίζει χωρίς καθαρόαιμο αμυντικό χαφ.Ότι πιο βασικό στο σύγχρονο ποδόσφαιρο.
Συμφωνω αδερφε γτ ενα ματς επαιξε σοβαρα ενας AMC: Advanced Playmaker στο συστημα των αντιπαλων του, αν θα μπορουσαμε να πουμε στην πραγματικοτητα κατι τετοιο, εννοω το Λαζαρο βεβαια και εφαγαν 2 μπαλακια για πλακα, γτ πολυ απλα δν εχει καποιον σκουπα... Αν επαιζε ενας εκει δλδ λιγο μιο ανασταλτικα απο τους 2 του κεντρου τοτε ισως να ταν αλλιως το ματς....
Image
Image

Νεογεννητα σκυλακια Καυκασου, ημερων, ζητουν νεα στεγη για συντροφια και προστασια...... Οποιος επιθυμει μπορει να μ στειλει pm...
Apo7
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Mon Jun 29, 2009 7:47 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω ενα εκνευριστικο προβλημα που δεν ξερω που οφειλετε!
Λοιπον, εχω τον ολυμπιακο και ειμαι στις αρχες του 2ου μισου του πρωταθληματος 1ος με διαφορα 10 βαθμων απο τον 2ο!Στο match preparation τα familitary ειναι ολα full!
Στην αμυνα εχω δεχτει μολις 3 γκολ!
To προβλημα ειναι οτι ενω περνω τις νικες δεν βαζω σχεδον καθολου γκολ (1-2 ανα αγωνα) και οι παικτες δεν αποδιδουν καθολου καλα (μολισ σε 2 αγωνες εχει ξεπερασει παικτης το 8.00 rating)!
To συστημα μου ειναι 4-2-3-1 με wingers και mc!
Μπορει να με βοηθησει καποιος?Ευχαριστω...
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”