Nocturnal [Skin] [Released]

Ενημερωθείτε και βρείτε νέα skins για το FM 2011
RedWhite83
Trialist
Trialist
Posts: 98
Joined: Thu Feb 05, 2009 3:07 am
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα σπασε το σκιν..... :blob8:
Μας λένε άρρωστους τρελλους,
μας λένε μανατζερικούς..
Λένε δεν ειμαστε,καλά,
λένε δεν έχουμε μυαλο,
δεν έχουμε όσιο κι ιερο...

Μα οτι ο κοσμος και να πει,
ρε δεν μας καιγεται καρφί...
Ποιος ειναι ο λόγος για να ζεις,
αν δεν ποστάρεις στο fmgreece,
αν δεν ποστάρεις στο fmgreece1

Στο σπιτι μου την επεσα,
την γκομενα την εστησα.
Και με τον Ολυμπιακό,
θα πάρω διηπειρωτικο,
θα πάρω διηπειρωτικό...

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ:
Romeo n' Julliette http://fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?f=258&t=32160
User avatar
TWEEK
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1427
Joined: Sun Mar 23, 2008 1:32 pm
Football Manager της ομάδας: OM
Αγαπημένη Ομάδα: Man.Utd, Juventus
Location: 3men
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχθες το εγκατεστησα το σκιν σου.. Εξαιρετικη δουλεια, για ακομη μια φορα..! Ξεκουραστο και ωραιο!!
Ευχαριστουμε forlan! -ypoklinomai
Tsakalaki wrote:Μπάρμπι μαμιόλα, ο Μπομπ πάνω απ' όλα...
thanasis10 wrote:Αν κλείσει ο Πιάττι,3 μέρες θα κλειστώ σπίτι και θα τον παίζω χωρίς έλεος.
DaWeed420
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 276
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:13 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚOΣ k μονο..
Αγαπημένη Ομάδα: PAO UBER ALLES
Status: Kapou edw trigyrw...
Location: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ένα suggestion k μια απορία για τον δημιουργό...

Το suggestion είναι αν γίνετε το Continue να μικρύνει κάπως....σε low αναλύσεις είναι λίγο άσχημο στο μάτι .. (το παρατήρησα τρέχοντας το FM στην δεύτερη οθόνη μου...η οποια ήταν ξεχασμένη σε 1024/768)

Η απορία είναι αν το skin είναι συμβατό με custom panel mods κλπ...όπως πχ αυτό:
http://www.fmscout.com/i-1002-Oppositio ... l-Mod.html

Mιας που επέστρεψα στο gaming...είπα να περάσω το skin σου..αλλα μου κάνει κόλπα k προσπαθώ να βρω τι από όλα τα extra που περνάω το κάνει να την ακούει stereo* μετά από 2-3 continue... :D


*Όταν λέω stereo...εννοώ το κουμπί preferences να εξαφανίζεται [skin αλλάζεις μονο άμα κανεις delete το δικό σου k restart το game]..τα χρώματα πάνε περίπατο...k όλα είναι γκρι κλπ κλπ.. :D πωτς γενίν αυτό :D ??
User avatar
jimmis
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Wed Mar 03, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Πανιώνιος
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος
Status: Να μπορουσα να ασχοληθω λιγο παραπανω....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα και Χρονια Πολλα...Καταρχας συγχαρητηρια για το skin...απαιχτο....Εχω ομως μια αποροια....
Ενω αλλαζω τα νουμερα των attributes στο non player profile.xml 16 11 6 σε 15 10 1 (δε νομιζω πως εχει σημασια το συγκεκριμενο)
οι αλλαγες δεν πραγματοποιουνται στο skin.Φυσικα το always reload skin ειναι τικαρισμενο ενω skin cache εννοειται πως οχι...
Κανω load παλιο save αλλα δε νομιζω πως αυτο εχει σημασια....Στο player attributes panel.xml οι παραπανω αλλαγες δουλευουν αψογα...Δεν μπορω να καταλαβω....Τα αρχεια ειναι στον υποφακελο panels του skin....Ξερει κανεις τι παιζει???....φταιει το skin????
Εχω κανει απειρες φορες load reload κτλ.....Ελεος....Ας μου πει καποιος αν παιζει κατι περιεργο με το skin...Ευχαριστω.....
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

DaWeed420 wrote:Ένα suggestion k μια απορία για τον δημιουργό...

Το suggestion είναι αν γίνετε το Continue να μικρύνει κάπως....σε low αναλύσεις είναι λίγο άσχημο στο μάτι .. (το παρατήρησα τρέχοντας το FM στην δεύτερη οθόνη μου...η οποια ήταν ξεχασμένη σε 1024/768)

Η απορία είναι αν το skin είναι συμβατό με custom panel mods κλπ...όπως πχ αυτό:
http://www.fmscout.com/i-1002-Oppositio ... l-Mod.html

Mιας που επέστρεψα στο gaming...είπα να περάσω το skin σου..αλλα μου κάνει κόλπα k προσπαθώ να βρω τι από όλα τα extra που περνάω το κάνει να την ακούει stereo* μετά από 2-3 continue... :D


*Όταν λέω stereo...εννοώ το κουμπί preferences να εξαφανίζεται [skin αλλάζεις μονο άμα κανεις delete το δικό σου k restart το game]..τα χρώματα πάνε περίπατο...k όλα είναι γκρι κλπ κλπ.. :D πωτς γενίν αυτό :D ??
Με το panel πρέπει να είναι συμβατό καθώς δεν έχω πειράξει κάποιο panel για τα opposition instructions.
Τώρα για το continue, το σκιν το έκανα με βάση την ελάχιστη ανάλυση και μου φαινόταν καλό, μπορεί να είναι και θέμα της δικιάς σου συνήθιας, γιατί είναι δύσκολο να συνηθίσει το μάτι με τη μία σε τέτοιες αλλαγές.
Τώρα, το ότι δεν εμφανίζεται το preferences, πρώτη φορά το συναντάω wtf? Αν πατήσεις ctrl+p σε πάει στις preferences αλλά δε μπορώ να καταλάβω πως εξαφανίζεται αφού έχω αλλάξει μόνο το γραφικό και είναι ίδιες διαστάσεις.. Αν μου έλεγες μήπως έχεις βάλει κάποιο extra panel, ίσως καταλάβω τι φταίει.
Edit: κοίτα μήπως έχεις βάλει κάποιο επιπλέον menubar.xml, εκεί μέσα είναι το κουμπί.
jimmis, αν κατάλαβα καλά λες ότι άλλαξες τα treshold των διαχωρισμών των χρωμάτων. Θεωρητικά θα πρέπει να λειτουργεί αν το έχεις κάνει σωστά και εμφανίζεται σωστά σε άλλο skin, και τα αντιγράψεις στο φάκελο panels του skin.
DaWeed420
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 276
Joined: Mon Nov 17, 2008 8:13 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚOΣ k μονο..
Αγαπημένη Ομάδα: PAO UBER ALLES
Status: Kapou edw trigyrw...
Location: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dforlan9 wrote: Αν μου έλεγες μήπως έχεις βάλει κάποιο extra panel, ίσως καταλάβω τι φταίει.
Edit: κοίτα μήπως έχεις βάλει κάποιο επιπλέον menubar.xml, εκεί μέσα είναι το κουμπί.
jimmis, αν κατάλαβα καλά λες ότι άλλαξες τα treshold των διαχωρισμών των χρωμάτων. Θεωρητικά θα πρέπει να λειτουργεί αν το έχεις κάνει σωστά και εμφανίζεται σωστά σε άλλο skin, και τα αντιγράψεις στο φάκελο panels του skin.
E σαν παιδί k εγώ να μην έχω βάλει oτιδήποτε έβρισκα available για download από panel mods :D :D :D θα κοιτάξω μπας k το απομονώσω...να μην σε ζαλίζω k άδικα.
User avatar
jimmis
Trialist
Trialist
Posts: 44
Joined: Wed Mar 03, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Πανιώνιος
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος
Status: Να μπορουσα να ασχοληθω λιγο παραπανω....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον παιδια το panel(non player profile.xml) δεν δουλευει σε κανενα σκιν..To περιεργο ομως ειναι οτι δεν κανω κατι λαθος...Θελει προσπαθεια για να κανεις λαθος...ειναι εξαιρετικα απλο...αλλαζεις τρια νουμερα...κανεις save το αρχειο...copy στο φακελο πανελς του skin και that's all.Το πρωτοτυπο αρχειο πριν αλλαξω τα νουμερα το παιρνω απο τον φακελο panels του default base skin.... Στο φακελο panels που ρωτησε ο dforlan παραπανω(μια και στο σκιν του με ενδιαφερει να δουλεψουν οι αλλαγες,εκει θα λιωσω)δεν εχει τιποτα αλλο εκτος απο τα δικα του αρχεια + 2 που βαζω εγω(player attributes panel που δουλευει και το non player profile).Κατι αλλο πρεπει να παιζει παιδια ...εσεις εχετε αλλαξει το συγκεκριμενο αρχειο και εχει δουλεψει????Ετσι απο περιεργεια για δοκιμαστε ρε παιδια...δεν μπορει να κανω κατι λαθος....
LoizosG9
Amateur
Amateur
Posts: 195
Joined: Sat May 16, 2009 6:16 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Status: MES QUE UN CLUB
Location: Catalonia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος φίλε.. Τελιο skin.
Visca el Barça, Visca Catalunya Image Image Image Image Image
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μακραν το καλυτερο σκιν απο ολα που εχουν κυκλοφορισει και το μοναδικο που κατεβασα φετος αλλα δεν μπορω να το χρησιμοποιησω... Το κανω εξτρακτ κανονικα στο my documents/fm11/skins αλλα δε μου το βγαζει στα preferences μεσα στο παιχνιδι... Μηπως φταιει που εχω εγκατεστημενο το παιχνιδι σε αλλον σκληρο και οχι στον C? Δεν εχω αλλη εξηγηση...
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Facepacks και τέτοια που έχεις βάλει; Επίσης επειδή είναι dark skin πρέπει να έχεις πατσάρει το FM..
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μονο logos εχω βαλει στο my documents κανονικα, απο πατς εχω μονο το πρωτο, πρεπει να βαλω το τελευταιο δηλαδη?
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Νομίζω ότι και με το πρώτο κομπλέ έπρεπε να είσαι, για τσέκαρε να δεις αν σου εμφανίζεται στη λίστα το default dark.
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ναι, με αυτο επαιζα ως τωρα...
User avatar
steliob7
Trialist
Trialist
Posts: 30
Joined: Fri Nov 05, 2010 3:42 pm
Football Manager της ομάδας: Sochaux
Αγαπημένη Ομάδα: ολυμπιακος
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

CHOURDIS wrote:το ημερολογιο πως να το βαλω γιατι με βοηθαει στα φιλικα που θελω να κανω???
καλη χρονια παιδια!!!
το σκιν ειναι super! ειναι πολυ ξεκουραστο και παιζει -traino

αυτο με το ημερολογιο ομως καπως να το καναμε.... :?: :?:
Bilyk_13
Banned
Banned
Posts: 8496
Joined: Tue Jun 10, 2008 3:46 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθήναϊκος
Status: χαλαρααααααααααααα
Location: Αθηνα/Μυτιληνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αμα βαλεις αυτο με το οπασιτι θα ειναι κορυφαιο...
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ...
Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος: ο μεγαλύτερος σύλλογος στην Ελλάδα και ένας από τους μεγαλύτερους στην Ευρώπη
Image
Post Reply

Return to “Skins”