try to beat ofside

Η Μαύρη Βίβλος του ποδοσφαίρου! Συζητήστε γενικά για τις τακτικές στο ποδόσφαιρο....
Post Reply
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα ήθελα ένα παράδειγμα παίκτη που προπονήσατε και δέχτηκε και απέκτησε την κίνηση αυτή. Αγόρασα ένα παίκτη ειδικά για να του δώσω αυτή την κίνηση και δεν δέχεται. Υποψιάζομαι ότι μπορεί να το κάνει ο Abeid (Lens) αλλά πάνε τα λεφτά. Πιστεύω αυτή η κίνηση μαζί με το moves to chanels από γρήγορο και έξυπνο παίκτη θα έχει μεγάλη επιτυχία. Ψάχνω παράδειγμα για Ολυμπιακό...
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
User avatar
Arkas16
Asst Researcher Ηρακλή
Asst Researcher Ηρακλή
Posts: 8490
Joined: Sat Jun 27, 2009 4:09 pm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Acceleration,agility, off the ball, anticipation. Ουσιαστικά έναν καλό poacher που όμως δεν πολύ-συμμετέχει στην δημιουργία του παιχνιδιού αλλά στο να κάνει αντεπίθεση και να τελιώνει φάσεις. Βλέπε τον Κάμπορα όταν ήταν στον Άρη π.χ.
Αν ο παίκτης έχει και καλά passing-dribling-creativity θα είναι κρίμα να του δώσεις αυτό το ppm γιατί δεν θα συμμετέχει στο passing game.
Δεν θα γυρνάει δηλαδή να οργανώνει παιχνίδι.
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε ευχαριστω πολυ! το agility γιατι χρειαζεται; χρειαζεται και composure; decision; pace; χρειαζεται pace για να προλαβει την αντιδραση των αμυντικων;
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
eliaska41
Coach
Coach
Posts: 2847
Joined: Fri Jun 03, 2011 10:19 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pace accel anticip off the ball concentracion για πιο συγκεκριμενα δες στο γενικο θεμα preferred moves & attributes
Είμαι αντι-fan του... αντι-fan μου!
Post Reply

Return to “Στη σκακιέρα!”