Φωτιά στο λιμάνι[END]

Ιστορίες που αντέχουν στο χρόνο και συνεχίζουν τη πορεία τους
Post Reply
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η ομάδα πάει καλά και πιστεύω μπορείς να περάσεις τον πάο
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Έφτασε η μεγάλη στιγμή :!: Μέσα στην Ουκρανία το μήνα Δεκέμβριο με θερμοκρασία μηδέν βαθμούς ήμαστε αποφασισμένοι να πάρουμε τη νίκη που θα μας δώσει την πρόκριση στους 16 του Champions League :!:
Ή έστω την ισοπαλία για να συνεχίσουμε σίγουρα στο Europa League
Spoiler: show
Για να πάρουμε τη νίκη δεν έχουμε άλλη επιλογή απ το να παίξουμε επιθετικά, γι αυτό θα χρησιμοποιήσω το σύστημα με το οποίο κερδίσαμε τη Νάπολη στον προηγούμενο αγώνα Image
Image
Αχ αυτή η μπάλα αυτή η μπάλα :!: Στο λόγο της τιμής μου στο πρώτο ημίχρονο όσες ευκαιρίες βρήκαμε ήταν ευκαιρίες απίστευτες που δεν χάνονταν με τίποτα :!: -toixosmesh Και αυτό η Σαχτάρ το τιμώρησε με 2 γκολ από κόρνερ... Μοιραία ύστερα η ομάδα κατέρρευσε -titanikos
-Δεν πειράζει τουλάχιστον συνεχίζουμε στο Europa, εκτός κι αν...
-Ορθά σκέφτεσαι, για δες τι έγινε στο Νάπολη-Τσέλσι...
-Τι λε ρε :?: Κέρδισε τελικά η Νάπολι στο τέλος :?: :?: :?:
.
.
.
Ναι κυρίες και κύριοι σωστά διαβάσατε... Η Νάπολη κέρδισε τελικά στο 85' την αδιάφορη Τσέλσι παρόλον που έχανε 1-0 κι έτσι χάσαμε και τα αυγά και τα πασχάλια :!: :explosivesmile:
Ήμαστε εκτός Ευρώπης :!: Δεν μπορώ να το πιστέψω, δεν το περίμενα να μέναμε έξω απο τόσο νωρίς :!: :cry: Είμαι συντετριμένος και δεν το χωρά με τίποτα ο νους μου ότι μέχρι το τέλος της σεζόν θα τη βγάλω μόνο με υποχρεώσεις στην Ελλάδα :!: Είναι μια τεράστια αποτυχία και ακόμα κι αν πάρουμε το double στην Ελλάδα, αυτό δεν θα σώσει τη χρονιά για μένα...
Αυτό το απρόσμενα πρόωρο τέλος απ τη Ευρώπη φέρνει έκτακτες αλλαγές στην ιστορία, θα δείτε στο τέλος του ποστ τι εννοώ...
Image
Image
Image


Image
Ολυμπιακός Βόλου, μια ομάδα που πέρσι μας έκοψε βαθμούς στο Καραισκάκη και μας κέρδισε στο Βόλο σπάζοντας μάλιστα το μέχρι τότε αήττητο μας...Γι αυτό είναι καιρός να τελειώνει αυτή η κωμωδία τώρα που βγάζει και γλώσσα ο χοντροξεφτίλας παραγκάρχης Αχιλλέας Μπέος
Spoiler: show
Image
Ο Τοροσίδης έμελλε τελικά να είναι αυτός που έβγαλε το φίδι απ την τρύπα. Ξορκίσαμε και τους δαίμονες της περσινής χρονιάς :!:
Κέρδισε και ο ΠΑΟ με το ίδιο σκορ
Image
Άρχισαν πάλι τα όργανα για τον Τοροσίδη, αυτή τη φορά η Λυόν με πρόταση που απορρίφθηκε
Image


Image
Κλείνει ο πρώτος γύρος με ντέρμπι ενάντια στην (ΑΕ)Κούλα στο ΟΑΚΑ... Εντάξ, πέρσι δώσαμε μεγάλες φάπες στο δικέφαλο με 5αρα εκτος και 4αρα εντός... Πρέπει και φέτος να συνεχίσουμε με νίκες σε τέτοια ματς για να αρχίσει για τα κάλα ένας κύκλος πελατειακών σχέσεων με την ΑΕΚ
Spoiler: show
Image
Image
Αχ Κούλα μου καλή μου πελάτισσα...
Έχασε βαθμούς ο ΠΑΟ στο Βόλο...Άρα είμαστε ξανά στην ισοβαθμία :!:
Image
Τέλειωσε λοιπόν ο πρώτος γύρος με Ολυμπιακό και ΠΑΟ στην ισοβαθμία... Άρα το ξεκίνημα του δεύτερου γύρου είναι σαν να ξεκινάμε το πρωτάθλημα απ την αρχή
Image


Off Topic:
Λοιπόν παιδιά, η ιστορία πολύ πιθανώς φθάνει στο τέλος... Τα πλάνα μου ήταν να έκανα την ιστορία για άλλη μια τουλάχιστον σεζόν για να δούμε τι θα κάνουμε στην Ευρώπη.
Το απρόσμενα γρήγορο τέλος όμως απ την Ευρώπη με οδηγεί στην απόφαση να σταματήσω γρηγορότερα την ιστορία γιατί βλέποντας την απ την σκοπιά του αναγνώστη θα είναι ανιαρό μια ιστορία με Ολυμπιακό που θα παίζει μόνο στην Ελλάδα...
Και επειδή σίγουρα κάποιοι με το δίκιο σας θα διαφωνήσετε, έχω να σας πω ότι δεν είναι μόνο αυτός ο λόγος, δηλαδή η όλη διαδικασία της μετατροπής των ss από .png σε .jpg, των crops των ss και των uploads στο imageshack έχει αρχίσει να μου γίνεται κουραστική στο παρόν στάδιο. Επίσης λόγω του ότι είναι και καλοκαίρι και τυγχάνει να ζω σε τουριστικό θέρετρο δεν ξέρω πόσο χρόνο θα μπορούσα να αφιερώσω στην ιστορία. Αφήνω ακόμα ένα μικρό ενδεχόμενο ότι ίσως αλλάξω γνώμη και συνεχίσω την ιστορία μέχρι το τέλος της σεζόν αλλά μάλλον όχι.
Ήταν η πρώτη μου ιστορία και το γεγονός ότι έφθασα μέχρι τη League One με ευχαριστεί ιδιαίτερα και γι αυτό θα ήθελα να σας ευχαριστήσω ιδιαίτερα που στηρίξατε την ιστορία :thumbleft: -diatakste. Αυτά είναι τα θετικά της ιστορίας, απ την άλλη κάνοντας μια αυτοκριτική σε σύγκριση με άλλες ιστορίες το θεωρώ μερικώς απαράδεκτο που έφαγα 27 σελίδες ιστορίας για μιάμιση μόνο σεζόν τη στιγμή που άλλες ιστορίες μπαίνουν στη 2η σεζόν απ την 5η σελίδα :!: -suicide .
Οποιεσδήποτε διαφωνίες ή απόψεις είναι δεκτές :wink:
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οχι ρε εγώ λέω μην σταματήσεις.
Κάτσε παίξε τη σεζόν και ανέβασε την περιληπτικά με ένα-δύο ss που να δείχνουν τους αγώνες της ομάδας σου σε κύπελλο και πρωτάθλημα.. Και συνεχίζεις τον επόμενο χρόνο, ξανά στην Ευρώπη, πιο αναλυτικά
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

+1911 στον Σταυρο! Δεν ειναι αναγκη να σταματησεις :?
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ντα3ει φιλε οτι νομιζεις η ιστορια σου παντως το μονο που δεν κανει ειναι να κουραζει..
User avatar
SiNgLe
Manager
Manager
Posts: 4819
Joined: Sat Oct 10, 2009 3:54 pm
Football Manager της ομάδας: Woking FC
Αγαπημένη Ομάδα: Αστέρας Τρίπολης
Location: Τρίπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πάντως δεν θα ήθελα να σταματήσεις! Η ιστορία είναι πολύ ωραία. Ο τρόπος παρουσίασης, τα πάντα.. Τόσο απλός αλλά συνάμα τόσο μαμάτος!

Τέσπα, ό,τι νομίζεις φίλε!
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε εγώ θα ήθελα να συνεχίσεις την ιστορία αλλά εάν εσύ είσαι κουρασμένος και βαριέσαι τότε θα ήταν καλύτερο να σταματήσεις και να αρχίσεις μία καινούρια
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1480
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεχα, ο καλος ο καπετανειος στην φουρτουνα φαινεται!

Του χρονου θα ειμαστε καλυτεροι...
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stavros_skala wrote:οχι ρε εγώ λέω μην σταματήσεις.
Κάτσε παίξε τη σεζόν και ανέβασε την περιληπτικά με ένα-δύο ss που να δείχνουν τους αγώνες της ομάδας σου σε κύπελλο και πρωτάθλημα.. Και συνεχίζεις τον επόμενο χρόνο, ξανά στην Ευρώπη, πιο αναλυτικά
Ομολογώ ότι η δική σου ιδέα είναι η καλύτερη αλλά προς το παρόν δεν θα το κάνω ακριβώς έτσι
BlueAno wrote:+1911 στον Σταυρο! Δεν ειναι αναγκη να σταματησεις :?
VIOLA wrote:ντα3ει φιλε οτι νομιζεις η ιστορια σου παντως το μονο που δεν κανει ειναι να κουραζει..
SiNgLe wrote:Εγώ πάντως δεν θα ήθελα να σταματήσεις! Η ιστορία είναι πολύ ωραία. Ο τρόπος παρουσίασης, τα πάντα.. Τόσο απλός αλλά συνάμα τόσο μαμάτος!Τέσπα, ό,τι νομίζεις φίλε!
pas7 wrote:Φίλε εγώ θα ήθελα να συνεχίσεις την ιστορία αλλά εάν εσύ είσαι κουρασμένος και βαριέσαι τότε θα ήταν καλύτερο να σταματήσεις και να αρχίσεις μία καινούρια
bjbill wrote:Συνεχα, ο καλος ο καπετανειος στην φουρτουνα φαινεται! Του χρονου θα ειμαστε καλυτεροι...
Παιδιά η ιστορία θα συνεχιστεί μέχρι το τέλος της σεζόν και μετά βλέπουμε για παρακάτω... Ο λόγος που το αποφάσισα αυτό είναι διότι αυτό που γίνεται στο πρωτάθλημα με Ολυμπιακό και ΠΑΟ είναι πολύ συναρπαστικό και νομίζω αξίζει να συμπεριληφθεί στην ιστορία :!: :wink:
User avatar
skerzos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16069
Joined: Wed Jul 30, 2008 6:42 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Celtic, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 19 times

-gioupi -gioupi -gioupi -gioupi
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντε περιμενουμε! :-)
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
pas7
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1412
Joined: Fri Jul 09, 2010 7:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τέλεια :-D :-D :-D .περιμένουμε την συνέχεια της ιστορίας
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Άσχετο αλλά βλέποντας αυτό μου ήρθε μια απορία: Είναι και εδώ πρόεδρος ο Καρατζαφύρερ :?: :?: :?: -meaculpa
Image
Παραμονή πρωτοχρονιάς, τελευταία μέρα του 2011 και στο μυαλό μου δεν υπάρχει πιο ιδανικό φινάλε απο μια νίκη μέσα στην Τούμπα. Κάποιοι θα σκεφτείτε την πεντάρα της προηγούμενης χρονιάς, φέτος όμως είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα και πιστεύω ότι μπορούμε να κερδίσουμε

Ο ξάδερφος Ερνέστο Βαλβέρδε άρχισε ήδη να προκαλεί μέσω των media:
Image

Δέστε και τι με ρώτησε ένας δημοσιογράφος για τον Βαλβέρδε:
Image
Θα σου λεγα τώρα εσένα για το επίπεδο των σχέσεων μου με τον ξάδελφο αλλά τέσπα

Spoiler: show
Image
Μας αδικεί η ισοπαλία :? Κάναμε κουμάντο μέσα στην Τούμπα, είχαμε το πάνω χέρι αλλά θα πρέπει να αρκεστούμε στον ένα βαθμό... Α ρε Stenman τι το θελες να τους δώσεις το πέναλτι...

Το παιχνίδι μας επιφύλαξε επίσης ένα πολύ δυσάρεστο νέο, είναι σαν να έχουμε πένθος στην ομάδα:
Image
Ο αρχηγός μας και σημαία της ομάδας Melberg μένει εκτός για 5 μήνες, άρα τέλος η σεζον γι αυτόν :crybaby:

Ισόπαλος και ο ΠΑΟ με τον Άρη, η ισοβαθμία στην κορυφή παραμένει
Image

Το ακούσαμε και αυτό το ανέκδοτο απ τον Βαλβέρδε:
Image
Τι λες ρε γελίε :?: :?: -suicide Έπαιξα για να πάρω την ισοπαλία :?: :?: Μάλλον θα νόμιζε ότι είναι ακόμα προπονητής του Ολυμπιακού γιατί αν υπήρχε στο γήπεδο μια ομάδα που έπαιζε αμυντικά για την ισοπαλία, αυτός είναι ο ΠΑΟΚ :!: :evil:


ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΑ ΝΕΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
Δεν με απασχόλησε έντονα η μεταγραφική περίοδος του Γενάρη, το μόνο που έχω να σας παρουσιάσω είναι 3 νεαρά Βραζιλιανάκια που αν τα καταφέρω θα τους δώσω δανεικούς:
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Γι αυτόν πάντως είπε καλά λόγια ο Τοροσίδης, για να το λέει ο Τόρο κάτι θα σημαίνει
Image


Με την είσοδο του νέου χρόνου μου ήρθε ένα νέο στο γραφείο μου σαν κεραυνός εν αιθρεία:
Image
Ωχ :? Δεν ήξερα ότι τελειώνει τώρα ο δανεισμός του :? Τι κάνουμε τώρα? Ίσως πάρει καμιά ευκαιρία στα επόμενα 1-2 παιχνίδια αλλά κατα τ άλλα θα ψάξουμε να τον ξαναδώσουμε κάπου

Άρχισαν πάλι τα όργανα για τον Ριέρα
Image
Δόθηκε δανεικός στον Ηρακλή ο Κατσικογιάννης
Image

Image
Ώρα κυπέλλου απέναντι στην Καβάλα που απο τη μια δεν είναι στα καλύτερα της στο πρωτάθλημα αλλά απ την άλλη παραδοσιακά μας δυσκολεύει. Πάντως κάθε άλλο παρά αδιάφορο με αφήνει το κύπελλο αφού το double είναι το λιγότερο που οφείλουμε για φέτος μετά την Ευρωπαική αποτυχία
Spoiler: show
Image
Πρόκριση στα προημιτελικά... σημείωσε γκολ και ο τερματοφύλακας μας Luchetti με πέναλτι που έτυχε σε αυτό τον αγώνα να τον προτιμήσω αντί του Σηφάκη -meaculpa... Πάντως ομολογώ ότι ο Ντιόγκο σε αυτό το παιχνίδι έπαιξε αρκετά καλά και ήταν απο τους διακριθέντες.. η συνέχεια θα δείξει τι θα κάνω με αυτόν..
Image
Χάνουμε το πουλέν μας για 6-8 εβδομάδες
Image
Μεγάλο θύμα έκπληξης ο κάτοχος του κυπέλλου Ολυμπιακός Βόλου :!:

Πέρσι στα προημιτελικά είχαμε να αντιμετωπίσουμε τον ΠΑΟ και αποκλειστήκαμε, φέτος ποιος θα είναι αντίπαλος μας άραγε :?:
.
.
.
Image
Έλεος δηλαδή, τόσες ομάδες στην κλήρωση ήταν ανάγκη να παίξουμε απο τώρα πάλι τον ΠΑΟ :?: Δεν πειράζει θα πάρουμε το αίμα μας πίσω φέτος :twisted:


Image
-7 βαθμούς κελσίου :?: :shock: Αυτά είναι :drinking:
Spoiler: show
Το λοιπόν τσογλάνια ακούτε καλά αυτό που θα σας πω, σήμερα θέλω ΝΙΚΗ ΜΕ ΚΑΛΟ ΣΚΟΡ :!: Ο λόγος είναι ότι ο ΠΑΟ μέχρι τώρα υπερτερεί αρκετά στην επιθετική γραμμή και πρέπει να το φτιάξουμε αυτό γιατί το πρωτάθλημα ίσως κριθεί σε τέτοιες λεπτομέρειες στο τέλος :!:
Image
Image
Αποστολή εξετελέσθη :!: :ribo γκολάκια με τον Πέρεζ να βγάζει φωτιές σε αυτό το ματς :firestarter:
Ο Ντιόγκο καλά έπαιξε αλλά δεν θα ρισκάρω να τον κρατήσω, θα δείτε πιο κάτω τα νεότερα
Image
Συνεχίζουμε χεράκι χεράκι ισοβαθμία με τον ΠΑΟ
Image
Φεύγει ο Ντιόγκο δανεικός προς Ολλανδικές μεριές
Η φυγή Ντιόγκο φαίνεται ότι άρεσε σε κάποιους άλλους στην ομάδα
Image
Ε άμα προκαλούσε όντως πρόβλημα στους υπόλοιπους η παρουσία του τότε ευτυχώς που τον απομάκρυνα πάλι


Το κρητικό πουλέν μας στο στόχαστρο της Αθλέτικο Μαδρίτης :?: :shock:
Image

Αναστάτωση πήγε να προκληθεί στις τάξεις της ομάδας για ένα νέο σχετικά με εμένα:
Image
Εγώ όμως τους καθησύχασα γρήγορα και απέρριψα την πρόταση... Είναι πρόκληση το Βραζιλιάνικο πρωτάθλημα δε λέω, αλλά στο παρόν στάδιο δεν είναι στα πλάνα μου να αφήσω το λιμάνι

ImageImageImage
Λοιπόν αυτό το παιχνίδι μου κράσαρε τρεις φορές όταν έμπαινα να το παίξω, οπόταν είπα να πάω on holiday τις ημέρες του αγώνα για να δω αν έτσι θα προχωρήσει... Άρα τον αγώνα θα αναλάβει ο βοηθός
Spoiler: show
Image
Image
Επιστρέφοντας απο το σύντομο μου ταξίδι είδα ότι λίγο έλειψε να γκελάρουμε και τη γλιτώσαμε στο τέλος... Πάλι καλά
Νίκη με το ίδιο σκορ και για τον ΠΑΟ
Image
Πρόταση για απόκτηση του Καρέλη μας έκαναν Μίλαν και Ρόμα :!: :shock:
Image
Image
Οι προτάσεις απορρίφθηκαν και νομίζω καλό θα είναι να του κάνω κανένα νέο βελτιωμένο συμβόλαιο με ψηλή ρήτρα πριν να αρχίσουν να παίρνουν τα μυαλά του αέρα και να μου λέει ότι θέλει να φύγει
Πάλι μας ζαλίζουν για τον Ριέρα
Image
VIOLA
Coach
Coach
Posts: 2669
Joined: Wed Jul 09, 2008 12:18 am
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτος ο καρελης εχει τραβηξει πολλα βλεμματα μηπως να του κανεις συμβολαιο με καμια καλη ρητρα ?
εννοειται το νταμπλ !
stavros_skala
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2207
Joined: Fri Dec 17, 2010 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Blackburn, ΑΕΚ Λάρνακας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πάλι κάναμε τα στραβά μάτια και δώσαμε βαθμούς στον ξάδελφο?
Post Reply

Return to “League one”