Ιστορίες μικρού μήκους FM2011

Πάσης φύσεως Editor-ικές καταστάσεις αλλά και ιστορίες "μικρού μήκους"
User avatar
metalforos
Manager
Manager
Posts: 4598
Joined: Tue Dec 15, 2009 10:09 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Αιγάλεω
Status: Τα 'παμε...
Location: Χαϊδάρι-Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω πρώτη χρονιά Ερυθρό Αστέρα και κληρώνομαι με τον αδελφό Ολυμπιακό στα προκριματικά του Γιουρόπα.
2-0 στην έδρα! Άνετος λέω
Στον επαναληπτικό προηγούμαι 0-1 στο 10'
Αυτό είναι λέω, είμαστε στους ομίλους.

Τελικό σκορ
Spoiler: show
Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας
5 - 1
Μιλάμε για μεγάλο head coach :D
Η Μύκονος... Παίζει μπάλα (μέρος 2ο)
Η μαμά μου wrote:Μακράν ο καλύτερος σεναριογράφος του fmgreece.
Θόδωρος Αγγελόπουλος wrote:Θα ήθελα πολύ να διασκευάσω σε ταινιά το σενάριο του metalforos.
mopedsmile:
User avatar
panathinaikosgate13
Amateur
Amateur
Posts: 133
Joined: Sun Aug 29, 2010 4:11 am
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το αήττητο πρωτάθλημα του 1964.Το 1963 ο ΠΑΟ προσλαμβάνει το γιουγκοσλάβο προπονητή Στέφαν Μπόμπεκ ο οποίος δημιουργεί μια ισχυρή ομάδα που σημειώνει ένα ακατάριπτο ρεκόρ έως σήμερα. Κατακτά το πρωτάθλημα δίχως ήττα με 24 νίκες και 6 ισοπαλίες... 48 χρονια μετά επαναλαμβάνεται το μυθικό ρεκόρ
Spoiler: show
Image
User avatar
nikiforenko666
Coach
Coach
Posts: 2907
Joined: Tue Nov 09, 2004 11:12 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κορακας διαιτητης -πετσινο πεναλτι, αποβάλλει τον αμυντικό δίνει 3 καρτες για διαμαρτυρίες (οι δύο στον ιδιο παίκτη) τρωω το πεναλτυ με αφηνει με 9.
Spoiler: show
Image
Δεν τους χαλασε ομως ο Vela... δεν θυμαμαι να εχω νικήσει την Στοουκ και να εχω χαρεί ποτε...
Spoiler: show
Image
eliask7
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sun Oct 05, 2008 1:42 pm
Football Manager της ομάδας: Taranto
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Real Madrid,Chelsea
Location: Perama
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλησπερα παιδες..Δεν ξερω αν πρεπει αν μπει εδω,αλλα ηθελα να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας.. :-P
Μια εικονα ισον χιλιες λεξεις..

Image
(δεν ξερω αν βγαινει η εικονα,αν δεν εμφανιζεται πειτε το γιατι δεν εχω ξανανεβασει..)
Oscar Wilde: Science is the record of dead religions..
User avatar
antonito14
Trialist
Trialist
Posts: 90
Joined: Mon Sep 12, 2011 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos/Parma
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Η μπάλα είναι πόρνη! :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

59 παιχνίδια αήττητος με Θρύλο στην Superleague :) :D
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εντάξ ξέρω ότι πολλοί απο εσάς κάνατε καλύτερα αήττητα όπως ο φίλος αποπάνω με το θρύλο,
Αυτό όμως που θέλω να εκθειάσω σε μια απο τις χρονιές μου (2013-14) στον Ολυμπιακό δεν είναι τόσο το αήττητο σε πρωτάθλημα και κύπελλο αλλά το γεγονός ότι δεχτήκαμε μόλις 5 γκολ σε όλο το πρωτάθλημα :!: :shock: :-D
Image
Image

Και μάλιστα δεν δεχτήκαμε ούτε ένα γκολ στα εντός έδρας παιχνίδια :!: :shock:
Image
Image

Ένα άλλο απίστευτο είναι τα 5 γκολ του Μιραλλάς σε ένα ημίχρονο -ypoklinomai
Image
Το αστείο είναι ότι ο αγώνας αυτός ήταν ο τελευταίος του πρωταθλήματος και ο Μιραλλάς με τα 5 γκολ που πέτυχε μπήκε απο το πουθενά στη διεκδίκηση του πρώτου σκόρερ του πρωταθλήματος φτάνοντας τον Σισσέ αλλά ο μ@@άκας ο Σισσέ σκόραρε την ίδια μέρα στο 86' και πήρε τελικά την πρωτιά για ένα γκολ -kwloxero

Σημειώνω και την εξαιρετική επίδοση του Φέτφα την ίδια χρονιά με 17 ασσιστ 8)
Image

Και τέλος σας το δείχνω αυτό έτσι για πλάκα:
Image
Λέτε να εμφανίστηκε και εδώ ο πρίγκηπας :?: -meaculpa -glwssa
User avatar
antonito14
Trialist
Trialist
Posts: 90
Joined: Mon Sep 12, 2011 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos/Parma
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Η μπάλα είναι πόρνη! :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος φίλε!Εγώ μόλις τελείωσα το πρωτάθλημα με μία ήττα δυστυχώς 29-0-1 την 28η αγωνιστική και το είχα σηκώσει από την 23Η!Αλήθεια με τι αμυντικό δίδυμο έπαιξες?Και εγώ προσπαθώ να δέχομαι όσο το δυνατόν λιγότερα αλλά μέχρι 10 έχω φτάσει... :|
andreas35
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7203
Joined: Tue Jul 28, 2009 12:18 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Παναιτωλικός, Real
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Tις background photos απο που τις κατεβασες;
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

antonito14 wrote:Ωραίος φίλε!Εγώ μόλις τελείωσα το πρωτάθλημα με μία ήττα δυστυχώς 29-0-1 την 28η αγωνιστική και το είχα σηκώσει από την 23Η!Αλήθεια με τι αμυντικό δίδυμο έπαιξες?Και εγώ προσπαθώ να δέχομαι όσο το δυνατόν λιγότερα αλλά μέχρι 10 έχω φτάσει... :|
Οι 4 κεντρικοί αμυντικοί που είχα στο ρόστερ και έπαιρναν εναλλάξ ευκαιρίες ήταν ο Αβραάμ Παπαδόπουλος, ο Τάσος Παπάζογλου, ο Κώστας Μανολάς (πήγε στη Σίτυ απο την ΑΕΚ και μετά ήρθε σε μας) και ο τιτανοτεράστιος Μελμπεργκ που αυτή ήταν και η τελευταία του χρονιά και θα σταματήσει. (ήταν και ο αρχηγός τα τελευταία χρόνια)

Κατα τ άλλα όμως απο τους 4 αμυντικούς που σου είπα θα πρόσεξες ότι δίνω μεγάλη έμφαση να υπάρχει Ελληνικό στοιχείο στην ομάδα :wink:
andreas35 wrote:Tις background photos απο που τις κατεβασες;

Τις κατέβασα απο εδώ:
viewtopic.php?f=269&t=31611
User avatar
antonito14
Trialist
Trialist
Posts: 90
Joined: Mon Sep 12, 2011 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos/Parma
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Η μπάλα είναι πόρνη! :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AlEx_FaMaGuStA wrote:
antonito14 wrote:Ωραίος φίλε!Εγώ μόλις τελείωσα το πρωτάθλημα με μία ήττα δυστυχώς 29-0-1 την 28η αγωνιστική και το είχα σηκώσει από την 23Η!Αλήθεια με τι αμυντικό δίδυμο έπαιξες?Και εγώ προσπαθώ να δέχομαι όσο το δυνατόν λιγότερα αλλά μέχρι 10 έχω φτάσει... :|
Οι 4 κεντρικοί αμυντικοί που είχα στο ρόστερ και έπαιρναν εναλλάξ ευκαιρίες ήταν ο Αβραάμ Παπαδόπουλος, ο Τάσος Παπάζογλου, ο Κώστας Μανολάς (πήγε στη Σίτυ απο την ΑΕΚ και μετά ήρθε σε μας) και ο τιτανοτεράστιος Μελμπεργκ που αυτή ήταν και η τελευταία του χρονιά και θα σταματήσει. (ήταν και ο αρχηγός τα τελευταία χρόνια)

Κατα τ άλλα όμως απο τους 4 αμυντικούς που σου είπα θα πρόσεξες ότι δίνω μεγάλη έμφαση να υπάρχει Ελληνικό στοιχείο στην ομάδα :wink:
andreas35 wrote:Tις background photos απο που τις κατεβασες;

Τις κατέβασα απο εδώ:
viewtopic.php?f=269&t=31611
Μάλιστα ωραίος...Εγώ τον Παπάζογλου τον σουτάρω πάντα και τον Μανωλά δεν τον έπαιρνα γτ ζητούσε τρελά λεφτά...Εγώ παίζω με Αβρααμ και Γκαλεάνο (ο οποίος είναι πραγματικά εκπληκτικός και βγάζει μάτια στο τσουλού που έχω δύο συνεχόμενους ημιτελικούς :( έναν έχασα από Ίντερ και έναν από Ουντινέζε ενώ είχα και προβάδισμα γκολ πριν από το δεύτερο ματς,μεγάλη πίκρα :( )
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

antonito14 wrote: Μάλιστα ωραίος...Εγώ τον Παπάζογλου τον σουτάρω πάντα και τον Μανωλά δεν τον έπαιρνα γτ ζητούσε τρελά λεφτά...Εγώ παίζω με Αβρααμ και Γκαλεάνο (ο οποίος είναι πραγματικά εκπληκτικός και βγάζει μάτια στο τσουλού που έχω δύο συνεχόμενους ημιτελικούς :( έναν έχασα από Ίντερ και έναν από Ουντινέζε ενώ είχα και προβάδισμα γκολ πριν από το δεύτερο ματς,μεγάλη πίκρα :( )
Ωραίος για το Τσου Λου, εμένα η Ευρώπη εξακολουθεί να είναι το μεγάλο μου πρόβλημα γιατί ενώ στα εγχώρια πήρα 3 double και ένα επιπλέον πρωτάθλημα, στην Ευρώπη δεν πέτυχα ακόμα το βήμα παραπάνω :(
User avatar
antonito14
Trialist
Trialist
Posts: 90
Joined: Mon Sep 12, 2011 3:01 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiacos/Parma
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Η μπάλα είναι πόρνη! :P
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AlEx_FaMaGuStA wrote:
antonito14 wrote: Μάλιστα ωραίος...Εγώ τον Παπάζογλου τον σουτάρω πάντα και τον Μανωλά δεν τον έπαιρνα γτ ζητούσε τρελά λεφτά...Εγώ παίζω με Αβρααμ και Γκαλεάνο (ο οποίος είναι πραγματικά εκπληκτικός και βγάζει μάτια στο τσουλού που έχω δύο συνεχόμενους ημιτελικούς :( έναν έχασα από Ίντερ και έναν από Ουντινέζε ενώ είχα και προβάδισμα γκολ πριν από το δεύτερο ματς,μεγάλη πίκρα :( )
Ωραίος για το Τσου Λου, εμένα η Ευρώπη εξακολουθεί να είναι το μεγάλο μου πρόβλημα γιατί ενώ στα εγχώρια πήρα 3 double και ένα επιπλέον πρωτάθλημα, στην Ευρώπη δεν πέτυχα ακόμα το βήμα παραπάνω :(
Έχει δυσκολέψει πολλή η Ευρώπη για ελληνικές ομάδες αυτό είναι σίγουρο...Θυμάμαι στο 2007 έπαιρνα 3-4 συνεχόμενα με Ολυμπιακό....Πιστεύω όμως ότι με Έλληνες δύσκολα καταφέρνεις κάτι εκτός (Φέτφα,Νίνι,Τόρο,Παπασταθόπουλο,Τζόρβα και Τζαβέλλα που νομίζω είναι οι πιο ποιοτικοί) από τους 4 που δεν υπάρχουν στο ρόστερ μόνο ο Τζαβέλλας έρχεται :/
User avatar
BlueAno
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3676
Joined: Sat Jul 17, 2010 10:56 pm
Football Manager της ομάδας: Ανόρθωση
Αγαπημένη Ομάδα: Aνόρθωση,ΠΑΟ,Man Utd,Barcelona
Status: γουότ ντάσεντ κίλ γιού,φάκς γιού μένταλυ
Location: Aμμόχωστος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σιγα το πραγμα που εκανες ρε Αλεξ τωρα..
Spoiler: show
-puppie
Whatever doesn't kill you..fucks you up mentally.
AlEx_FaMaGuStA
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 422
Joined: Mon Jan 25, 2010 2:37 am
Football Manager της ομάδας: Αχιλλέας Νεοχωρίου Άρτας
Αγαπημένη Ομάδα: Σαλαμίνα Αμμοχώστου
Status: once erasmus - always erasmus
Location: Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BlueAno wrote:Σιγα το πραγμα που εκανες ρε Αλεξ τωρα..
Spoiler: show
-puppie
Εσύ μην μιλάς γατάκι που αλλάζεις τις ομάδες σαν τις γυναίκες τα πουκάμισα -puppie
Post Reply

Return to “The other way”