A new Era

Εδώ κάνεις τα πρώτα σου βήματα στο τομέα των ιστοριών
Post Reply
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Arsene has left the building

Image
Έπειτα από 15 χρόνια, ο Wenger αποχωρεί από την Arsenal

Σαν βόμβα "έσκασε" η είδηση του διαζυγίου Wenger - Arsenal. Ο Γάλλος τεχνικός, ο οποίος υπηρέτησε την Arsenal από το 1995 μέχρι και σήμερα, ανακοίνωσε λιτά την αποχώρηση του από το Λονδίνο και -πιθανότατα- από το προπονητικό στερέωμα. "Μαγκωμένος" και σοκαρισμένος ο κόσμος της Arsenal μετά από αυτή την εξέλιξη. Αν μη τι άλλο, είναι δύσκολο να αποχωριστείς τη φιγούρα, η οποία επί 15 χρόνια βρισκόταν στον πάγκο των "Κανονιέρηδων". Ο Wenger ανέφερε, μεταξύ άλλων, στην ανακοίνωσή του ότι θα παραχωρήσει συνέντευξη τύπου, στην οποία θα ανακοινωθεί και το όνομα του νέου τεχνικού της Arsenal, από τη διοίκηση της ομάδας. Φαίνεται πως ο Wenger δεν θέλησε να αφήσει μόνους τους ανθρώπους της Arsenal, στη δύσκολη επιλογή του ανθρώπου που θα αντικαταστήσει τον, κατα πολλούς, αναντικατάστατο. Το όνομα του εκλεκτού δεν έχει διαρρεύσει, αν και "παίζει" δυνατά το όνομα του Pat Rice, o oποίος αποτελούσε, επί σειρά ετών, το "δεξί χέρι" του Αλσατου.
Image
wildcat21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 642
Joined: Wed Jan 14, 2009 4:03 pm
Football Manager της ομάδας: inter
Αγαπημένη Ομάδα: atromitos, Man utd , juve
Status: οταν πεσεις επιβαλλεται να ξανασηκωθεις!!
Location: kolonos,athina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτα ειναι !! καλη αρχη !!!

μην διωξεις φαμπιανσκι οπου και να τον πηρα παιζει καλα !!
R.I.P Spyros Repanhs (1979-2010)

ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΕ ΠΑΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

The Show must go on!
The Show must go on!Yeah!
Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile, still, stays on!

Image
Image
Image
Image
Image
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη Νιρ! Φτασε την Αρσεναλ, εκει που της αξιζει :-D
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλή αρχή φίλε.Κάνε την αρσεναλ μεγάλη
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλη αρχη με Αρσεναλ!!!
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη σε ενα δυσκολο εγχειρημα :wink:


Off Topic:
Παιζεις με το summer update? (akka δεν ειναι στην ομαδα ο Fabregas?)
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

καλή ομάδα και με υποδομή
Καλή αρχή..
δεν περιμένεις λιγο ακόμα;
όπου να ναι θα γίνει και στην πραγματικότητα..
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@ΒlueAno: Ναι, χωρίς Cesc.

Image

Συγκίνηση και εκπλήξεις

Image
Mε δάκρυα στα μάτια, ο Arsene Wenger αποχαιρέτησε την Arsenal

Σε -υπέρ του δέοντως- φορτισμένη ατμόσφαιρα πραγματοποιήθηκε η αποχαιρετιστήρια συνέντευξη τύπου, του Arsene Wenger. Ο Γάλλος τεχνικός μίλησε για την αγάπη που τρέφει για την Arsenal, για το μέλλον του, αλλά και για τη διάδοχη κατάσταση στην ομάδα. Συγκεκριμένα, ο Wenger δήλωσε πως θα έχει την Arsenal για πάντα στην καρδιά του, όπου κι αν βρίσκεται. Εξάλλου τόνισε πως, κατά 90%, αποσύρεται από την προπονητική, ενώ από τα χείλη του ακούστηκε το όνομα του διαδόχου του. Το όνομα αυτού, Rudnik Jaresen. Άγνωστος στο ευρύ κοινό, αλλά υπερπολύτιμος συνεργάτης του Wenger, τα τελευταία 9 χρόνια. Ο 32χρονος -νέος- τεχνικός των Λονδρέζων, ξεκίνησε τη συνεργασία του με την Arsenal στα 22 του, αποτελώντας έναν κρίκο στην αλυσίδα του scouting team της ομάδας. Έπειτα από 2 χρόνια, έγινε επικεφαλής του τμήματος scouting στη Σκανδιναβία. Μεγαλύτερο του επίτευγμα, θεωρείται η ανακάλυψη του θηριώδη Nicklas Bendtner. Στα 27 του έγινε το "μάτι" του Wenger σε όλη την Αγγλία. Ανέλυε λεπτομερώς τους αντιπάλους των "Κανονιέρηδων". Σε αυτό το πόστο έμεινε μέχρι και χθες. Ο Wenger είπε για την πρόσληψη (ή μάλλον προαγωγή) του Jaresen: "Πιστεύω στις δυνατότητες του Rudnik. Είμαι θαυμαστής του. Ξέρει απ' έξω και ανακατωτά την Premier League. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο χρήσιμος ήταν, για μένα, αυτά τα 9 χρόνια που βρίσκεται εδώ και, κυρίως, τα 3 τελευταία. Είμαι βέβαιος πως θα πετύχει. Έχει όλα τα φόντα να αποτελέσει το next big thing της προπονητικής"

Kαι μεταγραφή

Image
O Benoit Tremoulinas θα αντικαταστήσει τον Clichy

Mέσα σ' όλα (αποχώρηση Wenger, προαγωγή Jaresen) προέκυψε και μεταγραφή για την Arsenal. Με το ποσό των 10 εκατομμυρίων, o Benoit Tremoulinas θα φορέσει τα "κόκκινα" και θα αντικαταστήσει τον, συμπατριώτη του, Gael Clichy. O Tremoulinas αποτελεί την πρώτη μεταγραφή στην "εποχή Jaresen" και έρχεται να προστεθεί στις προσθήκες των Gervinho, Chamberlain, Cambell, οι οποίες έγιναν επί Wenger. Φήμες "θέλουν" τον Hazard να βρίσκεται προ των πυλών για την ενίσχυση στα αριστερά της επίθεσης.


*Στο Ισλανδικό site "IceNews" θα παραχωρήσει την πρώτη του συνέντευξη, ως τεχνικός της Arsenal, ο Rudnik Jaresen.
Image
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιο σεναριο,περιμενουμε να δουμε αν θα κανεις και αλλες μεταγραφες
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
JasonZante
Asst Researcher Ζακύνθου
Asst Researcher Ζακύνθου
Posts: 4317
Joined: Sat Aug 22, 2009 10:37 am
Football Manager της ομάδας: IF Brommapojkarna
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool,ΠΑΟ
Status: Be humble, bitch, sit down, be humble
Location: Pattaya, Thailand
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έλα ρε Nirό-ιστορία να γουστάρουμε!!! Καλή αρχή ρε συ και γαμάτο σενάριο!
"Man cannot remake himself without suffering, for he is both the marble and the sculptor"
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πολύ καλό το σενάριο φίλε
User avatar
nir_8
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3357
Joined: Fri Apr 18, 2008 2:54 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Juventus, Νηρέας
Location: ??????
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

"Πατέρας μου, ο Wenger"

Image
Το νέο "σπίτι" του Jaresen

Tην πρώτη συνέντευξη του Rudnik Jaresen, μετά την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας της Arsenal, έχει την τιμή να φιλοξενεί το IceNews. O Jaresen μίλησε για όλους και για όλα. Φανέρωσε την αγάπη του για την Arsenal, αλλά και την άριστη σχέση του με τον Arsene Wenger.Συγκεκριμένα δήλωσε:


Για τον Wenger:O Wenger αποτελούσε πρότυπο μου, όταν αποφάσισα να μπω στα "ποδοσφαιρικά μονοπάτια". Όταν με προσέλαβε η Arsenal ,ως scouter, βρέθηκα στα Highbury και μίλησα με τον Arsene για πολύ ώρα. Μου είπε πού θέλει να δίνω μεγαλύτερη προσοχή όταν κατασκοπεύω έναν παίχτη, τι να περιέχει το report που θα του στέλνω και, τέλος, μου έδωσε το ελεύθερο να του τηλεφωνώ οποτεδήποτε για οτιδήποτε. Αργότερα, όταν έγινα μόνιμος στην Αγγλία, αναλαμβάνοντας το ρόλο του αναλυτή των επόμενων αντιπάλων, ήρθα ακόμη πιο κοντά με το Wenger. Περνούσαμε ατελείωτες ώρες μαζί, αναλύοντας αντιπάλους. Έχω μάθει αναρίθμητα πράγματα απ' αυτόν και τον έχω ψηλότερα απ' τον καθ' ένα στην εκτίμηση μου. Είναι πατέρας μου.

Για την Arsenal: To ότι έχω φάει (και συνεχίζω να τρώω) ψωμί από αυτή την ομάδα, αρκεί για να την ευχαριστώ. Το ότι έχω εξελιχθεί και αναδειχθεί από αυτή την ομάδα, αρκεί για να την ευγνωμονώ. Το ότι έχω ζήσει τόσες στιγμές σε αυτή την ομάδα, αρκεί για να την αγαπάω. Δεν σας το κρύβω, είμαι οπαδός της ομάδας. Δεν έχω προσωπική ζωή γιατί ο "έρωτας" μου είναι αυτή η ομάδα.

Για το έμψυχο δυναμικό της ομάδας: Όλα τα παιδιά είναι υπέροχοι ποδοσφαιριστές και, κυρίως, άνθρωποι. Είμαι περήφανος που θα συνεργαστώ μαζί τους από τόσο κοντά. Σαφώς, όμως, υπάρχουν θέσεις στις οποίες η ομάδα θέλει ενίσχυση και βελτίωση. Δεν ξεχωρίζω κανέναν από τους ποδοσφαιριστές μου. Για μένα, όλοι είναι ισάξιοι, όλοι έχουν τις ίδιες πιθανότητες να βρεθούν στη βασική 11αδα.

Για το σύστημα που θα ακολουθήσει: Έχω ορισμένα πράγματα στο μυαλό μου. Κατ' αρχάς, δεν σκοπεύω να αλλάξω τη νοοτροπία της ομάδας. Η Arsenal θα συνεχίσει να παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο, ποδόσφαιρο κατοχής και πρωτοβουλίας. Αν μπορώ να πω κάτι συγκεκριμένο για το σύστημα είναι το ότι θέλω να υπάρχουν -πάντα- στην 11αδα, δυο κεντρικοί χαφ με δημιουργικές ικανότητες. Απο 'κει και πέρα δεν θέλω βιαστική ανάπτυξη. Θέλω η μπάλα να περνάει από όλες τις γραμμές, οι οποίες θα είναι τοποθετημένες στο γήπεδο. Τέλος, θέλω επιθετικές πρωτοβουλίες από τα ακραία μπακ.

Για τους στόχους της σαιζόν που έρχεται: Δεν μπορώ να κρυφτώ πίσω από το δάχτυλό μου. Η ομάδα είναι υποχρεωμένη να πρωταγωνιστεί και να διεκδικεί τα πάντα. Από το FA cup, μέχρι το Champions League. Παρ' όλα αυτά, για πρώτη χρονιά, θα είμαι ικανοποιημένος με την κατάκτηση ενός κυπέλλου, την είσοδο μας στην 4αδα του Champions League και στην 3αδα της Premier League.
Spoiler: show
Aπό το επόμενο ποστ μπαίνω σε πιο αγωνιστικούς ρυθμούς με μεταγραφές, φιλικά κλπ.
Image
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραία παρουσίαση..!
Καλή αρχή κι από μένα..
Πρόσεχε τους αγώνες με την Μαν Γιου ε... -ksilo
Spoiler: show
:D
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
stamatism
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 715
Joined: Sun Aug 01, 2010 8:42 pm
Status: Lil Wayne !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλη αρχη φιλε !!!
Παμε με την Αρσεναλ την ομαδαρα !!!
Φτασε την ομαδα εκει που της αξιζει !!!
Περιμενουμε συνεχεια !!!
Rest in Pace MARIO !!!
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμενουμε την συνεχεια με τα παιχνιδια να δουμε τι θα καταφερεις :-)
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
Post Reply

Return to “Conference”