ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑΚΤΙΚΕΣ

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
User avatar
Sidereal
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 275
Joined: Mon May 09, 2005 11:56 pm
Football Manager της ομάδας: Την Ψάχνω
Location: Ελληνορώσων
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Apo7 wrote:Εχω ενα εκνευριστικο προβλημα που δεν ξερω που οφειλετε!
Λοιπον, εχω τον ολυμπιακο και ειμαι στις αρχες του 2ου μισου του πρωταθληματος 1ος με διαφορα 10 βαθμων απο τον 2ο!Στο match preparation τα familitary ειναι ολα full!
Στην αμυνα εχω δεχτει μολις 3 γκολ!
To προβλημα ειναι οτι ενω περνω τις νικες δεν βαζω σχεδον καθολου γκολ (1-2 ανα αγωνα) και οι παικτες δεν αποδιδουν καθολου καλα (μολισ σε 2 αγωνες εχει ξεπερασει παικτης το 8.00 rating)!
To συστημα μου ειναι 4-2-3-1 με wingers και mc!
Μπορει να με βοηθησει καποιος?Ευχαριστω...
Αν η ομαδα σου δεν κανει φασεις --> Μatch preparation-attacking movement sto High για 1-2 εβδομαδες και θα εισαι κομπλε.
Αν κανεις φασεις και δεν βαζεις γκολ κοιτα το morale των παιχτων και την προπονηση σου.
And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee
lilipouas
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Wed Nov 05, 2008 9:28 pm
Football Manager της ομάδας: Α.Ο. Ξάνθη
Αγαπημένη Ομάδα: Dresden, Steven
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0

soterakis[Spoiler] wrote:
ballas38 wrote:
Johan wrote:και εγω εστελνα παντα τον assistant γιατι τα βαριεμαι...
μεχρι που επρεπε να αντιμετωπισω την Αεκ..(εγω παναθηναικος)
και οι δημοσιογραφοι ρωτανε
-Ποιος πιστευετε οτι θα κατακτησει το πρωταθλημα?
-Βαζεχα- Ο Ολυμπιακος..... :S
εφαγα 4 :p

Αν εχεις determined squad τοτε ειναι καλο να πεις ο Ολυμπιακος για να τους μειωσεις την πιεση και να τους βαλεις να σου αποδειξουν πραγματα!

Αν παλι εχεις κατι Λετους Κασανους Μπαλοτεληδες κλπ. που θελουν να ακουν οτι ειναι παιχταραδες, τους λες οτι θα το παρεις

....νομιζω
[/Spoiler]
Συγγνώμη για το οφτόπικ, αλλά δεν πάει να είσαι Παναθηναϊκός και να προβλέπεις ότι ο πρωταθλητής θα είναι ο Ολυμπιακός..
Πρώτον, γιατί είναι rival, και δεύτερον γιατί ο στόχος της ομάδας είναι τουλάχιστον title challenge.
Όποτε είμαι σε ομάδα πρωταθλητισμού και μου κάνουν αυτήν την ερώτηση πάντα λέω τη δική μου :P
Μπορεί να είναι και λάθος γιατί δημιουργεί overconfidence, αλλά και πάλι δεν θα μπορούσα να πω κάποια άλλη.
Εγώ κοιάω τους στόχους μου στην αρχή με βάση το υλικό - άσχετα τι λέει ο ασσίσταντ και τι λέω εγώ στην διοίκηση (συνήθως ό,τι πιο χαμηλό με βολεύει με τα οικονομικά, ώστε μετά να με αποθεώνουν που τα πήγα καλύτερα -doublekiss ) και άμα έχω ομάδα που πάει γαι τίτλο λεώ πάντα εμένα.... στην αρχή οι παίχτες τα χάνουν αλλά μετά τον πρώτο γύρο συνήθως είμαι τόσο μπροστά που το πιστεύουν όλοι και ανεβάζει την αυτοπεπήθηση στο μα΄ξιμουμ
User avatar
kostaskyp12
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Sat Oct 31, 2009 10:35 am
Football Manager της ομάδας: ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: olympiakos
facebook προφίλ: kostas kypraios
Location: Κορυδαλλός (οχι μεσα):p
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Apo7 wrote:Εχω ενα εκνευριστικο προβλημα που δεν ξερω που οφειλετε!
Λοιπον, εχω τον ολυμπιακο και ειμαι στις αρχες του 2ου μισου του πρωταθληματος 1ος με διαφορα 10 βαθμων απο τον 2ο!Στο match preparation τα familitary ειναι ολα full!
Στην αμυνα εχω δεχτει μολις 3 γκολ!
To προβλημα ειναι οτι ενω περνω τις νικες δεν βαζω σχεδον καθολου γκολ (1-2 ανα αγωνα) και οι παικτες δεν αποδιδουν καθολου καλα (μολισ σε 2 αγωνες εχει ξεπερασει παικτης το 8.00 rating)!
To συστημα μου ειναι 4-2-3-1 με wingers και mc!
Μπορει να με βοηθησει καποιος?Ευχαριστω...
Δεν ειναι παντα κακο αυτο! το να παιζεις αμυντικο ποδοσφαιρο για εμενα ειναι ευχής έργον. Πιστευω οτι η αμυνα χαριζει τιτλους 60-40 με σχεση την επιθεση -rofl
rtms
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2062
Joined: Fri Jul 25, 2008 9:48 pm
Football Manager της ομάδας: S.S LAZIO
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Status: GOOD NIGHT LEFT SIDE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kostaskyp12 wrote:
Apo7 wrote:Εχω ενα εκνευριστικο προβλημα που δεν ξερω που οφειλετε!
Λοιπον, εχω τον ολυμπιακο και ειμαι στις αρχες του 2ου μισου του πρωταθληματος 1ος με διαφορα 10 βαθμων απο τον 2ο!Στο match preparation τα familitary ειναι ολα full!
Στην αμυνα εχω δεχτει μολις 3 γκολ!
To προβλημα ειναι οτι ενω περνω τις νικες δεν βαζω σχεδον καθολου γκολ (1-2 ανα αγωνα) και οι παικτες δεν αποδιδουν καθολου καλα (μολισ σε 2 αγωνες εχει ξεπερασει παικτης το 8.00 rating)!
To συστημα μου ειναι 4-2-3-1 με wingers και mc!
Μπορει να με βοηθησει καποιος?Ευχαριστω...
Δεν ειναι παντα κακο αυτο! το να παιζεις αμυντικο ποδοσφαιρο για εμενα ειναι ευχής έργον. Πιστευω οτι η αμυνα χαριζει τιτλους 60-40 με σχεση την επιθεση -rofl
Εχεις δικιο για μενα και υπαρχει κ ενα τρανταχτο παραδειγμα με τον παοκ επι σαντος που με αμυνα γρανιτη εφτασε στην πηγη και τελικα δεν ηπιε νερο στο πρωταθλημα..

Να ρωτησω κατι,η counter τακτικη θεωρηται αμυντικη?
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rtms wrote:
kostaskyp12 wrote:
Apo7 wrote:Εχω ενα εκνευριστικο προβλημα που δεν ξερω που οφειλετε!
Λοιπον, εχω τον ολυμπιακο και ειμαι στις αρχες του 2ου μισου του πρωταθληματος 1ος με διαφορα 10 βαθμων απο τον 2ο!Στο match preparation τα familitary ειναι ολα full!
Στην αμυνα εχω δεχτει μολις 3 γκολ!
To προβλημα ειναι οτι ενω περνω τις νικες δεν βαζω σχεδον καθολου γκολ (1-2 ανα αγωνα) και οι παικτες δεν αποδιδουν καθολου καλα (μολισ σε 2 αγωνες εχει ξεπερασει παικτης το 8.00 rating)!
To συστημα μου ειναι 4-2-3-1 με wingers και mc!
Μπορει να με βοηθησει καποιος?Ευχαριστω...
Δεν ειναι παντα κακο αυτο! το να παιζεις αμυντικο ποδοσφαιρο για εμενα ειναι ευχής έργον. Πιστευω οτι η αμυνα χαριζει τιτλους 60-40 με σχεση την επιθεση -rofl
Εχεις δικιο για μενα και υπαρχει κ ενα τρανταχτο παραδειγμα με τον παοκ επι σαντος που με αμυνα γρανιτη εφτασε στην πηγη και τελικα δεν ηπιε νερο στο πρωταθλημα..

Να ρωτησω κατι,η counter τακτικη θεωρηται αμυντικη?
Πιστεύω ναι αφού είναι πιο αμυντική από τη stadar
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
lgr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 631
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:53 pm
Football Manager της ομάδας: Merengues The real galacticos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Status: Λιγη τρελα θελει η ζωη... Εγω εχω πολλη...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν βαλω starting strategy = control η παικτες θα εχουν λιγα τρεξιματα και αρα εξοικονομηση δυναμεων, σωστα ?
Φερτε πισω τον Mascio
http://www.soccermanager.gr http://www.topmanager.gr
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λίγα τρεξίματα σε σχέση με τις πιο επιθετικές τακτικές;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
lgr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 631
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:53 pm
Football Manager της ομάδας: Merengues The real galacticos
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Status: Λιγη τρελα θελει η ζωη... Εγω εχω πολλη...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συγκριτικα με αττακινκ και κοντεην
Φερτε πισω τον Mascio
http://www.soccermanager.gr http://www.topmanager.gr
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε σχέση με το contain δεν το βλέπω να ισχύει (στους dr/l)
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”